Teraz jest 20 października 2020, 21:17 - Wt

• Reklama

Antonio Puig - Agua Brava

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Antonio Puig - Agua Brava (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
1
25%
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
25%
4 - Dobry
2
50%
5 - Bardzo dobry
0
Brak głosów
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 4

• Autor
  • Wiadomość

slalski

Antonio Puig - Agua Brava

Post23 marca 2014, 19:08 - N

pol_pm_Antonio-Puig-Agua-Brava-350ml-M-Woda-kolonska-44312_1.jpg
Poznaję tą klasyczną wodę kolońską od kilku dni. Wiele sobie po tym spotkaniu obiecywałem, a wrażenia mam mieszane. Otwarcie zapachu to soczysta i naturalnie pachnąca cytryna u boku której wkrótce poczuć można szałwię. Zapach na mnie jest delikatny i nie narzuca się mimo solidnej aplikacji. Po około 30-40 minutach, zaczynam wyczuwać zapach goździka, tego kwiatowego i pojawia się wyraźniejsza woń sosny, robi się nieco bardziej cierpko, zapach staje się bardzo męski, tyle że wciąż delikatny. Finał jest jak dla mnie najładniejszy. Wyczuwam tam woń sandałowego drzewa, mchu dębowego i skóry. wszystko to finiszuje w ciepłej, kremowej formie, tzn. nie ma już tam goryczki ani ostrych akcentów. Wodę porównywałem sobie do dwóch innych podobnych w otwarciu klasyków tj. Halstona Z 14 i Geoffrey Beene Grey Flannel i chociaż zapach Antonio Puiga według mnie najpiękniej z tych staruszków się rozwija, to jednak jeśli chodzi o projekcję i trwałość, jest według mnie bardzo słabo, wręcz anemicznie. Znacznie lepiej zapach utrwala się na ubraniach lub na blotterze niż na skórze. Cieszyłem się na to spotkanie z wodą kolońską rodem z Barcelony, ale randka nie bardzo się udała.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

slalski

Re: Antonio Puig - Agua Brava

Post16 maja 2014, 20:26 - Pt

Muszę trochę zrewidować swoją opinię na temat tej wody. W moim wpisie sprzed blisko 2-óch miesięcy skrytykowałem trwałość zapachu i tu w pierś się uderzam, bo racji nie miałem. A to z tej prostej przyczyny, że Agua Brava odradza się jak Feniks z popiołów, dzięki kontaktowi z wodą, jak również poprzez potarcie skóry. Bywa rzec można, ale Panie i Panowie, po 10-ciu godzinach od aplikacji, no to chyba nieźle. To ja sobie z tą staruszką od czasu do czasu pobywam, bo to kulturalne towarzystwo.

Viking

Bardzo aktywny forumowicz

Post09 września 2017, 22:16 - So

Witam miłośników klasyki :-)
Od jakiegoś czasu jestem zakochany w Quorum i teraz mam etap poszukiwania czegoś równie wspaniale pachnącego. Trafiłem między innymi na Aqua Brava i tu pojawia się pytanie, albo i nawet kilka :-)
Na ile Brava jest podobna do młodszego brata czyli Quorum?
Czy w obecnych czasach jest to zapach noszalny? Quorum, który na różnych forach ma (poza oczywiście przeważającymi zachwytami) wiele opinii śmierdziela itp, pośród znajomych z pracy został określony jako zapach wyróżniający się, niebanalny, a wręcz genialny. Kolega (26 latek) wwąchując się w niego, stwierdził że jest to zapach stworzony dla samca idącego na "polowanie" :-) Dziewczyny (i tu również średnia 22-26) wszystkie jednogłośnie chwaliły zapach... Tylko Zino dostał podobne noty u mnie w pracy :-)

Czytając składniki Bravy, wydaje mi się, że jest to równie męski i co najmniej intrygujący... Natomiast (jako, że go nie wąchałem) nie wiem gdzie go umiejscowić we wszechświecie, do czego można go porównać...

Będę wdzięczny za jakieś opinie, podpowiedzi...

BlueJeans

Moderator

Post09 września 2017, 22:18 - So

Brava jest lżejsza i wg mnie bardziej dzisiejsza niż Quorum i poza tym jakoś bardzo podobne do siebie nie są, Agua jest dużo lżejsza wg mnie.

Viking

Post22 września 2017, 22:17 - Pt

A do czego możnaby ją porównać?

BlueJeans

Moderator

Post23 września 2017, 09:15 - So

Ciężko porównać podobieństwo do innych zapachów. Może trochę loewe pour homme? Ogólnie jesli lubisz zapach quorum, polo green ralpha i takich tam to nie powinieneś być zawiedziony.

Viking

Post23 września 2017, 10:52 - So

Quorum to jeden z moich top zapachów :-) Polo również uwielbiam i z zielonych dochodzi jeszcze Jaguar . Znaczy się zapach w takim razie powinien mnie uszczęśliwić :D

BlueJeans

Moderator

Post23 września 2017, 12:00 - So

Musisz spróbować w takim układzie aguy oraz loewe ph. Zapomniałem na śmierć o zielonym jaguarze w grupie retro leśnych/fougere :D

ale chop

Hiper Perfumaniak

Post03 lutego 2018, 11:18 - So

Mam jakąś starą wersję, najprawdopodobniej lata '90 albo jeszcze wcześniej.

Spodziewałem się bardzo fajnego zapachu, a dostałem zapach przepiękny.

Niesamowicie naturalny, głęboki, kadzidlany.

Wczoraj wieczorem poszedł jeden psik na łapę.. teraz zbliża się 11:30 dnia następnego i w dalszym ciągu wyraźnie go czuję..

... woda kolońska :?

Kiedyś żal mi było facetów żyjących w dawnych czasach, kiedy kobiety używały potężnych perfum, a faceci byli skazani na lekkie wody kolońskie.. zmieniam zdanie - szkoda mi nas, że żyjemy w czasach, w których przeciętne EDT nie dorównuje nawet w połowie starym EDC, A/S czy dezodorantom pod względem parametrów..
Ocenianie perfum jedynie po pierwszych nutach jest jak ocenianie książki po okładce...
Często najwspanialsze dzieła odziane są w najbrzydsze szaty...
Szkoda, że dziś największą uwagę przykuwa się do okładki, a nie treści... tak nie powstaje sztuka.

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie