Teraz jest 29 października 2020, 03:12 - Cz

• Reklama

Guerlain - Vetiver Extreme

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Guerlain - Vetiver Extreme (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
1
7%
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
3
21%
5 - Bardzo dobry
9
64%
6 - Genialny
1
7%

Liczba głosów : 14

• Autor
  • Wiadomość

dandys

Bardzo aktywny forumowicz

Guerlain - Vetiver Extreme

Post13 marca 2014, 13:18 - Cz

Ostatnio nosiłem cały dzień Vetiver Extreme.
Kolor cieczy doskonale koresponduje z odbiorem zapachu - kompozycja jest soczyście zielona, pełna gałki muszkatołowej, kadzidła i pieprzu. Zero słodkości, zapach jest maksymalnie wytrawny i cierpki, mocno odświeżający i kręcący w nosie.

Nie zgodzę się z Turinem że to "vetiver disaster", ale faktem jest, że to trudna w odbiorze kompozycja.
Woń podoba mi się bardzo, ale..., bardziej sensu stricte niż jako perfumy które miałbym nosić. Nie mam pojęcia do jakich okazji miałbym je zakładać. Chyba, że byłbym Hernem i nosił poroże na łbie :P

Perfumy rozwijają się bardzo liniowo, z czasem tracąc jedynie na mocy. Trwałość całodzienna - aplikując rano czułem jeszcze bazę późnym wieczorem.
http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1027/
Money for nothin' and chicks for free

marso

Forumowicz

Re: Guerlain - Vetiver Extreme

Post17 marca 2014, 21:48 - Pn

Poznałem go niedawno przez pomyłkę bo miałem zamówić Guerlain Vetiver a wyszło Vetiver Extreme. No cóż, zapach intensywnie zielony, jednostajny i nieco nudny. Trwałośc u mnie słaba, po 4h ledwo wyczuwalny na skórze. Ciekawy jestem jak on się ma do podstawowego Vetivera?

wahoo

Perfumaniak

Post18 czerwca 2016, 22:04 - So

Jeśli mierzyć jakość perfum w stosunku do liczby postów, to Vetiver Extreme jest najbardziej niedocenianym zapachem na tym forum. ;)
Kompletnie nie rozumiem pojawiających się w innych wątkach komentarzy na temat tych perfum typu "vetiver distaster", "vetiver pomyłka" czy "vetiver bez vetiveru". Dla mnie, po wysunięciu na pierwszy plan kadzidła i pieprzu, jest to vetiver do kwadratu - niesamowicie dymny, suchy i właśnie pieprzny, a jednocześnie zupełnie "bezpieczny" i świetnie nadający się na co dzień do biura. Bliskoskórnie bez problemu wyczuwam go na przedramieniu nawet po 18h. W ankiecie dałem 5tkę.
Czy ktoś orientuje się czy Extreme też przeszedł (podobnie jak Vetiver) reformulację przy przejściu z kwadratowej flaszki na tę wysoką?

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post18 czerwca 2016, 23:18 - So

Nie wiem, jak to było w przypadku Vetiver Extreme, ale gdy już jesteśmy przy tej marce, zmianach flakonów i reformulacjach, proponuje zapoznać się z treścią tego posta: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=844843592281935&id=137217433044558

1901

Forumowicz

Post19 kwietnia 2018, 14:37 - Cz

Wetiwer utemperowany.
Brak wetiweriowego zielska, ziemska, dymu. Brak też dziada, którego w oryginale można poczuć. Jest wetiweriowe gładkie drewno i lukrecjowa/anyżowa, lekko mentolowa słodycz.
No dobrze, odrobinę minionej epoki, czyt. dziada, też czuć.

dandys napisał(a):Kolor cieczy doskonale koresponduje z odbiorem zapachu - kompozycja jest soczyście zielona, pełna gałki muszkatołowej, kadzidła i pieprzu. Zero słodkości, zapach jest maksymalnie wytrawny i cierpki, mocno odświeżający i kręcący w nosie.

Czyżbyśmy wąchali wetiwery ekstremalnie różne? ;)

Madristas

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post23 maja 2018, 11:40 - Śr

Mimo, iż odbierałem go jako lekko wykastrowany Guerlain Vetiver, to tak jak i poprzednika bardzo go lubiłem. Lubiłem go do czasu aż na wyjeździe do Iranu, próbka w jakiś dziwny sposób musiała się na korku poluzować i zalała mi plecak, przez co wszystkie miejsca w Iranie zwiedzałem z zapachem Guerlain Vetiver Extreme, przyznaję iż na początku było bardzo przyjemnie, jednak z upływem kolejnych dni przestawało być przyjemnie a zaczynało być męcząco... od tej sytuacji ani razu nie wracałem do niego i wygląda na to, że już nigdy nie wrócę.

Wszystkim osobom, którym Guerlain Vetiver się spodobał, polecam sprawdzanie wersji Extreme :)

IceMan

Post10 lutego 2019, 22:17 - N

Zapach tzw. "apteczny" przez co nie podoba się sporej liczbie osób. Jest suchy i liniowy. Cudowny zapach. Cudowny flakon oraz kolor "cieczy". Wszystko genialne prócz:
- trwałości. Zapach po 3, może 4 godz znika. Znika tak bardzo, że muszę przetrzeć spryskane miejsce palcem i wąchać palec...
- atomizera. Beznadziejny, twardy, ciężki. W dodatku wyrzuca całą chmurę. Celujesz za ucho i masz mokre wszystko (włosy, ucho, cieknie po szyi). Warto odnotować fakt, że jest to mój najświeższy nabytek, a ilość wykorzystana, równa się 1.5 rocznej flaszce Encre Noire. (w tym miejscu zaczynam się trochę bać, bo jadą już do mnie - Vetiver, Habit Rouge i Heritage...) Gorszy atomizer ma chyba tylko Burberry - London... Niemniej daję ocenę 5, bo zapach jest IMO naprawdę świetny.

sahani

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 2

Post09 grudnia 2019, 22:29 - Pn

Wyraźnie czuć na otwarciu galke muszkatołowa. Pieprz choć mniej wyczuwalny dodaje ostrości temu zapachowi. Zdecydowanie nie jest słodki zapach i przypomina wizytę u dentysty i zapach wypełnienia do zęba. Nie, nie polubilismy się.
Stary ale Jary i ładnie pachnie...

alpaczino

Aktywny forumowicz

Post11 grudnia 2019, 04:19 - Śr

Moim zdaniem nieco gorsze niż Guerlain - Vetiver, ale używam z przyjemnością.
pozdrawiam

Marcin_1985

Forumowicz

Post23 kwietnia 2020, 09:10 - Cz

Zapach dla mnie lepszy od klasyka ale ta balsamicznosc
To jest coś czego nie toleruje w perfumach

Powrót do Perfumy męskie