Teraz jest 22 października 2020, 13:09 - Cz

• Reklama

Donna Karan - DKNY Delicious Night

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla kobiet.
  • Reklama

Moja ocena Donna Karan - DKNY Delicious Night (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
50%
4 - Dobry
1
50%
5 - Bardzo dobry
0
Brak głosów
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 2

• Autor
  • Wiadomość

rabarbary

Hiper Perfumaniak

Donna Karan - DKNY Delicious Night

Post29 grudnia 2013, 19:10 - N

Fr: DKNY Delicious Night marki Donna Karan to orientalno - kwiatowe perfumy dla kobiet z 2008 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jean-Marc Chaillan. Nutami głowy są pomelo, imbir, jeżyna i frezja; nutami serca są orchidea, jaśmin i irys; nutami bazy są ambra, kadzidło, mirra, paczula i wetyweria.
Obrazek
Nie jestem fanką kolejnych klonów jabłuszek Donny Karan, ale uwiodło mnie słówko "Night", kolor flakonu, kadzidło i mirra w nutach, oraz czyjeś skojarzenie z Black Cashmere na angielskiej Fragrantice.

Zaczęłam szukać po D i S, okazało się, że zapach już dawno wycofany, chociaż łatwo dostępny w perfumeriach internetowych i to w sensownej cenie.
Ale w końcu udało mi się dopaść jakiś połamany tester w aptece na S.

Rzuciłam się tygrysim skokiem, uruchomiłam mimo połamanego atomizera... i spore rozczarowanie.

Grzeczna jeżynka, kadzidła i mirry jak nomen-omen na lekarstwo, ambra i paczula w wersji sztuczno-perfumeryjnej.
Całość sprawia wrażenie jeżyny i kwiatuszków utopionych w masie piżmopodobnej, chociaż piżma nie ma w składzie.
Nie jest zły, ale mało odkrywczy i raczej syntetyczny zapach nie odstający od średniej krajowej mainstreamowej, od taka Euphoria.

Nie jest to dokładna analiza, bo psiknęłam się przy okazji i poleciałam dalej, ale chciałam opisać pierwsze wrażenie ku przestrodze tych, którzy podobnie jak ja zachwycą się opisem i podobnie jak ja - zaczną rozważać zakup w ciemno :)
Ostatnio edytowano 29 grudnia 2013, 19:19 - N przez rabarbary, łącznie edytowano 1 raz

Jadwing

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Donna Karan - DKNY Delicious Night

Post29 grudnia 2013, 19:19 - N

rabarbary napisał(a):
Grzeczna jeżynka, kadzidła i mirry jak nomen-omen na lekarstwo, ambra i paczula w wersji sztuczno-perfumeryjnej.

Całość sprawia wrażenie jeżyny i kwiatuszków utopionych w masie piżmopodobnej, chociaż piżma nie ma w składzie.
Mało odkrywczy, raczej syntetyczny zapach nie odstający od średniej krajowej mainstreamowej, taka Euphoria.

O to, to!
Landrynka-jeżynka. Niestety podobne odczucia mam względem Amethyst od Lalique. Śliniłam się na owoce leśne w bajkowo-mrocznej scenerii, a w nos kopnęła mnie z półobrotu kwaśna syntetyczna landrynkojeżyna :(

Porównywanie Delicious Night do Black Cashmere to jakiś żart.

rabarbary

Hiper Perfumaniak

Re: Donna Karan - DKNY Delicious Night

Post29 grudnia 2013, 19:25 - N

Zgadza się, Ametyst też rozczarowuje.
W obu przypadkach człowiek liczy na niesamowitą, egzotyczną i nieco mroczną opowieść, a dostaje owocowego świeżaka dla nastolatek :?
Też nie zgadnę co komu się tu kojarzy z czarną koszmarą :|

Powrót do Perfumy damskie