Teraz jest 23 października 2020, 11:21 - Pt

• Reklama

Byredo - Bal d'Afrique

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Byredo - Bal d'Afrique (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
2
25%
5 - Bardzo dobry
6
75%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 8

• Autor
  • Wiadomość

koorchuck

Bardzo aktywny forumowicz

Byredo - Bal d'Afrique

Post19 lutego 2014, 17:43 - Śr

nd.6458.jpg

Bal d'Afrique marki Byredo to orientalno - drzewne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Bal d'Afrique został wydany w 2009 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jerome Epinette. Nutami głowy są bergamotka, cytryna amalfi, kwiat afrykańskiej pomarańczy, nagietek i czarna porzeczka; nutami serca są fiołek, jaśmin i cyklamen; nutami bazy są ambra, piżmo, wetyweria i cedr virginia.

Wg fragrantiki zapach z kategorii orientalno-drzewnych, ale to chyba jakiś kiepski żart, tak samo, jak wydumane opisy o afrykańskiej kulturze i francuskiej awangardzie.
Galilu klasyfikuje go jako kwiatowo-orientalny, ale wg mnie jest bardziej cytrusowo-kwiatowy. Orientu w nim tyle, co kot napłakał.
Zaczyna się całkiem ładnym miksem cytrusów wymienionych w spisie nut, z odrobiną słodyczy. Im dalej, tym bardziej kwiatowo i niestety syntetycznie. Obok kwiatów pojawia się także wetyweria.
Na początku po prostu mi się nie podobał, ale kilka danych mu szans zaprocentowało. Mimo, że brak mu charakteru, to sam zapach nie jest zły i może się podobać. Jest ciepły i delikatny, jednak trwałości i dobrej, nienachalnej, ale wyraźnej projekcji odmówić mu nie można.
Czy za taką cenę warto? Zdecydowanie nie. Ale przetestować warto zawsze, jeśli się nadarzy okazja :)
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

agat1969

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Byredo - Bal d'Afrique

Post20 czerwca 2015, 09:57 - So

1. Kompozycja- 5,5/6, używam tego zapachu od ponad 2 lat i wciąż mnie urzeka
2. Wyczuwalne składniki: przede wszystkim bardzo pięknie podany wetiver, w dalszej kolejności pięknie zmieszane nuty kwiatowe z nutami cytrusów, ale mocno delikatnych
3. Wyczuwalność składników syntetycznych- 0/6, choć myślę, że niektórzy mogą go uznać za mocno syntetyczny, dziwny i drażniący
4. Trwałość 5/6 - 8-12 godzin
5. Projekcja-3,5/6- średnia, nie nachalna choć w początkowej fazie duża
6. Przeznaczenie:
- zdecydowany uniseks, no może trochę z przechyłką w stronę Kobiet
- wiek: dla każdego, bez wskazania konkretnej grupy wiekowej
- pora roku: wszystkie, ze wskazaniem jesień, zima
- pora dnia: popołudnie i wieczór,
7. Podobieństwo do innego zapachu- brak
8. Ocena ogólna- subiektywna- 5/6 To naprawdę świetne perfumy, mogą być uznane za zapach orientalny, mnie się kojarzą z lekkością i słodkością. Naprawdę mam frajdę w noszeniu tego zapachu. Sama nazwa zapachu nie przywodzi mi na myśl w żadnym stopniu balu afrykańskiego.
Zapach ten przenosi mnie raczej w inne strony świata, takie jak Wietnam ( nie wiem dlaczego?) :roll: .
Mente et Malleo

kiviivi

Forumowicz

Re: Byredo - Bal d'Afrique

Post01 lipca 2015, 23:36 - Śr

Zapach zapamiętałem jako ponad przeciętny lecz dawno wąchałem próbkę.

Powrót do Perfumy unisex