Teraz jest 24 października 2020, 13:23 - So

• Reklama

Avon - Today, Tomorrow, Always

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Avon - Today, Tomorrow, Always (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
2
18%
3 - Przeciętny
2
18%
4 - Dobry
5
45%
5 - Bardzo dobry
2
18%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 11

• Autor
  • Wiadomość

belor

Post13 września 2011, 08:05 - Wt

Używam go tylko w domu, tylko dla siebie i tylko wieczorami. Delikatna projekcja, wprowadza mnie w spokojny nastrój, poprawia humor, uspokaja.

Bendigo

Bardzo aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Re: Avon - Today, Tomorrow, Always

Post13 września 2011, 08:05 - Wt

To jeden z niewielu udanych męskich zapachów Avonu, a do tego bardzo trwały. Też go lubię, zwłaszcza zimą. Dla mnie pachnie anyżkiem :)
(w 2006 r. otrzymał nagrodę FiFi Awards w kategorii Fragrance Of The Year – Men’s Private Label)

belor

Post13 września 2011, 08:06 - Wt

Zapach jest orientalny, ciepły, i bardzo delikatny w projekcji (na mnie raczej średnio trwały, ale używam go tylko w domu wieczorami, więc to nie minus), a co do reszty, to odsyłam do operfumach.pl, tam zamieściłem jakiś czas temu recenzję, bodajże. Niestety ulotny bardzo, a szkoda. Jednak chyba się z nim nie zdecyduje do pracy, słabo go czuć, niezależnie od aplikacji, więc chyba padnie na inną propozycję.

Robert z Barcina

Super Perfumaniak

Post21 lipca 2012, 15:42 - So

Własnie jest w Avonie za 60 zł 75ml.

domurst

Perfumaniak

Post22 lipca 2012, 21:44 - N

W produkty Avonu polecam zaopatrywać się na aukcjach internetowych - w katalogach i u dystrybutorów, nawet w "promocji" przebitka bywa 100%.

A wracając do tytułowego zapachu to jeden z lepszych Avon'ów. Bardzo noszalny, wcale nie przytłaczający zapach z kategorii gourmand.
Luksus dla mnie - piękna kobieta u boku, perfumy i dobre espresso

Opium dla mas - blog o męskich perfumach
Fragrantica PL - mój profil

gilbert

Perfumaniak

Post22 lipca 2012, 22:06 - N

Miałem kiedyś tego Avon. Fajny zapach, za dobrą cenę.
Słodki, nieco pudrowy, 'nowoczesny' orient.

edK

Aktywny forumowicz

Post24 maja 2015, 15:09 - N

W swojej wymowie bardzo ,przypomina Rochas Man nutka kawy zostaje ,podmieniona nutką słodkiego kakao ,szkoda tylko jednego, że nie ma tej projecki i trwałości co rochas ,bo flakon ,byłby już u mnie nie od wczoraj
let's rock!!!
,,Mam nadzieje, że łańcuchy podziałów ludzkości pękną,
Stworzymy wspólne niebo, bo już stworzyliśmy piekło"

Flaszkii
Odlewki

xentrix

Super Perfumaniak

Post25 maja 2015, 20:12 - Pn

belor napisał(a):Używam go tylko w domu, tylko dla siebie i tylko wieczorami. Delikatna projekcja, wprowadza mnie w spokojny nastrój, poprawia humor, uspokaja.

też go używam w dokładnie taki sposób , tylko w domu , bo na wyjscia mam lepsze zapachy. Dla mnie to taki domowy , ciepły, poprawiający nastrój, tani Givenchy PI :mrgreen:
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

Viking

Post03 października 2017, 23:22 - Wt

Przy okazji Avon Classic natrafiłem na opinię, jakoby Avon często wycofywał udane zapachy oprócz właśnie Classic i Tommorow. Jako żem ciekawska istota, to nie wytrzymałem zbyt długo i w ciemno postanowiłem wydać 32PLN na TTA. Poczytałem sobie wcześniej, że słodki, że otulający i ciepły, no i że oczywiście nietrwały i ulotny. Wczoraj pierwsze zapoznanie z zapachem - zaaplikowałem 2 psiki na pżamkę, żeby mi coś miło pachniało do książki. Tuż po aplikacji faktycznie jakby zapach uleciał.. dobrze, że nie jestem raptowny z natury i nie poprawiłem jeszcze kilkoma psikami :-)
Okazało się wkrótce, że zapach potrzebuje trochę ciepła i ruchu, wtedy zaczyna żyć własnym życiem. Utrzymuje mi się na piżamie od wczoraj i to z taką mocą, że czuć go w pomieszczeniach, w których dłuższą chwilkę spędzę. Ciekawe jest w nim to, że nie wali po nosie cały czas, tylko właśnie wtedy jak się trochę poruszam, podgrzeję, wtedy z nienacka czuć go na prawdę bardzo solidnie. Także trwałość mnie zaskakuje.
Co do samego zapachu, to przyznam że nie spodziewałem się czegoś takiego - czuję się jak Charlie w fabryce czekolady :-) słodki, ale nie mdły... pierwsze skojarzenia to święta, gorące ciasta (z przewagą pierników), grzane wino z dużą ilością przypraw, rozcierana w palcach wanilia... Bardzo fajny, odprężający zapach. Jak najbardziej noszalny - w pracy dziś dostałem same pozytywne opinie, w tym przeważały coś w stylu "ojej, jaki smaczny zapach" :-D

Tracershy

Post11 lutego 2019, 22:21 - Pn

Potwierdzam to o czym mówi Viking na temat trwałości. Na pierwszy rzut oka/nosa wydaje się że ma dość słabe parametry i projekcja jest bardzo bliska skóra, nawet czasem wydawało mi się że niemal nie istnieje. Ale zapach robi się o wiele żwawszy gdy się trochę poruszamy. Pod wpływem ruchu i wytwarzanego ciepła Tomorrow zaczyna bardzo dobrze projektować i co rusz daje o sobie znać. Więc jak zamierzamy siedzieć przy biurku w pracy to on się kompletnie nie nadaje, ale już np na wesele jak najbardziej :D
Zaskakuje też jego trwałość na ubraniach, pachnie na nich bardzo intensywnie nawet na drugi dzień. Na ciele u mnie raczej nie wyciąga dłużej jak 5 godzin. Jednak ta trwałość na ubraniach i projekcja na ciele w ruchu naprawdę daje radę.
Sam zapach naprawdę miły, mi się niezmiennie kojarzy z czarnymi duńskimi cukierkami narodowymi z lukrecji.

Viking

Post11 lutego 2019, 23:04 - Pn

Ja się tak zakochałem w Tomorrow, że mam zapas kilku flaszek na wypadek jakby Avon postanowił, że kolejne zacne pachnidło wycofa. Na chwilę obecną jest to dla mnie jeden z najseksowniejszych zapachów jakie znam, mieszanka brandy i czekoladek jest po prostu pyszna. U mnie lubi ciepłe miejsca - wrzucam go na tors, wewnętrzną stronę bicepsów i dolną część brzucha, wtedy projektuje na prawdę solidnie. Nie żałuję sobie soku, te 10 chmurek to lekko leci :lol: ale ja po prostu cholernie lubię tego pachniucha i co najważniejsze - "kobietą" się podoba ;)

Tracershy

Post12 lutego 2019, 11:15 - Wt

Ja również bardzo lubię, to zdecydowanie najlepsze pachnidło Avonu i ciężko znaleźć coś co pachniało by podobnie. 10 chmur to śmiało można aplikować, zwłaszcza że bez problemu można to kupić za 25-30zł. Ja nawet nie liczę ilości chmur, być może jest ich nawet kilkanaście, ale mam tego dużo. Zawsze jak widzę że jest w dobrej cenie to biorę tak na wszelki wypadek. Nie wiem nawet dokładnie ile mam w tej chwili flaszek...z 5-6? Więcej chmur w odpowiednich miejscach zdecydowanie poprawia projekcję, aczkolwiek 10 lat temu miał dużo lepsze parametry.

Viking

Post12 lutego 2019, 13:16 - Wt

Jeżeli chodzi o parametry, to od kiedy wybadałem gdzie na mnie jest mu najlepiej, to jest petarda. Jedyne moje perfumki, które działają jak brandy - kiedy dostają ciepła, to tak parują, że nawet kilka razy czułem się podduszany, ale było to akurat bardzo miłe. Woń alkoholu jest tutaj jedyna w swoim rodzaju, to tak jakbym trzymał nos w koniakówce i im cieplej, tym większą moc zyskuje. O dziwo, jak na zapach gourmand, nie czuję się zmęczony po kilku godzinach. Gdyby nie przypadkowa wizyta na fragrze, to w życiu bym nie zwrócił uwagi na zapach od Avona. Ten jest na tle całej reszty ich produkcji po prostu wybitny. Chyba obecnie jedyny w ofercie, który nie jest "inspiracją".

Tracershy

Post12 lutego 2019, 14:16 - Wt

To fakt to jedyny ich zapach o którym można rzec że nie jest niczym inspirowany - ale nie do końca bo Avon wzorował się na zapachach ze swojej stajni tworząc Tomorrow,ale o tym napiszę niżej. Ja od nich lubię jeszcze czarnego Premiere Luxe, Mesmerize Black - niby podobny do 1 million, ale jednak trochę inny i oba zapachy z serii Destination Grand Canyon i Wilderness. Z wycofanych Classic i dwa starocia które udało mi się zdobyć - niebieski Mesmerize i Intrique. Zwłaszcza ten ostatni Intrigue, stawiam nawet wyżej niż Tomorrow i te dwa zapachy są że sobą powiązane. To był świetny zapach z 2001 roku, kojarzący się trochę z Yohji Homme sprzed 20 lat. Otwierał się nutami bergamotki i lukrecji a potem było bardzo smakowicie za sprawą suchej wanilii i kawy, dalej opary tytoniu, dymnego wetiweru, trochę cedru i paczuli, drzewna baza mchu i tonki. Wszystko te składniki wirowały razem tworząc aromatyczny, bogaty i dymno-słodkawy zapach. Ale po roku go wycofali bo miał nieco niszowy wydźwięk i nie sprzedawał się dobrze, a był to moim zdaniem najlepiej zrobiony Avon zapach jaki poznałem. Fajnie że go mam po tylu latach. Parametry petarda :D
Tomorrow jest tak naprawdę skrzyżowaniem dwóch wcześniej wydanych zapachów przez Avon - Passion Dance for him i Intrique właśnie z nieco większą złożonością. Baza jest jota w jotę wzięta z Passion Dance - drzewo sandałowe, paczula i bursztyn były podstawą tamtego zapachu. Nuty głowy to wypisz wymaluj Intrigue - bergamotka i lukrecja z waniliowym posmakiem. Dodali do tego głównie anyż, kakao i wyszedł im skrzyżowany gourmand z dwóch wcześniejszych zapachów które nie przyjęły się na masową skalę i tym razem się udało. Zresztą niegdyś pisano o tym, że Tomorrow jest mocno inspirowany właśnie tymi zapachami i wzorowanie się na własnych zapachach wyszło avonowi świetnie. Dla mnie jednak Intrigue był zdecydowanie lepszy.

Bazyli

Super Perfumaniak

Post26 marca 2019, 10:45 - Wt

Viking

Post26 marca 2019, 11:08 - Wt

Dokładnie

Tracershy

Post26 marca 2019, 11:11 - Wt

Tak to ten, ale na allegro można taniej kupić. Choć w empiku z dostawą do sklepu nie płaci się za przesyłkę chyba, więc wychodzi na to samo.
Nie widziałem że w empiku sprzedają Avon.

Bazyli

Super Perfumaniak

Post26 marca 2019, 11:25 - Wt

Widziałem, ale chciałem domówić przy okazji zamówienia z empiku. Oprócz darmowej dostawy do salonu jest jeszcze - 10zł za zakupy powyżej 129zł :)

Bazyli nadaje mobilnie...

Tracershy

Post26 marca 2019, 11:30 - Wt

Za tą cenę można śmiało brać. Bardzo dobry jest ten zapach.

matiasz

Post10 grudnia 2019, 00:54 - Wt

Czekałem z testami do okresu około świątecznego. Po próbie na łapie od razu miałem skojarzenia ze "świątecznym zapachem". Na bank zapach w tym miesiącu założę jeszcze parę razy. Jest niesamowicie relaksujący i tak zwyczajnie przyjemny. Ciepły, puchaty i otulający. Słodki nawet bardzo ale w tym akurat zapachu mi to nie przeszkadza. Nie jest ulepowaty. Przyprawy i nuty alkoholowe ale nie ordynarna wóda. No i anyż. Anyż, którego nie lubię i akceptuję go tylko w koprze włoskim i w TTA :lol: Projekcja ok. 2-3h całkiem fajna. Później jest słabo i mam wrażenie, że zapach znika na amen. Na nadgarstku było lepiej ale też bez szału. Bardzo żałuję, że parametry na mnie nie są najlepsze. Po testach podejrzewam, że musiałem mieć ten zapach wiele lat temu bo to dość znajoma woń. Jestem na tak i będę kombinował z obfitszą aplikacją może to coś da.

Powrót do Perfumy męskie