Teraz jest 29 października 2020, 18:15 - Cz

• Reklama

Azzaro - Travelling

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Azzaro - Travelling (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
2
17%
4 - Dobry
7
58%
5 - Bardzo dobry
3
25%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 12

• Autor
  • Wiadomość

KalaSMOKE

Forumowicz

Azzaro - Travelling

Post01 sierpnia 2013, 17:28 - Cz

Azzaro Travelling

Obrazek

Travelling marki Azzaro to aromatyczne perfumy dla mężczyzn wylansowane w 2009 roku. Zapach został stworzony przez Christine Nagel i Benoit Lapouza. Nuty głowy to kolendra, lima i bazylia. Nuty serca to lawenda, gałka muszkatołowa i imbir, natomiast bazę stanowi paczula, cedr, bób tonka i kokos.

Czy miał ktoś z was styczność z tym zapachem? Jak z trwałością i jakością?
Mess with The Best Die like the Rest

http://www.fragrantica.com/member/183601

Ofis

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Azzaro - Travelling

Post01 sierpnia 2013, 22:16 - Cz

Trwały.
Sprzedaż/wymiana: viewtopic.php?f=52&t=7756

KalaSMOKE

Forumowicz

Post02 sierpnia 2013, 03:09 - Pt

Ofis napisał(a):Trwały.

Ofis a mógłbyś napisać coś więcej o kompozycji?

Rossi

Aktywny forumowicz

Post02 sierpnia 2013, 06:57 - Pt

To że trwały to fakt, trzyma się skubany kilka ładnych godzin. Raz użyłem, słodki, dominująca nuta to kokos, raczej na jesień-zimę. Tyle po pierwszym szybkim spotkaniu z Travellingiem.

Ofis

Post02 sierpnia 2013, 09:17 - Pt

Właściwie to użyłem go tylko raz ale jest to zapach codzienny, uniwersalny i dość oryginalny. Połączenie kokosa z bodajże lawendą przywozi mi na myśl zewnętrze orzecha kokosowego. Podczas gdy wszystkie inne zapachy mające w składzie ten egzotyczny przysmak pachniały ewidentnie jadalną częścią. Produkt (ma korek, szare pudełko) jak wspominałem trwały, wart 40zł.

KalaSMOKE

Forumowicz

Post02 sierpnia 2013, 15:29 - Pt

Właśnie zakupiłem 2butelczyny tego zapachu ;-) Jak tylko dojdą test globalny i nadgarstkowy oraz krótka recenzja :)

KalaSMOKE

Forumowicz

Post05 sierpnia 2013, 07:07 - Pn

Otrzymałem już zakupione przezemnie buteleczki. Musze przyznać, że nie spodziewałem się tak fajnego zapachu za tak niską cenę. Jak pisał Ofis jest on trwały, a nawet bardzo trwały jak na kompozycję letnią. Na mnie spokojnie 7-9 godzin przy średniej projekcji. Przez pierwsze 20 minut odnoszę wrażenie, że Azzaro Travelling jest podobny do UNGARO PH III. W środkowej fazie do głosu zczyna dochodzić kokos w połączeniu z limonką oraz lawendą. Jest bardzo słodko i wyraziście. Na myśl przychodzi tylko morze, palmy i egzotyczne drinki. Jak na kompozycję letnią nadaje się w sam raz dzięki dobremu zbalansowaniu składników które wspaniale ze sobą współgrają. Nie jest chemicznie ani syntetycznie. W końcowej fazie Travelling pachnie bardzo podobnie do kokosowego kremu do rąk, lecz znacznie intensywniej. Moja ocena to dobry i za cenę 40zł za 75 ml jest jak najbardziej opłacalnym zakupem.

kudzior

Ultra Perfumaniak

Post10 sierpnia 2013, 23:01 - So

przeciez to zapach ze srodka nowego malucha kupionego w salonie , ten kokos pachnie jak gumowe wycieraczki i nowa tapiceka f126p :), przywolajcie swoje wspomnienia :)

ultima thule

Forumowicz

Post02 września 2013, 21:04 - Pn

Gdzie to mozna dostac za 4 dyszki ? Bo na allegro cena z przesylka wychodzi niemal 2 razy tyle za 75 ml. Przyznac musze ze opis kalaSmoke mnie mocno nakrecil, bo jestem fanem kokosa pod kazda postacia.

Ofis

Post03 września 2013, 11:35 - Wt

Teraz to już nigdzie nie kupisz w takiej cenie.

ultima thule

Forumowicz

Post13 września 2013, 15:35 - Pt

Dzisiaj odebralem na poczcie tester Azzaro Travelling. Pierwsze wrazenie to spore zaskoczenie. Spodziewalem sie ze kokos bedzie dominowal w tym zapachu, a on pojawil sie tylko przy otwarciu i po chwili znikl. Byl to kokos wytrawny, nie slodki, jak ktos napisal bardziej przypominajacy zapach skorupy, niz czegos na ksztalt kokosowych slodkich balsamow. Otwarcie bylo jakby polaczeniem Chroma wzbogaconego kokosem. Po otwarciu pojawila sie mirra. W zasadzie niewiele wiecej wyczuwam, tylko dominujacy zapach mirry. Powiem szczerze, ze zamawialem ten zapach dla kokosa, ale przyznac musze ze to co otrzymalem nie rozczarowuje mnie w ogole, a wrecz przeciwnie. Od jakiegos czasu chodzil mi tez po glowie jakis kadzidlany zapach, juz nawet sie zdecydowalem na Ikon, ale Travelling pachnie mi wlasnie kadzidlem. Zapach jest cieply, przyjemny, przywodzi na mysl zapach kosciola, ale nie zabytkowego typu katedra mariacka, tylko takiego nowego, wylozonego boazeria itp. O wlasnie poza mirra, czuje tez troszke drewno. Ciekawe jest jak bedzie z trwaloscia i projekcja, ale Azzaro sie na mnie trzymaja, wiec powinno byc ok.

Rossi

Aktywny forumowicz

Post13 września 2013, 15:43 - Pt

Ja tam nie czuje ani 1% kadzidła. Wniosek...każdy odbiera inaczej :D.
Ps. Właśnie mam ten zapach na sobie.

ultima thule

Forumowicz

Post13 września 2013, 15:52 - Pt

Ja tez sie spsikalem 2 godziny temu ;) Jesli chodzi o kadzidlo, to nie wiem czy mamy na mysli to samo, bo mi chodzi dokladnie o mirre. Czyli ten zapach, ktory podczas mszy w kosciele rozpyla ksiadz czy koscielny z takiego garnuszka na lancuszku, z ktorego sie dymi ;) Sorry za opis celebry, ale tak to pamietam z dziecinstwa jak uczeszczalem do kosciola ;)
edit: zapach tez przypomina troche terpentyne...generalnie dalem w glosowaniu 5. Zamawialem w ciemno, jest inaczej niz sobie wyobrazalem, ale ciekawie, orginalnie (nie przypomina mi to zadnych znanych przeze mnie perfum) i ogolnie podoba mi sie.

lukesho

Moderator

Post12 listopada 2013, 20:52 - Wt

Całkiem przyjemny zapach z nutą przewodnią kokosa. Lekko słodki, ale nie przypomina mleczka kokosowego, raczej jak to wyżej ujęto - łupinę. Jest ciepły i otulający. Kadzidła nie wykryłem. Trwałość przeciętna, 6-7 godzin, po 4 już ledwo co czułem. W sumie dobry zapach na krótkie wyjścia za niską cenę.

slalski

Post30 marca 2014, 21:33 - N

Zużyłem testerek tego zapachu i wrażenie o nim mam pozytywne. To taki słodki świeżak z pazurkiem, szczególnie w początkowej fazie układania się na skórze, miałem wrażenie jakbym wąchał jogurt kokosowy zmieszany z pieprzem. W składzie pieprzu nie ma, więc to pewnie przyprawy tj. kolendra, bazylia, imbir i gałka muszkatołowa dają efekt zamieszania w kokosie. Później robi się spokojniej, słodko ale wciąż fajnie świeżo. Zapach łagodnieje, zresztą, jakby miało być inaczej, jeśli w nucie bazy towarzyszy kokosowi, fasola tonka. Projekcja i trwałość są jak dla mnie na średnim, akceptowalnym poziomie tj. 4-6 godzin bez konieczności robienia nosem dziury w nadgarstku. Fajny flakon z maleńkim odrzutowcem zostawiającym za sobą dwie smugi. Zapach ma się kojarzyć z pasją podróżowania i jego świeży, egzotyczny charakter sprawia, że doskonale tę rolę spełnia. Godny polecenia. Jako ciekawostkę dodam tylko, że jest inny zapach Azzaro, który jeśli chodzi o buteleczkę wygląda jak brat bliźniak Travelling, a nazywa się Azzaro Cockpit. Zamiast samolotu w locie, na flakonie mamy tutaj oświetlony pas startowy lotniska.

Powrót do Perfumy męskie