Teraz jest 21 października 2020, 16:49 - Śr

• Reklama

Ilum Dean - Fresco

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Ilum Dean - Fresco (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
0
Brak głosów
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 0

• Autor
  • Wiadomość

Serious Sam

Forumowicz

Ilum Dean - Fresco

Post25 marca 2013, 21:41 - Pn

Obrazek

Nuty głowy: cytryna, czarna porzeczka i ananas
Nuty serca: jaśmin, paczula i róża
Nuty bazy: piżmo, mech dębowy, ambra i nuty drzewne

Zapach z 2012 roku. Pisze się o nim trochę na zagranicznych forach. Uchodzi za zamiennik Aventusa, możliwy do kupienia tylko w dwóch miejscach w sieci (strona firmowa i sklep internetowy Dr Scent, który prawdopodobnie jest jakoś powiązany z całym projektem). Można też zamówić próbkę na stronie firmowej. W cenie 4.95 $ dostałem dwie próbki po 2 ml.

Sam zapach faktycznie bardzo mocno przypomina Aventusa, zwłaszcza jego owocową część. Brakuje mu jednak dymnych nut w bazie, która jest dość standardowo-drzewna. Jest też delikatniejszy, projekcja po 1-2 godz. bliskoskórna, choć trwałość spokojnie dociągała na mojej, raczej nieprzychylnej perfumom, skórze do 6 godz. Więcej niuansów nie wyłapię, bo też nie znam zbyt dobrze Creeda. Ogólnie zapach jest ciekawy, choć widać, że próbuje być tylko i wyłącznie podróbką Aventusa - i nic więcej. Nie skuszę się na flaszkę.

Biral

Perfumaniak

Re: Ilum Dean - Fresco

Post25 marca 2013, 22:30 - Pn

Kiedyś chciałem je nabyć, ale skutecznie mnie zniechęciły opinie o ich wtórności i braku dobrej projekcji, o trwałości nie wspominając. Nie ma to jak Aventus.

Powrót do Perfumy męskie