Teraz jest 22 października 2020, 13:33 - Cz

• Reklama

Frederic Malle - Dries Van Noten

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Frederic Malle - Dries Van Noten (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
1
20%
5 - Bardzo dobry
3
60%
6 - Genialny
1
20%

Liczba głosów : 5

• Autor
  • Wiadomość

kapłan

Bardzo aktywny forumowicz

Post19 stycznia 2014, 22:37 - N

Obrazek

Najnowsza propozycja Frederica Malle'a to uniwersalny i łatwy w noszeniu waniliowy sandałowiec dla pań i panów. Wanilię przykręcono do akceptowalnej dla mnie intensywności. Sandałowiec jest obecny, ale raczej przygaszony. Jest trochę tonki, trochę piżma, trochę słodkawego gwajaka. Żywica Peru znana mi z Fumerie Turque wyraźna. Wszystko wyważone i stonowane.

Całość niestety jest trochę wtórna. Dawno już nie wąchałem nic z massmarketu, ale potencjalnego odbiorcę tego zapachu (gdyby pominąć cenę) widzę bliżej grupy docelowej zaopatrującej się w sieciówkach i jest to przypadłość podobna jak w najnowszym sandałowcu Serge'a Lutensa, Santal Majuscule.

O ile jednak Santal Majuscule (wg. mnie) jest po prostu słabym, niestarannie zmieszanym zapachem, to o Dries Van Noten nie można tego powiedzieć. Znać tu swego rodzaju wyrafinowanie charakterystyczne dla Frederica Malle'a, które ciężko opisać słowami, ale prawdziwy koneser perfum zrozumie, o co mi chodzi.

Jakość jak zwykle u Malle'a bardzo dobra, kompozycja troszkę wtórna, choć to ostatnie w noszeniu nie przeszkadza, a nawet, śmiem twierdzić, osobom siedzącym głęboko w niszy pomaga.

Glint

Aktywny forumowicz

Post19 stycznia 2014, 22:46 - N

W mojej ocenie przy ogromnej sympatii dla Malla zapach bardzo przeciętny aby nie napisać słaby. Tak jak zwróciłeś uwagę, ze niczym się specjalnie nie wyróżnia ... Może z dlatego jestem ... Zawiedziony. Większość zapachów Malla ma to coś, przebłysk geniuszu a tutaj ... :( daje za Projekcje trwałość i kompozycje 3. Mam gdzieś jeszcze 2 próbki - dam mu szanse albo ... Dam je komuś :))

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Re: Frederic Malle - Dries Van Noten

Post19 stycznia 2014, 22:56 - N

Interesująca ocena, kapłanie. Zgadzam się z nią w większości. Szczególnie te słowa oddają moje odczucia: '\"Znać tu swego rodzaju wyrafinowanie charakterystyczne dla Frederica Malle'a, które ciężko opisać słowami, ale prawdziwy koneser perfum zrozumie, o co mi chodzi."

Mnie Noten przypadł do gustu, choć faktycznie już przy pierwszych testach zauważyłem spore podobieństwo do... Musc Ravageur. Noten jest jednak mniej waniliowy, miej "puchaty", pozbawiony cynamonu. Jest za to szafran, goździk i sandałowiec z Mysore oraz ciekawa, kulinarna, jakby mleczna nutkę (Sulfurol). Całość tworzy nieco wycofany, ale intrygujący mix. Nosi mi się go z prawdziwą przyjemnością. Ma klasę charakterystyczną dla zapachów Malle i w ciągu dnia potrafi zaskoczyć nie tyle ewolucją (ta jest tu ograniczona), ile swoistym wdziękiem i stonowaną elegancją. Czasem mam tak, że jest w zapachu coś, co mnie magnetyzuje i nie potrafię tego wyjaśnić. Lubię takie - rzadkie - przypadki. Noten jest jednym z nich.

Glint

Aktywny forumowicz

Post19 stycznia 2014, 22:59 - N

Chyba muszę sobie odkazić nozdrza wodą morska ... jakoś mnie ten zapach nie przekonuje ) Właśnie go sobie zaaplikowalem na nadgarstek i ... Czuje Vibovit + YSL M7 Oud Absolu. Vibovit lubiłem jeść a OA jest świetnym zapachem. Połączenie wyszło średnie. :(

Obrazek

kapłan

Post19 stycznia 2014, 23:28 - N

Musc Ravageur to akurat nie było moje pierwsze skojarzenie. Raczej jakaś delikatna wanilia, których wiele, choć bez wskazywania konkretnych nazw.

Sam nie do końca lubię ten typ pachnideł, ale byłem ciekaw co tam ukręcili nowego u Malle'a. Staram się oceniać zapachy zarówno obiektywnie jak i subiektywnie i w obu tych kategoriach widzę Dries Van Noten gdzieś po środku skali, przy czym moja góra skali jest bardzo wąska i bardzo niewiele perfum się w niej mieści ;)

Ogólnie klimatem przypomina mi ten zapach męskiego Amouage Dia - to gdybym miał porównać fakturę, klimat, swoistą pastelowość. Omańczycy tworząc Dia wznieśli się w moim przekonaniu na jeszcze wyższy poziom wyrafinowania, ale to z kolei sprawiło, że w tamtym zapachu czułem się jak sześćdziesięcioletni światowiec noszący się w jedwabiach i kaszmirach.

Dries Van Noten schodzi na ziemię i jest bardziej wyrafinowanie-nowoczesny. Choć dla mnie chyba i tak zbyt "oficjalny".

Niacha

Post20 stycznia 2014, 09:46 - Pn

Glint napisał(a):Chyba muszę sobie odkazić nozdrza wodą morska ... jakoś mnie ten zapach nie przekonuje ) Właśnie go sobie zaaplikowalem na nadgarstek i ... Czuje Vibovit + YSL M7 Oud Absolu. Vibovit lubiłem jeść a OA jest świetnym zapachem. Połączenie wyszło średnie. :(

Obrazek

Fajowo wygląda ta próbka. :)

Ten zapach sprawił na mnie wrażenie...przyjemnego. Nie są to jakieś niszowe "odpały" to fakt, ale do codziennego niezobowiązującego użytku może się sprawdzić. Natomiast nie wiem jak trwałość, bo to był tylko szybki test w G.

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post20 stycznia 2014, 10:28 - Pn

Próbki owszem fajne i do tego 3,5 ml !! Na mnie trwałość do 10 godzin.

kapłan

Post20 stycznia 2014, 11:15 - Pn

Trochę się pospieszyłem z tą opinią. Ostatnie fazy bardzo mi się podobają. Są mroczniejsze: wanilia i sandał robią się jakieś takie dymne. Tyle że długo trzeba na tą fazę czekać, u mnie to było ok. 4 godziny, kiedy już dawno myślałem, że to koniec. Wcześniej faktycznie - vibovit :D

Trwałość bardzo bardzo dobra. Próbki naprawdę obfite.

mery

Post23 lipca 2018, 12:15 - Pn

Testowałam próbkę tego zapachu. Trwałość bardzo zadowalająca - na mojej skórze znacząco powyżej 8 h. Przy czym sam zapach... taki sobie. Drzewo sandałowe, z czymś jakby kadzidlanym, trochę słodkawej wanilii. W sumie ładne, ale jakieś takie... nie ma w nich dla mnie nic wyjątkowego.
Gutta cavat lapidem non vi sed saepe cadendo...

Powrót do Perfumy unisex