Teraz jest 22 października 2020, 06:45 - Cz

• Reklama

Giorgio Beverly Hills - Giorgio for Men

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Giorgio Beverly Hills - Giorgio for Men (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
1
2%
2 - Słaby
3
5%
3 - Przeciętny
6
10%
4 - Dobry
11
18%
5 - Bardzo dobry
21
35%
6 - Genialny
18
30%

Liczba głosów : 60

• Autor
  • Wiadomość

belor

Giorgio Beverly Hills - Giorgio for Men

Post09 września 2011, 19:11 - Pt

Jak w temacie - właśnie testuję. Pierwsze wrażenie to klasyk, ze świetną trwałością. Bardzo elegancki, "ładny", świeży i "toaletowy" (tak określam taką żółtawą nutę, którą czuje, lekko mydełkową).

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Re: Giorgio Beverly Hills - Giorgio for Men

Post09 września 2011, 19:12 - Pt

Kilka już razy przymierzałem się do "zielonego" Giorgio i sam ciekaw jestem jak to pachnie i ew. do czego mozna by to przyrównać. Co sądzisz, Belor?

belor

Post09 września 2011, 19:12 - Pt

To bardzo dobra woda. Klasyk ze świetną trwałością. Jak pachnie? Hm, ja ten rodzaj na własny użytek określam jako "toaletowa świeżość" - to jest taki rodzaj świeżości, jakbyś wszedł do świeżo umytej łazienki, czuć środki czystości, świeżość właśnie, no i jakieś elementy zapachowe (np. stojące odświeżacze) - oczywiście to jest bardzo umowne, ale mówię obrazowo, dla odróżnienia od dzisiejszych świeżości. Całość jest utrzymana w żółtawo-zielonawych odcieniach, kolor cieczy idealnie oddaje ten zapach, owa świeżość idzie w stronę również takiej "wilgotnej trawy", choć odbieram to dosyć syntetycznie, stąd wrażenie "toaletowe". Otwarcie jest dosyć mocne właśnie taką świeżością - specyficzna, ale myślę, że na swój sposób ładną. Bardzo elegancką, hermetyczną, mydełkową. Serce lekko zmiękcza zapach, znika początkowe wrażenie świeżości - ale raczej w sensie obniżenia mocy niż zupełnego zaniku, bo jednak ta linia trzyma się do końca. Zapach jest bardzo bogaty w składniki, chociaż ja ich w tej kompozycji nie rozróżniam, tzn czuć ewolucję, nawet wyraźną, ale w określonym tonie. Zejście jest słodkawe i bardzo ładne, wyczuwalne są drzewa ale bardzo miękko, jak dla mnie to najlepsza część tej woni. W całości czuć dużą klasę, specyficzne piękno (1984r) no i oczywiście rewelacyjna trwałość. Z pewnością jest to inny klimat niż kompozycje typu Ted Lapidus, bardziej w stronę kwiatową, może nawet troszkę owocową, niemniej całościowe odium lat 80 jest zachowane. Bardzo dobra perfuma, choć sądzę że dla dojrzalszego faceta (ode mnie w każdym razie - ze swoimi 32 latkami na karku nie mam tu czego szukać). Z drugiej strony, z pośród kompozycji z 80 lat, które wąchałem, ta jest jedną z najbardziej przysiadnych (czyli takich, do których można podejść bez bólu). Można go kupić za ok 60 zł w perfumeriach za 118 ml, i z pewnością warto.

belor

Post09 września 2011, 19:14 - Pt

Powiem wam ciekawostkę. Wychodząc dziś z domu spryskałem się dokładnie Sonią eR. A pan Giorgio tylko ładnie sobie od rana leżał na nadgarstku. Minęło parę godzin, wróciłem do domu i cóż? Ano pannę czuję tylko przy ciele, natomiast aromat Dżordżia towarzyszy mi przy każdym poruszeniu ręka. Po prostu zjada nowszą kompozycję. Doprawdy siła i moc zapachów z lat '80 jest porażająca A dodatkowo ten doceniam z każda chwilą noszenia, aż szkoda że to kompletnie nie mój target, bo kompozycja jest świetna. Właśnie się biorę za recenzję. bo aż mnie kręci żeby napisać.

RayFlash

Super Perfumaniak

Post09 września 2011, 19:59 - Pt

Miód i paczula. Absolutnie uwielbiam ten zapach.

robe

Bardzo aktywny forumowicz

Post26 października 2011, 20:03 - Śr

Taki fajny ten Giorgio ? Wart zakupu całej flachy ?
Mój obecny TOP 3
YSL Kouros
Guy Laroche Horizon
YSL Rive Gauche

belor

Post27 października 2011, 07:46 - Cz

robe, uważam że tak. Z klasyków, to chyba jedna z lepszych wód jakie mi w ogóle podeszły. No i bardzo trwała i równie tania.

robe

Post27 października 2011, 08:09 - Cz

Jedzie do mnie Giorgio .
Mój obecny TOP 3
YSL Kouros
Guy Laroche Horizon
YSL Rive Gauche

robe

Post31 października 2011, 13:14 - Pn

No i dojechał do mnie zapach za daleka .Aż z Beverly Hills.Nie znam nic podobnego do tej kompozycji.Przewijają sie kibelkowe nuty z kourosa i paczula rodem z Van Gils Classic.Moc rażenia ogromna .trwałośc zbadamy.
Mój obecny TOP 3
YSL Kouros
Guy Laroche Horizon
YSL Rive Gauche

belor

Post31 października 2011, 13:22 - Pn

Opisz jak się już ponosisz trochę z zapachem swoje wrażenia, bardzo jestem ich ciekaw. Aczkolwiek już na wstępie wyłapałeś to samo co i mi się rzuciło w nos (czyli szaletowe klimaty plus paczula) :)

robe

Post31 października 2011, 13:25 - Pn

Moc zapachu jest potężna .Jakies obfite poranne oblewanie sie giorgio men nie wchodzi raczej w rachubę.Dwa strzały maks.Zapachniłem cały pokój ,korytarz i chyba reszte biura oddając dwa strzały na szyje i jeden na rekę.
Mój obecny TOP 3
YSL Kouros
Guy Laroche Horizon
YSL Rive Gauche

robe

Post31 października 2011, 13:28 - Pn

belor napisał(a):Opisz jak się już ponosisz trochę z zapachem swoje wrażenia, bardzo jestem ich ciekaw. Aczkolwiek już na wstępie wyłapałeś to samo co i mi się rzuciło w nos (czyli szaletowe klimaty plus paczula) :)

Paczula ,mięta ,miód,kora drzewa,no i oczywiscie szaletowe posmaki.Moim skromnym zdaniem jedyny zapach porównywalny i podobny to Kouros.Skojarzenie z innymi perfumami sa oczywiste ale całość to normalnie noszalny Kouros.
Mój obecny TOP 3
YSL Kouros
Guy Laroche Horizon
YSL Rive Gauche

belor

Post31 października 2011, 13:32 - Pn

robe napisał(a):
belor napisał(a):Opisz jak się już ponosisz trochę z zapachem swoje wrażenia, bardzo jestem ich ciekaw. Aczkolwiek już na wstępie wyłapałeś to samo co i mi się rzuciło w nos (czyli szaletowe klimaty plus paczula) :)

Paczula ,mięta ,miód,kora drzewa,no i oczywiscie szaletowe posmaki.Moim skromnym zdaniem jedyny zapach porównywalny i podobny to Kouros.Skojarzenie z innymi perfumami sa oczywiste ale całość to normalnie noszalny Kouros.

Ale słodszy jest nie?

robe

Post31 października 2011, 13:37 - Pn

Słodszy i nie duszący starym dziadem jak np.lapidus Homme (dla mnie Lapidus to kopia kourosa bez siusków z dodatkiem czegos tam).
Naprawde nie spodziewałem sie tego po giorgio beverly men.Odparowały teraz trochę szaletowe smaczki i wyłania sie miodowo -owocowo -drzewno -paczulowy przyjemniaczek.I ta moc !Czy sie polubimy?Nie wiem .
Mój obecny TOP 3
YSL Kouros
Guy Laroche Horizon
YSL Rive Gauche

belor

Post31 października 2011, 13:40 - Pn

robe napisał(a):Słodszy i nie duszący starym dziadem jak np.lapidus Homme (dla mnie Lapidis kopia kourosa bez siusków z dodatkiem czegos tam).Naprawde nie spodziewałem sie tego po giorgio beverly men.Odparowały teraz trochę szaletowe smaczki i wyłania sie miodowo -owocowo -drzewno -paczulowy przyjemniaczek.I ta moc !

Uf, no to odbierasz go bardzo podobnie do mnie :)
Miodek też bardzo fajny, w ogóle mocny i ciekawy zapach.

robe

Post31 października 2011, 13:57 - Pn

Zapach sie sporo zmienia w czasie.najlepsze zaczyna sie po ok jednej godzinie.
Mój obecny TOP 3
YSL Kouros
Guy Laroche Horizon
YSL Rive Gauche

robe

Post31 października 2011, 18:52 - Pn

Ciekawe rzeczy się dzieją z Giorgio.Jest nawet ślad gumy do żucia.
Kouros ,Hugo Boss One,Antaeus,Van Gills Classic,Givenchy Gentlemen ,Lapidus.Wlać wszystkie do wiadra zamieszać i wyjdzie Giorgio Beverly Hills .Tak jak napisałem wcześniej niepodobny do niczego znanego mi do dzisiaj i na swój sposób orginalny.
Zmienia się jak kameleon.
Mój obecny TOP 3
YSL Kouros
Guy Laroche Horizon
YSL Rive Gauche

RayFlash

Super Perfumaniak

Post31 października 2011, 19:28 - Pn

Robe, ale zrobiłeś z Giorgia miks! :lol:

Ja nie dostrzegam w nim podobieństw do wymienionych przez Ciebie zapachów. To po prostu przepiękna miodowa paczula. Nie znam nic równie urzekającego. No i nie muszę chyba dodawać, że oceniłem na "6". :D

robe

Post31 października 2011, 19:42 - Pn

RayFlash napisał(a):Robe, ale zrobiłeś z Giorgia miks! :lol:

Ja nie dostrzegam w nim podobieństw do wymienionych przez Ciebie zapachów. To po prostu przepiękna miodowa paczula. Nie znam nic równie urzekającego. No i nie muszę chyba dodawać, że oceniłem na "6". :D

Nie mogę się z tym zgodzić.Miód i paczula to duże uproszczenie.Otwarcie Giorgio w pierwszych sekundach to van gils classic .Klozetowo -mydlane nuty z lapidusa i kourosa przewijają sie namiętnie w pierwszej fazie.Skojarzenie z miodowo spoconym Hugo Bossem jest także jak najbardziej na miejscu.
Mój obecny TOP 3
YSL Kouros
Guy Laroche Horizon
YSL Rive Gauche

RayFlash

Super Perfumaniak

Post31 października 2011, 19:46 - Pn

Klozetowo-mydlane?! :shock: Jezu Chryste! Ja na całe szczęście nic podobnego nie czuję. :D
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie