Teraz jest 21 października 2020, 19:12 - Śr

• Reklama

Arabian Oud - Kalemat

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Araban Oud - Kalemat (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
1
100%
5 - Bardzo dobry
0
Brak głosów
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 1

• Autor
  • Wiadomość

Biral

Perfumaniak

Arabian Oud - Kalemat

Post18 marca 2013, 22:07 - Pn

Perfumy Kalemat firmy Arabian Oud zaskoczyły mnie bardzo pozytywnie. Nie należę do wielbicieli słodyczy w perfumach, a niestety większość moich wypraw w krainę arabskiej perfumerii kończyło się wpadką w krowieniec, bądź zatopieniem pod oceanem słodyczy. Tym razem wszystkie próbki orientalnych kompozycji wzbudziły moje zainteresowanie. Kalemat jest najsłodszym z nich, a jednak dla mnie osobiście są przyjemną kompozycją i wygodną do noszenia.
Skład:
Nuty wysokie: czarna jagoda, anyż
Nuty średnie: rozmaryn, drzewo kaszmirowe
Nuty bazowe: piżmo, słodka ambra, liście miodowe
Butelka:
http://www.arabianoud.com/desc/Spray/208

Od razu wyczuwalny jest oud, ale słodki. Cieszę się, że nie ma tutaj róży, a wyczuwalna jest też ambra, choć może to ten zagadkowy składnik "liście miodowe"(możliwe, że chodzi o pewien rodzaj stewii) . Rzeczywiście wyraźnie czuć piękny aromat miodu i bardzo mi się to podoba. Zdziwiłem się, że nie poczułem anyżku, który jest w nutach głowy. To dosyć charakterystyczna nuta, ale tutaj w ogóle jej nie znajduję. Po jakimś czasie pojawia się ładna, zaokrąglona nuta drzewna. Całość cały czas przeplata słodki oud. Tyle początkowych refleksji. Niestety ostatnio testuję późnym wieczorem i nie wiem jak z projekcją i trwałością. Może w tygodniu uda się zrobić test globalny. Ale musi być coś w tym słodziaku, ujął mnie i nie zalał lukrem.

wahoo

Perfumaniak

Re: Arabian Oud - Kalemat

Post22 lutego 2016, 22:26 - Pn

Dziś globalny test Arabian Oud. W odróżnieniu od Birala nie mam problemu ze słodyczą w perfumach, więc do Kalemata podszedłem bez uprzedzeń. Kalemat ma tę słodycz świetnie wyważoną, skontrowaną oudem i bardziej "typowymi" nutami drzewnymi. Słodycz, mocno miodowa, z czasem łapie na mojej skórze trochę owocowego charakteru. Anyżu również nie wyczuwam. Zresztą, co ciekawe, basenotes podaje dość odmienne nuty:
głowa: olibanum, bazylia,
serce: cedr, anyż, kwiat rozmarynu,
baza: wanilia, mahoń, ambra, piżmo, miód
Bazylii również nie wyłapuję, ale podejrzewam, że razem z anyżem i olibanum odpowiadają po prostu za lekko orientalny charakter tych perfum.
Na fragrze wiele osób porównuje go do SS 24 Gold ale nie miałem okazji ich poznać.
Parametry ponadprzeciętne - wytrzymały 16h przy w miarę stałej, stonowanej projekcji. Odlewkę zużyję z przyjemnością, ale całej flaszki nie chcę. Te wszystkie orientalne, słodkie oudowce mają z mojej perspektywy jedną wadę - dość szybko się nudzą i powszednieją. Mimo to Kalemat zasługuje na bardzo mocną 4.

Powrót do Perfumy męskie