Teraz jest 28 października 2020, 12:48 - Śr

• Reklama

Banana Republic - Cordovan

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Banana Republic - Cordovan (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
1
11%
3 - Przeciętny
3
33%
4 - Dobry
3
33%
5 - Bardzo dobry
2
22%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 9

• Autor
  • Wiadomość

pirath

Super Perfumaniak

Banana Republic - Cordovan

Post12 września 2011, 08:37 - Pn

kardamon kardamon kardamon, lekko słodki, cudownie się rozpływający, zostawiający subtelny ogonek i niezwykle poprawiający samopoczucie. na lekki mrozek idealny

domurst

Perfumaniak

Re: Banana Republic - Cordovan

Post12 września 2011, 08:38 - Pn

Miałem okazję testować Cordovana przez dwa ostatnie dni i niczym szczególnym mnie nie zaskoczył. Co do kardamonu to jest go faktycznie sporo w otwarciu, ale szybko znika i dalej jest już raczej liniowo i monotematycznie z bardzo wyraźną figową nutą do samego końca. "Środek" mocno przypomina mi Aromadisiac od Avonu, który wcześniej zjechałem za nudę. Tu otwarcie i konstrukcja perfum jest dużo lepsza, ale ogólnie zapach mnie nie oczarował i mam mocno "średnie" odczucia
Luksus dla mnie - piękna kobieta u boku, perfumy i dobre espresso

Opium dla mas - blog o męskich perfumach
Fragrantica PL - mój profil

pirath

Super Perfumaniak

Post12 września 2011, 08:38 - Pn

fakt oryginalnością Cordovan nie grzeszy, ale mnie w nim zniewoliła ta przytulna kardamonowa słodkość, która mogła by dla mnie trwać wieczność... i pomimo monotematycznej nuty zapach nie dusi mnie tak jak równie słodki i nużący a*men
to są bardzo awangardowe perfumy i raczej nie łudzę się że zrobią jakąś furorę bo niewiele osób je doceni i przez to się obawiam że szybko znikną z polskiego rynku ;(

domurst

Perfumaniak

Post12 września 2011, 08:39 - Pn

Słodziak to faktycznie nie jest i sam zapach jest dość przyjemny, ale brakuje jakiegoś pazurka. Powiem tak - gdybym go dostał w prezencie, to na pewno bym chętnie ponosił raz na jakiś czas, ale kolejnej buteleczki na pewno bym za swoje, ciężko zarobione pieniążki, nie kupił. Dodam, że na mnie trwałość jest średnia - 5-6 godzin i tyle go widzieli. Co do nazwania tych perfum awangardowymi, to dla mnie jest to dość dyskusyjna sprawa...
Luksus dla mnie - piękna kobieta u boku, perfumy i dobre espresso

Opium dla mas - blog o męskich perfumach
Fragrantica PL - mój profil

pirath

Super Perfumaniak

Post12 września 2011, 08:39 - Pn

i to jest właśnie ból... kilka godzin i go nie ma.... ja go sypię po 8-10 chmurek jak wychodzę i niestety następnym razem kupię 100 ml bo 50-ka za szybko mi zejdzie...

RoQ

Super Perfumaniak

Post05 maja 2012, 08:37 - So

Ktoś jeszcze to testował? Flakon bardzo mi się podoba i szukam dodatkowego pretekstu do kupna ;)

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post05 maja 2012, 08:39 - So

RoQ napisał(a):Ktoś jeszcze to testował? Flakon bardzo mi się podoba i szukam dodatkowego pretekstu do kupna ;)

Ja innego nie znalazłem. Dawno temu się tym psiknąłem,ale bez szału. Nawet go już nie pamiętam.

belor

Post06 maja 2012, 20:16 - N

Testował. A recenzję umieścił nawet na blogu :)

RoQ

Super Perfumaniak

Post14 maja 2012, 00:46 - Pn

Wczoraj odwiedziłem sklep Banana Republic i wreszcie miałem okazję obwąchać ich kolekcję.
W tym, Cordovana.
Powiem szczerze, że spodobał mi się. Zdecydowanie, nie jest killerem, ale jest subtelny i bardzo sympatyczny.
Czuję się w nim komfortowo. Trwałość, wbrew temu, co piszecie, całkiem przyzwoita. Około 6 godzin,
Dałem czwórkę i prawdopodobnie kupię.

damiance

Post21 sierpnia 2015, 22:42 - Pt

nie miałem okazji do testowania tego zapachu a zastanawiam się w jakiej relacji pozostaje on do zapachu prawdziwego cordovanu?
Nie widzę tego we wpisach powyżej, ani w opisach zapachu w perfumeriach internetowych. Będę wdzięczny za porównanie.

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Post22 sierpnia 2015, 06:07 - So

damiance napisał(a):nie miałem okazji do testowania tego zapachu a zastanawiam się w jakiej relacji pozostaje on do zapachu prawdziwego cordovanu?
Nie widzę tego we wpisach powyżej, ani w opisach zapachu w perfumeriach internetowych. Będę wdzięczny za porównanie.

https://perfumomania.wordpress.com/cate ... -republic/

damiance

Post22 sierpnia 2015, 14:00 - So

dziękuję za link do bloga.

recenzja zachęca do przetestowania mimo, że nie odnosi się de facto do samego zapachu cordovanu. Zakładam, że źródła internetowe zwiodły autora a polskie (4 lata temu, kiedy powstawała recenzja) były bardzo zdawkowe, o ile w ogóle istniały.

Cordovan nie ma nic wspólnego z kurdybanem, który jest związany z techniką tłoczenia na skórze. Cordovan - faktycznie będący unikalną i najdroższą skórą nieegzotyczną - pochodzi z konia, i ma specyficzny zapach. Bardzo ciekawa skóra ale to temat na inne forum ;)

W każdym bądź razie skłaniam się ku przetestowaniu i podzielę się wrażeniami ile cordovanu jest w cordovanie :D

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Post22 sierpnia 2015, 15:07 - So

Napisz mu to. Pirath bardzo lubi komentarze zwłaszcza wdajace się w polemikę ;)

Powrót do Perfumy męskie