Teraz jest 25 października 2020, 06:23 - N

• Reklama

Creed - Erolfa

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Creed - Erolfa (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
1
8%
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
4
33%
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
6
50%
6 - Genialny
1
8%

Liczba głosów : 12

• Autor
  • Wiadomość

Niszka

Administrator

Creed - Erolfa

Post17 września 2011, 11:39 - So

Obrazek

Zapach wodny, który de facto ma kilka różnych twarzy. Najpierw jest kwiatowo - cytrusowy, później wodno - przyprawowy, aby na końcu być zapachem wodno - kwiatowym. Jeśli sądziliście, że w Green Irish Tweed jest za dużo fiołka, to omijajcie Erolfa, bo tutaj fiołek jest właściwie dominującym składnikiem przez cały okres projekcji.

Jest to zapach wodny w "świeżym", Creed'owym stylu, ale połączenie słonej morskiej wody z fiołkiem trochę mnie mdli. Perfumy niby są męskie, ale ja bym je potraktował jako unisex skręcający bardziej w kierunku kobiet.

Szukającym morskiego zapachu polecam Allure Homme Sport, Creed Erolfa należy potraktować raczej jako ciekawostkę, bo nie jest wart 550 zł za 75 ml.

Więcej napisałem na blogu, zapraszam: http://perfumyniszowe.blogspot.com/2011 ... edp-m.html

MarcinB

Re: Creed - Erolfa

Post17 września 2011, 14:54 - So

Czytałem Twoją recenzję i muszę powiedzieć, że chętnie bym "wąchnął" tego Creeda.
Pamiętam Acqua di Sale Profumum, Sel Marin Heeleya (ten to nawet rybami zionął), czy Made in Italy Venice. Wszystkie miały dziwną nutę mokrego kurzu, która na dobrą sprawę przypomina też zeschnięte wodorosty. Tutaj też widzę algi morskie.
Moim zdaniem fajnie, że nisza tworzy swoje interpretacje nut morskich, które są sporo odmienne od tego, co czuć na półkach sieciowych perfumerii.
Z drugiej strony widzę, że Erolfa jest niedostępny w Polsce. Pewnie bestsellerem nie jest nawet w bardziej obytych krajach.

Ps. A przy okazji chciałem się przywitać na forum. :)

Niszka

Administrator

Post17 września 2011, 17:30 - So

Witaj Marcinie na naszym forum. :)

Ja niestety nie mam już tego Creed'a, miałem dwie próbki po 1,5 ml, ale wszystko poszło na testy do recenzji, także nie mam się czym podzielić, chociaż chętnie zweryfikowałbym swoją opinię z kimś innym, bo co ciekawe Erolfa zbiera może nie genialne, ale pozytywne opinie w USA. Rzecz jasna gdybym kiedyś zdobył jeszcze trochę tego Creed'a, wyślę Ci próbkę.

W sumie wiele nie tracisz i wcale mnie nie dziwi, że ten zapach nie jest dostępny w Polsce. Nie mówię, że jest jakiś tragiczny, bo gdyby był tragiczny, to nie dostał by noty 6/10. :) Jest to typowy fiołkowy świeżak, zrobiony na bazie słonej wody. Nut wodnych jako takich nie ma chyba w składzie, więc przypuszczam, że to zasługa tych alg. Zapach jest chaotyczny, biega od cytrusów, przez gorzki imbir, słoną wodę, po atak fiołka z jaśminem, a gdzieś po drodze jest jeszcze lekko mydlany. Całość nie wypada zbyt męsko i jest mdła.

Nie mówię, że to się nie może podobać, ale Creed posiada kilkanaście zdecydowanie lepszych zapachów, z Original Vetiver i Green Irish Tweed na czele. Erolfa to zapach "nad morze", na letni dzień w krajach śródziemnomorskich i nie nadaje się do noszenia na co dzień, do biura, do szkoły, czy na ulicę, szczególnie w naszym klimacie.

I żeby nie było, jestem wielbicielem marki Creed, więc pisanie takich rzeczy przychodzi mi z ciężkim sercem. :) Pierwszy raz zawiodłem się na marce Creed.

sodi

Forumowicz

Post11 lipca 2014, 20:06 - Pt

Niszka napisał(a):Perfumy niby są męskie, ale ja bym je potraktował jako unisex skręcający bardziej w kierunku kobiet.

Ano, winne kwiaty... jak dotąd najmniej trafiający w mój gust zapach od Creedów. Nie jest zły, o nie. Po prostu nie jest dla mnie :roll:

sabbracadabra

Forumowicz

Post02 marca 2017, 20:54 - Cz

Niszka napisał(a):Perfumy niby są męskie, ale ja bym je potraktował jako unisex skręcający bardziej w kierunku kobiet.

To już wiem, dlaczego przypadły mi do gustu. Jak dla mnie zapach bardzo niedoceniany, kompozycja bardzo mi odpowiada jako niezobowiąujący, słony świeżak, ale niestety dwa psiki zaaplikowane przez ekspedienta na ramię ulotniły się nieprzyzwoicie szybko.

Jester

Super Perfumaniak

Post02 marca 2017, 21:41 - Cz

sabbracadabra napisał(a): dwa psiki zaaplikowane przez ekspedienta na ramię ulotniły się nieprzyzwoicie szybko.

Ta wada była zauważona przez kilku recenzentów :?

sabbracadabra

Forumowicz

Post02 marca 2017, 22:20 - Cz

Na delikatną obronę Creeda mogę jedynie dodać, że ich atomizer strzela takimi chmurami, że pewnie więcej Erolfy wylądowało na moich butach niż ramieniu :) Ale niestety trwałość jest kompromitująca nawet jak na świeżaka, wymagająca raczej mierzenia w kwadransach niż godzinach.

myk

Forumowicz

Post26 sierpnia 2018, 22:21 - N

Po dniu z globalnie zaaplikowaną Erolfą odłożyłem próbkę do szafki. Nie mam ochoty pachnieć jak słona woda z Bałtyku + wodorosty, a niestety praktycznie tylko takie miałem odczucia. Przeciętny zapach.

alpaczino

Aktywny forumowicz

Post11 grudnia 2018, 23:02 - Wt

A mnie się bardzo podoba. Jest co prawda mało uniwersalny, ale jako zapach wakacyjny, letni, trafia w moje gusta zdecydowanie bardziej niż Virgin Island Water. Otwarcie - bomba, potem jest słabiej, ale "dry down" znowu piękny (jak z resztą u większości Creed'ów).
pozdrawiam

BlueJeans

Moderator

Post25 marca 2020, 18:33 - Śr

Postanowiłem skomentować mój najnowszy nabytek, na który się czaiłem od pewnego czasu. Zapach bez wątpienia wpasowuje się w klimaty lat 90-tych- jest on świeży, sportowy w typie Cool Water z tym, że zdecydowanie bardziej szlachetny. Da się wyczuć dużo molekuł wodnych, owocowo-cytrusowych, które idealnie sprawdzają się w słoneczny dzień. Kompozycja sama w sobie nie jest wymagająca ale odczuwam frajdę używając jej. Parametry jak dla mnie są bardzo ok (6-8h na skórze przy umiarkowanej projekcji). Co do ceny nie będę się wypowiadał, ponieważ... to ile jesteśmy zapłacić za nasze chciejstwo zależy w większości przypadków od naszego widzi mi się i nie powinno to stanowić kryterium czy warto kupić takie perfumy czy też nie. Podsumowując jestem na tak (jak ostatnimi czasu w przypadku większości Creedów ;) ) Ode mnie leci 5

turbosnail

Ultra Perfumaniak

Post26 marca 2020, 00:00 - Cz

Ode mnie też 5. Odlewkę często używałem w ub. wakacyjnym sezonie, świetne cytrusy, chociaż nie powiedziałbym, że zalatują latami 90-tymi. Parametry bdb. I czuć, że to Creed. IMO niedoceniany, a jak widze 4 głosy na przeciętny, to coś nie halo..
Flaszkę jak najbardziej widziałbym w kolekcji, ale nie po normalnej cenie :mrgreen:

Powrót do Perfumy męskie