Teraz jest 22 października 2020, 12:27 - Cz

• Reklama

Bentley - Bentley for Men Intense

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Bentley - Bentley for Men Intense (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
2
1%
2 - Słaby
2
1%
3 - Przeciętny
13
5%
4 - Dobry
38
16%
5 - Bardzo dobry
131
55%
6 - Genialny
54
23%

Liczba głosów : 240

• Autor
  • Wiadomość

lukesho

Moderator

Bentley - Bentley for Men Intense

Post13 czerwca 2013, 13:09 - Cz

Bentley for Men Intense marki Bentley to orientalno - przyprawowe perfumy dla mężczyzn. Są to nowe perfumy, Bentley for Men Intense został wydany w 2013 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Nathalie Lorson. Nutami głowy są bergamotka, czarny pieprz i liść laurowy; nutami serca są szałwia muszkatołowa, afrykańskie geranium, cynamon, rum i nuty drzewne; nutami bazy są skóra, benzoes, kadzidło, cedr i paczula.

Obrazek

Otwarcie to sam rum - słodko i wytrawnie, tutaj najmocniej przypomina mi Idole Lubin (znam lepiej EDP, więc powiedzmy, że EDP). Po chwili dochodzą nuty drzewne - czuję tu głównie sandał z Dark Aoud, cedr słabiej. Dopełnia to wszystko kadzidło - gęste, lecz wycofane. Taka otoczka, nie główny bohater. Rum nadaje temu drzewno-kadzidlanemu miksowi delikatnej słodkości. Pierwsze wrażenie jest jak najbardziej pozytywne.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Re: Bentley - Bentley for Men Intense

Post13 czerwca 2013, 13:17 - Cz

Czekam na swój dekant już prawie tydzień i niestety istnieje prawdopodobieństwo, że... No dobra, jeszcze mam nadzieję.
Lukesho, czy podobieństwo do Idole EDP jest tak znaczące, że dyskwalifikuje tego Bentleya jako zapach, którego można określić mianem " oryginalna woń " ? Innymi słowy, czy przez obecność tak wyraźnej nuty rumu, analogia do Idole EDP jest aż tak dojmująca i oczywista ?
Ostatnio edytowano 14 czerwca 2013, 10:16 - Pt przez Cookie13, łącznie edytowano 1 raz

lukesho

Moderator

Post13 czerwca 2013, 13:22 - Cz

Cookie13 napisał(a):Lukesho, czy podobieństwo do Idole EDP jest tak znaczące, że dyskwalifikuje tego Bentleya jako zapach, którego można określić mianem " oryginalna woń " ? Innymi slowy, czy przez obecność tak wyraźnej nuty rumu, analogia do Idole EDP jest aż tak dojmująca i oczywista ?

Nie jest tak znaczące, by można mówić o zamienniku. Tylko otwarcie, 1-2 minuty są bardzo podobne. Później w Idole dalej jest słodko jak w otwarciu (przez cały czas czuć głównie rum), gdy w Bentley'u wszystko przechodzi w rum+drewno+kadzidło. Nuty drzewne są o wiele wyraźniejsze, mam wrażenie, że w Bentley'u rum jest tylko jednym z instrumentów w orkiestrze, podczas gdy w Idole zdecydowanie gra główne skrzypce.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post13 czerwca 2013, 13:27 - Cz

lukesho napisał(a):
Cookie13 napisał(a):Lukesho, czy podobieństwo do Idole EDP jest tak znaczące, że dyskwalifikuje tego Bentleya jako zapach, którego można określić mianem " oryginalna woń " ? Innymi slowy, czy przez obecność tak wyraźnej nuty rumu, analogia do Idole EDP jest aż tak dojmująca i oczywista ?

Nie jest tak znaczące, by można mówić o zamienniku. Tylko otwarcie, 1-2 minuty są bardzo podobne. Później w Idole dalej jest słodko jak w otwarciu (przez cały czas czuć głównie rum), gdy w Bentley'u wszystko przechodzi w rum+drewno+kadzidło. Nuty drzewne są o wiele wyraźniejsze, mam wrażenie, że w Bentley'u rum jest tylko jednym z instrumentów w orkiestrze, podczas gdy w Idole zdecydowanie gra główne skrzypce.

Czuję się uspokojony, bo - szczerze mówiąc - żadnej wersji zapachu od Lubina nie darzę jakąś szczególną atencją ( delikatnie mówiąc ). Ot, poprawna nisza o wybitnie jak na ten segment, komercyjnym charakterze.

lichu

Bardzo aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post13 czerwca 2013, 20:17 - Cz

dobry to który jest lepszy idol czy bentley?

lukesho

Moderator

Post13 czerwca 2013, 21:01 - Cz

lichu napisał(a):dobry to który jest lepszy idol czy bentley?

Nie istnieje tu pojęcie "lepszy", oba są bardzo dobre. Wolisz słodki rum - wybierz Idole, wolisz rum z drewnem - wybierz Bentleya.

kudzior

Ultra Perfumaniak

Post13 czerwca 2013, 22:03 - Cz

wydaje mi sie ze bentley lepiej projektuje od idola

zaginiony w akcji

Forumowicz

Post14 czerwca 2013, 00:21 - Pt

W moim odczuciu baza bardzo zbliżona do CK One Shock. ;)

Andres Iniesta

Aktywny forumowicz

Post14 czerwca 2013, 14:51 - Pt

Na Fragrantica dużo osób zachwyca się tym zapachem, muszę go gdzieś namierzyć, rum + kadzidło z mega trwałością zapowiada się smakowicie.

kudzior

Ultra Perfumaniak

Post17 czerwca 2013, 14:29 - Pn

Robert napisał(a):
lichu napisał(a):dobry to który jest lepszy idol czy bentley?

Michał, uwierz mi, zdecydowanie Idol, i to w obu wersjach. Lubin, to piękny zapach, z klasą i gracją, taki przemyślany, a Bentley ... hmm ... dla mnie jest za słodko, lubię takie klimaty, ale nie podawane, w tak nachalny sposób.

Jak ja sie cieszę, że w ciemno nie kupiłem tej wody, a miałem taki zamiar.

Dla mnie, to ten zapach nie jest zerżnięty, z Idola, bo koło Lubina, to on leżał, ale jakiś 5 metrów. To zapach bardzo zbliżony, do Ambre Fetiche, z tym, że nieco mniej słodki, ale tylko nieco.

Na pewno wiecej ma z Idola niz Ambre Fetiche i nie próbujcie porównywac dzisiejszych zapachów do do takich perelek jak Idole bo cieżko jest przewyższyć taki klasyk. Niemniej, uważam ze jak na zapach z aktualnych czasów jest on bardzo dobry.

Andres Iniesta

Aktywny forumowicz

Post22 czerwca 2013, 16:35 - So

Czytałem, że ten zapach może gdzieś tam zapełnić lukę po Gucci PH I - ja widzę podobieństwa, może nie przy otwarciu ale po pewnym czasie coś tam dzwoni, tylko nie wiadomo, w którym kościele. Na pewno jest ciut bardziej słodko niż w Guciu, podobnie jest podany motyw dymny, natomiast tutaj pieprz zastąpiono jakimś akordem słodkiego alkoholu. Idole nie znam, trudno mi się wypowiedzieć.

Podobno trwałość i projekcja tego Bentleya jest bardzo dobra, rozważę przeprowadzenie testu globalnego, na łapie jest całkiem w porządku.

IrekFF

Aktywny forumowicz

Post22 czerwca 2013, 17:50 - So

po przeczytaniu tych opinii nie ukrywam, że lekko się jaram
http://www.fragrantica.com/member/275893/#

xentrix

Super Perfumaniak

Post01 lipca 2013, 23:29 - Pn

zapach o bdb trwałosci i dużej projekcji . Na mnie wytrzymuje 12 godzin , mocno wyczuwalny przez pierwsze godziny . Dla mnie to przede wszystkim podany rum,rum i jeszcze raz rum , lekko pikantnie i nieco słodko , gdzies w tle mozna sie też doszukać cynamonu.
Podobienstwa do Lubina nie potwierdze ,bo i nie znam go . Zapach jak na mainstream b.oryginalny . Oceniam na 5- .
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

Raw

Aktywny forumowicz

Post01 września 2013, 17:18 - N

Dzisiaj testowałem ten zapach, dwa psiknięcia w jakiejś perfumerii, to nie ma znaczenia. Na papierku wydawał się ciekawy, na nadgarstku już nie. Zbyt słodki, jak dla mnie oczywiście, ja nie preferuję słodkich zapachów. Kiedy pierwszy raz go powąchałem, myślę skąd ja go znam. Zapachami interesuję się od niedawna, ale według mnie pachnie jak Yves Saint Laurent - Opium. Jeszcze jedno, świetna projekcja i dobra trwałość, kobietom zapach się podoba.

pianista47

Forumowicz

Post01 września 2013, 21:15 - N

zaginiony w akcji napisał(a):W moim odczuciu baza bardzo zbliżona do CK One Shock. ;)

Może to ktoś jeszcze potwierdzić? :)
AKTUALNIE W KOLEKCJI
    Gucci Pour Homme II
    Burberry London
    Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme
    L'Occitane Eau des Baux
    Dior Homme
    Dior Homme Sport
    Davidoff Cool Water

gilbert

Perfumaniak

Post08 września 2013, 12:07 - N

Zapachy Bentley mnie akurat zupełnie nie porwały.
Testowałem już wersję EDT, potem tytułowego Intense, który jest mocniejszy, bardziej wyrazisty, i chyba troszkę ciekawszy, i w moim odczuciu to po prostu dobre, eleganckie zapachy, ale nic ponadto.

raffde

Aktywny forumowicz

Post09 września 2013, 16:24 - Pn

Wg mnie to zapach roku 2013 w perfumach mainstreamowych.

kudzior

Ultra Perfumaniak

Post09 września 2013, 20:41 - Pn

raffde napisał(a):Wg mnie to zapach roku 2013 w perfumach mainstreamowych.

tak bardzo dobry i lepszy od edt :)

raffde

Aktywny forumowicz

Post10 września 2013, 09:52 - Wt

Robert . Dlaczego myślisz ,ze edt jest lepszy od edp ?

Ofis

Bardzo aktywny forumowicz

Post10 września 2013, 10:05 - Wt

Ciężko mówić, który lepszy bo wg mnie zapachy mają troche inne przeznaczenie.

Ja np wolę wodę toaletową, gdyż pasuje do chłopaka przed trzydziestką na jesień.
Woda perfumowana jest bardziej elegancka i dużo mocniejsza i ja czułbym się w niej kuriozalnie.
Choć w przyszłym roku zakupię kilka mililitrów, będzie na jakieś spotkania formalne.
Sprzedaż/wymiana: viewtopic.php?f=52&t=7756
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie