Teraz jest 28 października 2020, 11:58 - Śr

• Reklama

Angel Schlesser - Oriental Edition II

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla kobiet.
  • Reklama

Moja ocena Angel Schlesser - Oriental Edition II (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
1
20%
5 - Bardzo dobry
3
60%
6 - Genialny
1
20%

Liczba głosów : 5

• Autor
  • Wiadomość

lukesho

Moderator

Angel Schlesser - Oriental Edition II

Post25 marca 2013, 21:45 - Pn

Angel Schlesser Oriental Edition II marki Angel Schlesser to orientalno - kwiatowe perfumy dla kobiet. Angel Schlesser Oriental Edition II został wydany w 2009 roku. Nutami głowy są jaśmin, bergamotka, róża, konwalia i fiołek; nutami serca są goździk (roślina), szafran i pralina; nutami bazy są wetyweria, piżmo, drzewo sandałowe, paczula, cedr virginia, ambra i wanilia.

Obrazek

Kupiłem dekancik, głównie ze względu na niską cenę oraz rzekome podobieństwo do Red Aoud Montale, który jest jednym z lubianym przeze mnie zapachów (i zarazem używanych niezmiernie rzadko). Kto zna Red Aoud, będzie miał jako taki punkt odniesienia, bo nie obędzie się bez porównań. Liczyłem, że Angel Schlesser zastąpi mi Red Aoud. Niestety, to jednak nie to... Oriental Edition II jest zdecydowanie dosłodzony w porównaniu do Red Aoud. Nie ma tutaj oudu - jest tylko jego imitacja, namiastka. Zapach traci sporo na głębi, mocy i "arabskości". Szafran jest wycofany i nie odgrywa praktycznie żadnej roli, gdzie w Red Aoud stanowi centrum. Są za to słodkie praliny, które dociążają zapach. No i róża, ale w wydaniu skręcającym w stronę damską. Nie jest źle, aczkolwiek, nie tego oczekiwałem. Początkowo, przez jakąś godzinę ten damski zapach sprytnie balansuje na granicy męskości i kobiecości, przechylając się w stronę kobiecą. Dopiero później mogę śmiało powiedzieć, że jest uniseksem (głównie za sprawą słabnącej róży). Jak ktoś lubi słodkie zapachy i nie boi się sięgnąć na damską półkę - polecam jak najbardziej.

rabarbary

Hiper Perfumaniak

Re: Angel Schlesser - Oriental Edition II

Post02 grudnia 2013, 20:07 - Pn

ja też oczekiwałam czegoś innego :)

otwarcie na mojej skórze to zgniłe i zatęchłe kwiatki, bardzo niszowe ;)
chociaż chwilami robi się dość syntetycznie

potem pojawia się róża, ale taka gęsta, lepka, słodka, bardziej przesmażona z dużą ilością cukru konfitura niż kwiatek, w odcieniu matowo-pudrowym, zanurzona w piżmie
oprócz niej wyczuwalna jest paczula, ciepły ton jakby ambrowo-wanililiowy (ale bez wyraźnej ich nuty), leciutko przebija cedr i wetyweria, w tle jakieś inne kwiatki, nie potrafię wyodrębnić jakie, bukiecik i już :)
pralinki nie czuję, chyba, że taką pozbawioną czekolady, tylko różaną, ewentualnie róża z białą czekoladą
właściwie ten etap też jest niszowy - podobny jak w Rose Praline Les Parfums de Rosine ;)

jak róża słabnie i inne składniki mają okazję się przebić przez różany ulepek to robi się bardziej interesująco, mniej słodko, zapach jest bardziej zrównoważony i pojawia się drzewo sandałowe, czasami kojarzące się z iso-e-super

ciekawe perfumy, choć "nie moje" :)

lukesho

Moderator

Post02 grudnia 2013, 20:10 - Pn

A ja swoją niegdysiejszą odlewkę dałem dziewczynie - na niej to pachniało zdecydowanie lepiej, a i ogon był całkiem spory i to po dobrych kilku godzinach po aplikacji. Ona w sumie też była zadowolona ;)

rabarbary

Hiper Perfumaniak

Post02 grudnia 2013, 21:34 - Pn

też uważam, że to zapach dla kobiety ;)
żeby facet mógł w tym wyjść to chyba powinien przeczekać różę, a bez niej ten zapach już nie jest taki charakterystyczny... :)

Argentum

Bardzo aktywny forumowicz

Post20 lutego 2014, 13:22 - Cz

Lubię je. Jeden z zapachów, które mógłbym kupić dziewczynie.
Bardzo podobne do Jo Malone Velvet Rose & Oud

miś Eugeniusz

Forumowicz

Post01 marca 2014, 15:05 - So

w moim odczuciu również zapach zdecydowanie kobiecy.
Lubię i często noszę.

Argentum

Bardzo aktywny forumowicz

Post01 marca 2014, 15:18 - So

Odniosę się jeszcze w jednym poście do tych perfum.

Zauważyłem, że na fragrantica.pl, Oriental Edition cieszy się ogromną popularnością. Wiele recenzji, bardzo dużo dyskusji na forum. Gdy poznałem ten zapach, przestałem się temu dziwić - jest świetny, choć ja nie odważyłbym się go nosić. Wolę Velvet Rose and Oud od Jo Malone. Ten zapach jest "o milimetr" bardziej męski, ten milimetr przesądza o tym, że jestem w stanie go na siebie włożyć. Oriental Edition to mieszanka ze zdecydowanym przechyłem w damską stronę, silnie projektująca, umiarkowanie trwała - do 7h.

Ale nie o tym...
Mam wrażenie, że to "perfumy widmo". Szukałem ich w perfumeriach internetowych, na allegro, dosłownie wszędzie! Nie znalazłem nic... Albo kiepsko szukałem, albo je wycofali na dobre. Ktoś wie, gdzie mogę je dostać?

miś Eugeniusz

Forumowicz

Post01 marca 2014, 15:43 - So

Z tego co pamiętam były kiedyś na ipefrumy, ale rzeczywiście - teraz niedostępne.
Może warto do nich napisać maila?

Powrót do Perfumy damskie