Teraz jest 26 października 2020, 16:37 - Pn

• Reklama

Hanae Mori - HIM

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Hanae Mori - HIM

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
10%
4 - Dobry
4
40%
5 - Bardzo dobry
5
50%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 10

• Autor
  • Wiadomość

gurlen87

Perfumaniak

Hanae Mori - HIM

Post05 kwietnia 2013, 19:40 - Pt

HiM marki Hanae Mori to drzewno - przyprawowe perfumy dla mężczyzn. Są to nowe perfumy, HiM został wydany w 2012 roku. Nutami głowy są bergamotka, mandarynka, pieprz, liść fiołka i kardamon; nutami serca są cynamon, figa i fasolka tonka; nutami bazy są drzewo tekowe, ambra, piżmo, ekstrakt białego cedru i jodła balsamiczna.

I już wszystko wiadomo. Nie będzie detronizacji klasyka, który sam się broni geniuszem kompozycji. HIM to zupełnie inna "osobowość".Tu nie ma znanego z wersji pierwotnej rozkraku między homo i hetero. HIM jest zdecydowanie ukierunkowane na samca:)i łapie optimum zapachowe dobrze uszytego "słodziaka". Trochę jak Gucci II ale mocniej, bardziej drzewnie, ze sporą dawką cynamonu, owoców i ambry. Przychodzi mi na myśl także "puch" z Pure Blend.W sumie małpowanie "dwójki" od Gucciego zbytnio mi nie przeszkadza:)a do Pure Blend też nic nie mam. Ogólnie pachnie mi trochę "pod publiczkę". Wyczerpującym słowem podsumowania niech będzie: " JEST SPOKO" :)

lukesho

Moderator

Re: Hanae Mori - HIM

Post07 kwietnia 2013, 16:31 - N

Co od razu mi się rzuciło w nos - nie ma tego kwasu z otwarcia GPH 2. Wydaje mi się, że jest odrobinę słodszy od propozycji Gucciego. Główną rolę gra cynamon z bodajże fiołkiem (co do tego drugiego pewny nie jestem, jest to bowiem dość lekka poświata). Reasumując - może to być zastępstwo dla wycofywanego GPH 2 ;)

gurlen87

Perfumaniak

Post07 kwietnia 2013, 16:40 - N

Niestety fiołka nie wyczuwam, choć chciałbym bardzo, to jeden z moich ulubionych składników ;). Na pewno clue kompozycji stanowi cynamon, w tle sporo jakichś kwaskowatych owoców, pod koniec chyba ambra słodzi, ogólnie in plus ale czy lepszy efekt ogólny w porównaniu z klasykiem? Gdybym miał wartościować obstawiam podstawowe HM, za brak kompromisu i wyjęcie z dotychczasowo znanych ram kompozycyjnych.
Ostatnio edytowano 07 kwietnia 2013, 16:40 - N przez gurlen87, łącznie edytowano 1 raz

Prorok

Forumowicz

Post07 kwietnia 2013, 16:40 - N

hmmm a gdzie go mozna powachac ? nie spotkalem w zadnej perfumerii internetowej w pl

gurlen87

Perfumaniak

Post07 kwietnia 2013, 16:42 - N

Hanae "obstawia" rynek amerykański, tu ledwo klasyk dociera ;)a na flankera jeszcze przyjdzie poczekać. Dorwałem flaszkę na ebay.

Marciu

Post07 kwietnia 2013, 18:58 - N

Nie powiem, ucieszył mnie nawet post lukesho, że pachnie w jakimś stopniu podobnie do Gucciego II. Tym niemniej będę musiał i tak sam to ocenić. Skończy się pewnie na zakupie flaszki w ciemno, tak jak zrobiłem z HM. Z poprzednikiem się nie zawiodłem, ba, bardzo wysoko postawił poprzeczkę(dosłownie HM mnie urzekł, zakochałem się w nim), mam duże oczekiwania teraz wobec HiM. Ciekawe, czy się nie zawiodę...

Peter

Bardzo aktywny forumowicz

Post10 kwietnia 2013, 08:24 - Śr

Chętnie zapoznałbym się z nim i sprawdził,jak odnosi się do HM,ale niestety,przynajmniej na tą chwilę, jest bardzo ciężko dostępny :(

gurlen87

Perfumaniak

Post10 kwietnia 2013, 08:41 - Śr

Odnosi się nijak ;) zupełnie inny klimat, coś w stylu Gucci II ale z większą dawką cynamonu.

lukesho

Moderator

Post12 sierpnia 2013, 19:56 - Pn

Zużyłem 10 ml i raczej do niego nie wrócę. W ankiecie wystawiłem 5, gdyż jakby nie patrzeć, jest to dobra propozycja na wiosnę i lato. Podobieństw do GPH 2 nie sposób nie zauważyć. Propozycja od Gucci jednak jest na mnie trwalsza i... Właściwie to lubię ten kwas z otwarcia, o którym wspomniałem wcześniej ;)

rabarbary

Hiper Perfumaniak

Post03 stycznia 2014, 19:27 - Pt

Bardzo fajny zapach, faktycznie kojarzący się z Guciem II.
Apetyczny cynamon, podkręcony cedrem i pieprzem, z ciepłym podbiciem ambry i piżma.
Ale kompletnie nie wiem, skąd się bierze ta charakterystyczna herbaciana nuta Gucia II?
Może siła sugestii? :)

HiM - bergamotka, mandarynka, pieprz, liść fiołka i kardamon; nutami serca są cynamon, figa i fasolka tonka; nutami bazy są drzewo tekowe, ambra, piżmo, ekstrakt białego cedru i jodła balsamiczna.

Gucci II - liść fiołka i bergamotka; nutami serca są cynamon, papryczka pimento i czarna herbata; nutami bazy są drzewo oliwne, piżmo, liść tytoniu i mirra.

artik17

Forumowicz

Post18 września 2015, 19:22 - Pt

Skoro podobny do GPH II to pewnie warto przemysleć zakup, obecnie dostępny na allegro lub perfumeco EDP w cenie 105zł razem z przesyłką :)

Bezguscie

Forumowicz

Post30 września 2015, 15:53 - Śr

Testuję właśnie wersję EDP. Ogólnie lubię takie zapachy. Tj. ambrowe, ciepłe, otulające. Super sprawa na chłodniejsze dni. Natomiast HIM niczego nie urywa. Po prostu dobrze zmieszana woda perfumowana, co w moim przypadku oznacza zwykle (i tu nie jest inaczej) minimum dobrą wytrzymałość na skórze i poślednią projekcję. Charakter wybitnie uniseksowy, przy czym nie ma tu tej walki znanej z HM, gdzie część składników sugeruje nam coś bardzo męskiego, a pozostałe są typowo damskie. Tu jest uniseks od początku do końca. Bardzo zbliżony (nie licząc otwarcia) do Ambre Noir Yves Rocher. Nawet dużo bardziej zbliżony niż The One, który często jest porównywany do AN. Jeśli zaś chodzi o porównanie do Gucci II, to ja go nie widzę za bardzo. Być może jest to kwestia złej pamięci zapachowej, a być może wersji HIM. Domyślam się, że wersja HIM EDT (któej nie znam) mogłaby być podobna do Gucci II, natomiast wersja EDP jest dla mnie tym o czym pisałem wyżej. Moja ocena tego zapachu to solidna czwórka.
http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/7407/
“The world you desire can be won, it exists, it is real, it is possible, it is yours.”

marcinklin

Bardzo aktywny forumowicz

Post23 listopada 2015, 16:35 - Pn

Gdzieś kupię nową flaszkę tego ? Albo używkę ktoś ma ?

Jethon

Forumowicz

Post11 lutego 2020, 20:01 - Wt

Bardzo przyjemny drzewno-przyprawowy zapach, ciepły, otulający, dobry na chłodne dni. W otwarciu wyraźnie czuję earl greya (choć trwa to dosłownie kilkanaście sekund). Potem właściwie przez większość czasu dominuje cynamon z lekką domieszką kwiatów. Przyjemny, ale jednocześnie dosyć nudny, właściwie przez cały czas jest taki sam, praktycznie nie ewoluuje.

Powrót do Perfumy męskie