Teraz jest 01 października 2020, 13:06 - Cz

• Reklama

Van Cleef & Arpels - Midnight In Paris

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Van Cleef & Arpels - Midnight In Paris (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
4
2%
2 - Słaby
7
4%
3 - Przeciętny
21
13%
4 - Dobry
33
20%
5 - Bardzo dobry
74
45%
6 - Genialny
27
16%

Liczba głosów : 166

• Autor
  • Wiadomość

edek91

Aktywny forumowicz

Re: Van Cleef & Arpels - Midnight In Paris

Post26 lipca 2020, 16:29 - N

Czy ktoś orientuje się, kiedy dokładniej został wydany bohater? :D

Mirx

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

edek91

Aktywny forumowicz

Post26 lipca 2020, 16:43 - N

Dlatego pytam kiedy dokładniej, bo że 2010 wiem, ale o miesiącu, a najlepiej również dniu brak informacji :(

Bazyli

Super Perfumaniak

Post26 lipca 2020, 16:44 - N

A po co Ci miesiąc i dzień? Nie popadajmy w paranoję, bo niedługo padną pytania o godzinę...

Bazyli nadaje mobilnie...
Good Life, Xeryus Rouge, Kouros, Zino, Gentleman, Eternity, Declaration, Egoiste, Cacharel PH, Fleur du Male, Obsession, Roma, Jaipur - Mnie się podobają zapachy, które już raz czułem. Po prostu. No… To… Poprzez… No reminiscencję :D

edek91

Aktywny forumowicz

Post26 lipca 2020, 16:49 - N

Z czystej ciekawości. Mam flakon w domu i ciekawi mnie jak blisko premiery on był.

Molier

Aktywny forumowicz

Post26 lipca 2020, 16:54 - N

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o batche :) Aż sam się teraz zaciekawiłem, bo mam wersję bodajże z lutego 2011, a próbkę z początku stycznia tego samego roku i czuć niby delikatne różnice, które mimo wszystko mogą zostać zupełnie inaczej odebrane przez osoby nieprzekonane do tej kompozycji. Nowsza wersja jest gładsza, mniej dusząca słodyczą i prawie bez octu w otwarciu (na pewno nie są zepsute), ale za to baza nie jest aż tak magiczna, choć też robi wrażenie. Ciekawi mnie jak wypusty 2010 roku. Jeśli utrzymują tę tendencję, to w pewnym momencie (po 2-3 godzinach) mogą być wręcz mało przyjemne do noszenia i piękna baza raczej tego nie zrekompensuje. Ma ktoś coś z 2010 roku? Najlepiej jakiś listopad lub wcześniej (o ile nie wyszły pod koniec roku).
https://www.fragrantica.com/member/1220898

Perfumes I Have - moje flakony
Perfumes I Want - moje dekanty

Bazyli

Super Perfumaniak

Post26 lipca 2020, 19:29 - N

Molier, ja Cię bardzo proszę - jakiś czas na forum jesteś i sprawiasz wrażenie (w miarę :p ) przytomnego człowieka, a doszukujesz się różnic w perfumach wyprodukowanych kilka miesięcy po premierze. Ba! co więcej - porównujesz dwa bacze, które dzieli zaledwie miesiąc. Gdzie w tym jakikolwiek sens i logika?

Good Life, Xeryus Rouge, Kouros, Zino, Gentleman, Eternity, Declaration, Egoiste, Cacharel PH, Fleur du Male, Obsession, Roma, Jaipur - Mnie się podobają zapachy, które już raz czułem. Po prostu. No… To… Poprzez… No reminiscencję :D

Molier

Aktywny forumowicz

Post26 lipca 2020, 19:42 - N

Wybacz proszę ten niepohamowany przejaw baczologii! Na swoją obronę mam to, że ten zapach był produkowany bardzo krótko, więc może taki plan był od początku i mogli nie przykładać specjalnej uwagi do tego, żeby poszczególne składniki miały ściśle określone parametry. Zresztą, to było tylko niewinne pytanie z czystej ciekawości, czy taka korelacja występuje :) Nie zamierzam wstąpić do kościoła reformulacyjnego i krzyczeć, żeby nie brać batcha z 03.01.2011, bo trzy dni później na Trzech Króli jeden z pracowników był w kościele i przyniósł trochę kadzidła, żeby więcej w słoiku było.

Bazyli

Super Perfumaniak

Post26 lipca 2020, 19:50 - N

Molier napisał(a):Wybacz proszę ten niepohamowany przejaw baczologii! Na swoją obronę mam to, że ten zapach był produkowany bardzo krótko, więc może taki plan był od początku i mogli nie przykładać specjalnej uwagi do tego, żeby poszczególne składniki miały ściśle określone parametry.

Nie zamierzam wstąpić do kościoła reformulacyjnego i krzyczeć, żeby nie brać batcha z 03.01.2011, bo trzy dni później na Trzech Króli jeden z pracowników był w kościele i przyniósł trochę kadzidła, żeby więcej w słoiku było.

1) Wypuszczając na rynek zapach, który to (jak mi się wydaje) miał być perełką w zapachowym portfolio marki, raczej nikt nie zakładał, że będzie produkowany krótko i można go zepsuć - absurd kompletny.

2) Uzupełnij braki z historii najnowszej :p Od kilku lat nie ma już Trzech Króli, tylko Sześciu Króli :D

https://youtu.be/hgyv_Nc-YXg

Molier

Aktywny forumowicz

Post26 lipca 2020, 20:13 - N

Braki uzupełnione. Szkoda, że reszta narodu dalej ciemna i pan Petru musiał startować w wyborach pod pseudonimem artystycznym "Mirosław Piotrowski", żeby negatywny elektorat zmylić :lol:

edek91

Aktywny forumowicz

Post26 lipca 2020, 22:08 - N

Ja trochę z innej strony.
Mam już dłuższy czas pokaźny zestaw firmowych próbek, które zakupiłem z smutkiem i radością jednocześnie. Smutkiem, bo bardzo lubię MiP, ale nie jestem skłonny wydawać tyle ile sobie większość za niego życzy, a z drugiej strony szczęśliwy, bo jednak dostaję to ciastko, choć w wersji mini :D
Całe szczęście, od pewnego czasu jestem też posiadaczem flaka i byłem zdziwiony, bo jest delikatnie inny od tego co miałem w samplach. Porównałem również z innym flakiem i okazuje się, że każdy pachniał minimalnie inaczej. Czuć, że każdy z nich to Północ w Paryżu, ale te delikatne niuanse bardzo mi się spodobały. Jeden jest bardziej kadzidlany po około 3h, innemu załącza się delikatny cytrusik, a inny jest słodko-żywiczny. Potem sprawdziłem i faktycznie cyferki mają inne, ale się tym zbytnio nie przejmuję. Bardziej traktuję to jako ciekawostkę.
Ostatnio edytowano 27 lipca 2020, 07:23 - Pn przez edek91, łącznie edytowano 1 raz

Tracershy

Bardzo aktywny forumowicz

Post27 lipca 2020, 07:19 - Pn

Niedawno po poznaniu MiP odkryłem z dużym zaskoczeniem że uderzająco podobny do niego jest zapach S8 Night z oriflame. Tymbardziej byłem zaskoczony bo S8 Night miał premierę w 2008 roku, czyli 2 lata przed MiP. S8 Night jest bardziej syntetyczny, ale klimat obu zapachów ten sam. Oczywiście oriflame jakiś czas temu zaprzestało produkcji S8 Night.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Bazyli

Super Perfumaniak

Post27 lipca 2020, 07:56 - Pn

W klimatach MiP jest też trochę Black Bvlgari (by Annick Menardo), ale zapach chyba też jest wycofany i ceny rosną.

Molier

Aktywny forumowicz

Post27 lipca 2020, 07:58 - Pn

Ja nie rozumiem tych obecnych cen. Wczoraj przy okazji ożywienia w temacie zrobiłem strzał na rękę i szczerze, gdyby nie wartość sentymentalna, to chętnie pozbyłbym się go za jakąś fajną sumkę i kupił zamiast niego jakiegoś innego słodziaka z unisexowym odchyleniem, albo nawet w ogóle pozbyłbym się tego typu nut z mojej kolekcji.

Starając się je ocenić maksymalnie na chłodno (bez sentymentów) uważam, żeby ten zapach był warty więcej niż 1,50 zł/ml, a już na pewno nie więcej niż 2 zł/ml po uwzględnieniu kompozycji. Owszem, trudno ją czymś zastąpić i ma swoje niewątpliwe atuty - słodka skóra pozbawiona goryczy oraz kadzidło bez skojarzeń z kościołem. Te dwie nuty sprawiają, że ma w sobie magię, ale to chyba jedyna zaleta tej kompozycji, która sprawia jednocześnie, że bardzo ciężko jest go użyć, bo bez specjalnej okazji podkreślającej tę magię, nie jest ona nic warta. Ot, zwykły słodki ulep. Na OLX chodzi teraz po ponad 4 zł/ml. To już nawet nie jest choroba wintydżów. To zwykła januszerka, a osoby szukające takich okazji mają dla mnie coś nie tak z deklem, albo w ogóle nie mają pojęcia o perfumach :) Mam jeszcze z 30 ml w swoim flakoniku i obstawiam, że wystarczy mi do usranej śmierci (oby ze starości). A nawet jeśli nie, to w tej cenie na pewno znajdę sobie coś lepszego, co również będzie miało w sobie trochę magii.

EDIT: tak, Bvlgari też jest wycofane i podobne rzeczy się z nim dzieją. edek91, na angielskiej wersji fragry podali, że data premiery to wrzesień 2010. Masz swoją odpowiedź ;)

Bazyli

Super Perfumaniak

Post27 lipca 2020, 08:17 - Pn

Molier napisał(a):Na OLX chodzi teraz po ponad 4 zł/ml. To już nawet nie jest choroba wintydżów. To zwykła januszerka, a osoby szukające takich okazji mają dla mnie coś nie tak z deklem, albo w ogóle nie mają pojęcia o perfumach :)

A czemu używasz takich określeń? Kupiłem w życiu kilka mainstreamowych flakonów (pełnych) po 4-4,5zł/ml. Znaczy się, że mam coś z deklem i nie znam się?

Molier

Aktywny forumowicz

Post27 lipca 2020, 08:29 - Pn

Chodzi mi oczywiście o ten konkretny zapach. Może trochę przesadziłem. Ktoś może po prostu chcieć ten zapach niezależnie od ceny i ma do tego prawo. Nie powinienem obrażać tych ludzi, niemniej jednak mocno nie pochwalam takiego windowania cen zupełnie odstających od jakości produktu.

Tracershy

Post27 lipca 2020, 08:53 - Pn

Przyznam szczerze że połakomiłem na MiP edp 125ml w cenie około 600zł, ale w ogólnym rozrachunku nie żałuję, taniej już raczej nie będzie.
Z drugiej strony wspomniany przeze mnie podobny S8 Night można jeszcze dorwać za 50zł/50ml, ale jednak MiP kompozycyjnie jest mniej syntetyczny i parametry lepsze. Chciałem i mam :mrgreen:

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post27 lipca 2020, 15:44 - Pn

Obecne ceny są chore, ale jak ktoś lubi, to kto bogatemu zabroni? ;)
Artur

Lucjan

Ultra Perfumaniak

Post27 lipca 2020, 16:10 - Pn

Bazyli napisał(a):A czemu używasz takich określeń? Kupiłem w życiu kilka mainstreamowych flakonów (pełnych) po 4-4,5zł/ml. Znaczy się, że mam coś z deklem i nie znam się?

Przyznaj się, że chodzi o wintydżowe Kaszarele 8-)

Tracershy

Post27 lipca 2020, 16:16 - Pn

Drugiego flakonu już bym nie kupił w tej cenie bo zapach nie jest aż tak genialny, ale ten jeden flakon w kolekcji chciałem mieć. Wersja EDP ma dobre parametry więc przy mojej częstotliwości sięgania po takie unikaty wystarczy na kilka lat.

Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie