Teraz jest 28 października 2020, 18:09 - Śr

• Reklama

Guerlain - Acqua Allegoria Herba Fresca

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
5%
4 - Dobry
6
29%
5 - Bardzo dobry
13
62%
6 - Genialny
1
5%

Liczba głosów : 21

• Autor
  • Wiadomość

Biral

Perfumaniak

Post19 września 2011, 06:43 - Pn

Dzisiaj postanowiłem wypróbować jedną z próbek, którą zdobyłem w poszukiwaniu świeżego zapachu z dodatkiem mięty, który mam zamiar sprezentować znajomej, wielbicielki mięty we wszelkiej postaci. Znaczna część kolekcji Acqua Allegoria Guerlain'a jest skierowana dla kobiet, Herba Fresca może być zdecydowanie noszona przez mężczyzn (flakon niestety zdecydowanie damski). Świeżość mięty z herbatą, podbijana przez rześką werbenę. Daje się tez wyczuć konwalię, ale nie przesładza ona zapachu zanadto. Piękny zapach świeżo zgniecionych ziół. Przyznam, że sam skusiłbym się na małą butelkę.

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Re: Guerlain - Acqua Allegoria Herba Fresca

Post19 września 2011, 06:44 - Pn

Zgadzam się, że to śliczny zapaszek, idealny na lato, także dla faceta.

Biral

Perfumaniak

Post19 września 2011, 06:44 - Pn

Znajoma skwitowała, że pachnie jej szpitalem :) Ja w siódmym niebie nie jestem, ale miło się go nosi, chyba przez miętę i konwalię, które razem dają orzeźwiające wrażenie- nie zmienia się w damską słodycz, ciągle czuć rozgniecione zioła. Zobaczymy jak z trwałością, tutaj nie spodziewam się cudów.

MarcinB

Post19 września 2011, 10:29 - Pn

Biral napisał(a):Znajoma skwitowała, że pachnie jej szpitalem :) Ja w siódmym niebie nie jestem, ale miło się go nosi, chyba przez miętę i konwalię, które razem dają orzeźwiające wrażenie- nie zmienia się w damską słodycz, ciągle czuć rozgniecione zioła. Zobaczymy jak z trwałością, tutaj nie spodziewam się cudów.

Herba Fresca świetna jest. Dla mnie to jedno z najmilszych i największych odkryć roku. Podobno to perfumy, w których najbardziej czuć koniczynę (niestety, nie znam innych żeby porównać).

Jadwing

Bardzo aktywny forumowicz

Post12 kwietnia 2013, 13:45 - Pt

Od rana testuję i nie mogę oderwać nosa :D
Lubię takie świeżaki - naturalne, bezpretensjonalne, uniwersalne.
Herba Fresca urzekła mnie po dłuższej chwili, gdy już wygodnie rozsiadła się na skórze. Przypomina mi zapach skoszonej łąki, na której rozłożeni w półcieniu, muskani łagodnym wietrzykiem, sączymy chłodną lemoniadę.

Podobno to perfumy, w których najbardziej czuć koniczynę (niestety, nie znam innych żeby porównać).

Marcinie - to zachęcam do przetestowania Trefle Pur Atelier Cologne. Koresponduje z HF, lecz jest zieleńszy - przy nim Herba Fresca wypada wg mnie bardziej cytrusowo.

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post12 kwietnia 2013, 13:49 - Pt

Obawiam się, że Marcin tego już nie przeczyta.

Jadwing

Post12 kwietnia 2013, 14:02 - Pt

Zabrzmiało groźnie i ostatecznie... :cry: mam nadzieję, że nie szczeliłam znowu jakiejś gafy

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post12 kwietnia 2013, 14:20 - Pt

Nie, po prostu Marcin ostatnio był u nas w listopadzie 2011 roku.

vinc

Forumowicz

Post17 kwietnia 2013, 15:56 - Śr

Mój ulubiony obok Mandarine Basilic. Niestety trwałość kuleje. Na ciepłe dni idealny.
Tym, że na faceta to mnie zaintrygowałeś. Jak będzie parę stopni więcej na zewnątrz to sprawdzę.

GreenEyes

Post13 lipca 2013, 20:57 - So

Jak na mój gust , to jest troszkę za dużo cytryny , ale po chwili zaczyna się zielenić ziołami , uwielbiam jak orzeźwia w czasie upalnego lata .

Heniek

Post05 czerwca 2014, 19:10 - Cz

Przyznam, że zanim się zagłębiłem w serię Acqua Allegoria, zrobiłem mały research. Herba Fresca jest chyba najbardziej rozpoznawalnym zapachem z linii. Dopiero dziś ją poznałem.

Bardzo orzeźwiające - herbata, mięta, cytryna - w tej kolejności. Wiem jak pachnie koniczyna na żywo, nie wiem jak pachnie w perfumach - nie czuję nic trawiastego.

Jest stosunkowo mało trwała na mnie, a projekcja jest bardzo bliskoskórna.

Bazylia z Mandarynką zachwyciła mnie, wręcz mną wstrząsnęła, tu nie ma nawet efektu wow. Szkoda, myślałem, że będzie dużo lepiej...

Potestuję jeszcze i dopiero wystawię ocenę. Na chwilę obecną byłoby to coś między 3 a 4, powiedzmy 3,5.

Marcin__

Hiper Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post17 września 2014, 17:50 - Śr

Herba Fresca to zapach z serii Aqua Allegoria, z którym wiązałem duże nadzieje. Niestety się rozczarowałem.

Po pierwsze - wydaje mi się, że możnaby określić koncentrację tych perfum jako EDC i nie byłoby to przesadą. Są niesamowicie lekkie, zwiewne i - nietrwałe. To ich główna i w zasadzie jedyna wada.
Sam zapach przypomina mi własnoręcznie wykonywaną mrożoną miętową herbatę - liście mięty wrzucamy do dzbanka wraz z listkami herbaty i plastrem cytryny, zalewamy wodą i wstawiamy do lodówki na 24 h. Po psiknięciu na skórę poczułem właśnie aromat tej herbaty.
Trwałość na mojej skórze wynosi ok. 3-4 h, co w zasadzie jest normą jak na świeży zapach, ale ja mimo wszystko oczekuję więcej.
Nie wykluczam, że nabędę flakonik. Jest to w tej chwili jedyny godny rywal dla Menthe Fraiche Jamesa Heeley'a.
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post24 maja 2015, 11:57 - N

Marcin__ napisał(a):Herba Fresca to zapach z serii Aqua Allegoria, z którym wiązałem duże nadzieje. Niestety się rozczarowałem.

Po pierwsze - wydaje mi się, że możnaby określić koncentrację tych perfum jako EDC i nie byłoby to przesadą. Są niesamowicie lekkie, zwiewne i - nietrwałe. To ich główna i w zasadzie jedyna wada.
Sam zapach przypomina mi własnoręcznie wykonywaną mrożoną miętową herbatę - liście mięty wrzucamy do dzbanka wraz z listkami herbaty i plastrem cytryny, zalewamy wodą i wstawiamy do lodówki na 24 h. Po psiknięciu na skórę poczułem właśnie aromat tej herbaty.
Trwałość na mojej skórze wynosi ok. 3-4 h, co w zasadzie jest normą jak na świeży zapach, ale ja mimo wszystko oczekuję więcej.
Nie wykluczam, że nabędę flakonik. Jest to w tej chwili jedyny godny rywal dla Menthe Fraiche Jamesa Heeley'a.

Tez mi się kojarzy z taką herbatą, bo pewnie tak właśnie ma się kojarzyć ;)
Moj babcia przyrzadzała taki napoj herbaciany. Mieszank herbat parzona w czajniczku, przestudzona woda, plastry cytryny ze skorką i swieze liście mięty. Dosladzała to lekko miodem... Lubilem ten chłodzący, wonny napój.
Lubie też HF. Piękna, subtelna, bardzo naturalna kompozycja. W zasadzie dla pań, ale nie mam oporów, zeby ją nosić.
Mocarz to nie jest, ale na mojej skórze ma calkiem niezłe parametry, jak na ten typ zapachu
Artur

rabarbary

Hiper Perfumaniak

Post24 maja 2015, 12:21 - N

Przepiękny zielony i ziołowy zapach, ale na mojej skórze trzyma się maksimum dwie godziny.
Tylko dlatego powstrzymuję się od kupna...

turbosnail

Ultra Perfumaniak

Post24 maja 2015, 12:26 - N

u mnie także słaba trwałość

Ofis

Post24 maja 2015, 12:49 - N

Chyba od takich orzeźwiaczo-odświeżaczy nie uzyskamy super trwałości.
One raczej dają chwilę błogości po czym znikają. :)
Sprzedaż/wymiana: viewtopic.php?f=52&t=7756

xentrix

Super Perfumaniak

Post10 czerwca 2016, 23:31 - Pt

tak sobie dzis w S. zrobilem mały przegląd Guerlainów z serii Acqua Allegoria i ponizej tylko skojarzenia co do samego zapachu , skromne bo zbyt słabo go znam. A powiem ,ze znam ten zapach :mrgreen: Pachnie prawie jak :

Obrazek

zalana wodą o temp 70 stopni i zaparzana 1-1,5 minuty a nastepnie schłodzona z dodatkiem 2 kostek lodu :mrgreen:

dokladnie takie mam skojarzenie a wiec zielona herbata z dodatkiem mięty + troche cytryny

tak go odbieram ale czy chciałbym go nosić ?
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

tygrysek

Forumowicz

Post23 czerwca 2017, 11:55 - Pt

Miałem bardzo duże nadzieje dotyczące tego zapachu - cytryna, zielona herbata i mięta, wszystko to co lubię. Zapach niestety okazał się dla mnie zbyt delikatny i cichy. Zapach oczywiście jest ładny ale liczyłem na coś troszkę wyrazistszego. Bardziej spodobały mi się z tej serii Bergamote Calabria oraz Limon Verde. Szczególnie ten drugi :)
Na pewno wykonam jeszcze, do Herba Fresci kolejne podejścia ale na ten moment 4.

kio

Forumowicz

Post23 czerwca 2017, 23:00 - Pt

[powtarzam to co inni mówią]

Orzeźwiające niczym poranna rosa - zimna cytrynka, która leży sobie w trawie + mięta. Trwałość nijaka - a wielka szkoda. Ale gdyby Herba Fresca trzymała się godzinami to chyba bym się kąpał w tych perfumach biorąc pod uwagę ich moc chłodzącą i orzeźwiającą.

[/powtarzam to co inni mówią]

Ej, a bez powtórzeń - próbował ktoś może łączyć Herba Fresca z Iso E Super? Jestem niewątpliwie mega ciekawy tego zestawienia, jako że niektórzy wspominają o Iso E Super jak to łączą z innymi zapachami.

Lopez

Forumowicz

Post22 sierpnia 2017, 20:56 - Wt

U mnie trwalisc zaskakujaco bardzo dobra. OK 8gidz. Projekcja znakimita przypomina mi zielska zgniecione miete mocna rzecz polecam
Perfumy to moj nalog
Następna strona

Powrót do Perfumy unisex