Teraz jest 22 października 2020, 07:21 - Cz

• Reklama

Guerlain - Coriolan

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Guerlain - Coriolan (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
3
11%
4 - Dobry
9
32%
5 - Bardzo dobry
11
39%
6 - Genialny
5
18%

Liczba głosów : 28

• Autor
  • Wiadomość

Jordani

Guerlain - Coriolan

Post19 września 2011, 06:57 - Pn

Od kilku dni, delektuję się moim nowym nabytkiem.
Wspaniały zapach! Trudno dostępny. Mnie "powalił na kolana"
Od dziś mój no. 1 od Guerlain'a

Cookie13

Sensei Perfuforum

Re: Guerlain - Coriolan

Post19 września 2011, 06:58 - Pn

Gratuluję, lecz nie zazdroszczę, bo dla mnie najlepsze Guerlain'y to Habit Rouge i L'Instant De Guerlain Pour Homme.

whitewolf

Też kiedyś miałem i potwierdzam, duża klasa jak to u mistrza Guarleina...

cassyoosh

Aktywny forumowicz

i ja dziś wrzuciłem Coriolana :)
aromat drzewny (nawet "korzasty" bym określił) z akcentami skórzanymi;
jest raczej taki, hmm... dostojny
nic się nie zmieniło, wszystko jest jak było, niebo tak wysoko znów
-------------------------------------------
http://www.fragrantica.com/member/48291

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post19 września 2011, 06:59 - Pn

całkiem fajny zapach, jak dorwę odlewkę
to bedę miał zapewne więcej do powiedzenia

Biral

Perfumaniak

Post19 września 2011, 06:59 - Pn

Kiedyś chciałem go kupić, ale naczytałem się, że dużo jest zwietrzałych, więc zrezygnowałem. Jednak warto?

cassyoosh

Aktywny forumowicz

Post19 września 2011, 07:00 - Pn

nie wiem, czy jest zwietrzały, bo brak mi odniesienia - jednak kiedyś, kilka lat temu tez wpadł mi w rękę Coriolan i mam wrażenie, że tamten zapach był taki jak ten, który posiadam obecnie;
ja uważam, że warto, no ale to moje zdanie, poparte moim odbiorem woni
nic się nie zmieniło, wszystko jest jak było, niebo tak wysoko znów
-------------------------------------------
http://www.fragrantica.com/member/48291

Krzysztof M.

Bardzo aktywny forumowicz

Post29 marca 2012, 17:43 - Cz

Chyba nie zdobył należytej popularności.
Nie wiem czy znacie sztampowy zapach lakierów do włosów bez dodatków zapachowych :?:
Po klasykach był taki okres. Efekt tego okresu przejściowego to CK Eternity, Cerutti 1881 Men, CK Obsession, Must de Cartier i parę innych. Z tym, że to Guerlain, więc wyrazisty ponad miarę. Próbka starczyła mi ledwie na 1 szyjny test.

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post29 marca 2012, 19:12 - Cz

Dostojny to adekwatne określenie, cassyoosh. Jean-Paul nie robił perfum poniżej oceny 5. Ten akurat tak właśnie oceniam.

Krzysztof M.

Post29 marca 2012, 20:06 - Cz

Uwielbiam jego początek, lecz Coriolan nie ma rewelacyjnego finiszu. Traci charakter po ok 3-4h i wtedy trudno mi się zachwycać. Oczywiście pozostaje przyjemny blisko skóry, ale totalnie niecharakterystyczny i nierozpoznawalny. Może nawet bym nie zgadł na końcu, że to Coriolan.

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post30 marca 2012, 10:16 - Pt

rzeczywiście zejście nie jest już takie fajne jak otwarcie i serce...

Karasov

Post17 marca 2014, 19:53 - Pn

Bardzo ciekawi mnie ten zapach! Widuje go często w Superpharm cena jest świetna jak na tę marke bo tylko 106 zł ale nie ma jak go przetestować bo nie ma testera. Opiszcie dokładnie jak rozwija się ten zapach i jakie ma parametry, do jakiego innego zapachu jest podobny

lukesho

Moderator

Post09 lutego 2015, 20:31 - Pn

Liczyłem, że będzie to majstersztyk na poziomie Heritage, lecz się zawiodłem. Owszem, bogactwo składników na papierze jest duże, ale wszystko pachnie dla mnie jakoś tak nijako, bez polotu. Zastrzelcie mnie, ale nie odnajduję w nim geniuszu. Parametry przeciętne, zarówno trwałość (6-7 godzin) jak i projekcja.

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post20 kwietnia 2015, 21:59 - Pn

Bardzo dobra rzecz! Kawał konkretnego, męskiego pachnidła w nieco oldskulowym stylu, które jednak jest jak najbardziej na czasie, nie "wali dziadem", a co najwyżej podkreśla klasyczny charakter i powagę zapachu.
Bo ten zapach jest poważny i - jak ktoś wcześniej napisał - dostojny. Coriolan kojarzy mi się z dobrze ubranym, zadbanym, pewnym siebie mężczyzną w sile wieku. Takim, który wie czego chce i nie traci czasu na bzdury. Nie znaczy to, że jest skostniały, pozbawiony poczucia humoru, nadęty. Nie. Po prostu umie się koncentrować na sprawach ważnych i potrafi nadawać odpowiednie znaczenie swoim czynom i słowom. Wzbudza zaufanie i poczucie bezpieczeństwa.
Tak sobie myślę, że ten facet nawet nie musi być w tzw. sile wieku. Może być całkiem młody, ale ma coś ważnego do załatwienia. Może broni pracy dyplomowej, a może prosi dziewczynę o rękę, lub podpisuje pierwszą umowę o pracę? W każdym razie podkreśla ważność i doniosłość chwili Coriolanem...
Pod względem olfaktorycznym, mamy tu do czynienia z mocnym, cytrusowo-kwiatowym otwarciem, które po pewnym czasie ustępuje miejsca przyprawowemu sercu, a później drzewno-mszystej bazie.
Najbardziej wyczuwalne składniki to dla mnie gałka muszkatołowa, mech i wetyweria, oraz w mniejszym stopniu skóra i trudne do określenia przyprawy oraz nuty kwiatowe.
Coriolan jest jenak na tyle dobrze zmieszany, że poszczególne nuty trudno jest wyłapać. Tworzą one nowy, samodzielny "byt olfaktoryczny" - aromatyczny, mocny, lekko świdrujący nozdrza, nieco brudny i bardzo męski.
Mnie Coriolan przypadł do gustu. W ankiecie zaznaczam zasłużoną piątkę
Artur

Raw

Aktywny forumowicz

Post05 czerwca 2015, 14:25 - Pt

Testowałem dzisiaj drugi raz Coriolan'a. Spodobał mi się jeszcze bardziej, niż za pierwszym użyciem.
Najlepsze jest w nim to, że pachnie męsko i już. Żadnego ukłonu w stronę nut słodkich.
Nie jest też przesadzony w drugą stronę. Nie sieje postrachu i popłochu niczym brutalny Davidoff classic.
Jest męski i elegancki i to mi się w nim podoba.

Artplum napisał(a):...Takim, który wie czego chce i nie traci czasu na bzdury. Nie znaczy to, że jest skostniały, pozbawiony poczucia humoru, nadęty. Nie. Po prostu umie się koncentrować na sprawach ważnych i potrafi nadawać odpowiednie znaczenie swoim czynom i słowom.

Pod tym się podpisuje.

djhawks

Post23 grudnia 2015, 19:44 - Śr

Dostałem dziś Guerlain Coriolan mam kod DTOEE czy kod to OEE bo taki generuje datę (jak wpiszę 0EE) też pokazuje tą samą datę

Co do samego pachnidła to klasa sama w sobie (a kupiłem w ciemno) szkoda ze nie ma 30 ml Heritage i Habita czerwonego (musza wystarczy odlewki)

flanker

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post15 lutego 2016, 00:29 - Pn

Ciekawy zapach, zdecydowanie nie trąci dziadem czy oldskulem, choć młodzieniaszkiem to on nie jest ;) Otwarcie tego zapachu wydało mi się nudne i nieciekawe, ale po 1-2h zapach zaczął się robić coraz ciekawszy, niedługo minie 12h a on jeszcze sobie na moim nadgarstku siedzi. Projekcja bardzo delikatna, ale trwałość bardzo dobra. Zapach jest elegancki, dostojny, czuć tu wyraźnie guerlainowski styl. Trudno mi jakoś opisać i sprecyzować ten zapach, a tym bardziej jego poszczególne nuty, wszystko jest tutaj mocno zmiksowane. Dałem mocną czwórkę, bo jednak nie porwał mnie i brak mu jakiegoś zadziora, czego co by go wyróżniało. Mimo wszystko dobra i warta sprawdzenia pozycja ;)

agat1969

Post14 kwietnia 2016, 09:33 - Cz

Czy to zapach szyprowy?
Dla mnie nie.
Choć spoglądając na skład można wyciągnąć takie wnioski.
Zacznę od tego, że to bardzo zwiewny niczym mgiełka zapach. A mnie szypry kojarzą się z "mocą".
Trzeba bardzo porządnej aplikacji na skórę, aby w pełni zachwycać się tą kompozycją.
Żeby była jasność "ja" się zachwycam.
Jeśli chodzi o wyczuwalność poszczególnych składników to jest z tym dosyć ciężko.
Zapach jest tak skonstruowany, że poszczególne składniki mieszają i przenikają się nawzajem dając cudowną woń.
Jedno można powiedzieć to solidne perfumiarstwo, które coraz rzadziej się spotyka.
Dla mnie to zapach retro.
Odbiorcy tego zapachu to głownie dojrzali Panowie, ale Panie też mogą raczyć się tymi perfumami i nikt im nie zarzuci, że pachną zbyt samczo.
Sprawdzę go jeszcze latem, może wtedy jeszcze piękniej zabrzmi i może wtedy pokaże swoją moc.

Ode mnie ocena 5,5/6.
Pół punktu zabieram za zbyt małą trwałość tego zapachu.

Polecam gorąco.
Mente et Malleo

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post14 kwietnia 2016, 14:18 - Cz

agat1969 napisał(a):Zacznę od tego, że to bardzo zwiewny niczym mgiełka zapach. A mnie szypry kojarzą się z "mocą".
Trzeba bardzo porządnej aplikacji na skórę, aby w pełni zachwycać się tą kompozycją.

Coriolan zwiewny? :shock:
Albo z Twoją próbką (flakonem) coś nie teges, albo nasze skóry potrafią robić z perfumami takie rzeczy, o jakich się fizjologom nie śniło ;)
Dla mnie te perfumy mają moc i trzymają się skóry, jak partyjniacy koryt. :D
Artur

agat1969

Post14 kwietnia 2016, 15:04 - Cz

W moim wypadku naprawdę to słowo zwiewny zapach chyba najbardziej oddaje to co czuje mając na sobie to pachnidło
To moje pierwsze zetknięcie z tym zapachem
Flakon kupiony od super, mega, hiper maniaka perfumeryjnego
Wymieniłem się z nim wrażeniami nt zapachu i on podobnie odbiera ten zapach jak ja

Arturze mnie już nic dosłownie nic nie zaskoczy jeśli chodzi o parametry użytkowe perfum na poszczególnych ludziach :D
Mente et Malleo
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie