Teraz jest 25 października 2020, 06:13 - N

• Reklama

Courvoisier Cognac - L'Edition Imperiale

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Courvoisier Cognac - L'Edition Imperiale (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
2
18%
5 - Bardzo dobry
7
64%
6 - Genialny
2
18%

Liczba głosów : 11

• Autor
  • Wiadomość

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Courvoisier Cognac - L'Edition Imperiale

Post04 marca 2014, 21:35 - Wt

Nie znalazłem wątku o tym zapachu, a myślę, że jest takowego wart.
Szczerze mówiąc, nie miałem pojęcia, że producent znanych koniaków produkuje tez perfumy. Przy zakupie innych zapachów otrzymałem próbkę COURVOISIER L'Edition Imperiale i zainteresowały mnie.
Pozwolę sobie zacytować opis dystrybutora tego zapachu - Perfumerii Quality:

Początek historii sięga XIX w., kiedy Emmanuel Courvoisier w paryskiej dzielnicy Bercy założył spółkę zajmującą się sprzedażą wina i wyrobów alkoholowych. W 1811 r. jeden z magazynów odwiedził Napoleon I i szybko został koneserem wyjątkowych trunków Courvoisiera. Zgodnie z legendą kilka beczek koniaku zabrał ze sobą w podróż na wyspę Świętej Heleny. Częstował nim angielskich oficerów, którzy docenili smak trunku i okrzyknęli go "koniakiem Napoleona". W 1869 r. Napoleon III przyznał Courvoisierowi tytuł oficjalnego dostawcy cesarskiego dworu. Autentyczny certyfikat można obejrzeć w muzeum Courvoisier w Jarnac.
Koniak Courvoisier ma doskonałą reputację. Na każdym etapie produkcji firma stosuje najwyższe standardy. Staranny wybór winogron, podwójna destylacja, mieszanie substancji oraz produkcja dębowych beczek są wynikiem wieloletniej tradycji i doświadczenia.
Kilka lat temu właściciele tej luksusowej marki dostrzegli związek między wytwarzaniem dobrego trunku i dobrych perfum. Postanowili stworzyć wysokiej jakości zapach, który odpowiadałby wyrafinowanym gustom ich klientów. Pozostali wierni zasadom, które stosują w procesie produkcji koniaku, czyli bogactwu, prestiżowi, autentyczności i tradycji. Do kompozycji perfum użyto zatem bardzo rzadkich, najwyższej jakości naturalnych składników. Założeniem firmy jest również selektywna sprzedaż, odbywająca się tylko w wybranych miejscach na świecie.

Skład:
Nuty głowy: kardamon, mandarynka, nagietek, kolendra
Nuty serca: cedr z gór Atlas, wędzona herbata, cantedeskia,
Nuty bazy: wetiwer, olejek z jodły balsamicznej, skóra, ambra

Rodzina zapachowa: drzewna

Nos: Alexis Dadier

Data powstania: 2007

W moim odczuciu jest to bardzo udany zapach.
Otwarcie jest dość ostre, ale ta ostrość trwa krótko. Po chwili zapach się "uspokaja" i przez cały czas rozwija się bardzo harmonijnie. W początkowej fazie wyczuwa się nuty owocowo-ziołowe, które dość szybko i płynnie przechodzą w nuty drzewne, ambrowe, może i skórzane, ale tych nie bardzo potrafię wyizolować. Ponadto cały czas czuć w nich jeszcze jakiś akcent. Nazwa i pochodzenie sugerowałaby szlachetny koniak i coś w tym chyba jest.
W moim odczuciu jest to bardzo elegancki, typowo męski zapach. Idealny do garnituru na biznesową kolację, ale też świetny na mniej oficjalne okazje. To zapach ciepły, ale nie słodziak. Charakterystyczny, ale nie nachalny. Bardzo dyskretny, trzymający się blisko skóry i utrzymujący się przez przynajmniej przyzwoite 8 godzin.
Dodatkowym jego atutem jest mała popularność. Otoczenie raczej by się zastanawiało, czym facet tak ładnie pachnie, niż stwierdzało, że to kolejny Boss, Armani, czy inny Gucci.

Chciałbym dołączyć ankietę, jak w przypadku innych zapachów, ale nie mogę znaleźć takiej opcji... Może Mod pomoże?
Ostatnio edytowano 16 kwietnia 2019, 14:13 - Wt przez Artplum, łącznie edytowano 1 raz
Artur

Bach_rules!

Perfumaniak

Re: Courvoisier Cognac - L'Edition Imperiale

Post04 marca 2014, 23:48 - Wt

Robiłem przynajmniej dwa podejścia do niego. Owszem, nuty alkoholowe ciekawe, ale jednak wysładzał się na mnie dość szybko, a tego nie lubię.

Jadwing

Bardzo aktywny forumowicz

Post22 marca 2014, 13:52 - So

A czy ktoś z szanownych Forowiczów poznał zarówno EDT i EDP? Kusi mnie zamówienie flachy w ciemno, ale nie potrafię się zdecydować w której wersji. A może jakaś dobra dusza poratuje próbką?

baphomet

Post22 marca 2014, 14:05 - So

Próbki nie mam, ale z tego co pamiętam EDP była ciekawsza.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post24 marca 2014, 14:20 - Pn

Odnoszę podobne wrażenie.

turbosnail

Ultra Perfumaniak

Post24 marca 2014, 15:20 - Pn

EDP.
Jest też droższa :)

tygrysektoria

Post09 września 2014, 22:23 - Wt

W liceum bylem w klasie francuskiej, pamietam bylo takie zadanie ustne " Jestes w restauracj, co zamawiasz", to do picia prawie kazdy zamawial "kurwazjeee":) to taki offtopik:)

Raczej na pewno kupie zapach, moze nie w pierwszej kolejnosci ale na pewno. Mialem probke kiedys edt, bardzo fajny zapach.

agat1969

Post10 września 2014, 06:17 - Śr

znam dwie wersje edt i edp
i w tym wypadku jest tak samo jak w przypadku Van Cleef & Arpels Midnight in Paris są dwie wersje , które mają swoich zwolennikow i przeciwników
wg mnie zdecydowanie lepsza jest wersja edp :)
ale jak zawsze to kwestia indywidualna kazdego nosa :P
Mente et Malleo

wiciaq

Post24 grudnia 2014, 09:41 - Śr

Posiadam obie wersje, fakt edp może ma trochę więcej głębi i utrzymuje się na ciele trochę dłużej, ale niestety trwałość jest problemem tego zapachu w obu odsłonach. Za tą cenę oczekuję trwałości przynajmniej na poziomie 8 h, a tu niestety tli się nieśmiało przy skórze max przez 6 h. Sam zapach bardzo elegancki, suchy, momentami herbaciany, ale również poprawny do bólu nie porywa.

damiance

Post23 kwietnia 2016, 09:18 - So

Posiadam flakonik EDT (chciałbym porównać z EDP).
Decyzję o zakupie podjąłem na podstawie próbki z Missala (teraz nie widzę w ofercie; nie wiem którą wersję oferowali, próbki już nie miałem w aby porównać z zakupionym flakonikiem)

Sam zapach bardzo mi odpowiada, idealny do formalnych ubrań. Niech częścią recenzji będzie poniższe zdjęcie z nobliwej pracowni krawieckiej Anderson & Sheppard. :)

Trwałość i projekcja - życzyłbym sobie aby były lepsze. W totalu oceniam na 4, ściśle za sam zapach na 5, flakonik na 6 (w szczególności w relacji do ceny jaką zapłaciłem za EDT)

AS.jpg
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

damiance

Post23 kwietnia 2016, 10:02 - So

postanowiłem jeszcze zrobić zdjęcie bohatera wątku ;)

kurwazjee.jpg
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

BlueJeans

Moderator

Post16 kwietnia 2019, 09:29 - Wt

Od wczoraj mam przyjemność testować bohater wątku i jestem bardzo miło zaskoczony. Zapach ewidentnie nawiązuje do słonecznej, wiosennej pogody i jednocześnie delikatnie otula swoją ciepłą i bogatą aurą. Sama kompozycja w moim odczuciu ma wspólne cechy z Rimą XI od Carnera i nieco mnie z Sunshine od Amouage. Jeżeli zatem lubicie wspomniane kompozycje, przypuszczam, że Courvoisier również przypadnie wam do gustu.

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post16 kwietnia 2019, 14:20 - Wt

Kojarzy Ci się z Sunshine? Nie wpadłbym na takie porównanie... Ciekawe. Muszę przy okazji przetestować
Artur

Machiavelli

Post16 kwietnia 2019, 15:21 - Wt

Kuba, testowałeś może jakąś starszą flaszkę (z tego co wiem, obecnie już te perfumy nie są produkowane)? Kiedyś jak testowałem Courvoisiera zdziwiłem się, jak długie (2-3 minuty) i mocno etanolowe otwarcie miał (jakby świeżo co zmieszane, nieprzeleżakowane perfumy).
Do dziś ciekaw jestem, czy akurat taki wypust mi się trafił, czy już taki urok tego zapachu. Jak to u Ciebie wygląda?
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

BlueJeans

Moderator

Post16 kwietnia 2019, 15:50 - Wt

Artplum napisał(a):Kojarzy Ci się z Sunshine? Nie wpadłbym na takie porównanie... Ciekawe. Muszę przy okazji przetestować

Ten Sunshine nie ukrywam, że jest trochę porównany na wyrost, aczkolwiek odnoszę wrażenie, że klimatem te zapachy posiadają pewien wspólny mianownik, przy czym Amouage wydaje się być klasę wyżej.

@ Alan,

Jak dla mnie nie czuje żadnego etanolu w otwarciu. Od czasu gdy zapach osiada na skórze rozwija się piękny, ciepły niezbyt nachalny bukiet. Jeżeli chcesz po świętach (a nawet po majówce) powinienem być w stanie w dobrej cenie załatwić tester. Tak się składa, że jutro zaczynam nieco dłuższy urlop. Nie ukrywam, że jak powąchałem po raz pierwszy Courvoisiera to pomyślałem, że to są pewnie znane Ci klimaty ;) .

Powrót do Perfumy męskie