Teraz jest 21 października 2020, 14:23 - Śr

• Reklama

Guerlain - Aqua Allegoria Pamplelune

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla kobiet.
  • Reklama

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
2
25%
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
5
63%
6 - Genialny
1
13%

Liczba głosów : 8

• Autor
  • Wiadomość

rabarbary

Hiper Perfumaniak

Post25 lipca 2013, 09:27 - Cz

Fr: cytrusowe perfumy dla kobiet z 1999 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jean-Paul Guerlain. Nutami głowy są grejpfrut i bergamotka; nutami serca są petitgrain, neroli i liść czarnej porzeczki; nutami bazy są paczula i wanilia.
Obrazek
Moja Allegoria nr 1 :)
W zeszłe lato wypsikalam całą butlę, niestety na mnie dość nietrwała, więc szybko poszło...
Orzeźwiający cudowny grejpfrut z pobłyskiem bergamotki i czegoś zielonego, paczuli i wanilii jakoś nie wyczułam :?
Idealny na upalne lato w mieście, pomaga przetrwać!

carlotta

Re: Guerlain - Aqua Allegoria Pamplelune

Post23 października 2013, 09:15 - Śr

Testowałam go tego lata i jestem zawiedziona... Liczyłam na pięknego, soczystego grejpfruta, a otrzymałam dziwną, lekko gorzkawą mieszankę cytrusów o trwałości poniżej przeciętnej. Po godzinie już go nie było... Przebłyski paczuli były obecne cały czas, ale nie jestem pewna, czy "wsadzanie" wszędzie tego składnika jest konieczne, bo tutaj akurat mogłoby jej nie być.

Heniek

Bardzo aktywny forumowicz

Post26 maja 2014, 15:05 - Pn

Podobno to unisex. Mam go dziś na wierzchu dłoni i... Czuję grejpfruta, ale także liście pomidora. Nie wiem czy one są w składzie czy nie, ale ja je czuję.
Może to być dobra pozycja na upały :)

Liście pomidora po jakimś czasie znikają, a pojawia się grejpfrut i to on jest gwiazdą, zgodnie z nazwą zresztą. Czuję soczysty, słodki miąższ grejpfruta. Po jakimś czasie poczułem też czarną porzeczkę i trochę wanilii. Jednak grejpfrut wciąż jest na pierwszym planie. Mam go na dłoni i nie zanosi się na to, by zniknął. O trwałości jako takiej jeszcze się nie wypowiem, ten parametr jest do weryfikacji.

Co do uniseksowości - pierwsze 2 godziny na pewno takie są. Później jednakże zapach kieruje się delikatnie, acz zauważalnie w damską stronę.

Heniek

Bardzo aktywny forumowicz

Post22 lipca 2014, 11:34 - Wt

Pamplelune to grejpfrut.

xentrix

Super Perfumaniak

Post11 czerwca 2016, 10:45 - So

Całkiem miłe zaskoczenie - fajny zapach na wiosne/lato.
Myślałem,ze to cytrusy doprawione jakimś owocem,bo sam zapach jest cytrusowy z dodatkiem lekkiej owocowej słodyczy i przy tym nieco cierpki. No i nie wiedziałem co to za owoce ale teraz juz wiem .
Tak pachnie liść czarnej porzeczki - zapach wakacji i wyjadania czarnych porzeczek z babcinego ogródka.Liść porzeczki nadaje temu zapachowi własnie tej cierpkości i troche tj "ciężaru".Stąd dla niektórych osób może być nieco męczący.Neroli i wanilii nie wyczuwam.Warto wypróbować.
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

Powrót do Perfumy damskie