Teraz jest 25 października 2020, 05:54 - N

• Reklama

Calypso Christiane Celle - Calypso Ambre

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla kobiet.
  • Reklama

Moja ocena Christiane Celle - Calypso Ambre (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
25%
4 - Dobry
1
25%
5 - Bardzo dobry
2
50%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 4

• Autor
  • Wiadomość

emera

Perfumaniak

Calypso Christiane Celle - Calypso Ambre

Post15 lutego 2014, 15:10 - So

Za Fragrantica.pl:
Calypso Ambre marki Calypso Christiane Celle to orientalne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Calypso Ambre został wydany w 2003 roku. Nutami głowy są cytryna i bergamotka; nutami serca są geranium, jaśmin i wanilia; nutami bazy są ambra, cedr i paczula.
Calypso Ambre.jpg

W otwarciu Calypso Ambre uderza całkiem mocno; gęstą, złotą ambrą z wytrawnym geranium chyba i cytrusami, i jest przez to troszeczkę gorzkawo i szorstko. Jest też słodko-słono. Ta słoność powoduje, że wyczuwam chwilami zmoknięte zwierzątko (na szczęście, nie zasikane). A już chwilę później zapach łagodnieje, staje się leniwy i gęsta ambra rozlewa się po skrystalizowanym złotym miodzie - wrażenie kryształków miodu robi chropowata paczula, zdaje się.
Piękna ambra, choć mocno nietrwała. Po 4 godzinach znika ze mnie i tylko z nosem przy skórze da się coś jeszcze wyniuchać.
Nie umiem zdecydować, czy brak mi w tym zapachu więcej przestrzeni, czy przytulności. Jest jakby na granicy; nie dość puchato, żeby poczuć się jak pod ciepłym kocem, i nie dość przestrzennie, żeby zaryzykować noszenie go w ciepłe, letnie dni.
To raczej kolejny jesienny zapach w mojej kolekcji.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

rabarbary

Hiper Perfumaniak

Re: Calypso Christiane Celle - Calypso Ambre

Post15 lutego 2014, 15:32 - So

Dzięki za obszerną i obrazową recenzję!
Trochę mnie zmartwiłaś tą nietrwałością i niedookreślonym charakterem... ale może inną porą roku ta ambra zabłyśnie? Czego Ci życzę :P

miś Eugeniusz

Forumowicz

Post15 lutego 2014, 15:50 - So

ja na trwałość ambre calypso nie narzekam. To jedna z milszych , cieplejszym i chyba mniej kontrowersyjnych ambr, jakie dane mi było testować. Zima zawsze do niej wracam.

emera

Perfumaniak

Post15 lutego 2014, 19:02 - So

miś Eugeniusz napisał(a):ja na trwałość ambre calypso nie narzekam. To jedna z milszych , cieplejszym i chyba mniej kontrowersyjnych ambr, jakie dane mi było testować. Zima zawsze do niej wracam.
A mi dużo przyjemniej pachnie ambra z L'Occitane, łagodniejsza jest. Choć nie omieszkam przetestować Calypso również w cieplejsze dni, a nuż będzie tak jak Rabarbarka pisze, że "zabłyśnie".

rabarbary

Hiper Perfumaniak

Post19 lutego 2014, 20:01 - Śr

Mniam, jaka smakowita ambra, dziękuję Emera, jest rozkoszna :)
Dla mnie to ciepła, zmysłowo zwierzęca, leciutko słodkawa klasycznie piękna ambra.
Pachnie prawdziwie i szlachetnie, nie jak twór ambropodobny.
Podobna na mojej skórze do Ambre Extreme i L'Eau d'Ambre L`Artisan Parfumeur.
Przypuszczam, że każdemu wielbicielowi ambr przypadnie do gustu, ale innym ludziom niekoniecznie ;)
Zapach bliskoskórny, średnio trwały, ale myślę, że to dlatego, że mam zmarznięte ręce, na ciepłej skórze powinna się ożywić.
Z nut serca i bazy czuję tylko ambrę i wanilię, nie wiem, gdzie mi się reszta schowała...

rabarbary

Hiper Perfumaniak

Post20 lutego 2014, 19:50 - Cz

Dzisiaj rano testując świeżym nosem poczułam czekoladę - tu mi się schowała ta paczula ;)

emera

Perfumaniak

Post20 lutego 2014, 21:40 - Cz

rabarbary napisał(a):Dzisiaj rano testując świeżym nosem poczułam czekoladę - tu mi się schowała ta paczula ;)
Oo, a mi ta paczula nijak czekoladowo się nie kojarzy. Ale jutro będę się doszukiwała. Oraz nie mogę się doczekać ciepłych dni, żeby wtedy potestować, ponosić.

GreenEyes

Bardzo aktywny forumowicz

Post08 marca 2014, 11:06 - So

Może ambrofilem jeszcze nie jestem ale z całą pewnością uwielbiam ambrę , a poznawanie nowych jej odsłon sprawia mi wiele przyjemności .
Calypso Ambre na mojej skórze to piękna lekko słona ambra i wytrawna paczula z jaśminem i cedrem w tle.
Wysoce zadowalająca projekcja i trwałość, mam w planach przetestować ją w najbliższym czasie na jakimś męskim włokciu lub szyjce :twisted: by potwierdzić uniseksowy charakter.

Po siedmiu godzinach od aplikacji Calypso na skórę, zapach nadal jest mocno wyczuwany tyle że teraz jest raczej ambrowo-waniliowy.

ewjola

Forumowicz

Post30 września 2014, 12:53 - Wt

Jest teraz w dobrej cenie i rozmyślam kupić/nie kupić... Więcej tam ambry czy paczuli?

Powrót do Perfumy damskie