Teraz jest 19 października 2020, 16:40 - Pn

• Reklama

Bentley - Bentley for Men EDT

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Bentley - Bentley for Men EDT (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
2
2%
2 - Słaby
1
1%
3 - Przeciętny
5
6%
4 - Dobry
18
21%
5 - Bardzo dobry
48
57%
6 - Genialny
10
12%

Liczba głosów : 84

• Autor
  • Wiadomość

lukesho

Moderator

Bentley - Bentley for Men EDT

Post16 czerwca 2013, 20:17 - N

Bentley for Men marki Bentley to orientalno - przyprawowe perfumy dla mężczyzn. Są to nowe perfumy, Bentley for Men został wydany w 2013 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Nathalie Lorson. Nutami głowy są czarny pieprz, bergamotka i liść laurowy; nutami serca są szałwia muszkatołowa, cynamon, rum i nuty drzewne; nutami bazy są skóra, benzoes, cedr i paczula.

Obrazek

Kompozycja bliźniaczo podobna do Bentley for Men Intense. Jeszcze nie testowałem łapa w łapę, niemniej odniosłem wrażenie, że ta wersja jest nieco słabsza niż Intense pod względem parametrów użytkowych.

kudzior

Ultra Perfumaniak

Re: Bentley - Bentley for Men EDT

Post16 czerwca 2013, 20:52 - N

kamien z serca bo juz myslalem ze czeka mnie kolejny zakup, flachy :P

matlak

Aktywny forumowicz

Post17 czerwca 2013, 15:48 - Pn

Faktycznie EdT Bentleya bardziej przypomina Idole EdP, a wersja intense bliższa jest Idole EdT :) Ogólne cóż więcej dodać.. one naprawdę przypominają Idole więc o nutach nie ma co opowiadać. Chyba trzeba kupić flaszkę, a którą zadecyduję jak skończę oba dekanty :D

matlak

Aktywny forumowicz

Post22 czerwca 2013, 16:56 - So

Napewno Bentley bardziej podobny do idola, niż jakiś Aspen do GIT'a :geek: . A w ogóle sprzedałem Lubina Edp bo na mnie był za słodki, dosłownie taki sam brązowy cukier, natomiast w "Benku" na mojej skórze jest oprócz słodkości dużo drewna i tych dekantów napewno nie sprzedam :mrgreen: ... AA i nie będę go używać oczywiście jako zamiennik dla słodkiego idola. Poprostu będę używać jako dobry, mało popularny i przystępny cenowo zapaszek :D

GreenEyes

Bardzo aktywny forumowicz

Post13 lipca 2013, 20:16 - So

Piękny zapach który dla mnie w pierwszej chwili pachnie drewnem , następnie skórą , bergamotą i cynamonem . Jest bardzo intensywny , trwały oraz niezwykle pociągający na nagiej męskiej skórze .

Piodr

Forumowicz

Post14 lipca 2013, 09:10 - N

GreenEyes napisał(a):Piękny zapach który dla mnie w pierwszej chwili pachnie drewnem , następnie skórą , bergamotą i cynamonem . Jest bardzo intensywny , trwały oraz niezwykle pociągający na nagiej męskiej skórze .

Na nagim, męskim nadgarstku np. ? ;)

yhmmma

Perfumaniak

Post14 lipca 2013, 09:45 - N

Piodr napisał(a):
GreenEyes napisał(a):Piękny zapach który dla mnie w pierwszej chwili pachnie drewnem , następnie skórą , bergamotą i cynamonem . Jest bardzo intensywny , trwały oraz niezwykle pociągający na nagiej męskiej skórze .

hahaha:D :lol: :lol: :lol: :lol:
Dobreee;D!

GreenEyes

Post14 lipca 2013, 10:13 - N

Piodr napisał(a):

Akurat nadgarstka nie miałam na myśli ;)

pnd

Forumowicz

Post27 lipca 2013, 10:11 - So

Kojarzy mi się z równie genialnym M7 OA.

Wczoraj użyłem globalnie i wiem, że to must have. Zarzuciłem o 5 rano, przebyłem w sumie 600km (pociąg, komunikacja miejska, pieszo) i wieczorem około 20 był wciąż wyczuwalny.

Pepe Le Swąd

Forumowicz

Post16 sierpnia 2013, 09:08 - Pt

Wziąłem w ciemno, ale jak to w przypadku kompozycji Pani Nathalie bywa na pewno się nie zawiodę i chętnie coś skrobnę po przetestowaniu.

gilbert

Perfumaniak

Post29 sierpnia 2013, 15:45 - Cz

Jestem już po dwóch testach Bentley EDT, i raczej nic mnie w tym pachidle szczególnie nie zauroczyło.
Poprawny, elegancki, słodkawy zapach, i w sumie tyle.
Mam też próbkę wersji Intense, ciekaw jestem jak wypadnie.

turbosnail

Ultra Perfumaniak

Post29 sierpnia 2013, 16:33 - Cz

wiele opinii o wersji edp jako słabszej od edt w ogólnym odbiorze

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post05 października 2013, 18:47 - So

Bentley wymiata. Takiej premiery massmarket potrzebował. Elegancki, trochę nudny i fantastycznie pachnący. Dosłownie luksus za dwie stówki.
Świetne połączenie rumu, przypraw i paczuli. W sumie bym rzekł, iż to taki Gucci Pour Homme obecnej dekady. Gdyby dodać do niego kadzidła, to Bentley byłby tam, gdzie Gustaw nigdy nie będzie.
Nie wiem, czy ten zapach powstał na fali popularności łanmiljonowców, ale pani Lorson postanowiła zrobić z tego coś, co rzeczywiście pasuje do marki drogich samochodów. Miałem obawy co do tego, iż będę miał do czynienia z kolejnym klonem Paco. Na szczęście nie, bo to w końcu dobre perfumy wnoszące powiew świeżości w kostniejący powoli massmarket. W dodatku sprawiają wrażenie idealnie przemyślanego produktu. Zapach, kolor cieczy oraz flakon- to wszystko ma sens.

Przy pierwszym kontakcie Bentley skojarzył mi się z Bacardi Oakheart. Może nawet to ta sama ciecz :lol:
5 z wielkim plusem w ankiecie wystawiam. Oby marka miała w planach wydawanie więcej perfum na podobnym (lub wyższym) poziomie. Mogą nieźle namieszać.

Gdzieś wyczytałem, że cały ten projekt powstał pod patronatem marki Lalique. Coś ktoś więcej wie na ten temat?

Robert napisał(a):P.S.

Ciekaw kto ocenił jako "Dno" ? ;)

:shock: :shock: :shock:
Chciałbym wiedzieć skąd taka ocena.

Rossi

Aktywny forumowicz

Post15 października 2013, 08:07 - Wt

Z dnia na dzień coraz bardziej jestem zauroczony zapachem. Duża moc i trwałość. Zapach wybija się z tłumu miernot, które kosztują o wiele za dużo. Na jesień i zimę idealny jak dla mnie zapach. Czuje słodycz, zioła, drewno. Typowa męska rzecz...
PS. Ktoś mi powie jaka jest znacząca różnica między EDP, a EDT. Zapach podobny czy się różnią od siebie hm? Chodzi mi stricte o zapach, nie o parametry użytkowe.

Ofis

Post15 października 2013, 18:10 - Wt

Edp ma dodane kadzidło i bardziej czuć drzewa co sprawia, że zapach jest bardziej wytrawny niż Edt.
Sprzedaż/wymiana: viewtopic.php?f=52&t=7756

tomson69

Aktywny forumowicz

Post18 listopada 2013, 18:34 - Pn

Zapach cudo! Przypomina mi on Dsquared Potion, ale z większa ilością cynamonu i słodyczy.

yhmmma

Perfumaniak

Odp: Bentley - Bentley for Men EDT

Post18 listopada 2013, 18:37 - Pn

tomson69 napisał(a):Zapach cudo! Przypomina mi on Dsquared Potion, ale z większa ilością cynamonu i słodyczy.

Jak tak pachnie to musze go powachac bo chce kupic dsquared potion flaszke, ale jak ten jest slodszy to moze bardziej mnie urzeknie i to jego flaszka bd u mnie lepiej uzytkowana :)

Danziger

Aktywny forumowicz

Post18 listopada 2013, 23:38 - Pn

:idea: Aż jutro do perfumerii lecę. Tak mi ochoty narobiliście 8-) Jednakowoż - zanim zleję nadgarstek :mrgreen: - nie bardzo rozumiem :
Ofis napisał(a):Edp ma dodane kadzidło i bardziej czuć drzewa co sprawia, że zapach jest bardziej wytrawny niż Edt.
Czy to znaczy ,że jest inny skład? Do tej pory sądziłem,że różnice między EDP a EDT polegają głównie na stężeniu olejków ?
Jeśli choć w połowie będzie to zapach klasy Gustawa Pierwszego - biorę to. Byle nie był zbyt słodki...
Poza tym to Lorsonka wymieszała zacnego Carbona. Nazwisko zobowiązuje, musi trzymać jakiś poziom ;)

pnd

Forumowicz

Post19 listopada 2013, 00:36 - Wt

Swoją drogą faktycznie jakieś tam podobieństwo z Carbone wyczułem.

tomson69

Aktywny forumowicz

Post19 listopada 2013, 17:55 - Wt

U mnie po 1,5-2 godzinach staje się bliskoskórny. Jak jest u was z trwałością i projekcją? U was też tak słabo się trzyma?
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie