Teraz jest 29 października 2020, 00:32 - Cz

• Reklama

Aramis - Havana

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Aramis - Havana (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
2
5%
3 - Przeciętny
5
12%
4 - Dobry
4
10%
5 - Bardzo dobry
28
67%
6 - Genialny
3
7%

Liczba głosów : 42

• Autor
  • Wiadomość

Biral

Perfumaniak

Aramis - Havana

Post04 września 2011, 10:58 - N

Wypuszczone na rynek w 1994 roku. Z recenzji wyłania się obraz tytoniu, paczuli, wetiweru i przypraw.

Nuty zapachowe:
Top notes are artemisia, caraway, mandarin orange and basil;
middle notes are carnation, fir, cinnamon and tobacco;
base notes are sandalwood, patchouli, oakmoss and vetiver.
Jestem bardzo ciekawy tych perfum. Czy ktoś miał z nim styczność? Już kiedyś poruszyłem temat tytoniu w perfumach, coś się za mną ciągnie

Według basenotes:
Top Notes: Coriander Seed, Anise, BIrch Tar, Juniper Berry, Tangerine, Grapefruit, Orange
Middle Notes: Bay Rum, Cumin, Jamaican Pimento Berry, Pepper, Jasmine, Hyacinth.
Base Notes: Exotic Woods, Tobacco, Patchouli, Cedarwood, Myrhh, Labdanum, Oilbanum, Tonka bean, Vanilla

Bądź tu mądry.

Niszka

Administrator

Re: Aramis - Havana

Post04 września 2011, 10:58 - N

Wiele razy słyszałem o tym zapachu, ale jakoś nie było okazji go "skosztować", a to przecież klasyk. Nie u nas, ale już w USA bardzo popularna woda.

p.s. Premiera była w latach 70-tych, w 1994 roku wyszła wersja "relaunched", podobno nieco gorsza.

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post04 września 2011, 10:59 - N

Testowałem tę nową wersję miesiąc temu w perfumerii w Salzburgu. Muszę przyznać, że zrobiła na mnie spore wrazenie. Aromatyczne fougere dla wielbicieli Azzaro PH, Rive Gauche YSL i podobnych, ale z wyraźną nutą tytoniu w sercu. Zapamiętałem Havanę bardzo pozytywnie. Niestety w naszych perfumriach próżno szukać tego zapachu, jak i innych reedycji Aramisa, który skądinąd ma sporo świetnych męskich perfum w ofercie.

Dodam, że jezeli ktos poszukuje bezpradownowego tytoniu w pefumach, to polecam "Cuba" Czech&Speak. Nic lepszego pod tym względem dotąd nie znalazłem.

robe

Bardzo aktywny forumowicz

Post14 stycznia 2012, 19:47 - So

Ja poszukuję tego Aramisa bezskutecznie od jakiegoś czasu.Niestety nie interesuje mnie nowa wersja ,Szukam tej w dziwnej niebieskiej butelce.Zapach podobny ponoć do Montana Homme .Jesli tak to muszę go mieć.
Mój obecny TOP 3
YSL Kouros
Guy Laroche Horizon
YSL Rive Gauche

RayFlash

Super Perfumaniak

Post14 stycznia 2012, 20:03 - So

Też planuję go dopaść wcześniej czy później. W zasadzie wszystko jedno, którą wersję. :D

P.S.
A propos Twojego Top 5, Robe, co jest na pierwszym miejscu? :D

robe

Post14 stycznia 2012, 20:15 - So

RayFlash napisał(a):Też planuję go dopaść wcześniej czy później. W zasadzie wszystko jedno, którą wersję. :D

P.S.
A propos Twojego Top 5, Robe, co jest na pierwszym miejscu? :D

Nie mam pojęcia :roll:
Mój obecny TOP 3
YSL Kouros
Guy Laroche Horizon
YSL Rive Gauche

robe

Post14 stycznia 2012, 20:17 - So

Odnośnie Aramis Havana może jakiś wspólny zakup zorganizować ?
Mój obecny TOP 3
YSL Kouros
Guy Laroche Horizon
YSL Rive Gauche

FourOfKind

Post14 stycznia 2012, 20:19 - So

Havana jest na alledrogo, nowa wersja z Aramis Gentleman's Collection - 100 ml za +/- 230 zł. Miałem kiedyś miniaturkę i jest to naprawdę bardzo dobry zapach. W sumie podobny do tej Montany co mi robe wysłałeś, ale z tytoniem i przyprawami i nie taka synetyczna jak Montana. Podobno stara Havana jest lepsza, ale starej nie znam. Na ebayu sporo jest tej starej, ale i ceny odpowiednio większe. W sumie, może warto pomyśleć o jakiejś rozbiórce (starej albo nowej)? Z perspektywy czasu 100 ml to dla mnie za dużo, ale 30 ml chętnie bym przygarnął bo dobrze wspominam zapach.

FourOfKind

Post14 stycznia 2012, 20:20 - So

robe napisał(a):Odnośnie Aramis Havana może jakiś wspólny zakup zorganizować ?

Ubiegłeś mnie chłopie :) Za długo pisze swoje posty :lol:

robe napisał(a):
RayFlash napisał(a):A propos Twojego Top 5, Robe, co jest na pierwszym miejscu? :D

Nie mam pojęcia :roll:

Stawiam na te Fendi, choć to trudna miłośc była :)

robe

Post14 stycznia 2012, 20:24 - So

FourOfKind napisał(a):Havana jest na alledrogo, nowa wersja z Aramis Gentleman's Collection - 100 ml za +/- 230 zł. Miałem kiedyś miniaturkę i jest to naprawdę bardzo dobry zapach. W sumie podobny do tej Montany co mi robe wysłałeś, ale z tytoniem i przyprawami i nie taka synetyczna jak Montana. Podobno stara Havana jest lepsza, ale starej nie znam. Na ebayu sporo jest tej starej, ale i ceny odpowiednio większe. W sumie, może warto pomyśleć o jakiejś rozbiórce (starej albo nowej)? Z perspektywy czasu 100 ml to dla mnie za dużo, ale 30 ml chętnie bym przygarnął bo dobrze wspominam zapach.

Jak brać to tylko starą wersję .Stara montana pachnie też lepiej niz nowa wersja.Wiem bo mam także miniaturke montana made in france.
Jeżeli Aramis Havana to tylko w prawidłowej wersji w niebieskiej butelce.Nie ma co sobie zawracać głowy reedycjami bo sa gówno warte.
Mój obecny TOP 3
YSL Kouros
Guy Laroche Horizon
YSL Rive Gauche

FourOfKind

Post14 stycznia 2012, 20:27 - So

Jestem za rozbiórką niebieskiej Havany. Mam napisać w odpowiednim temacie, czy robimy własnymi siłami? Ray, wchodzisz w to?

robe

Post14 stycznia 2012, 20:39 - So

Ja chcę flachę Havana.
Mój obecny TOP 3
YSL Kouros
Guy Laroche Horizon
YSL Rive Gauche

robe

Post31 stycznia 2012, 18:32 - Wt

No i dorwałem w łapy Aramis Havana w starej wersji.Podobieństwo do starego Montana Perfums Homme jest nieprawdopodobnie duże.Ale różnice są oczywiście.Havana w pewnym momencie przypomina mi Ungaro III :) Aramis jest też gładki i bardzo przyjemny.
Mój obecny TOP 3
YSL Kouros
Guy Laroche Horizon
YSL Rive Gauche

FourOfKind

Post31 stycznia 2012, 20:18 - Wt

Nie znam Ungaro III, ale w takim razie muszę poznać.

Dużo tytoniu w starej Havanie?

RayFlash

Super Perfumaniak

Post31 stycznia 2012, 23:00 - Wt

FourOfKind napisał(a):Jestem za rozbiórką niebieskiej Havany. Mam napisać w odpowiednim temacie, czy robimy własnymi siłami? Ray, wchodzisz w to?

Umknęło mi Twoje pytanie, Four. Wybacz. Wiesz, jest bardzo prawdopodobne, że w wakacje będę w USA, więc spróbuję rozejrzeć się tam za całą flaszką. Swoją drogą, jeszcze niedawno była na Fragrancenet.com za ok. $50.

RayFlash

Super Perfumaniak

Post31 stycznia 2012, 23:03 - Wt

robe napisał(a):(...) Havana w pewnym momencie przypomina mi Ungaro III :) Aramis jest też gładki i bardzo przyjemny.

Muszę przyznać, że ta część Twojej wypowiedzi nie nastraja mnie zbyt entuzjastycznie. :)

robe

Post01 lutego 2012, 11:44 - Śr

Te ungaro III jakoś mi przemkneło przez głowę.Skojarzenie jest błędne, spokojnie to zupełnie inne zapachy.Nie mogę za dużo napisać na dzisiaj bo testująć havana czuję cały czas montana homme z pudrowym tytoniem :) .Havana to bardzo nowoczesny zapach.Praktycznie żadnego dziadkowego skojarzenia.Moc średnia.No ale co po fendi uomo albo trussardi ma moc ;) .
Havana tak zupełnie nieoficjalnie skojarzył mi się z:
-stary adidas ,chyba numer jeden .
-adidas active bodies
Ale tak jak napisałem zupełnie nieoficjalnie i nikt sie ze mną pewnie nie zgodzi.
Stawiam na równi montana perfums homme z aramis havana.Dotyczy to montana wszesnych wersji jakie miałem w postaci miniaturowej.Montana wydany został trochę wczesniej.
Czy aramis jest wart zakupu w starej wersji?Gdyby ceny były bardziej ludzkie oczywiście że tak :) .
W sumie z tych dwóch wybieram John Player Specjal For men z 1984 roku :D .Tytoń ,benzyna i mydło.
Mój obecny TOP 3
YSL Kouros
Guy Laroche Horizon
YSL Rive Gauche

robe

Post01 lutego 2012, 21:41 - Śr

http://allegro.pl/adidas-classic-100ml- ... 82779.html
To chyba ten zapach adidas przypomniał mi się podczas spotkania z aramis havana.Nie mam pojęcia skąd to skojarzenie ale pojawiło sie i pewnie cos w tym jest .Odnosnie samego havana to jest subtelniejszy i łagodniejszy od montana homme.Bardzo dobry -dałem 5 spokojnie.
Mój obecny TOP 3
YSL Kouros
Guy Laroche Horizon
YSL Rive Gauche

FourOfKind

Post01 lutego 2012, 22:06 - Śr

Wow, jaka cena tego adidasa.

Ja Havanie dałem "6" :D

robe

Post01 lutego 2012, 22:16 - Śr

FourOfKind napisał(a):Wow, jaka cena tego adidasa.

Ja Havanie dałem "6" :D

Ten adidas z linku jak i active bodies z tamtego okresu to był jakby inny adidas jesli chodzi o zapachy.Nie wspomne o ubraniach i butach ;)
Mój obecny TOP 3
YSL Kouros
Guy Laroche Horizon
YSL Rive Gauche
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie