Teraz jest 20 października 2020, 18:45 - Wt

• Reklama

Hermes - Equipage

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Hermes - Equipage (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
1
8%
3 - Przeciętny
2
17%
4 - Dobry
1
8%
5 - Bardzo dobry
2
17%
6 - Genialny
6
50%

Liczba głosów : 12

• Autor
  • Wiadomość

whitewolf

Hermes - Equipage

Post09 września 2011, 12:40 - Pt

Zapach trochę wiekowy, ale przyjemny.

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Re: Hermes - Equipage

Post09 września 2011, 12:40 - Pt

Bez wątpienia mistrzowska skórzano-kwiatowa kompozycja Guya Roberta z 1970 roku. Rzeczywiście nieco oldskulowa, ale mi to nie przeszkadza. Prawdziwy zapach dla dżentelmena. Subtelny, superelegancki i nienarzuacjący się.

pirath

Super Perfumaniak

Post09 września 2011, 12:41 - Pt

jak to pachnie? czy chodzi i tego samego Guya Roberta co stworzył Amuage?

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post09 września 2011, 12:41 - Pt

Tak to ten sam Guy Robert.

pirath

Super Perfumaniak

Post09 września 2011, 12:42 - Pt

nic tylko powąchać..... szkoda ze w polskich sklepach hermesa mają w tak wybiórczej formie

whitewolf

Pierwsze wrażenie jest cytrusowe, ale zasadniczo o całości kompozycji decydują goździki i imbir.... Generalnie udana kompozycja na oficjalne spotkania itp. nie do t-shirt.

pirath

Super Perfumaniak

mniam, goździki i imbir.... gdzie to można powąchać ze znanych sieci?

whitewolf

Post09 września 2011, 12:43 - Pt

Chyba mało prawdopodobne, ja rok temu kupiłem w jednej z internetowych perfumerii, podejrzewam, że wziąłem ostatnią butelkę, na pewno nie maja już bo sprawdzałem. Hermes nie jest zbyt popularną marką w Polsce. A kilka lat temu m→ałem Rocabar z tej firmy.

FourOfKind

Post06 kwietnia 2012, 12:06 - Pt

Oceniłem na "5" biorąc po uwagę czas, w którym powstał. Nie jest to oldschool w sensie takim, jak lubię. Tak jak napisał fqjcior, jest to skórzano-kwiatowa kompozycja. Otwarcie to po prostu goździk i drzewo różane. Może przestraszyć, bo tego goździka jest naprawdę dużo. W sercu goździk staje się łagodniejszy (a może nos się pryzwyczaił) i całość idzię w stronę skórzanego akordu. Pojawiają się delikatna woń szyszek sosnowych i kwiatów. Baza to drzewna klasyka. Od początku do końca wyczuwam goździk.

Podobnie jak Guerlain Heritage (który jest dużo lepszy), ten zapach jest tylko do garnituru (wg mnie). Zwyczajnie nie pasuje inaczej. Zapach jest nobliwy. Podoba mi się, ale to nie jest radosny killer. To po prostu stateczny Pan w garniturze i z nienagannymi manierami.

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post10 maja 2014, 20:42 - So

Ja nie odbieram tych perfum aż tak dziadkowo.
Owszem, kompozycja ma swoje lata i z pewnością odbiega od dzisiejszej modły, ale nie widzę w niej dziada. Po prostu elegancki zapach dla dojrzałego mężczyzny. To, co wyróznia te perfumy, to genialnie podane goździki. Mnie się to bardzo podoba, gdyż dzięki temu zapach jest charakterystyczny przy zachowaniu klasy i elegancji. Zwykle goździki w perfumach są słabo eksponowane - tutaj (przynajmniej dla mojego nosa) grają pierwsze skrzypce. Pięknie, naprawdę pięknie są ułożone te goździki na skórzano-żywicznej (igliwie) bazie, doprawione subtelnymi akcentami kwiatowymi.
Oceniam na 5, mimo, że trwałość mogłaby być lepsza. Poważnie rozważam zakup flakonika, tylko nie wiem, czy nowa wersja nie została "wykastrowana"
Artur

Raw

Aktywny forumowicz

Post25 października 2014, 23:06 - So

Bardzo ciekawy jest ten Hermes - Equipage. Otwarcie w pewnym stopniu przypomina mi Chanel - Egoiste (to za sprawą drewna różanego). Dalej jest już inaczej. Trudno opisać ten zapach. Żeby dowiedzieć się jak pachnie należało by go po prostu powąchać. Hermes - Equipage pachnie wyjątkowo. Skład tego nie podaję, ale ja czuję tutaj miękką skórę, w otoczeniu cynamonu oraz nut drzewnych. Nie jest to typowy przedstawiciel lat '70 czy '80. Warto go przetestować. Ma w sobie coś i opowiada jakąś historię, a to bardzo w perfumiarstwie lubię i doceniam.

Odnośnie Hermes - Equipage mam pewne skojarzenie. Prezentuje się ono mniej więcej tak:
nhk5seksl5cgt4clf4hgcpqd42544cddcc56c35.jpg
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post26 października 2014, 21:33 - N

Raw napisał(a):Odnośnie Hermes - Equipage mam pewne skojarzenie. Prezentuje się ono mniej więcej tak:
nhk5seksl5cgt4clf4hgcpqd42544cddcc56c35.jpg

No, to elegancja odrobinę retro :D
Ja bardzo lubię. Kupiłem kiedyś starą wersję i z ogromną przyjemnością od czasu do czasu sobie noszę.
Artur

Raw

Aktywny forumowicz

Post07 grudnia 2014, 16:13 - N

Testowałem niedawno parametry wersji najnowszej. 2 aplikacje na nadgarstek. Woda ładnie projektowała przez 6 godzin, w międzyczasie próbowałem zmyć ją z siebie, ponieważ nie lubię w towarzystwie pachnieć dwoma różnymi zapachami. Czyli jest naprawdę dobrze. Uniwersalność Equipage jest stosunkowo niska, ponieważ jest to ten typ, który powinien być noszony raczej do garnituru. Dodam jeszcze, że kojarzy mi się z facetem w wieku około 30, dobrze ubranym, ale o dzikim sercu. Według mnie aromat Equipage to połączenie wiatru, opadłych liści, ziemi i końskiej skóry.

Viking

Bardzo aktywny forumowicz

Post19 grudnia 2019, 18:05 - Cz

Kilka tygodni temu widziałem tester za 183 zł, zawahałem się i mi przeszedł koło nosa. Parę dni temu znów się pojawiła sztuka i jest już u mnie - miłe zaskoczenie, bo tester okazał się być z korkiem.
Mam jeszcze kilka ml starej wersji i porównałem sobie oba zapachy. Stara Wersja mnie urzekła, ale to nowa jest prawdziwym mistrzostwem. Od razu zaznaczam, że nie wiem na ile czas nadgryzł wintydża i czy pachnie on tak, jak w czasach kiedy był świeży. W każdym razie, zestawiając ze sobą obie wersje, mam wrażenie jakby vintage nie posiadał otwarcia. Obecna wersja jest żywa, soczysta, czuć wyraźnie pomarańcze w otwarciu, a kilka minut później drzewo różane. Po około 30 minutach zapach nabiera charakteru znanego mi z wintydża - wychodzi aromatyczna skóra w staromodnym trochę stylu, bardzo miła dla nosa, elegancka. Skórze towarzyszą akordy mokrej ziemi, takiej torfowej, leśnej, trochę jak ziemia doniczkowa znana mi z Guerlainowskiego Vetivera oraz zapach liści opadłych jesienią. Do tego wszystkiego świdrujący w nosie cynamon i goździki i tu mam skojarzenia z Egoiste, nawet psiknąłem sobie chmurkę dla porównania i faktycznie są momenty, kiedy mocno się zbliżają do siebie.
Vintage wydaje się przy obecnym jakiś zakurzony, uboższy, obecna wersja jest również zauważalnie głośniejsza i donioślejsza, ma na prawdę bardzo dobrą projekcję i czuć jak zapach się snuje za mną kiedy tylko się obrócę, czy wejdę do windy. Jak na razie Equipage siedzi na mnie 7 godzin i doskonale go czuję, przy czym vintage dobijał tak do 5 godzin max, mając przy tym bliskoskórną projekcję.
Może czas zmienił sok, a może dokonano zmian w kompozycji, nie wiem i w sumie to aż tak mnie nie nurtuje, bo to co dostałem w obecnej wersji jest doskonałe.
Bardzo mi przypadł do gustu obecny flakon - ciężki i masywny, zwężający się lekko ku dołowi, zwieńczony metalowym korkiem, a do tego etykieta z grubego papieru kredowego z tłoczonym logo.
Kompozycja jak najbardziej noszalna, z resztą usłyszałem dziś słowa aprobaty od kilku młodych osób, więc nie jest to tylko moja opinia. Niemniej jest to zapach mocno elegancki, formalny, myślę że będzie bardzo dobrze odbierany przy garniturowych okazjach.

Lucjan

Ultra Perfumaniak

Post19 grudnia 2019, 18:30 - Cz

Możesz podać rocznik starej wersji ?

Viking

Post19 grudnia 2019, 20:37 - Cz

Z dokładnością do 10 lat ;) sok pochodzi od Leandrosa i według niego jest to 91, albo 01. W sumie jak dla mnie nie ma to większego znaczenia. Nowy zaś jest z 2018.

leandros

Post19 grudnia 2019, 21:34 - Cz

Ano jeśliś drogi Erneście dostał odlewkę od flakonu to 2001, a odlewkę odlewki to 1991r :D
Silesius non Polonus - Anselmus Ephorinus

Mój stragan - zapraszam!
Fragrantica

cygnus74

Forumowicz

Post20 grudnia 2019, 10:43 - Pt

Viking napisał(a):Bardzo mi przypadł do gustu obecny flakon - ciężki i masywny, zwężający się lekko ku dołowi, zwieńczony metalowym korkiem, a do tego etykieta z grubego papieru kredowego z tłoczonym logo.

Czy tak to wygląda?

Obrazek

Pytam, bo jestem w posiadaniu poniższego. Niewiele już zostało i zwyczajnie "szkoduję" go sobie.
Zachęcony Twoją recenzją podjarałem się na nową wersję.
Gdzie można bezpiecznie się zaopatrzyć?

BTW. Zna ktoś wersję Geranium?

Obrazek

Viking

Post20 grudnia 2019, 14:24 - Pt

Dokładnie tak wygląda, ja się zaopatrzyłem w elnino. Wczoraj nawet dyskutowałem z naszym forumowym kolegą, Maciejem, odnośnie jego spostrzeżeń w kwestii starszy i nowszy i on również uważa obecną wersję za lepszą. Ba! Wczoraj do oceny poszły oba pod najlepszy nosek jaki znam - mojej 10 letniej księżniczki i bez wahania wskazała na nowy, a nie próbowałem jej ukierunkować na którykolwiek. Także coś jednak musi być na rzeczy :lol:
Bardzo mocno nasiąkła Equipage moja kurtka, pięknie nim pachnie w szafie :D

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie