Teraz jest 22 października 2020, 15:21 - Cz

• Reklama

Gucci by Gucci - Pour homme

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Gucci by Gucci - Pour homme (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
4
15%
2 - Słaby
9
35%
3 - Przeciętny
5
19%
4 - Dobry
3
12%
5 - Bardzo dobry
4
15%
6 - Genialny
1
4%

Liczba głosów : 26

• Autor
  • Wiadomość

lichu

Bardzo aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Gucci by Gucci - Pour homme

Post15 września 2011, 09:03 - Cz

Tak dzisiaj tym pachne, najbardziej znienawidzony zapach z calej gamy kolorowych plynow jakie serwuje dom mody gucci.

No coz kupilem go z szczacunku do marki, zamilowania do wloch etc...

Gucci jaki jest? - jest lekki przyjemny, z lekka nuta tytoniu ktora szybko mozna polubic, zapach z typu chce przecietnie pachnoc w dodatku skromnie nie narzucajac sie ludzia i uniknoc komentarzy ale ten sie wypsikal "jakby piorun strzelil w drogerie" chyba jako jedyny odnajduje w nim pozytywne cechy na forum :)

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Re: Gucci by Gucci - Pour homme

Post15 września 2011, 09:03 - Cz

może i na forum jestes jedyny ale poza forum mało wybredne nosy Go lubią...

lichu

Post15 września 2011, 09:04 - Cz

zdaje sobie sprawe ze ten zapach nie zadowoli wybredna osobe, jedynie moge na swoja obrone powiedziec ze zapach byl kupiony w ciemno, u kolezanki z sephory ze sporym rabatem, napewno ponownego zakupu nie bedzie:)

pirath

Super Perfumaniak

Post15 września 2011, 09:04 - Cz

bo to jest zapach dla mało wybrednych nosów. banalny, błądzący bez celu i wtórny, o żenującej trwałości.
gucci by gucci to siarczysty policzek dla wizerunku koncernu. liczę że tę hańbę szybko uda się czymś zmazać...

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post15 września 2011, 09:05 - Cz

z tym, że wysoce możliwym jest, iż marka straciła Ciebie jako fana wysokich lotów olfaktorycznych a zyskała dwóch innych co to lubią się psiknąć i nie zobowiązująco "pachnieć" przez 3h w pracy...

Kuba

Post15 września 2011, 09:05 - Cz

pomijając juz zapach bo to rzecz gustu, ale trwałość za taką cene jest po prostu skandalem

lichu

Post15 września 2011, 09:06 - Cz

A myslisz ze mi jest lekko dalem sie nabrac tym razem

Kwiatek: ja raczej i tak stawiam sprawe jasno jesli chodzi o ta marke:

Gucci - Pour Homme (brazowy) - nr 1
Gucci - Envy nr 2
Gucci - II - nr 3

pozostale zapachy moga dla mnie z tej firmy nie istniec, lub szybko moga byc zastapione czyms innym, czasem mam sytuacje w ktorych nie moge sobie pozwolic na zapach ktory naprawde uwielbiam bo bede sie wyroznial a tego naprawde nie chce... mam ta wode czy chce czy nie chce musze ja zmeczyc:) nawet smiac mi sie chce ze logo juz sie zdarlo

pirath

Super Perfumaniak

Post15 września 2011, 09:08 - Cz

ujmę to tak. jestem zbyt biedny by kupować tanią tandetę. życie nauczyło mnie że jakość z pozoru droga starcza na znacznie dłużej i suma sumarum taki zakup lepiej się kalkuluje. dlatego staram się używać produktów wysokiej jakości które kupione rzadziej (cena) starczają mi na dłużej (oszczędzam). i zgadzam się w przypadku gucio by gucio logo to nie wszystko i firma tylko na tym straciła, podobnie ten kto kupił ten zapach stracił w moich oczach podwójnie. dostał fatalną jakość za kosmiczną cenę.

belor

Post15 września 2011, 09:08 - Cz

pirath - Ok, ładnie to ująłeś, ale nic z tego co napisałeś nie przeczy temu co również wyłuszczyłem. Jak rozumiem skłaniasz się do koncepcji, że to raczej wpadki, niż określona polityka? Z tym mógłbym polemizować, myślę, że dla "współczesnego" odbiorcy (czyli nie wyrobionego, bez smaku, często klasy, ale za to z kasą i spranym medialnie mózgiem) - są nowe wynalazki typu Gucci by Gucci. Natomiast to co wymieniłeś wymaga od odbiorcy znacznie więcej stylu, smaku i przede wszystkim świadomości. Dlatego klasyki zarówno w modzie jak i perfumach czy bibelotach zawsze dobrze się sprzedają, co nie przeszkadza, żeby dobrze zareklamowany Gucci by Gucci czy inny Boss marnej proweniencji nie sprzedawał się równie celnie. Trochę też zapominamy, że perfumy to jednak biznes mimo wszystko dosyć niszowy i wielkie firmy znacznie więcej zarabiają na odzieży, dodatkach (zegarki, torebki etc) niż samych zapachach. Faktem jest również, tak jak zauważyłeś, że wiele (a podejrzewam, że w przyszłości większość) z nowych zapachów zniknie z rynku, wraz z przemijająca modą, bo mierność nigdy nie jest w stanie się obronić. Szkoda tylko , że przy okazji robienia miejsca dla nowych kompozycji, koncerny wygaszają, starsze często doskonałe kompozycje, obecne od wielu lat. To spora strata, którą trudno przeboleć. Rozumiem konsternacje kogoś, kto używał określonej wody od powiedzmy 15 lat...

pirath

Super Perfumaniak

Post15 września 2011, 09:09 - Cz

tym bardziej że o zastępstwo w zbliżonej nucie zapachowej czasem ciężko....

myślę że gucci by gucci można rozpatrywać w konwencji wpadki, tudzież eksperymentu (choć nieudanego) w końcu zmienił się tam dyrektor kreatywny po odejściu Toma Forda, ale sądzę że pani Frida już została postawiona do pionu.... mam po prostu nadzieję że to nie jest polityka koncernu..... o zgrozo.... boję się premiery nowego gucia!

Niszka

Administrator

Post15 września 2011, 09:11 - Cz

Mam 30 ml z D i powiem wam Panowie, że to chyba największy perfumowy niewypał, z jakim miałem styczność. Na myśli mam przede wszystkim trwałość, bo to cudo na mnie i na dwóch innych osobach, którym dałem te perfumy do testów, ma trwałość rzędu 1 h.

Ostatnio testowałem je w sobotę, mimo zmiany pogody ten zapach nie trzyma się na mnie i już. Całkowicie do siebie nie pasujemy i z przykrością to mówię, czeka nas separacja.

pirath

Super Perfumaniak

Post15 września 2011, 09:12 - Cz

testowałem na skórze i nie czułem go już po 20 minutach :)

Niszka

Administrator

Post15 września 2011, 09:12 - Cz

Te perfumy są ok jak wychodzisz tylko na 5 minut, nie zdążą wyparować. :)

Ogólnie porażka, omijajcie Panowie to cudo szerokim łukiem.

lichu

Post15 września 2011, 09:13 - Cz

A mnie zaskakuje ilość kupionych zapachów z tego cyklu bo słyszałem ze schodzą jak cieple bułeczki... będę musiał zapytać który zapach mimo wszystko najlepiej od nich schodzi.

pirath

Super Perfumaniak

Post15 września 2011, 11:01 - Cz

zajrzę do mojej szklanej kuli... hmm Guilty?

Krzysztof M.

Post09 lutego 2012, 14:45 - Cz

Zauważyłem, że kolega logicznie podszedł do tematu. Dlaczego niby takie firmy jak Guerlain, Gucci, Chanel czy Cartier nie miałyby skorzystać z doświadczeń Lacoste, Kenzo, Bossa, Sean Paula i Davidoffa itp. w zakresie polityki prorynkowej. Zysk to zysk i skoro tamte się sprzedają dlaczego nie przejąć części klientów. Stąd różne cytrynkowe w wersji sport i inne dla 15-latków, by Gucci, Guilty oraz sytuacje gdzie wszyskie chłopaki w trzeciej gimnazjum jechali równo: 1 million (dwóch nawet z oryginałami do szkoły przychodziło, wiem mam gimnazjalne dziecko, a gimnazjów w Polsce dostatek).
Pewnie proces zaczyna się od dyrektora finansowego i jego metod na maksymalizację przychodów. Oczywiście, żeby się nie rozpętała wojna typu co ja mam na przeciw Kenzo, bo chodzi jedynie o spectrum asortymentu.

Niszka

Administrator

Post09 lutego 2012, 20:45 - Cz

Czepiamy się akurat Gucci, bo są takie firmy, od których wymaga się i już, bo zapracowały dawniej na renomę w świecie perfum. Gucci niestety z każdym kolejnym zapachem obniża poziom. Na nasze nieszczęście jakość nie idzie w parze z zyskownością... Gucci, przynajmniej w moich oczach, zapracowało sobie na markę dzięki Pour Homme, Envy i gamie perfum damskich. Niestety ich oblicze w moich oczach maleje. Nie mam nic do Lacoste, kwestia gustu, są takie marki, których nie używam, nie interesuję się nimi, nigdy nie testuję. I Gucci do nich trafiło. Dla mnie Gucci w świecie perfum męskich nie istnieje.

Co by nie mówić, nowości Kenzo, Guerlain, Chanel trzymają poziom jakościowy. Gucci niestety nie.

honoris causa

Post09 lutego 2012, 22:36 - Cz

Dziś pierwszy raz przetestowałem. Bezpieczny świeżak. Trwałość to jakaś masakra. Na drugiej ręce Fahrenheit Aqua i daje aż miło, a tu już dawno nic nie czuć.
Poszukuję próbek:
Bois Marocain - T. Ford
Sahara Noir - T. Ford
Vert d’Encens - T. Ford
Freshman - Truefitt & Hill
Cuir - Mona DiOrio
Mercury, Sulphur - Nu Be
Davidoff Cool Water Deep Summer Fizz
Petroleum - Histoires des Parfums

Krzysztof M.

Post10 lutego 2012, 08:00 - Pt

Jeśli firmy decydują się na mniej wyrafinowane propozycje niech robią to z klasą.
Zresztą społeczeństwo jest mega konsumpcyjne i musi dostać produkt, natomiast koneserów coraz trudniej zachwycić unikalnością.
Wiele lat temu, wizyty w perfumeriach były ucztą, każdy zapach był odmienny i oczarowywał.

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post10 lutego 2012, 08:06 - Pt

trzeba dawać nura w niszę niestety dla naszych portfeli ;)
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie