Teraz jest 25 października 2020, 22:31 - N

• Reklama

Chopard - Casran

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Chopard - Casran (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
3
75%
4 - Dobry
1
25%
5 - Bardzo dobry
0
Brak głosów
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 4

• Autor
  • Wiadomość

gurlen87

Perfumaniak

Chopard - Casran

Post16 marca 2014, 13:45 - N

Casran marki Chopard to drzewno - kwiatowo - piżmowe perfumy dla mężczyzn. Casran został wydany w 2000 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Nathalie Lorson. Nutami głowy są bergamotka, yuzu, kolendra, kardamon, lukrecja i rum; nutami serca są dzięgiel, szałwia muszkatołowa i lawenda; nutami bazy są drzewo sandałowe, mech dębowy i kadzidło.

Moja ulubiona kategoria zapachowa. Brzmi dobrze. Może ktoś próbował ? :?:

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Re: Chopard - Casran

Post16 marca 2014, 14:37 - N

Brzmi dobrze i pachnie nieźle. Nie tylko próbowałem, ale też używałem. Bardzo ładny, świeży zapach, który ładnie się wysładza i zmierza w kierunku drzewno-kadzidlanym. Przy czym kadzidło nie jest ciężkie, ani nachalne. O ile pamiętam, to projekcja i trwałość były na dobrym poziomie.
Nie jestem pewien, czy zapach ten jest jeszcze produkowany. Widuję czasami na Allegro ale w dość wysokich cenach
Artur

gurlen87

Perfumaniak

Post16 marca 2014, 14:39 - N

Już ma status unikatu, przynajmniej na allegro ;). Zamówiłem próbkę, oczekiwania mam wielkie, ponieważ od dawna szukam czegoś 'lżejszego' z kadzidłem w tle...

Novella

Perfumaniak

Post17 lipca 2017, 10:38 - Pn

zbieram się do niego - minęło trochę czasu
może byś skrobnął jakie wrażenia :D

cassyoosh

Aktywny forumowicz

Post29 stycznia 2018, 14:16 - Pn

miałem kiedyś flakon - na coś specjalnego bym tego soku niestety nie ocenił
dawno to było, z 10 lat temu, a może i wcześniej - raczej mało pamiętam zapachowo poza tym, iż było to połączenie jakiejś takiej słodkawo-kwaskowatej nuty z orientalnym, przyprawowym, ale niestety dość syntetycznie brzmiącym, tłem - woń rumu jakoś mi umknęła - kadzidło absolutnie z Casran'em mi się nie kojarzy
trwały był - faktycznie, w tym wymiarze nie zawodził
pamiętam, że to był zakup w ciemno, bo okazja cenowa się nadarzyła oraz, że gdzieś od połowy butelki zaczął mnie poważnie męczyć sobą i albo go wymieniłem, albo odsprzedałem
są w mojej pamięci zapachy, z którymi zetknąłem się dawniej niż z Casran'em, a jednak pozostały mi do dziś (i pewnie pozostaną) w pamięci wrażenia i emocje z nimi związane - Casran nie zapadł mi w pamięci niczym więcej, poza tym, iż kiedyś stał taki flakonik na mojej półce, a i to przypomniało mi się dopiero, jak wczytałem się w wątek z listą zapachów marki Chopard
zapach jak dla mnie całkowicie przeciętny - ale pewnie może się podobać, jeśli się za dużo nie oczekuje, a poza tym faktycznie jest unikatem więc pewnie po zakupie za wygórowaną cenę użytkownik może sobie zracjonalizować wydatek uznaniem woni Casran, za taką z wyższej półki ;)
ale z drugiej strony, to może wcale nie jest ot przeciętne pachnidło, tak jak je oceniam, a jedynie Casran po prostu nie jest w moim guście i tyle..?
nic się nie zmieniło, wszystko jest jak było, niebo tak wysoko znów
-------------------------------------------
http://www.fragrantica.com/member/48291

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post30 stycznia 2018, 00:46 - Wt

Ja jednak będę bronił Casrana.
Trochę przez sentyment, a trochę dzięki niedawnemu przypomnieniu sobie zapachu z próbki podarowanej przez Kolegę.
Bardzo przyjemny, dobrze poskladany, aromatyczny, swizo-cieply zapach. Nie znam niczego podobnie pachnącego.
Fajne połączenie nut drzewnych, owocowych i kwiatowych z subtelnym kadzidlem i słodkim alkoholem.
Artur

Powrót do Perfumy męskie