Teraz jest 24 października 2020, 09:42 - So

• Reklama

Amouage - Ciel Man

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Amouage - Ciel Man (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
1
5%
3 - Przeciętny
4
20%
4 - Dobry
5
25%
5 - Bardzo dobry
4
20%
6 - Genialny
6
30%

Liczba głosów : 20

• Autor
  • Wiadomość

cassyoosh

Aktywny forumowicz

Amouage - Ciel Man

Post16 września 2011, 07:41 - Pt

dziś dałem mu szansę po raz trzeci, bo przekreśliłem tę woń przy dwóch pierwszych podejściach; podobnie jak i imć pirath, Ciel był dla mnie na tyle zagadką z pogranicza ultra absurdalnych essóffloressów olfaktorycznych, iż wręcz nie byłem w stanie zrozumieć, co tak właściwie poeta miał na myśli popełniwszy Ciel'a... i po kiego wogóle;
i wiecie co..? może jego nie trzeba zrozumieć wcale, a wystarczy zaaplikować od niechcenia i niech się dzieje
dobrze, że nie wywaliłem tej próbeczki gdzieś w kąt (czy w cholerę), a mało brakowało, bo to jest jednak bardzo fajny, odświeżający, zapach i nieźle jest z trwałością - zaaplikowałem sobie koło 9-tej dosłownie 3 małe chmurki Ciel i świetnie mi się w nim siedzi - wciąż do mnie dociera, jakby pulsacyjnie, jakby dozował otoczeniu sam siebie, dosłownie ożywa przy każdym poruszeniu się 8-)
i czuję morskość, i mokre muszle oraz jakies patyki, które sobie dryfowały jakiś czas, a obecnie wywalone przez fale, leżą na piasku, i powietrze z daleka, i kwiatowego coś tam też łepek podnosi - i słońce tam też jest i generalnie tak fajnie zajeżdża latem, jak nie wiem;
niedoceniłem łobuza muszę przyznać - jednak warto poznać bliżej, bardzo polecam
nic się nie zmieniło, wszystko jest jak było, niebo tak wysoko znów
-------------------------------------------
http://www.fragrantica.com/member/48291

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Re: Amouage - Ciel Men

Post16 września 2011, 07:42 - Pt

Zgadzam się, że zapachom czasem trzeba dać drugą, trzecią a nawet czwartą szansę. Pochopne ocenianie, szczególnie zapachów niszowych (a już w ogóle Amouage), nie jest wskazane :) Fajnie, że Ciel Cię powoli przekonuje do siebie.

cassyoosh

Aktywny forumowicz

Post16 września 2011, 07:42 - Pt

już przekonał i wkroczył dumnie z fanfarami (papparrara..!) w bezkresne stadko flaszeczek, które łączy moje ich pożądanie :)
nic się nie zmieniło, wszystko jest jak było, niebo tak wysoko znów
-------------------------------------------
http://www.fragrantica.com/member/48291

pirath

Super Perfumaniak

Post16 września 2011, 07:43 - Pt

skuszony postanowiłem i ja dać mu kolejną szansę... poleciały na łapę 3 chmury i niech pokaże na co go stać....

mały update....
jak na świeżą kompozycję morską na lato, to przytłacza i dominuje całą kompozycję ten niemiłosiernie napastliwy jaśmin.... kompletnie IMO nie pasuje do perfum o tym charakterze....
jak na świeżaka to kompozycja zbyt ciężka.... cynamon, gałka muszkatołowa, kadzidło, paczula, sandałowiec....
pod względem siły rażenia jest to bez wątpienia amouage, ale chyba nie o efekt pacyfikacji wroga chodziło twórcy zapachu 8-)

Simon

Bardzo aktywny forumowicz

Post16 września 2011, 09:49 - Pt

Ja zaś pokochałem Ciel od pierwszego się nim popsikania. A nawet zanim się popsikałem to wziąłem próbkę, otworzyłem i kiedy poczułem delikatną woń, to byłem 100% pewien, że ten zapach mi się spodoba.

Dla mnie jaśmin nie jest w kompozycji jakoś strasznie napastliwy. Wręcz przeciwnie, bardziej chyba rzuca mi się w nos lawenda. A jej połączenie z jaśminem jest zdecydowanie czymś przepięknym. I o dziwo pomimo tego o czym pisze pirath, dla mnie jest to naprawdę genialny zapach na lato. Fakt, że znajdziemy w Ciel wszystkie te ciężkie nuty, które normalnie są zarezerwowane na zimowe wieczory. Tutaj jednak jakimś trafem pasują świetnie. W ciepłe letnie dni uwielbiam zapach Ciel. Jest z jednej strony delikatny i zwiewny, a z drugiej bardzo wyrazisty. Kojarzy mi się trochę z taką świeżą plażą na wyspie, obok której rozpościera się zielony, wilgotny las z mnóstwem różnego rodzaju roślinności i jakichś kwiatów.

Trwałość zapachu i jego projekcja są znakomite. Jak w przypadku każdego Amouage, którego próbowałem. Nie wiem czy są jacyś pechowcy, na których te zapachy się dobrze nie trzymają? Z tymi perfumami mam tylko jeden problem, a jest to oczywiście ich cena. Gdyby nie to, pewnie już stałyby na mojej półce. I powiem więcej, bardzo często podnosiłbym korek (gdybym miał na sobie inne perfumy danego dnia), żeby powąchać ten zapach.

Glint

Aktywny forumowicz

Post01 kwietnia 2013, 13:26 - Pn

Zapach bardzo ciekawy jednak ... Pierwszy test i chwila zastanowienia... Skąd ja to znam ... I już po chwili pojawia sie w głowie flakon a następnie TAK mam. Jest w moim odczuciu niemal identyczny jak D&G Pour Homme. Zapach kiedyś był moim asem w rękawie przy wieczornych wyjsciach, po reformulacji wiele stracił. Co do Ciel nie umiem jeszcze odpowiedzieć jak jak z trwaloscia jednak wybieram D&G w wersji vintage pomimo wielkiego szacunku dla Amouage.

Jadwing

Post23 czerwca 2014, 13:59 - Pn

Co prawda dosyć dawno wąchałam Reflection Man, ale Ciel wydaje mi się być jego bliskim kuzynem. Schludny, aromatyczny, kojarzący mi się ze świeżo wyprasowaną koszulą, pianką do golenia... Nie czuję tu naturalności - lawenda, jaśmin, brzoskwinia - jeżeli rzeczywiście tu są, to nie przypominają swoich pierwowzorów występujących w naturze, całość przypomina raczej syntetyczny i mdły amalgamat piżmowo-mydlany. Jeżeli lubi się takie "higieniczne", schludne zapachy to pewnie Ciel będzie się podobał, acz w perfumeriach tego typu kompozycji można znaleźć całkiem pokaźną liczbę, w przyjaźniejszych dla portfela cenach.

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post08 września 2014, 21:52 - Pn

Dziwny dość ten zapach...
Tak, wiem, "dziwny" tłumaczy tyle samo, co "fajny", czyli nic, a w kazdym razie niewiele ;)
W tym wypadku pisząc "dziwny" miałem na myśli, że taki "nie-amłażowy", taki inny, niż można się spodziewać, w ogóle w rzadko spotykanym typie.
Poprzez uderzenie przypraw i ogólną estetykę skojarzył mi się z Pour Homme Salvadora Dali, ale to jest bardzo luźne skojarzenie.
Przez "morski" klimat" przypomina mi Kenzo Pour Homme, ale nie dysponuję żadną próbką Kenzo, zeby porównać, a nigdy zbyt dobrze tego zapachu nie poznałem. Może to być więc mylące.
Ale pal diabli podobieństwa - Ciel najbardziej jest podobny do samego siebie.
Zapach jest dość bogaty - w końcu to Amouage.
Wg opisu z Quality, ingrediencje są następujące:

Nuty głowy: róża, bergamotka, lawenda, konwalia
Nuty serca: brzoskwinia, jaśmin, kardamon, cynamon, gałka muszkatołowa, kwiat pomarańczy
Nuty bazy: srebrne kadzidło, wetiwer, paczula, drzewo cedrowe, drzewo sandałowe

Wierzę na słowo, że wszystkie z nich są, a pewnie jeszcze sporo więcej. Dla mnie zapach zdominowany jest przez przyprawy - kardamon, gałkę, cynamon i jakies jeszcze, których nie potrafie wyróżnić. Kwiaty wyczuwam słabo - jaśmin owszem, ale róży nie. Lawenda i bergamotka na początku są obecne, potem gdzieś znikają. W bazie dość wyraźny wetiwer i paczula, mniej wyraźne nuty drzewne.
Skład jednak nie oddaje charakteru tych perfum - je po prostu trzeba powąchać, żeby poczuć tę morską świeżość w bogatym wydaniu od Amouage.
Mnie się ten dziwak podoba - świeży, dość ostry, bogaty, męski, bardzo trwały. Główną jego wadą jest cena. Za tę kasę raczej go nie nabędę, choć z chęcią bym ponosił
Artur

Artplum

Sensei Perfuforum

Re: Amouage - Ciel Man

Post02 lutego 2015, 21:11 - Pn

Dzisiaj, szukajac podobieństwa do innego zapachu, psiknąłem odrobinę Ciel na nadgarstek.
Na dworze około zera, ogólnie pogoda taka mało ciekawa, a ten niby-świeżak tak się pięknie rozwinął.
Świeży, niby morski, a tak potrafi otulić (choć to tylko nadgarstek ;) )
W niższych temperaturach jeszcze lepiej czuć przyprawy i lepiej się nuty drzewne uwidaczniają. Ale przecież to Amouage, więc tak to splątane ze sobą, że ciężko stwierdzić, czyja nutka czyja ;)
W kazdym razie, dzięki temu nieco przypadkowemu testowi, Ciel zyskał w moich oczach.
Artur

Szaweł

Forumowicz

Post01 kwietnia 2016, 12:58 - Pt

Doskonały zapach, bardzo mi sie podoba. Tylko z czym mi sie on kojarzy. Już wiem. Z odświeżaczami do ToiToi. To jest to. Gdyby nie ten szczegół, juz bym go zamawiał.

baphomet

Post01 kwietnia 2016, 19:01 - Pt

Szaweł napisał(a):Tylko z czym mi sie on kojarzy. Już wiem. Z odświeżaczami do ToiToi.

Ach te skojarzenia :lol:

Artplum

Sensei Perfuforum

Post01 kwietnia 2016, 22:34 - Pt

baphomet napisał(a):
Szaweł napisał(a):Tylko z czym mi sie on kojarzy. Już wiem. Z odświeżaczami do ToiToi.

Ach te skojarzenia :lol:

pszczoła mucha.jpg
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Artur

Szaweł

Forumowicz

Post02 kwietnia 2016, 17:40 - So

Artplum, mylisz nastawienie ze skojarzeniami. Nastawienie na Amouage mam zawsze pozytywne, wręcz wyniosłe. W końcu to królewskie zapachy z królewską ceną i oczekiwania są zawsze spore. Ciel jest pieknym zapachem ale zapraszam do ToiToi'a. Być może Tobie również sie skojarzy :) pamietaj, wejdz z dobrym nastawieniem ;)

Artplum

Sensei Perfuforum

Post02 kwietnia 2016, 22:43 - So

Szaweł napisał(a):Artplum, mylisz nastawienie ze skojarzeniami. Nastawienie na Amouage mam zawsze pozytywne, wręcz wyniosłe. W końcu to królewskie zapachy z królewską ceną i oczekiwania są zawsze spore. Ciel jest pieknym zapachem ale zapraszam do ToiToi'a. Być może Tobie również sie skojarzy :) pamietaj, wejdz z dobrym nastawieniem ;)

To nie było tak bezpośrednio do Ciebie :)
Po prostu co trochę gdzieś ktoś wyczuwa kibel w perfumach. Kibel, pisuar, odświeżacz do kibla, zawieszkę do kibla, kibel publiczny, kibel domowy, czysty i mniej czysty... ;) Ty do tych skojarzeń dołaczyłes Toi-Toikę. Miałem wielokrotnie okazję bywać w takim przybytku. W tych, które ja zwiedziłem, Ciel - niestety - nie było.
Ale skojarzenia, to indywidualna sprawa, więc szanuję. Może to jednak jakieś nastawienie, na wyczuwanie kiblowych klimatów?
Artur

tornado

Post17 czerwca 2016, 18:45 - Pt

Dla mnie Ciel stanowi porządny orzech do zgryzienia. I nie o samą kompozycję tu chodzi, lecz o kontekst, a w zasadzie sens umieszczania go w ofercie Amouage. Tak się składa, że użytkuję Silver, Reflection oraz tytułowe "niebo". Nie bardzo mogę zrozumieć, po co omańska marka zaproponowała perfumy o proweniencji silnie zakorzenionej w Silver, a przez to pośrednio Gold. Rozumiem wspomniany Reflection z wariacją na temat neroli, ale co autor miał na myśli w przypadku Ciel? Po co proponować perfumy tak mocno zbliżone ?

Dla jasności, zapach może się podobać, ma w sobie efekt mydlany znany z Silver oraz Gold. Nosi się go komfortowo i w zasadzie nie ma na co narzekać. Wszystko byłoby świetnie, gdyby nie obecność Srebra i Złota. W mojej ocenie są to świetne zapachy. Silver ma wyjątkową klasę, kapitalnie się go użytkuje. Natomiast Ciel, to dla mnie jego uboższy brat. Oczywiście wciąż mogący się podobać, ale ...

Samo Amouage wbiło "niebu" nóż w plecy, mając w ofercie "srebro". I tak zapach bardzo dobry, jest usunięty w cień przez wybitny.

Ilekroć aplikuję Ciel, nie mogę oprzeć się myśli, że przecież tuż obok jest lepszy, bogatszy, ciekawszy, doskonały Silver.

ginez

Aktywny forumowicz

Post17 czerwca 2016, 23:32 - Pt

To podobieństwo do Silver też mnie zaskakuje. Sama mydlaność zapachu przekreśla go już w moich oczach, gdyż nie jestem, delikatnie mówiąć, fanem tej nuty. A takiego podobieństwo do Srebra zupełnie nie rozumiem. Po co? Dlaczego? W jakim celu? Dziwne, że taka marka pozwoliła sobie na takie faux pas. Ale ten incydent i tak nie przekreśli mojej miłości do Amouage. No bo w końcu Interlude, Jubilation, Epic, Opus VI, Opus IV. Tego nie da się ot tak przekreślić.

Artplum

Sensei Perfuforum

Post17 czerwca 2016, 23:43 - Pt

Co Wy z tym podobieństwem Ciel - Silver?
Artur

ginez

Aktywny forumowicz

Post17 czerwca 2016, 23:47 - Pt

No mydliny normalnie no.

Artplum

Sensei Perfuforum

Post18 czerwca 2016, 01:32 - So

Napisz, z jakiego mydła mydliny tak pachną, to sobie sprawię parę kostek :D
Artur

baphomet

Post19 czerwca 2016, 12:48 - N

Artplum napisał(a):Napisz, z jakiego mydła mydliny tak pachną, to sobie sprawię parę kostek :D

Również poproszę, o namiar ;)
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie