Teraz jest 22 października 2020, 04:04 - Cz

• Reklama

Cuba Paris - Cuba Red

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Cuba Paris - Cuba Red (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
2
18%
3 - Przeciętny
2
18%
4 - Dobry
5
45%
5 - Bardzo dobry
2
18%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 11

• Autor
  • Wiadomość

RayFlash

Super Perfumaniak

Cuba Paris - Cuba Red

Post12 września 2011, 08:19 - Pn

Cuba Red. A jak! :D :wink:

Zapach tak mało popularny, że jest to właściwie swoista nisza. :lol:

Bardzo ładna i przyjemna paczula z nutką tytoniu i mchu dębowego. Całość ma nieco woskowy posmak. W miarę rozwoju na skórze staje się coraz suchszy i drzewny. Zapach dla dojrzałych mężczyzn. Emanuje aurą spokoju. Świetna alternatywa dla kogoś, dla kogo Mister Jaspera Conrana to jednak trochę za dużo. Nosi się go bardzo komfortowo, niemalże jak tradycyjny irlandzki sweter.

Projekcja jest bardzo przyzwoita, trwałość - może nie najlepsza, ale i nie najgorsza. Właściwie trudno o jakiekolwiek zastrzeżenia, zważywszy na to, że flaszkę można nabyć już za... 10zł. :D Tak, to nie pomyłka: http://www.perfumeria.pl/produkt,cuba-r ... 6,1,1.html

domurst

Perfumaniak

Re: Cuba Paris - Cuba Red

Post12 września 2011, 08:19 - Pn

Czerwona Cuba chyba najbardziej udana i oryginalna z zapachów tej marki. Bo reszta to niestety, mniej lub bardziej udane, wariacje na temat znanych zapachów. Złota na ten przykład to ciekawa alternatywa dla kogoś, kto lubi Le Male'a ale go nie stać. Analogicznie niebieska = Cool Water. Z kolei nic podobnego do Reda nie miałem okazji poznać, więc jest jakaś szansa, że to ich własna kompozycja, choć znając resztę chyba po prostu nie dane mi było poznać zapachu z którego "zerżnęli". Co nie zmienia faktu, że sam zapach bardzo dobry - dużo tytoniu w starym, dobrym stylu.
Luksus dla mnie - piękna kobieta u boku, perfumy i dobre espresso

Opium dla mas - blog o męskich perfumach
Fragrantica PL - mój profil

domurst

Perfumaniak

Post12 września 2011, 08:20 - Pn

Brown z kolei przypomina Dunhill Desire. Więc odpowiedź jest raczej jasna - pytanie tylko czyją kopią jest Red? Swoją drogą dałem sobie szlaban do czerwca na perfumy, ale że dziewczyna zamawia w tym tygodniu Rochasa Soleil, to chyba się podłączę pod zamówionko i sprowadzę Reda - dobrze go zapamiętałem, a 10zł to w końcu wyjście do sklepu po bułki i mleko a nie zakup perfum, prawda?

RayFlash

Super Perfumaniak

Post12 września 2011, 08:21 - Pn

Nie wiem, czego kopią jest Red, ale musiała się chyba nie udać, bo z niczym konkretnym mi się nie kojarzy. No chyba że skopiowali coś mało znanego, pytanie tylko: po co? :lol:

Jak na swoją cenę, to zaskakująco dobry zapach. Pachnie trochę jak taka bardziej transparentna wersja perfum z lat 80-tych, ale na pewno nie pachnie tanio. Szkoda tylko, że trwałość nie jest jego mocną stroną.

Cuba Red nie jest w zasadzie zapachem, który jakoś szczególnie bym polecał. Jest niezły lub raczej zwyczajnie - fajny, naprawdę fajny. I jeśli można go mieć, odmawiając sobie jedynie dwóch bułek, to właściwie czemu nie?

domurst

Perfumaniak

Post12 września 2011, 08:23 - Pn

Krótko i na temat - Gold=Le Male, Blue=Cool Water, Orange - pachnie tak jak się nazywa, czyli olejkiem pomarańczowym - pewnie też jakaś wariacja na temat. Oczywiście nie jest to dosłowne, ale inspiracje są "oczywistą oczywistością". Tyle przynajmniej pamiętam. Red zdecydowanie najciekawszy

FourOfKind

Post11 grudnia 2011, 19:45 - N

Cuba Red jak dla mnie to dość luźna "zżynka" z Aramis Havana, ale ponoć wzorowana jest na B*Men? Nie znam B*Men, ale to właśnie zapach Muglera ma odwzorowywać Cuba Red.

RayFlash

Super Perfumaniak

Post13 grudnia 2011, 23:47 - Wt

B*Men i Cuba Red to dwa zupełnie różne zapachy. :D

FourOfKind

Post14 grudnia 2011, 09:47 - Śr

No to może im tym razem nie wyszło. Czytam sobie opisy w necie, m.in. na stronach, które sprzedają te ustrojstwo, i tam wszędzie twierdzą, że jest to odpowiednik B*Men :)

Nie wiem jak pachnie B*Men, wiem za to, że mi się kojarzy ta Cuba z Aramis Havana :)

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post14 grudnia 2011, 13:46 - Śr

FourOfKind napisał(a):No to może im tym razem nie wyszło. Czytam sobie opisy w necie, m.in. na stronach, które sprzedają te ustrojstwo, i tam wszędzie twierdzą, że jest to odpowiednik B*Men :)

Nie wiem jak pachnie B*Men, wiem za to, że mi się kojarzy ta Cuba z Aramis Havana :)

szczerze polecam Tobie B*Men'a,
znając juz Twoje preferencje nieco
wiem, że bedziesz zadowolony ;)

FourOfKind

Post14 grudnia 2011, 15:25 - Śr

kwiatek napisał(a):
FourOfKind napisał(a):No to może im tym razem nie wyszło. Czytam sobie opisy w necie, m.in. na stronach, które sprzedają te ustrojstwo, i tam wszędzie twierdzą, że jest to odpowiednik B*Men :)

Czytałem o nim i też mi się tak wydaje :) Szkoda tylko, że wycofany, nie wiem czy jest sens próbować (ha ha ha :twisted: ) jak go potem nie kupię :D A tak poważnie, to dzięki Kwiatku - posłucham Twojej rady i zapach nabędę.

hanka

Bardzo aktywny forumowicz

Post14 grudnia 2011, 15:38 - Śr

FourOfKind napisał(a):
kwiatek napisał(a):

Czytałem o nim i też mi się tak wydaje :) Szkoda tylko, że wycofany, nie wiem czy jest sens próbować (ha ha ha :twisted: ) jak go potem nie kupię :D A tak poważnie, to dzięki Kwiatku - posłucham Twojej rady i zapach nabędę.

B*Men wycofany? !!Weźcie ludzie nie straszcie. Na razie widzę jest i nawet można kupić za normalne pieniądze..
Pozostań w pokoju a ruchy miej roztropne , aby uderzając się w łokieć nie trafić w to miejsce które czyni prąd.

Mam ciało osiemnastolatki.( Trzymam je w tapczanie).

FourOfKind

Post14 grudnia 2011, 16:11 - Śr

Na oficjalnej stronie Muglera nie ma B*Mena. Na Basenotes jest jako Discontinued i sporo tematów na ten temat jest, więc to co na rynku to pewnie zapasy dystrybutorów. Widocznie zapach się nie sprzedawał i sporo go zostało, ale myślę że to kwestia czasu.

hanka

Post14 grudnia 2011, 16:13 - Śr

FourOfKind napisał(a):Na oficjalnej stronie Muglera nie ma B*Mena. Na Basenotes jest jako Discontinued i sporo tematów na ten temat jest, więc to co na rynku to pewnie zapasy dystrybutorów. Widocznie zapach się nie sprzedawał i sporo go zostało, ale myślę że to kwestia czasu.

Czas na robienie zapasów....
Pozostań w pokoju a ruchy miej roztropne , aby uderzając się w łokieć nie trafić w to miejsce które czyni prąd.

Mam ciało osiemnastolatki.( Trzymam je w tapczanie).

Grzegorz

Super Perfumaniak

Post14 grudnia 2011, 17:14 - Śr

B*Mena można bez problemu kupić. Ostatnio były dobre ceny 30-tek w R.

Mateusz84

Aktywny forumowicz

Post20 października 2012, 11:22 - So

Bardzo fajny zapaszek jak za ta cenę , faktycznie obiło mi się o uszy ,że to niby alternatywa dla B men

RayFlash

Super Perfumaniak

Post20 października 2012, 14:13 - So

Tak, Cuba Red to fajny zapaszek, ale nie ma nic wspólnego z B*Menem.

Serious Sam

Forumowicz

Post20 października 2012, 14:51 - So

Zgadzam się z Rayem, Cuba Red i B*Men to zupełnie różne zapachy. B*Mena bardzo lubię, za Cubą nie przepadam. W tych porównaniach w necie jest dużo błędów. Np. Cuba Black bywa opisywana jako kopia Adidasa, a tak naprawdę jest to kopia Azzaro Pour Homme, zresztą całkiem niezła.

Klimt

Forumowicz

Post20 października 2012, 15:31 - So

Cuba Red jest jak dla mnie niezwykle podobna do Angel Schlesser Homme Oriental Edition. Jestem posiadaczem obydwu zapachów jak i wspominanego w innych postach Bmena. Cuba i mugler to dwie różne historie.

dandys

Post20 października 2012, 15:46 - So

Eh chłopaki..., kupowało się za grosze w gimnazjum - prawdziwy hit w mojej klasie - używało z 4 kolesi ;) Piękne czasy (i dobra cena).
http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1027/
Money for nothin' and chicks for free

Władimir

Forumowicz

Post06 października 2013, 18:11 - N

W czasach technikum, posiadał ją kolega z pokoju w internacie. Pewnego razu grałem z innymi kumplami w piłkę i niefortunnie jakoś stłukliśmy flaszkę. Trochę cieczy zostało i nie wiedzieliśmy co z tym fantem zrobić. Jako, że byliśmy rozwydrzonymi szczylami to nasączyliśmy łoże właściciela Cuby z nadzieją, że może się udusi :mrgreen: Nic z tego. Cholera, nawet nie poczuł.
TOP 3
1. Tom Ford Grey Vetiver
2. Dior Homme
3. Azzaro Pour Homme
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie