Teraz jest 20 października 2020, 10:03 - Wt

• Reklama

Beckham - Urban Homme

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena David Beckham Urban Homme (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
3
60%
4 - Dobry
2
40%
5 - Bardzo dobry
0
Brak głosów
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 5

• Autor
  • Wiadomość

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Beckham - Urban Homme

Post06 lipca 2013, 15:02 - So

Skład:
Głowa- mandarynka, zielone jabłko, tymianek.
Serce- lawenda, fiołek, ananas.
Baza- ambra, zamsz, cedr.

Obrazek

Twórca legendarnych zapachów takich jak Gucci Envy dla kobiet, męskich Kenzo Air czy Rochas Men - Maurice Roucel - tym raz został wynajęty przez markę Coty do własnej interpretacji znanego i lubianego Homme z 2011 roku. Perfumiarz musiał nie tylko zmierzyć się z wyzwaniem jakim był zapewne niski budżet, ale i wersja podstawowa postawiła poprzeczkę bardzo wysoko. Przynajmniej jeśli chodzi o tanie zapachy. Co z tego wyszło? Czy raczej co mu wyszło?
Daleko pada jabłko od jabłoni. Niestety Urban Homme nie jest w stanie w żaden sposób mierzyć się ze zwykłym Homme, bo po prostu polegnie. Kompozycyjnie to coś pomiędzy klepanymi na potęgę owocowo-ambrowymi ulepami, a popłuczynami po drzewnym zapachu. Tak to wygląda przez pryzmat poprzednika. Bo nie da się uniknąć porównań skoro producent pokusił się tylko o zmianę kolorów na flakonie i dopisanie słowa "Urban". Co jeśli odłożymy na chwilę na bok starszego brata? Jest trochę lepiej. Zmienia się nieco i zmierza w kierunku melonowo-ulepnego słodziaka z mocno wypłukaną drzewną bazą.
Nie rozumiem tego zapachu. Miejski Mężczyzna znaczy melonowy zamulacz? Cookie tak go chwalił, a ja nie mogę się doszukać tego, co tak mu się spodobało. Ode mnie 3.

Jadwing

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Beckham - Urban Homme

Post06 lipca 2013, 15:27 - So

Twórca legendarnych zapachów takich jak Gucci Envy dla kobiet, męskich Kenzo Air czy Rochas Men - Maurice Roucel - tym raz został wynajęty przez markę Coty do własnej interpretacji znanego i lubianego Homme z 2011 roku.

Nie zapominajmy o Musc Ravageur :roll:
Trochę przykre, patrząc na dorobek Moryca, że zamiast równać do poziomu MR czy New Haarlem rozmienia się na drobne i przyjmuje takie chałtury jak Adidasy czy zapachy celebryckie :?
Mnie odrzuca już na sam widok ulizanego Pana Beckhama z tatuażem jak u trzynastolatki...
Moryc, jeśli to czytasz - jak już skomponujesz pachnidło przystające do fotki poniżej, gimme a call 8-)
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Odp: Beckham - Urban Homme

Post06 lipca 2013, 16:41 - So

MR pominąłem, bo to nisza, która nie ma takiego zasięgu i mocy jak massmarket by stać się legendarną. Zresztą to mało istotne.

Wbrew pozorom stylizacja Beckhama jeszcze ujdzie w porównaniu do zapachu. Ten to poliestrowe szorty kąpielowe z nogawką na 3/4, koszulka z dupnym logo Pumy, białe skarpety na pół łydki i sportowe buty. Takie wakacyjne niewiadomoco.

Jadwing

Re: Odp: Beckham - Urban Homme

Post06 lipca 2013, 17:04 - So

pknbgr napisał(a):MR pominąłem, bo to nisza, która nie ma takiego zasięgu i mocy jak massmarket by stać się legendarną.

No to L de Lolita Lempicka :twisted: Wiem, jak to brzmi, ale to mainstreamowy prototyp Musc Ravageur :roll:

A z Twojego opisu wnioskuję, że Urban może być hitem na polskich ulicach.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post08 lipca 2013, 12:05 - Pn

pknbgr napisał(a): Cookie tak go chwalił, a ja nie mogę się doszukać tego, co tak mu się spodobało. Ode mnie 3.

Bo to fajny zapach jest ! Przypomina mi rozwodnione Jungle Elephant - na niezobowiązujące okazje letnie w sam raz. Ode mnie; "4".

michal13031986

Forumowicz

Post08 lipca 2013, 17:10 - Pn

Miałem okazję dzisiaj go sprawdzić w rosmanie i trochę dla mnie jakiś słodkawy, zapach trochę przypominał mi gumę z lizaka chupa chups o smaku coli. Nie wiem skąd takie skojarzenie, ale tak miałem. Dla mnie to typowo letni zapach do stroju casual będzie pasował, na jakiś wypad ze znajomymi na piwko lub do znajomych

Jadwing

Post09 lipca 2013, 17:38 - Wt

Przy okazji wizyty u Rossmanna pokusiłam się o test, bo zaintrygowało mnie porównanie Urbana do Słonia poczynione przez Ciastka... Początek jest słodki i "przyprawowy", więc jak mniemam może w sprzyjających warunkach zajechać Słoniem. Ale to wg mojego nosa bardzo odległe skojarzenie. Ta przyprawowośc migusiem się ulatnia, ustępując narastającej słodyczy. Nie jestem w stanie wyszczególnić tu żadnych nut, po kilku minutach od aplikacji czułam tylko nieapetyczny, sztuczny syrop. Trwałość syropu przyzwoita.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post10 lipca 2013, 12:39 - Śr

Jadwing napisał(a):Przy okazji wizyty u Rossmanna pokusiłam się o test, bo zaintrygowało mnie porównanie Urbana do Słonia poczynione przez Ciastka... Początek jest słodki i "przyprawowy", więc jak mniemam może w sprzyjających warunkach zajechać Słoniem. Ale to wg mojego nosa bardzo odległe skojarzenie. Ta przyprawowośc migusiem się ulatnia, ustępując narastającej słodyczy. Nie jestem w stanie wyszczególnić tu żadnych nut, po kilku minutach od aplikacji czułam tylko nieapetyczny, sztuczny syrop. Trwałość syropu przyzwoita.

U mnie ta faza utrzymuje się wcale nie krótko, stąd takie a nie inne skojarzenie.

koorchuck

Post10 lipca 2013, 13:05 - Śr

Też dziś testowałem i mam podobne zdanie, co pknbgr. Słodki, syntetyczny, nijaki, słaby...

Ofis

Post10 lipca 2013, 13:37 - Śr

Tak samo jak klasyczny Homme mi się podoba, tak ten mi się nie podoba. Obydwa odstają od normy tylko w przeciwne strony.
Sprzedaż/wymiana: viewtopic.php?f=52&t=7756

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie