Teraz jest 20 października 2020, 17:48 - Wt

• Reklama

Guerlain - Eau de Cologne du 68

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Guerlain - Eau de Cologne du 68 (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
1
25%
5 - Bardzo dobry
2
50%
6 - Genialny
1
25%

Liczba głosów : 4

• Autor
  • Wiadomość

GreenEyes

Bardzo aktywny forumowicz

Guerlain - Eau de Cologne du 68

Post10 kwietnia 2014, 09:10 - Cz

Eau de Cologne du 68 Guerlain
2006
Twórca :Sophie Labbe
Podstawa: bergamotka, cytrusy, mandarynka, petit grain, kwiat pomarańczy, frezja
Serce: frangipani, jaśmin, irys, liść fiołka, róża, ylang-ylang, konwalia
Baza: kwiat limonki, szałwia, zielone nuty, rozmaryn
Obrazek

Testując tą kompozycję muszę na wstępie uprzedzić iż nie jestem obiektywna jeśli chodzi o dom perfumeryjny Guerlain i oczywiście z pewnymi wyjątkami będę się zachwycać nad każdym następnym zapachem.

Cytrusowo-kwiatowy Eau de Cologne du 68 Guerlain jest komfortowym zapachem na wiosnę i lato. Otwiera się rześkim, wilgotnym irysem, szalimarowymi nie cierpkimi cytrusami, oraz szałwią i lawendą nadającą szorstkiego i ziołowego charakteru, w miarę upływu czasu kompozycja staje się bardziej pudrowa lekko różana, cytrusy wyciszają się delikatnie a ich miejsce zajmuje kwiat lipy , oszałamiająco świeży i naturalny, oraz ciepłe nuty tonki.
Zapach nie ma porażającej projekcji, ale jest satysfakcjonująco trwały, około 6 godzin będzie trwał na skórze i co jakiś czas delikatnie o sobie przypominał .
Ostatnio edytowano 02 lipca 2014, 18:33 - Śr przez GreenEyes, łącznie edytowano 3 razy

dandys

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Eau de Cologne du 68 Guerlain

Post10 kwietnia 2014, 10:49 - Cz

Kolejny z misiaków od GreenEyes. Wczoraj testując "68" (szkoda że nie 69) pomyśłałem, że gdyby ktoś pokazał mi z zawiązanymi oczami te perfumy, nie zgadłbym, że to Guerlain. Dzisiaj patrzę a tu jakaś Sophie Labbe :P

Rzeczywiście, kompozycja odstaje dość mocno od stylu rodziny Guerlain. Początek jest ziołowy i nieco gorzkawy, szyprowo przyjemny, świeży i optymistyczny (i tutaj jeszcze bardzo guerlainowski). Z czasem kompo ociepla się trochę i osładza. Unisex w tym przypadku to męskie otwarcie, a potem coraz większy przechył w stronę płci pięknej.
Testując sobie w zadumie i klikając po internetach trafiłem na określenie "cocoa butter", moim zdaniem bardzo trafne.
Miałem kiedyś takie mleczko do opalania o zapachu masła kakaowego i on zostawiał taką poświatkę zapachową jak właśnie "68" - waniliowo-budyniowaty klimat. Bardziej bym zaliczył "68" do gourmand niż grupy cytrusowo-aromatycznej.

Zapach nowoczesny i bardzo przyjemny - elegancka modnisia w beżowym trenczyku Burberry i apaszce Hermesa to dobra kompania dla "68". Sex w wielkim mieście i te sprawy.

Na początku chciałem wystawić 5 (otwarcie), potem 3,5. Ostatecznie jednak dam 4 bo to naprawdę dobre i poprawne perfumy. Warto też podciągnąc ocenę za trwałość która mnie mocno zaskoczyła (jak na Guerlain i jak na "cologne" - przynajmniej z nazwy). Perfumy były wyczuwalne do późnych godzin nocnych a zaaplikowałem sok jakoś o 13-14. Z czasem bliskoskórnie, ale nie traktuję tego jako wadę.
http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1027/
Money for nothin' and chicks for free

xentrix

Super Perfumaniak

Re: Guerlain - Eau de Cologne du 68

Post14 sierpnia 2015, 17:36 - Pt

to jeden z zapachów, ktory zrobił na mnie ostatnimi czasy spore wrażenie.Podobno 68 oznacza liczbę składników ale cholera to wie...Mamy tutaj i cytrusy,i kwiaty,i nieco słodyczy.W otwarciu cytrusy i kwiaty,pozniej do głosu dochodzą słodkie nuty i zapach przybiera postac nieco kremową,lekko slodkawą zachowując kwiatowy charakter z cytrusami gdzies w tle.Wybrzmiewa to niezwykle elegancko a składniki są bardzo wysokiej jakosci.Trwalość i projekcja przeciętna.Jego pora to wiosna i lato (ale nie upały).Skusiłbym sie na flakon gdyby nie to,iż zapach skręca po godzinie w stronę damską.Nie mniej jednak dekancik chętnie przygarnę :) Bardzo dobry zapach. Ode mnie 5.
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex