Teraz jest 25 października 2020, 23:16 - N

• Reklama

Hermes - Eau des Merveilles

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla kobiet.
  • Reklama

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
9%
4 - Dobry
1
9%
5 - Bardzo dobry
5
45%
6 - Genialny
4
36%

Liczba głosów : 11

• Autor
  • Wiadomość

stranalandia

Post15 lipca 2013, 22:15 - Pn

Hej :)
Zakochałam się ostatnio w tym zapachu od Hermesa..... Miłością niezwykłą aczkolwiek do końca nieodwzajemnioną ;)
Ale do rzeczy. Słyszałam wiele o tym zapachu i co ciekawe opinie o nim raczej zawsze były skrajne... Albo boski, albo obrzydliwy..... Nie mogłam nie spróbować :) I co.......
I na mnie jest ładny 8-) na blotterku jest cudowny :) Co za pech... że akurat na mojej skórze nie pachnie tak pięknie jak na papierze... Dziwak jeden ;) Ale dziwak uroczy, przyciagający jak magnes, niesamowity.
Na mojej skórze otwiera się nutką pomarańczy, niestety bardzo delikatną i ulotną a póżniej... póżniej pozostaje zapach skóry nagrzanej promieniami słońca, zapach morskiej słonej bryzy i morskiego wiatru, zapach cudnej plaży, zapach czegoś nieuchwytnego. Jednym słowem mówiąc zapach czystej morskiej soli :) Tak właśnie soli :) sól, sól, sól....
Gdyby mi ktoś wcześniej powiedział, że oszaleje na punkcie zapachu soli z morza to bym go wyśmiała :)
Ale sól Hermesa właśnie dodatkowo pachnie latem, słońcem, wakacjami....... Ilekroć przybliżam nos do nadgarstka czuję dreszcze, bo ten zapach chyba jak niewiele innych przenosi mnie do cudownych wspomnień beztroskich wakacji spedzanych nad morzem. I tak podobno pachnie... szara ambra w wydaniu Hermesowym :)
No i do tego te cudownie słodkie soczyste pomarańcze...... dlaczego czuje je tak wyrażnie na blotterku i tylko i wyłącznie na blotterku? :(
Dla mnie cudowny nawet w swoim dominującym lub wręcz wyłącznym solnym wydaniu.
Dla innych solone pomarańcze mogą się okazać zbyt dużym wyzwaniem.....
Zachęcam do testów :) szczególnie teraz latem.

P.S. przetestowałam całą rodzinkę "cudaków", "dziwaków" od Hermesa i chociaż pierwowzór czyli Eau des Merveilles lubię najbardziej to i resztę kiedyś postaram się opisać :)

rabarbary

Hiper Perfumaniak

Re: Hermes - Eau des Merveilles

Post26 sierpnia 2013, 20:20 - Pn

Fr: Eau des Merveilles marki Hermes to orientalno - drzewne perfumy dla kobiet. Eau des Merveilles został wydany w 2004 roku. Eau des Merveilles stworzyli Ralf Schwieger i Nathalie Feisthauer. Nutami głowy są pomarańcza, cytryna i Żywica elemi; nutami serca są ambra, różowy pieprz, fiołek i pieprz; nutami bazy są jodła, mech dębowy, cedr i madagaskarska wetyweria.

Ambra jest tu oczywiście znacznie subtelniejsza niż w L’Ambre des Merveilles, nie ma też tej słodyczy co ambrowiec, natomiast pieprzu też za bardzo nie wyczuwam, za to czuję delikatną domieszkę iso e super, które uwielbiam.
Wg mnie nie jest to zapach mocno drzewny, właściwie żaden ze składników nie dominuje,
jest cudownie - słonecznie, plażowo, relaksująco,
zapach piękny i niebanalny
i szczęśliwie - w przeciwieństwie do ogródków - na mnie dość trwały.
Ostatnio edytowano 02 marca 2015, 18:07 - Pn przez rabarbary, łącznie edytowano 1 raz

emera

Perfumaniak

Post05 września 2013, 22:36 - Cz

Lubię zapachy Hermesa. Bardzo.
Eau des Merveilles pachnie pięknie, ale nosić go nie umiem. Dwukrotnie doń podchodziłam. Doceniam, ale nosić go nie mogę. Wszystko to, co na początku tak mnie kręci, iskrzące pomarańcze, słoność i żywice, później przekształca się w musującą oranżadkę pomarańczową (jednostajną, mdlącą niemal), która trwa i trwa - i nijak tego nie umiem obejść. Sugerowałam się wielością opinii, że to zapach na lato, "plaża, wysuszone słońcem i zasolone drewniane pokłady na molo"... Owszem, też i mi tak się kojarzy, choć nad morzem nie byłam (ocean pachnie chyba tak samo?).

Zostawiłam sobie odlewkę i będę testowała w chłodniejsze dni. A nuż się okaże, że późną jesienią czy zimą zagra na mnie zupełnie inaczej. Chciałabym.

rabarbary

Hiper Perfumaniak

Post08 marca 2015, 19:49 - N

Przeczytałam gdzieś, że to zapach słońca kąpiącego się w morzu - i bardzo mi się to skojarzenie spodobało.
A flakon już mój.

Obrazek

emera

Perfumaniak

Post08 marca 2015, 20:33 - N

A ja się jednak przekonałam do Eau des Merveilles, ale w chłodne dni. Nie wycukrza się tak na mnie wówczas. Nie zasładza mnie pomarańczową oranżadką. Wysiorbałam dużą odlewkę i capnęłam pełny flakon.

Na ciepłe dni pozostawiam sobie jednak Eau Claire des Merveilles.

Marcin__

Hiper Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post11 lipca 2015, 17:09 - So

Dzięki uprzejmości Emery, mam przyjemność zapoznawać się z Wodą Cudów.

Mam wrażenie, że można grubą krechą podzielić wszystkie (męskie, damskie, uniseksy) zapachy Hermesa na dwie kategorie: przed i po objęciu posady "in-house perfumer" przez niejakiego J.C. Ellena.

To jest zapach w absolutnie "nie-ellenowym" stylu. Kojarzy mi się z gorącym popołudniem spędzanym na plaży, siedzimy na kocu, wysmarowani olejkiem do opalania... A obok nas, wiklinowy kosz... pełen dojrzałych, pachnących pomarańczy.

Na początku czułem słonawą ambrę, właściwie tylko ją. Do momentu pojawienia się pomarańczy. To jest właściwie 2-3 składnikowa kompozycja (jak dla mnie), bowiem po jakimś czasie do ambry i pomarańczy dołącza drzewna, sącząca się żywica. wyobraziłem sobie, że ta żywica wydobywa się z kosza, sam nie wiem czemu.

Ciekawy zapach, ale czy damski? Moim zdaniem to uniseks. Czy sam bym go nosił? Nie wiem. Na pewno jest ciekawy. Ambra w otoczeniu owoców - takiego czegoś jeszcze nie wąchałem.

Ciekaw jestem innych wariacji tych perfum - zwłaszcza L'Ambre des Merveilles (Elixiru też, ale jakby nieco mniej).
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

Kage-sama

Forumowicz

Post18 lipca 2015, 18:40 - So

Mnie ten zapach strasznie rozczarował, podobnie jak Elixir. Pomijając pomarańcze pachnie... płynem do robienia baniek mydlanych :/ Szkoda, sól i morze brzmiały zachęcająco...

archie.m90

Super Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post18 lipca 2015, 18:50 - So

ale flakon to fantastyczny jest...

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Post21 września 2015, 09:36 - Pn

przepiękny flakon, namyślam się nad tym zapachem dla mojej kobiety. Warto Jej zrobić taki prezent drogie Panie, czy lepszy Narciso Rodriguez for Her EdP ? :)

dychotomja

Aktywny forumowicz

Post21 września 2015, 10:03 - Pn

Ja bym się skłaniała ku Hermesowi, ale nie jestem obiektywna, bo za Narciso nie przepadam :)
"Złośliwość - hobby ludzi inteligentnych..."

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Post21 września 2015, 10:06 - Pn

dychotomja napisał(a):Ja bym się skłaniała ku Hermesowi, ale nie jestem obiektywna, bo za Narciso nie przepadam :)

Elixir czy Eau ?

dychotomja

Aktywny forumowicz

Post21 września 2015, 10:12 - Pn

grzegorz01 napisał(a):
dychotomja napisał(a):Ja bym się skłaniała ku Hermesowi, ale nie jestem obiektywna, bo za Narciso nie przepadam :)

Elixir czy Eau ?

Elixir, bo jest moc. Ale mając do wyboru wszystkie flankery, wybrałabym jednak L'Ambre.
Zależy, co lubi Twoja wybranka i co lubisz Ty na Niej ;)

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Post21 września 2015, 10:20 - Pn

dychotomja napisał(a):Zależy, co lubi Twoja wybranka i co lubisz Ty na Niej ;)

hmm, nie pomagasz ;) http://www.polskieradio.pl/23/266/Artykul/362939,Mezczyzni-mysla-o-seksie-tak-czesto-jak-o-jedzeniu

dychotomja

Aktywny forumowicz

Post21 września 2015, 10:24 - Pn

grzegorz01 napisał(a):
dychotomja napisał(a):Zależy, co lubi Twoja wybranka i co lubisz Ty na Niej ;)

hmm, nie pomagasz ;) http://www.polskieradio.pl/23/266/Artykul/362939,Mezczyzni-mysla-o-seksie-tak-czesto-jak-o-jedzeniu

Miałam dopisane "oprócz leżeć", ale usunęłam, bo pomyślałam, że to zbyt zuchwałe :P

Gustaw1

Aktywny forumowicz

Post30 września 2015, 13:56 - Śr

grzegorz01 napisał(a):

Elixir czy Eau ?

Wg. mnie Eau. Moja dziewczyna zaczęła uzywac Eau dM od niedawna. Uwielbia i ja też bardzo lubię na niej. Kupila też sobie 20ml odlewkę Elixir dM i tego już nie mogę zniesc. Z atomizera niby ładnie, ale na skórze ma coś w sobie, co dystansuje, taki pazur. Oczywiscie sam zapach interesujacy, ale nie tak miły jak Eau.

dychotomja

Aktywny forumowicz

Post30 września 2015, 14:00 - Śr

No właśnie, wiele zależy od upodobań "nosicielki" ;)
Na szczęście Woda Cudów ma wersję i dla wielbicieli delikatnych zapachów jak i tych z pazurem :)

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Post30 września 2015, 14:22 - Śr

Kupiłem Elixir. Dzięki dychotomja ;). Cudny to zapach i do tego pierońsko trwały i w przepięknym flakoniku.
Dla mnie to prawdziwa magia, ale raczej nie do codziennego używania (syndrom Hermesa?) po prostu jest zbyt szlachetny i na dłuższą metę przy ciągłm stosowaniu można zgubić jego piękno i spowszedniej do tego. Moja żona w pierwszym odruchu stwierdziła, że tak nie szczególnie trafiłem w Jej gust (niewprawiony nosek, ale pracuje nad tym ;)). Następnego dnia zrobiła globalną aplikację, pytam w ciągu dnia "i tak tam", ona na to że jeszcze nie wie czy się jej podoba i ze to "niestandardowy zapach" (cokolwiek to znaczy .... ach te kobiety). Jak przyszła do domu to się dopsikała ;)

dychotomja

Aktywny forumowicz

Post01 października 2015, 16:21 - Cz

Cieszę się, że byłam pomocna ;).
Zastanów się jednak, czy uświadamianie Żony i wciąganie Jej w bezwzględny świat perfum jest dobrym pomysłem, wszak dwoje perfumaniaków w jednym gospodarstwie domowym - to może być niełatwe (nie tylko dla budżetu) :lol:

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Post02 października 2015, 08:01 - Pt

dychotomja napisał(a):Cieszę się, że byłam pomocna ;).
Zastanów się jednak, czy uświadamianie Żony i wciąganie Jej w bezwzględny świat perfum jest dobrym pomysłem, wszak dwoje perfumaniaków w jednym gospodarstwie domowym - to może być niełatwe (nie tylko dla budżetu) :lol:

no tak, ale nie mogę przecież mieć więcej flakonów niż Ona, jak by to wyglądało ;)
dlatego od jakiegoś czasu troszczę się również o Jej perfumową edukację.
Wydaje mi się że perfumoholika z Niej nie zrobię (czego nawet nie zamierzam), ale widzę że Ona czuje już różnicę pomiędzy Avonem a np. Guerlain.
Ja ma z tego tez korzyści bo ewentualny mój nowy zakup jakoś tak ginie w tłumie kiedy na Jej półce stoi też różnych nabytków.

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Post07 października 2015, 10:13 - Śr

No to moja dziś stwierdziła że jednak Elixir nie dla niej i kazała odlać sobie 10ml, a resztę "wymienić" na Fragonard Santal i CdG 2 (bo Jej "bardziej podchodzą"), tragedia z tymi Kobietami, bo mi się Elixir baaardzo podoba :?
Ostatnio edytowano 07 października 2015, 10:43 - Śr przez grzegorz01, łącznie edytowano 1 raz
Następna strona

Powrót do Perfumy damskie