Teraz jest 18 lutego 2019, 14:59 - Pn

• Reklama

Yves Saint Laurent - Kouros

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Yves Saint Laurent - Kouros (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
26
10%
2 - Słaby
17
6%
3 - Przeciętny
9
3%
4 - Dobry
29
11%
5 - Bardzo dobry
69
25%
6 - Genialny
122
45%

Liczba głosów : 272

• Autor
  • Wiadomość

ilikeperfum

Re: Yves Saint Laurent - Kouros

Post31 sierpnia 2012, 12:02 - Pt

No właśnie,z różnych źródeł są różne opinie,mam nadzieję że wreszcie znajdę w internecie vintage, ale niestety zawsze jest ryzyko, że to podróbka, ja wolę zapłacić więcej i mieć pewność, że to oryginał,ale YSL już nie produkuje egzemplarzy:)vintage, tak samo za granicą np. w Niemczech w salonach znanych perfumerii są tylko(albo aż-bo nie można znaleźć na półce w naszej perfumerii Kourosa w ogóle, nie mówiąc już o tym czy starszego brata, czy młodszego)nowe Kourosy,wiem bo się pytałem.Moim zdaniem ktoś w Polsce powinien założyć sklep internetowy z perfumami only vintage, nie wiecie czy są takie sklepy np.w Europie?W ogóle nie mogę znaleźć w necie tego weterana YSL,pamiętającego czasy Thatcherowej:)Nie wiecie, czy jakakolwiek marka perfum wypuszcza jeszcze vintage?

gilbert

Perfumaniak

Post31 sierpnia 2012, 12:05 - Pt

ilikeperfum napisał(a):Nie wiecie, czy jakakolwiek marka perfum wypuszcza jeszcze vintage?

Nie wydaje mi się. Zdecydowana większość, a może i wszystkie kultowe zapachy przechodziły reformulację, z różnym efektem, zazwyczaj niestety zmiana na gorszę.

ilikeperfum

Post31 sierpnia 2012, 12:12 - Pt

Tak się zastanawiam, bo czytałem że jest to(ta reformulacja)spowodowane głównie przez przepisy, limitujące lub zakazujące używania pewnych składników, no ale przecież jak wiadomo przepisy np.w USA są o wiele mniej restrykcyjne w takich kwestiach, więc może tam?Z drugiej strony może sam zakaz wzmacnia tylko ogólną tendencję do oszczędzania, cięcia kosztów-halo?czyżby po prostu gusta ogółu konsumentów stoczyły się tak bardzo, że dziś produkuje się coś innego?Choć jak powtarzam, nowy Kouros jest suuuuuper:)a może idzie o kryzys finansowy, no ale potentaci na rynku raczej nie powinni dziadować na swoich produktach,zresztą podam przykład lubianego przeze mnie 4711-o ile idąc w kierunku potrzeb obecnych trendów wprowadzono wiele nowych zapachów na bazie tradycyjnej wody kolońskiej, to sama pierwotna, ten oldschool dalej jest w ofercie
Nie wiecie, czy Kouros zawiera kastoreum?

robe1

Post31 sierpnia 2012, 16:54 - Pt

ilikeperfum napisał(a):No właśnie,z różnych źródeł są różne opinie,mam nadzieję że wreszcie znajdę w internecie vintage, ale niestety zawsze jest ryzyko, że to podróbka, ja wolę zapłacić więcej i mieć pewność, że to oryginał,ale YSL już nie produkuje egzemplarzy:)vintage, tak samo za granicą np. w Niemczech w salonach znanych perfumerii są tylko(albo aż-bo nie można znaleźć na półce w naszej perfumerii Kourosa w ogóle, nie mówiąc już o tym czy starszego brata, czy młodszego)nowe Kourosy,wiem bo się pytałem.Moim zdaniem ktoś w Polsce powinien założyć sklep internetowy z perfumami only vintage, nie wiecie czy są takie sklepy np.w Europie?W ogóle nie mogę znaleźć w necie tego weterana YSL,pamiętającego czasy Thatcherowej:)Nie wiecie, czy jakakolwiek marka perfum wypuszcza jeszcze vintage?

Warto szukać starych Kouros.Ja mam 50 ml i ciągle butelka prawie pełna .1-2 spray to maks na cały dzień.Mam jeszcze dezodorant z epoki i ten jeszcze chyba mocniejszy.Niestety coraz mniej tego specyfiku na ebay .

ilikeperfum

Post31 sierpnia 2012, 22:03 - Pt

Racja.Czy Waszym zdaniem w nowym Kouros czuć cywet w stopniu wyraźnym?Bo mam nadzieję że całkiem go nie usunęli...

robe1

Post01 września 2012, 08:07 - So

Nowsze Kouros chyba pozbawiono cywetu.Pachna inaczej.Brutalnie i chemicznie.

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Odp: Yves Saint Laurent - Kouros

Post01 września 2012, 08:26 - So

W nowym Kourosie cywet jest ograniczony do ledwo wyczuwalnego minimum w bazie. "Wychodzi" jedynie w ciepłe dni. W zimie tej nuty w zasadzie nie czułem.

RayFlash

Super Perfumaniak

Post03 września 2012, 15:28 - Pn

"It has become impossible to continue to use rare and endangered species," says Frank Breen, the managing director of Australian distributor Cosmax, who has a raft of prestige perfume in his portfolio, including Bulgari, Issey Miyake, Lanvin and Van Cleef & Arpels. "Civet, for example, nobody today would use civet; I don't know of any fragrance that [uses natural] musk, they use synthetics. They don't use [natural] ambergris any more."

aleksander

Super Perfumaniak

Post03 września 2012, 17:14 - Pn

RayFlash napisał(a):"Civet, for example, nobody today would use civet;"
Currently used civetone.

ilikeperfum

Post03 września 2012, 20:51 - Pn

Na stronie Amazon http://www.amazon.de/s/?tag=frde071e-21 ... &Submit=Go pkt.4 to Kouros ze srebrną obwódką, a 5-ze złotą.Który z nich jest pierwotny?Bo chyba nie mogę tego tłumaczyć tym, że po lewej after shave,a po prawej woda toaletowa?Czyżby była tu stara wersja?Ale nie napisali o tym

lukesho

Moderator

Post03 września 2012, 20:54 - Pn

ilikeperfum napisał(a):Na stronie Amazon http://www.amazon.de/s/?tag=frde071e-21 ... &Submit=Go pkt.4 to Kouros ze srebrną obwódką, a 5-ze złotą.Który z nich jest pierwotny?Bo chyba nie mogę tego tłumaczyć tym, że po lewej after shave,a po prawej woda toaletowa?Czyżby była tu stara wersja?Ale nie napisali o tym

Ten z piątego zdjęcia też ma srebrną obwódkę, te różnice w odcieniach to wina innego oświetlenia.

ilikeperfum

Post03 września 2012, 20:58 - Pn

No niestety...

gilbert

Perfumaniak

Post03 września 2012, 21:08 - Pn

ilikeperfum napisał(a):No niestety...

W tej chwili już bardzo trudno nabyć starą wersję Kouros. Z Antaeus jest tak samo.

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Odp: Yves Saint Laurent - Kouros

Post03 września 2012, 21:31 - Pn

Jeżeli chcesz dostać starą wersję jakichkolwiek perfum, to najlepiej polować na miniaturki. Ewentualnie odwiedzać małe perfumerie, gdyż mogą się u nich trafić takie wody (ostatnio widziałem Kenzo Air i D&G PH w starej wersji). Poza tym, jak byłem w Holandii, to w sieciówkach mieli testery Kourosa i Antaeusa starszych wersji, a i w pudełkach mogły się takie trafić.
Trzeba tylko poszukać. Zresztą robe się specjalizuje w takich odkryciach, więc możesz z nim pogadać.

RayFlash

Super Perfumaniak

Post03 września 2012, 23:14 - Pn

aleksander napisał(a):
RayFlash napisał(a):"Civet, for example, nobody today would use civet;"

Currently used civetone.

Z palmy.

Krzysztof M.

Bardzo aktywny forumowicz

Post04 września 2012, 06:56 - Wt

I do tego jeszcze:
Załączniki
x.png
x.png (656 Bajtów) Przeglądane 3325 razy

robe1

Post05 września 2012, 20:38 - Śr

http://www.ebay.pl/itm/YSL-KOUROS-100-m ... 19d4e6bcdd
http://www.ebay.pl/itm/Vintage-mens-Yve ... 5d34e0b9d4
Dwie ciekawe aukcje z ofertą Kouros.Proponuję szukać Kouros tylko w takich pudełkach jakie widać na drugiej aukcji..Będą prawdopodobnie z naturalnym cywetem który to nadaje niesamowity klimat temu zapachowi.

maciuch2

Aktywny forumowicz

Post05 września 2012, 21:08 - Śr

robe1

Post05 września 2012, 21:41 - Śr

maciuch2 napisał(a):http://allegro.pl/kouros-bialy-yves-saint-laurent-100-ml-edt-folia-i2592696991.html
tutaj jest w takim kartoniku.

Niestety to nie ten sam Kouros.Pudełka są inne.

maciuch2

Aktywny forumowicz

Post06 września 2012, 09:10 - Cz

No szkoda, bo ceny za tego przedreformulacyjnego są kosmiczne.
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie