Teraz jest 24 października 2020, 07:35 - So

• Reklama

Angel Schlesser - Oriental Dream

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
33%
4 - Dobry
2
67%
5 - Bardzo dobry
0
Brak głosów
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 3

• Autor
  • Wiadomość

rabarbary

Hiper Perfumaniak

Post11 grudnia 2013, 22:20 - Śr

Fr.: Oriental Dream marki Angel Schlesser to orientalno - drzewne perfumy dla mężczyzn z 2010 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Francis Deleamont. Nutami głowy są galbanum, bergamotka, pomarańcza, tangeryna i czarna porzeczka; nutami serca są lawenda, jaśmin i kwiat afrykańskiej pomarańczy; nutami bazy są drzewo sandałowe, paczula, cedr virginia, ambra i wanilia.
Obrazek
otwarcie jest świetne, słodkawe, ciepłe, egzotyczne - to chyba zasługa galbanum, odrobinę cytrusowe i porzeczkowe
następnie przez 5 minut jest etap lekko drzewny, kwiatowy (lawenda jest śladowa), chwilami syntetyczny, lekko mdły i nijaki
potem znowu jest ciekawiej, wybija się pikantnie intensywny cedr, zapach pogłębia łagodna paczula i razem dają zielony odcień, właściwie tutaj można by się bardziej doszukać lawendy, czuć drzewo sandałowe, pojawia się coś w rodzaju ambry i wanilii, jednak są niezbyt dosłowne, raczej taki perfumeryjny syntetyczny akcent
zapach wg mnie męski, wytrawny w bazie, bardziej klasyczny niż odkrywczy, orient głównie w otwarciu
rozczarował mnie głównie dlatego, że po nazwie oczekiwałam czegoś egzotyczniejszego, kolor butelki też jest mylący, powinien być ciemnozielony :)

turbosnail

Ultra Perfumaniak

Re: Angel Schlesser - Oriental Dream

Post20 sierpnia 2018, 09:43 - Pn

bardzo ciekawy zapach, orientalny (nazwa i flakon idealnie pasują), jesienno-zimowy, choć dziś w słońce na ręce nie przytłacza, czuć dużą ilość składników, odbieram podobnie jak rabarbary, ale bez tych aż tak syntetycznych wydźwięków, chyba już unikat, mocne 4

Scarlatti

Aktywny forumowicz

Re: Angel Schlesser - Oriental Dream

Post28 czerwca 2019, 00:19 - Pt

Znakomity zapach bez znakomitych parametrów niestety. Bardzo mizerne.
Słodki i jeszcze raz słodki, przypomina Montale Aoud Night lecz z czarną porzeczką zamiast róży.
Paczula i wanilia dopełniają wrażenia. Dla mnie rewelacja.

Powrót do Perfumy męskie