Teraz jest 28 października 2020, 09:34 - Śr

• Reklama

D.S. & Durga - Burning Barbershop

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena D.S. & Durga - Burning Barbershop (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
1
13%
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
2
25%
5 - Bardzo dobry
4
50%
6 - Genialny
1
13%

Liczba głosów : 8

• Autor
  • Wiadomość

pknbgr

Ultra Perfumaniak

D.S. & Durga - Burning Barbershop

Post19 stycznia 2014, 20:27 - N

Skład: lawenda, wanilia, limetka, mięta.

Obrazek

Przyznam, że zamysł na kompozycję ciekawy. Spalony zakład fryzjerski, w którego pogorzelisku odnaleziono wody do golenia, a których zapach został odtworzony w Burning Barbershop. Czy twórcom to się udało? Myślę, że tak.
Już od samego otwarcia kompozycja zaskakuje. Dokładne wwąchanie się pozwoliło mi odszukać lawendę, która ujęta została w sposób dymny. Nie lubię lawendy, nie mniej tutaj została ukazana w ciekawy sposób. Po dłuższym otwarciu następuje zwrot w kierunku już wcześniej obranym. Zakład Fryzjerski nabiera smolistej masy, spod której delikatnie, acz wyczuwalnie wyłania się wanilia. Tutaj nastąpiło moje zdziwienie, bo mój mózg połączył ten etap z otwarciem Chergui Lutensa i uznał, że są do siebie podobne. Dzieło Scheldrake'a w ten sposób się zaczyna, w BB to motyw przewodni.
Spodziewałem się zapachu dymno-drzewnego. W rzeczywistości to woń smolisto-waniliowa, oryginalna i wbrew pozorom bardzo noszalna. Fqjcior na swoim blogu wspomina o klasykach gatunku fougere. To mnie zmyliło, bo spodziewałem się nieco takich konotacji, a nawet szukałem ich pachnąc tą wodą. Nie odnalazłem punktów wspólnych. Powiem więcej- gdybym przeczytał to dopiero po poznaniu BB byłbym w niemałym szoku. Abstrahując od tego, co do reszty zgadzam się z fqjciorem, a niektóre słowa-klucze się powtarzają.
Myślę, że nawet po jednym, całodniowym tylko teście mogę śmiało wystawić ocenę nie niższą niż 5. Bardzo dobry zapach z ciekawą historią, czy raczej próbą odtworzenia historii.

lichu

Bardzo aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Re: D.S. & Durga - Burning Barbershop

Post19 stycznia 2014, 20:30 - N

Gdzie można w wawie sprawdzić te zapachy?

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post19 stycznia 2014, 20:32 - N

Chyba tylko krakowska Lulua je ma.

Niacha

Post19 stycznia 2014, 20:49 - N

lichu napisał(a):Gdzie można w wawie sprawdzić te zapachy?

Tamka 33 w MoodscentBar. :)

lichu

• Ostrzeżenia: 1

Post19 stycznia 2014, 20:55 - N

Dzięki, odwiedzę na pewno - jest tam swobodny klimat? czy trzeba o wszystko prosić jakaś panią?

dandys

Post19 stycznia 2014, 21:30 - N

Mam ochotę dać 6 za samą nazwe i koncept : )
http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1027/
Money for nothin' and chicks for free

Greg

Aktywny forumowicz

Post10 listopada 2014, 03:07 - Pn

Nie wiem czy to trafny i sugestywny marketing... ale zapach zdecydowanie zasługuje na swoją nazwę. Chętnie i łatwo wyobrażam sobie, że tak mógł własnie pachnieć spalony amerykański zakład fryzjerski, z historii do której twórcy się odwołują. Ogólnie podpisuję się pod opinią pknbgr i wystawiam identyczną ocenę - 5. Zdecydowanie warto poznać ten zapach, bo mimo tego, że zapowiada się jako mocno niszowa, pełna spalenizny, kosa, to jest bardzo przyjemny, na swój sposób świeży i stosunkowo łatwo przyswajalny. Takie połączenie spalonego drewna ze starą (w znaczeniu tradycyjną) wodą kolońską, mocno męski, trochę w stylu dżentelmena z XIX wieku. Bardzo fajne dziwadło, może się jednak podobać. Mi się spodobało bardzo – nie wiem tylko czy to trochę nie jest taki zapach do wąchania, a nie do noszenia.

aleksander

Super Perfumaniak

Post15 lutego 2015, 14:36 - N

Na mój nos, w tym zakładzie fryzjerskim były meble na wysoki połysk.
Politura stopiła się wraz z innymi elementami wystroju wnętrza.
W kantorku, na zapleczu, musiał też być spory zapas świec.
Obrazek
Początek jest zielony, rośliny i zachęca do poczekania, co będzie dalej.
Płyn o zielonkawym kolorze, dobrze koresponduje z tym wstępem.
Lawendy, w formie jaką znam, nie doświadczyłem.
Jeśli poważnie traktować opis twórców, a tak chyba należy robić,
skoro powołują się na autentyczne wydarzenie, nazwisko i datę,
zapach jest odrobinę za miły, za ładny i wypolerowany,
jak na pogorzelisko i pozostałości po pożarze.
Niemniej, sprawia korzystne wrażenie, oceniam na cztery.

Krem do golenia Miraculum Lider Classic ma podobną aurę.
Nawet woskowy klimat się zgadza.
Obrazek

emera

Perfumaniak

Post10 lipca 2015, 07:12 - Pt

Początek trochę szorstki i aromatyczny, może przez lawendę, ale trudno mi ją tu wyniuchać osobno. Później pachnidło się wygładza (wytłuszcza?) i czuję słodką wędzonkę. Taką lepką wręcz. Ciekawe perfumy, ale niełatwe do noszenia. Bo czy chciałabym pachnieć jak wędzony baleronik? Nie.
Na temat trwałości i projekcji się nie wypowiem, bo globalnie nie nosiłam.

lunkis

Post02 stycznia 2017, 20:50 - Pn

Dzisiaj testuję delikatnie Durga Burning Barbershop, zakład fryzjerski i to tamto czytam.
Mnie ten zapach przenosi w góry zimową porą, dla mnie tak właśnie pachną wysokie góry gdzieś w pobliżu góralskiej chaty z której to z komina ulatuje dym palonego drewna.
Bajka i ta Durga jest inna niż wcześniej poznane przeze mnie.
Inna ponieważ pojawia się w niej to coś, teraz już wiem po zerknięciu na skład, to mięta...jest też lawenda, ale to chyba nie ona jednak najważniejsza.
Ale jest też w tym zapachu na początek potężna, nie wiem czy nie największa dawka dymu, a ta nuta świeżości przypomina mi spacer górski gdzie jodły i świerki dają poczucie lekkości.
Szalony jest ten zapach, połączenie spalonego oleju i zielska z odświeżającą miętą daje piorunujący efekt.
Kiedyś, dawno temu byłem w górach i tam spłąnęła góralska chata, kurdę tam pachniało podobnie, jak przez mgłę ale pamiętam ten zapach.
Durga zaskakuje mnie i tego nie ukrywam.
Nie ma moim zdaniem jednak dla mnie lepszego określenia dla tego pachnidła - wysokie góry, obok góralska chata a wszystko to zimą, mrożną zimą.
Pali się ognisko, w chałupie palenisko i dymu w okół mnóstwo, ale tuż obok z każdej strony wiatrem muskane jedliny i świerki, szyszki i żywica mieszają się z kłębami dymu i muskają nozdrza.
A tuż obok w oborze zwierzątka smakują siano, jego aromat przez otwarte drzwi drobinę umyka, miesza się i mamy...Burning Barbershop...
Mnie zapach chyba na chwilę właśnie na taką górską polankę przeniósł.)
Nic tylko się na nizinach delektować...
Nie jestem stary - jestem VINTAGE

ernestboss

Forumowicz

Post23 października 2018, 18:53 - Wt

Bardzo dobry opis lunkis. Do tych gór, gólaskiej chaty, kominka i dymu dorzuciłbym jeszcze prawdziwego górlaskiego grzańca z wina.

lunkis

Post23 października 2018, 20:07 - Wt

Dzięki ernestboss, ale to było tak dawno już temu.
Zapach jest jednak kapitalny, teraz jego urok i czas...krople jeszcze mam, więc smakować powiew halnego okraszonego pogorzeliskiem pora.
Moim zdaniem to jeden z lepszych zapachów Durga, nie wiem czy nie ten naj, ale są przecież jeszcze kowboje czy indianie...
Nie jednak nie potrafię wybrać tego jedynego;)
Nie jestem stary - jestem VINTAGE

Powrót do Perfumy męskie