Teraz jest 22 października 2020, 03:55 - Cz

• Reklama

Humięcki & Graef - Blask

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Humięcki & Graef - Blask (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
25%
4 - Dobry
2
50%
5 - Bardzo dobry
1
25%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 4

• Autor
  • Wiadomość

koorchuck

Bardzo aktywny forumowicz

Humięcki & Graef - Blask

Post01 lutego 2014, 21:09 - So

nd.12136.jpg

Blask marki Humiecki & Graef to drzewno - kwiatowo - piżmowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Blask został wydany w 2011 roku. Perfumy zawierają takie składniki, jak liść laurowy, kasztan w lukrze, nuty kwiatowe, agar (oud), czerwone wino, orzech włoski, nuty drzewne i Żywice.

Zapach otwiera się intensywną, naturalistyczną wonią orzecha włoskiego. Jego dominacja trwa jednak dosłownie kilka sekund, bo choć balsamiczna, słodkawa, orzechowo-kasztanowa nuta pozostaje wyczuwalna jeszcze jakiś czas, to po chwili zajmuje ona miejsce równorzędne pośród wielu innych akordów. Ciekawe jest to, że w fazie serca zapach wybrzmiewa większością użytych składników naraz. Oprócz wspomnianego orzecha i kasztana, wyczuwam jeszcze wyraźne nuty kwiatowe, mniej wyraźne - owocowe, wino i odrobinę liścia laurowego.
W bazie pozostają kwiaty, dołącza też do nich sucha, drzewna nuta, w której można się doszukać akcentów oudowych.

Parametry użytkowe na dobrym poziomie, jeśli wziąć pod uwagę, że nie miał wyjść z tego killer, tylko subtelny, złożony, elegancki zapach z klasą, raczej na wieczorową porę. Trwałość około 6-7 godzin, projekcja umiarkowana.
Nad oceną jeszcze się zastanawiam, ale mniej, niż 4 nie będzie.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

maciuch2

Aktywny forumowicz

Odp: Humięcki & Graef - Blask

Post01 lutego 2014, 21:22 - So

Można gdzieś to nabyć w ogóle, coś czuję że mocno mi się spodoba.

koorchuck

Re: Humięcki & Graef - Blask

Post01 lutego 2014, 21:28 - So

W Mood Scent Bar.

fEla

Aktywny forumowicz

Post04 lutego 2014, 15:50 - Wt

Bardzo oryginalna kompozycja.. (nic tak nie pachnie jak Blask). Nie nazwałabym jej spokojną i klasyczną.. Cielesna i ciepła..nieco "woskowa"

koorchuck

Post04 lutego 2014, 17:32 - Wt

Nie napisałem, że jest klasyczna. Spokojna już prędzej, ale to też nie do końca to samo, co subtelna :)

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post17 kwietnia 2018, 14:49 - Wt

Mam problem z Blask. Inaczej go sobie wyobrażałem po opisach w internecie. O ile faktycznie początek jest interesujący i mam na myśli kilka początkowych sekund, to później zapach robi się trudny w noszeniu. Na mnie jest mocno kremowy, w stylu kremów do ciała, ale o zapachu orzechowym. Później faktycznie robi się "woskowo" i gorzko. Kwiaty jakieś są, ale znane z kremów i pomad, a nie z natury. Oud i nuty drzewne się na mnie nie ujawniają. Jakościowo jest jak najbardziej ok, ale użytkowo już gorzej. Mało perfumowy jest ten Blask. Raczej jest to zapach lub aura zapachowa, którą ktoś chce pachnieć. Parametry subtelne, ale tragedii nie ma.

Powrót do Perfumy unisex