Teraz jest 25 października 2020, 09:33 - N

• Reklama

Hermes - L’Ambre des Merveilles

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
1
25%
5 - Bardzo dobry
3
75%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 4

• Autor
  • Wiadomość

rabarbary

Hiper Perfumaniak

Post30 lipca 2013, 10:07 - Wt

Fr: Orientalno - waniliowe perfumy dla kobiet i mężczyzn z 2012 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jean-Claude Ellena. Perfumy zawierają takie składniki, jak ambra, labdanum, wanilia i paczula.
Obrazek
Śliczne, lekko słodkie perfumy, takie słoneczne, ciepłe, zmysłowe, mam skojarzenia z wakacjami, plażą, letnimi imprezami.
Natomiast nie wydają mi się orientalne czy mocno waniliowe, raczej takie spokojnie ambrowe.
Chyba trochę bardziej kobiece niż unisex.
Nawet flakon jest taki mało męski :)
No i niestety - zapach niezbyt trwały, wyczuwam je max 4 godziny.

rabarbary

Hiper Perfumaniak

Re: Hermes - L’Ambre des Merveilles

Post26 sierpnia 2013, 20:31 - Pn

małe uzupełnienie po wakacjach -
cudowny zapach na letnie wieczory, w cieple trwałość mu się trochę poprawiła, do tego mam wrażenie, że zrobił się bardziej słodki, choć słonawy, fajne połączenie
natomiast nadal myślę, że raczej ma przechył na damską stronę...
ale chyba z tej rodziny moim faworytem pozostanie Eau des Merveilles, chociaż mój facet optuje za ambrą :)

ele_gancki

Forumowicz

Post28 sierpnia 2013, 21:11 - Śr

....
"Jedynie ci, którzy doceniają najwyższą jakość, mogą w pełni smakować życie."
Zino Davidoff

miś Eugeniusz

Forumowicz

Post01 marca 2014, 16:25 - So

O ile l'eau ... i elixir des merveilles są dla mnie nie do zniesienia - głownie przez ich słoność , o tyle l'ambre bardzo mi się podoba. Dyskretny, słodkawo-ambrowy, bardzo radosny.

rabarbary

Hiper Perfumaniak

Post02 marca 2015, 18:11 - Pn

Ostatnio cudowna ambra skojarzyła mi się mocno z Atelier Cologne - Vanille Insensee, bardzo podobne zestawienie ambry i wanilii.

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Post18 marca 2016, 14:59 - Pt

Niby unisex ale dla mnie z przechylem na damska stronę, podobny do Elixir des marvilles ale slodszy i bardziej otulający, zmiażdżył mnie trwałością i projekcja. Zapach na jesien, zimę i wczesna wiosnę.
Nie potrafię go ocenić, na pewno jest dobry ale tez charakterystyczny, trzeba lubić ten klimat

wahoo

Perfumaniak

Post21 lipca 2016, 21:17 - Cz

grzegorz01 napisał(a):Niby unisex ale dla mnie z przechylem na damska stronę, podobny do Elixir des marvilles ale slodszy i bardziej otulający, zmiażdżył mnie trwałością i projekcja. Zapach na jesien, zimę i wczesna wiosnę.
Nie potrafię go ocenić, na pewno jest dobry ale tez charakterystyczny, trzeba lubić ten klimat

Niby unisex ale flakonem nawiązujący do damskiej serii Hermesa, przez co chyba niezbyt znany wśród przedstawicieli brzydkiej płci, a poznania jest zdecydowanie wart! Na mojej skórze ta słodka ambra ma wyraźnie wyczuwalną ziołową podbudowę, mocno intrygującą, bo nie kojarzy się wcale ani z labdanum ani z paczulą, które są wymieniane w nutach. Już bliżej jej do ziół typowo "kuchennych". Co gorsza, w odlewce zostały ze trzy krople, więc nie za bardzo jest co testować. Po wakacjach pomyślę nad rozbiórką flaszki, bo zdecydowanie chciałbym mieć większą ilość L'Ambre na półce.
Przychylam się tez do opinii Rabarbary, że, oprócz chłodniejszych miesięcy, świetnie sprawdzi się w letnie wieczory. Oceniam na równe 4.5 i nie wiem co kliknąć w ankiecie. ;)

Powrót do Perfumy unisex