Teraz jest 27 maja 2020, 15:26 - Śr

• Reklama

Dior - Homme Cologne 2013

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Dior - Homme Cologne 2013 (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
7
3%
3 - Przeciętny
9
4%
4 - Dobry
33
16%
5 - Bardzo dobry
91
44%
6 - Genialny
65
32%

Liczba głosów : 205

• Autor
  • Wiadomość

Marciu

Dior - Homme Cologne 2013

Post04 marca 2013, 18:32 - Pn

Obrazek

Rok wydania - 2013

Nos - Francois Demachy

Nuty: g: kalabryjska bergamotka
s: kwiat grejpfruta
b: piżmo
Ostatnio edytowano 04 marca 2013, 18:52 - Pn przez Marciu, łącznie edytowano 1 raz

Marciu

Re: Dior - Dior Homme Cologne 2013

Post04 marca 2013, 18:51 - Pn

Poniewaz nie znalazlem tematu w katalogu, no to zalozylem(prosze o skasowanie, jesli juz jest, ale nie widzialem :/)

Dzis mam go na sobie. Pierwsze wrazenia? Wrocil stary Dior Homme Sport! Co prawda, sklad jest inny, ale ta sama, naturalna, cytrynowa swiezosc wystepuje i w jednym, i w drugim zapachu. Mam wrazenie, jakbym wachal sok ze swiezo wycisnietej cytryny, znaczy sie bergamotki ;) Klimaty cytrusowe brzmia caly czas, mam skojarzenia z dwoma zapachami: jak juz mowilem, ze starym DHS(2008) oraz.... z Davidoffem Champion! Wydaje mi sie, ze nuty wylaza tu dosc szybko, gdyz poczulem inny, cierpki zapach - czyli kwiat grejpfruta - po ok. 30 minutach od aplikacji, a po 4. godzinie trwania zapachu, calosc jakby sie ocieplila - mniemam, iz to za sprawa pizma.

A teraz moje wrazenia. Calosc jest orzezwiajaca i na pewno bedzie to hit albo jeden z hitow nadchodzacego lata. Tak jakby wziac lyk zmrozonej lemoniady - na ciele uzyskuje taki wlasnie efekt. Perfumy wystepuja, sadzac po nazwie, w koncentracji EDC, jesli sie myle, to prosze zweryfikowac. Jednak trwalosc na pewno jest na poziomie co najmniej starego DHS - aktualnie prawie 6 h po aplikacji, i zapach jest dobrze wyczuwalny. Projekcja niewatpliwie jest atutem tych perfum, jest co najmniej na dlugosc ramion, a mam wrazenie, ze nawet "siedze w chmurce DHC" - jest dobrze wyczuwalny i komplementowany przez otoczenie.

Poprosze o ankiete ;) Dior Homme Cologne 2013 zasluguje na mocne 5.

tomson69

Aktywny forumowicz

Re: Dior - Homme Cologne 2013

Post04 marca 2013, 20:18 - Pn

Ostatnio będąc w perfumerii M, psiknąłem sobie go na nadgarstek i jakoś wielkiego wrażenia na mnie nie zrobił. Bardziej spodoba mi się DHS 2012

darivsz

Aktywny forumowicz

Post06 marca 2013, 19:02 - Śr

Marciu napisał(a): jest dobrze wyczuwalny i komplementowany przez otoczenie.

Nie wiem, jak ten zapach jest zmajstrowany, ale zebrałem za niego masę komplementów. Ludzie bardzo pozytywnie reagują na ten zapach.

Marciu

Post06 marca 2013, 19:41 - Śr

darivsz napisał(a):
Marciu napisał(a): jest dobrze wyczuwalny i komplementowany przez otoczenie.

Nie wiem, jak ten zapach jest zmajstrowany, ale zebrałem za niego masę komplementów. Ludzie bardzo pozytywnie reagują na ten zapach.

od Diora z czyms takim spotkalem sie tylko ze starym Sportem('08). Reszta zapachow - glownie te z serii Homme (Homme+Intense) + Fahrenheit 32 nie byly komplementowane, gdy je nosilem. Moze po prostu te swietnie zmiksowane cytrusy, o ktorych pisalem, dobrze sie na mnie ukladaja :)

mathu

Aktywny forumowicz

Post06 marca 2013, 21:00 - Śr

OK, a napiszcie coś o różnicach w stosunku do Sporta po reformulacji.

darivsz

Aktywny forumowicz

Post06 marca 2013, 21:20 - Śr

W Homme Cologne zaczyna się mocną, cierpką cytrusową nutą. Homme Sport ma wyczuwalną nutę irysa, to dużo zmienia w odbiorze zapachu. Sport jest mniej cytrusowy, bardziej pudrowy. Po upływie czasu Cologne traci na cierpkości, ale dalej jest cytrusowy, po czasie piżmo dochodzi do głosu. Zostaje piżmowo-cytrusowa baza. Cologne wydaje mi się lepszym zapachem stricte letnim.

Marciu

Post06 marca 2013, 21:32 - Śr

mathu napisał(a):OK, a napiszcie coś o różnicach w stosunku do Sporta po reformulacji.

Jak dla mnie, teraz, po zapoznaniu sie z Cologne 2013, Sport 2012 bardziej przypomina mi Homme klasycznego. Szczegolnie przez pierwsza godzine trwania zapachu. Homme plus cytrusy. Potem, gdy juz ten irys sie wyciszy, dostajemy zapach w 90%(jak na moj nos) podobny z DHS '08. Te 10% roznicy to imbir, ktorego raz czuje, a raz nie(z tym, ze w duzo mniejszej ilosci niz w starym Sporcie).

Cologne '13, jak juz darivsz powiedzial(ja zreszta tez), to cytrusy(glownie). Ale wlasnie - tutaj pojawia sie pizmo!

Jak dla mnie, zapach idealny to : formula ze starego Sporta plus dodatek pizma w bazie lub formula z nowego Cologne plus dodatek imbiru w sercu. Moge sobie pomarzyc :/ :roll:

Ogolnie, powiedzialbym, ze Sport 2012 mozna potraktowac jako perfumy na jesien/zime, zas Cologne 2013 jako zapach na wiosne i lato.

Aha, DHS '12 musze obficie aplikowac, by uzyskac te 5 h trwania. Cologne '13 jest(przynajmniej dla mnie) pod tym wzgledem lepszy, duzo lepsza trwalosc(tutaj jest podobienstwo ze Sportem '08) niz w przypadku nowego Sporta, projekcja w obydwu na mnie byla porownywalna(troche ponad dlugosc ramion).

mathu

Aktywny forumowicz

Post06 marca 2013, 21:37 - Śr

Czyli Cologne to czyste cytrusy bez dodatków? Efekt naturalnej cytryny jest zachowany?

Marciu

Post06 marca 2013, 21:44 - Śr

Jak najbardziej! Jedna z najbardziej naturalnych cytryn(dokladnie sok ze swiezo wycisnietej cytryny) plus naturalny grejpfrut(sok).

mathu

Aktywny forumowicz

Post06 marca 2013, 21:46 - Śr

Hmmm, no to trzeba będzie sprawdzić. Szkoda jednak, że nie ma już żadnej wersji z imbirem.

misiek87

Post08 marca 2013, 00:25 - Pt

Będąc wczoraj w D skusiłem się na zapoznanie z tą nowością gdyż zapachy Diora zawsze mają coś w sobie, zarówno męskie jak i damskie, jest to jedna z moich ulubionych marek. Dziś w S również spróbowałem i....
Muszę stwierdzić, że zapach jest wyrazisty, z małą ilością składu i bardzo świeży, dosyć mocny jak to u Diora bywa...zapach idealny na nadchodzące pory roku. Może nie leży w moich ulubionych preferencjach, ale przyjemny i podobający się dlatego oczywiście z szacunku dla marki już jest w drodze do mojego domu...także będziemy testować dalej:)

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post09 marca 2013, 09:32 - So

Świetny wypust. Coś mnie przez chwile uwierało w bazie ale to było chwilowe i prawdopodobnie złudne.
W zasadzie kompozycja zbyt wiele nie ewoluuje na mojej skórze, dosyć mocno przypomina
starego dobrego Dior Homme Sport'a ale jest jakby jeszcze prostszy...
Polecam, piekny flakon...

Marciu

Post09 marca 2013, 09:48 - So

kwiatek napisał(a):Świetny wypust. Coś mnie przez chwile uwierało w bazie ale to było chwilowe i prawdopodobnie złudne.
W zasadzie kompozycja zbyt wiele nie ewoluuje na mojej skórze, dosyć mocno przypomina
starego dobrego Dior Homme Sport'a ale jest jakby jeszcze prostszy...
Polecam, piekny flakon...

Owszem, jest prostszy. Ale tu, odwrotnie do Fafarafy 32, nie oznacza to prostszy = gorszy ;) A wrecz przeciwnie.

Co do flakonu, jest piekny, ale jakos nieporecznie mi sie to trzyma. Mowie o 125 ml. Bo nie wiem w koncu, czy beda flaszki 75 ml :?

darivsz

Aktywny forumowicz

Post09 marca 2013, 11:37 - So

Są flaszki 75 ml.

drlumpy

Forumowicz

Post09 marca 2013, 12:00 - So

Może i nie jest to złożony zapach ale jest bardzo świeży, naturalny i ma w sobie to coś. Bardzo przypomina homme sport z 2008 bez imbiru. Lubię takie naturalne zapachy, którymi mogę się bezpiecznie wypsikać i nikt mnie nie zjedzie, że przesadziłem z aplikacją :lol: Oceniam na razie na 5-

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post09 marca 2013, 23:03 - So

Dziś zaliczyłem szybki blotterowy test. Póki przypomina mi skrzyżowanie starego Homme Sport z Chanel AHS Cologne.
http://perfumowyblog.com. ...bo zapach ma znaczenie...
http://perfumaniac.wordpress.com...because scent matters...

Nie samymi perfumami fqjcior żyje: https://www.youtube.com/channel/UCyBGBE4YwFTwg6IRtfy-18Q

Marciu

Post09 marca 2013, 23:07 - So

fqjcior napisał(a):Dziś zaliczyłem szybki blotterowy test. Póki przypomina mi skrzyżowanie starego Homme Sport z Chanel AHS Cologne.

Mam pytanie, bo nie znam AHS Cologne. Prosze nie bic, przepraszam za OT. Czy ma on cos wspolnego z klasycznym AHS EDT? Czy jest to typowo cytrusowy zapach, bez zadnej wanilii?

Jeszcze raz przepraszam, ale musialem Cie o to zapytac :oops:

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post09 marca 2013, 23:56 - So

Marciu napisał(a):
fqjcior napisał(a):Dziś zaliczyłem szybki blotterowy test. Póki przypomina mi skrzyżowanie starego Homme Sport z Chanel AHS Cologne.

Mam pytanie, bo nie znam AHS Cologne. Prosze nie bic, przepraszam za OT. Czy ma on cos wspolnego z klasycznym AHS EDT? Czy jest to typowo cytrusowy zapach, bez zadnej wanilii?

Jeszcze raz przepraszam, ale musialem Cie o to zapytac :oops:

Odpowiedziałem na PW. Zachęcam do tego typu kontaktu, zamiast offtopować i zaraz potem przepraszać. ;-)
http://perfumowyblog.com. ...bo zapach ma znaczenie...
http://perfumaniac.wordpress.com...because scent matters...

Nie samymi perfumami fqjcior żyje: https://www.youtube.com/channel/UCyBGBE4YwFTwg6IRtfy-18Q

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Odp: Dior - Homme Cologne 2013

Post10 marca 2013, 09:37 - N

Też niestety testowałem tylko na papierku. Mimo, iż to głównie zapach cytryny, to zaskakuje swoją naturalnością.
Ale ja w sumie nie o tym. Nigdy jeszcze czegoś takiego nie miałem po wzięciu flakonu do ręki. Nacisnąłem raz atomizer i nie mogłem przestać pryskać. Niesamowite to było, jak cudownie pracował. Flakon też bardzo ładny. Niby to już było, ale prezentuje się świetnie. Dior jeszcze potrafi trzymać wysoki poziom. Za to ode mnie ma wielkiego plusa. Przynajmniej za butelkę ;)
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie