Teraz jest 25 października 2020, 22:40 - N

• Reklama

Eon Productions - James Bond 007 Ocean Royale

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Eon Productions - James Bond 007 Ocean Royale (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
1
14%
3 - Przeciętny
2
29%
4 - Dobry
3
43%
5 - Bardzo dobry
0
Brak głosów
6 - Genialny
1
14%

Liczba głosów : 7

• Autor
  • Wiadomość

Cookie13

Sensei Perfuforum

Eon Productions - James Bond 007 Ocean Royale

Post14 czerwca 2013, 12:16 - Pt

Obrazek

James Bond 007 Ocean Royale ( 2013 )

Z niszowego firmamentu,
Poprzez to, czym mainstream słynie
Lubię czasem się zanurzyć
W zgoła nieco tańszym płynie.
Mexx'y, Pumy, Adidasy,
Jakieś Diesle - któż policzy?
Ile dobrych wód tam stoi,
Gdzie nam Rossmann szlaki tyczy.
Trochę smutny ten massmarket,
Bo choć wielki asortyment,
Wieje z niego straszną chemią,
Jak więc mieć doń dziś sentyment ?
" Są wyjątki ! "- ktoś odrzeknie
I tu wskaże Homme - Beckhama,
W której proces powstawania
Przyłożyła się Victoria sama.
Inny ktoś Malizię sławi
I ma rację; słusznie prawi,
Bo choć tania jest to woda,
Bardziej kręci mnie niż Doda.
Chłodny vibe w fajnym wydaniu,
Powiem szybko, w jednym zdaniu;
Ice Touch Mexx'a Ci zapoda,
Zrób więc sprytnie sobie " loda ".
Lecz gdy w ciepłym oceanie,
Stanąć chcesz w pełnym negliżu,
Nie trap się konwenansami,
Ocean Royale miej w pobliżu.
Całkiem niezły jest to zapach,
W którym zręcznie połączono,
To czym słona bryza smaga,
Z cierpką nutą gwiazd anyżu.
Miękka nuta irysowa,
Zapach zmiękcza niczym masło,
Więc niech wcale Cię nie zdziwi,
" Be delicious " tutaj hasło.
Śmietankowa nuta kawy,
Płoży się na drew polanach,
Jakby strumień cappuccino,
Drwal popuścił po kolanach.
Nie miej przeto żadnych złudzeń,
Że to wielkie arcydzieło,
Jednak w drogeryjnej stawce
Wyrósł nam nie lada heros.

Trzy przymiotniki - klucze;
transparentny, ciepły, słodko-słony

Trwałość; ponad 7 godzin przy sowitej aplikacji ( 7-8 spray'ów )

Moja ocena w forumowej skali; "4"

---
Recenzja pod poniższym adresem, na 18 stronie magazynu;
http://issuu.com/dayandnight/docs/lipiec2013
Ostatnio edytowano 02 grudnia 2016, 10:37 - Pt przez Cookie13, łącznie edytowano 2 razy

Cookie13

Sensei Perfuforum

Re: Eon Productions - James Bond 007 Ocean Royale

Post14 czerwca 2013, 15:39 - Pt

Ponadto zauważyłem, że w przypadku Ocean Royale występuje w znacznym stopniu syndrom Gucci Pour Homme II, czyli sytuacja, kiedy noszący zapachu nie czuje, lub stwierdza jego obecność w znikomym stopniu, natomiast otoczenie nie ma większego problemu z jego detekcją. Oczywiście Ocean Royale do zapachowych killerów nie należy, wręcz przeciwnie, jest pachnidłem raczej umiarkowanym i subtelnym, ale na ten okres roku, który właśnie się zaczął, takie parametry są bardzo adekwatne. Warto aplikować obficie, 6-7-8 " chmurek ". Summa summarum, jak na półkę semi-selektywną, jest naprawdę dobrze.

honoris causa

Bardzo aktywny forumowicz

Post15 czerwca 2013, 21:48 - So

Zaskakująco pozytywna ocena jak na produkt o tak tandetnym marketingu. Pokuszę się o sprawdzenie go.
Poszukuję próbek:
Bois Marocain - T. Ford
Sahara Noir - T. Ford
Vert d’Encens - T. Ford
Freshman - Truefitt & Hill
Cuir - Mona DiOrio
Mercury, Sulphur - Nu Be
Davidoff Cool Water Deep Summer Fizz
Petroleum - Histoires des Parfums

Serious Sam

Forumowicz

Post15 czerwca 2013, 22:15 - So

Wąchałem go przy kilku ostatnich wizytach w drogerii na literę R. Cookie opisał go idealnie. Początek morsko-słony, później wpada w nuty anyżowe i jednocześnie wysładza się. Bardzo lubię anyż, a tutaj jest on podany bardzo komfortowo, z nutką deserową. Baza jest kawowo-słodka, przypomina mi mniej ulepną wersję Rochasa. Generalnie bardzo komfortowe i przyjemne pachnidło. Owszem, jest syntetyczne, ale nie na tyle, aby było niewarte swojej niewysokiej ceny. Zwłaszcza, że trwałość wydaje się bardzo dobra. Z czystym sumieniem wystawiam 4.

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post15 czerwca 2013, 22:37 - So

Zapachu nie znam, ale po Twojej lirycznej recenzji Cookie (która nota bene mnie po prostu powaliła! wow!!!! :shock: :shock: :shock: ) z pewnością gdzieś przy okazji sięgnę po butlę do celów testowych. :)

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post17 czerwca 2013, 12:04 - Pn

honoris causa napisał(a):Zaskakująco pozytywna ocena jak na produkt o tak tandetnym marketingu. Pokuszę się o sprawdzenie go.

Marketing owszem tandetny, ale tak po prawdzie, tandetny marketing nie jest li tylko udzialem marek semi-selektywnych. Przecież nawet Amouage ma tandetny - a co gorsza - nadęty marketing; wystarczy poczytać te patetyczne historie, które towarzyszą ich zapachom. Dlatego nigdy nie zwracam na to uwagi ( chociaż trzeba przyznać, że sporadycznie marketing rzeczywiście pokrywa się bardzo dobrze z charakterem danego zapachu ).

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post17 czerwca 2013, 12:09 - Pn

Serious Sam napisał(a):Wąchałem go przy kilku ostatnich wizytach w drogerii na literę R. Cookie opisał go idealnie. Początek morsko-słony, później wpada w nuty anyżowe i jednocześnie wysładza się. Bardzo lubię anyż, a tutaj jest on podany bardzo komfortowo, z nutką deserową. Baza jest kawowo-słodka, przypomina mi mniej ulepną wersję Rochasa. Generalnie bardzo komfortowe i przyjemne pachnidło. Owszem, jest syntetyczne, ale nie na tyle, aby było niewarte swojej niewysokiej ceny. Zwłaszcza, że trwałość wydaje się bardzo dobra. Z czystym sumieniem wystawiam 4.

Ja natomiast z czystym sumieniem swoją ocenę podtrzymuję. I powtarzam, że warto dać Ocean Royale więcej niż jedną szansę, bo ten zapach naprawdę może mile zaskoczyć, w takim samym stopniu, jak. np. rzeczony Homme - Beckhama, czy jego tegoroczna wersja Homme Urban, autorstwa Maurice'a Roucela ( testy tego ostatniego polecam nie mniej, niż Ocean Royale ).
Ostatnio edytowano 17 czerwca 2013, 12:14 - Pn przez Cookie13, łącznie edytowano 1 raz

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post17 czerwca 2013, 12:12 - Pn

fqjcior napisał(a):Zapachu nie znam, ale po Twojej lirycznej recenzji Cookie (która nota bene mnie po prostu powaliła! wow!!!! :shock: :shock: :shock: ) z pewnością gdzieś przy okazji sięgnę po butlę do celów testowych. :)

Super ! Dzięki ! A recenzyjka jest raczej liryczno-satyryczna ;) :) .

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post18 czerwca 2013, 13:06 - Wt

Serious Sam napisał(a): Baza jest kawowo-słodka, przypomina mi mniej ulepną wersję Rochasa.

Owszem, z tym jednak zastrzeżeniem, że baza Rochas Man jest jednak bardziej zbita i gęsta. Zresztą Ocean Royale generalnie jest zapachem bardziej subtelnym niż Rochas Man.

aleksander

Super Perfumaniak

Post18 czerwca 2013, 16:12 - Wt

fqjcior napisał(a):po Twojej lirycznej recenzji Cookie (która nota bene mnie po prostu powaliła!) z pewnością gdzieś przy okazji sięgnę po butlę do celów testowych.
Cookie lubi, od czasu do czasu, zaskoczyć nietypową recenzją, zawyżając poziom.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post19 czerwca 2013, 12:09 - Śr

aleksander napisał(a):
fqjcior napisał(a):po Twojej lirycznej recenzji Cookie (która nota bene mnie po prostu powaliła!) z pewnością gdzieś przy okazji sięgnę po butlę do celów testowych.
Cookie lubi, od czasu do czasu, zaskoczyć nietypową recenzją, zawyżając poziom.

:oops: Z tym poziomem, to bym nie przesadzał...
Ostatnio edytowano 22 czerwca 2013, 09:49 - So przez Cookie13, łącznie edytowano 1 raz

Ofis

Bardzo aktywny forumowicz

Post20 czerwca 2013, 13:51 - Cz

Kiedy przechodziłem obok rossmana to przypomniał mi się zabawny wierszyk więc sprawdziłem ;)
Zapach uniwersalny, nikogo z nas nie powali jednak jeśli ktoś chce wydać mniej i nie wstydzić się jak pachnie to może kupować.
Sprzedaż/wymiana: viewtopic.php?f=52&t=7756

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post21 czerwca 2013, 11:19 - Pt

Ofis napisał(a):Kiedy przechodziłem obok rossmana to przypomniał mi się zabawny wierszyk więc sprawdziłem ;)
Zapach uniwersalny, nikogo z nas nie powali jednak jeśli ktoś chce wydać mniej i nie wstydzić się jak pachnie to może kupować.

O wstydzie nie może być mowy. Wczoraj ponownie testowałem i za te pieniądze to naprawdę zaskakująco dobra propozycja.

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Odp: Eon Productions - James Bond 007 Ocean Royale

Post21 czerwca 2013, 12:22 - Pt

Co tu się dzieje?! Jeden temat i aż trzy emotki w postach Cookiego. Słabo mi...

Ale do rzeczy. Zachęcony pozytywnymi opiniami podszedłem raz jeszcze do tej wody. Faktycznie fajne to. Tym razem nie czułem chemicznego ulepozamulacza. Całkiem przyjemny, lekki i chyba w klimacie Kenzo Air. Z Bondem to on nie ma nic wspólnego. Pomijając ten szczegół otrzymamy całkiem udane pachnidło.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Re: Odp: Eon Productions - James Bond 007 Ocean Royale

Post22 czerwca 2013, 10:08 - So

pknbgr napisał(a):Co tu się dzieje?! Jeden temat i aż trzy emotki w postach Cookiego. Słabo mi...

Ale do rzeczy. Zachęcony pozytywnymi opiniami podszedłem raz jeszcze do tej wody. Faktycznie fajne to. Tym razem nie czułem chemicznego ulepozamulacza. Całkiem przyjemny, lekki i chyba w klimacie Kenzo Air. Z Bondem to on nie ma nic wspólnego. Pomijając ten szczegół otrzymamy całkiem udane pachnidło.

Po dwóch latach i pół roku swojej bytności na Forum, zacząłem używać emotikonów. Ale toto fajne !

xentrix

Super Perfumaniak

Post26 czerwca 2013, 17:56 - Śr

oceniał nie bede , bo za mało go znam , jednak dzis będąc w R. zapodałem na reke i .....otwarcie odrzuca mnie a to za sprawą syntetycznosci. Jest dla mnie dosyc spora w otwarciu i to nie zachęca mnie do dalszych nawet testów. Po prostu pachnie to typowo dla przeciętnych zapachów dostepnych w R. ...To tyle o otwarciu,które mnie odrzuca. Pózniej zapach staje sie subtelniejszy i o dziwo tej sztucznosci juz nie czuc...być moze dopiero po godzinie , dwóch robi sie ciekawie , jednak ja dam sobie spokój z tym zapachem...jest wiele ciekawszych pachnideł.
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post26 czerwca 2013, 18:13 - Śr

xentrix napisał(a):oceniał nie bede , bo za mało go znam , jednak dzis będąc w R. zapodałem na reke i .....otwarcie odrzuca mnie a to za sprawą syntetycznosci. Jest dla mnie dosyc spora w otwarciu i to nie zachęca mnie do dalszych nawet testów. Po prostu pachnie to typowo dla przeciętnych zapachów dostepnych w R. ...To tyle o otwarciu,które mnie odrzuca. Pózniej zapach staje sie subtelniejszy i o dziwo tej sztucznosci juz nie czuc...być moze dopiero po godzinie , dwóch robi sie ciekawie , jednak ja dam sobie spokój z tym zapachem...jest wiele ciekawszych pachnideł.

Bądź cierpliwy, a stwierdzisz, że jednak chyba nie. Ale do tego konieczne są kolejne podejścia...

xentrix

Super Perfumaniak

Post26 czerwca 2013, 18:21 - Śr

Cookie13 napisał(a):
xentrix napisał(a):oceniał nie bede , bo za mało go znam , jednak dzis będąc w R. zapodałem na reke i .....otwarcie odrzuca mnie a to za sprawą syntetycznosci. Jest dla mnie dosyc spora w otwarciu i to nie zachęca mnie do dalszych nawet testów. Po prostu pachnie to typowo dla przeciętnych zapachów dostepnych w R. ...To tyle o otwarciu,które mnie odrzuca. Pózniej zapach staje sie subtelniejszy i o dziwo tej sztucznosci juz nie czuc...być moze dopiero po godzinie , dwóch robi sie ciekawie , jednak ja dam sobie spokój z tym zapachem...jest wiele ciekawszych pachnideł.

Bądź cierpliwy, a stwierdzisz, że jednak chyba nie. Ale do tego konieczne są kolejne podejścia...

wiem , ze wraz z upływem czasu robi sie coraz lepiej , lecz wybacz ale otwarcie jest dla mnie nieprzyjemne,tzn. zbyt sztuczne i to mnie odpycha ...tak wiec ja odpuszczam.W koncu nie kazdemu musi sie podobac wszystko ;)
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post26 czerwca 2013, 18:25 - Śr

xentrix napisał(a):
Cookie13 napisał(a):

wiem , ze wraz z upływem czasu robi sie coraz lepiej , lecz wybacz ale otwarcie jest dla mnie nieprzyjemne,tzn. zbyt sztuczne i to mnie odpycha ...tak wiec ja odpuszczam.W koncu nie kazdemu musi sie podobac wszystko ;)

Co do tego nie ma wątpliwości.

mam katar

Super Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 2

Re: Odp: Eon Productions - James Bond 007 Ocean Royale

Post26 czerwca 2013, 21:01 - Śr

pknbgr napisał(a):Z Bondem to on nie ma nic wspólnego.

Ma nazwę wspólną. A "Ocean Royale" już w ogóle rozpieprza. :D
Bez potrzeby przedłużania gatunku,
pistoletów noży
i przykazań bożych...

Ile chcesz pan tego amora i psyche?

Mój straganik.
viewtopic.php?f=52&t=29275&p=691142#p691142
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie