Teraz jest 26 października 2020, 01:22 - Pn

• Reklama

Giorgio Armani - Eau de Nuit

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Giorgio Armani - Eau de Nuit (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
2
7%
2 - Słaby
1
3%
3 - Przeciętny
5
17%
4 - Dobry
9
30%
5 - Bardzo dobry
11
37%
6 - Genialny
2
7%

Liczba głosów : 30

• Autor
  • Wiadomość

Grzegorz-2

Forumowicz

Giorgio Armani - Eau de Nuit

Post08 lutego 2013, 21:08 - Pt

Dziś miałem okazję poznać ( przedpremierowo :D ):
armani-eau-de-nuit.jpg

nuty górne: bergamotka, różowy pieprz
nuty środkowe: kardamon, gałka muszkatołowa, irys, heliotrop
nuty dolne: cedr, tonka, ambra

Dziwne, bo czuję w nim wetiwer którego nie ma w składzie. Co do szczegółów to niech fachowcy się wypowiedzą.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Marciu

Re: Giorgio Armani - Eau de Nuit

Post08 lutego 2013, 21:45 - Pt

Mnie interesuje, na ile czuc w nim irys i kardamon.

Juz o tym pisalem, bardzo obiecujaco to wyglada, patrzac na sam sklad nut zapachowych.

KrzysiuKubus

Post08 lutego 2013, 23:27 - Pt

Dzisiaj go dojrzałem w syforze, ucieszyłem się niezmiernie bo byłem przekonany, że zobaczę również nowego Diora Homme Cologne, a tu klops niestety... Co do Armaniego, pierwszy moment otwarcia a ja mam wrażenie, że gdzieś już to czułem, że wącham normalnego Dior Homme. Początkowa faza bardzo mi go przypomina być może za sprawą irysa, niestety mój entuzjazm nie trwał długo bo kilkanaście minut później zapach zawędrował w stronę jakiś dziwnych słodkich nut, nie wiem czemu ale miałem wrażenie, że czuję tu truskawkę. Z minuty na minute było co raz gorzej, po 2-3 godzinach na wierzch wyszedł jakiś dziwny składnik nie wiem co to, ale coś podobnego jest w szarym Bossie, który mnie niezmiernie dusi i którego nienawidzę :) Trudno to nazwać testem, ale pierwsze wrażenie sprawiło, że nie pokusiłbym się nawet o próbkę

Peter

Bardzo aktywny forumowicz

Post09 lutego 2013, 18:21 - So

I ja również próbowałem go dziś w S.
Początek to dla mnie uderzające podobieństwo do Dior Homme Intense. Niestety, nie mogę o nim powiedzieć ponadto zbyt dużo,ponieważ po ok.30 min zrobił się bliskoskórny i jedyną rzeczą,która ostała się po nim, była szminka :cry:
Ponieważ nie lubię Dior Homme Intense,więc podziękuję i za tego Armaniego ;)

Meister

Super Perfumaniak

Post09 lutego 2013, 18:31 - So

Ja psiknąłem go jedynie na blotter.
Blotterkowo to zapach słodko - pudrowy, przynajmniej na początku. Nie wzbudził we mnie wielkiego entuzjazmu, ale test nadgarstkowy zapewne przeprowadzę.

Marciu

Post09 lutego 2013, 19:18 - So

W takim razie koniecznie musze go przetestowac :D

darivsz

Aktywny forumowicz

Post15 lutego 2013, 22:08 - Pt

W początkowej fazie przypomina mi trochę Dior Homme, lecz Dior jest przy nim killerem. Dalej przypomina wymieszany Dior Homme i Armani Code. Nie ma znacznego podobieństwa do Dior'a. Przypomina go przez pudrowość, lekko szminkowy akcent. Trwałość nawet dobra, ale kompozycja i projekcja niestety słaba. Śmiało można go umieścić na tej samej półce co najnowsze zapachy Gucci. Słabo i drogo.

farello

Post15 lutego 2013, 23:04 - Pt

^ bardzo podobnie go odebrałem po dzisiejszej wizycie w S. , kolejna zapchajpółka.

Marciu

Post20 lutego 2013, 19:49 - Śr

Ocenilem na 3, choc wlasciwie moja ocena dla niego to 3,5 a wiec zanizylem w dol.

Oczekiwalem troche wiecej po tym zapachu... Jest w nim wyraznie wyczuwalny irys(ta maslano-papierowa nuta), nieco przypraw korzennych(kardamon, galka muszkatolowa) i duuuuzo tonki. Ani bergamotki, ani pieprzu ja niestety nie poczulem. Ambry wlasciwie tez nie.

Najbardziej podoba mi sie serce tego zapachu, a zaraz potem glowa, a w ogole nie podoba mi sie baza... Baza to ulepkowatosc znana mi z Code/Code Ultimate, ale mniej slodko jednak.

Mial mnie zachwycic, ale niestety to nie nastapilo. Sam raczej nie dokonalbym zakupu tych perfum. Gdyby "podkrecic" w nim intensywnosc przypraw(przede wszystkim pieprz! A takze galke muszkatolowa i kardamon) to byloby ciekawie... Ale z racji tego, ze jest, jak jest, nie moge niestety powiedziec o tym zapachu, ze jest ciekawy...

misiek87

Post22 lutego 2013, 23:38 - Pt

KrzysiuKubus napisał(a):Dzisiaj go dojrzałem w syforze, ucieszyłem się niezmiernie bo byłem przekonany, że zobaczę również nowego Diora Homme Cologne, a tu klops niestety... Co do Armaniego, pierwszy moment otwarcia a ja mam wrażenie, że gdzieś już to czułem, że wącham normalnego Dior Homme. Początkowa faza bardzo mi go przypomina być może za sprawą irysa, niestety mój entuzjazm nie trwał długo bo kilkanaście minut później zapach zawędrował w stronę jakiś dziwnych słodkich nut, nie wiem czemu ale miałem wrażenie, że czuję tu truskawkę. Z minuty na minute było co raz gorzej, po 2-3 godzinach na wierzch wyszedł jakiś dziwny składnik nie wiem co to, ale coś podobnego jest w szarym Bossie, który mnie niezmiernie dusi i którego nienawidzę :) Trudno to nazwać testem, ale pierwsze wrażenie sprawiło, że nie pokusiłbym się nawet o próbkę

To samo wrażenie dziś miałem po pierwszych chwilach testując go w perfumerii, że podobne nuty do Diora Homme (swoją drogą Dior Homme Intense to zapach, który kocham, z którym wszyscy mnie kojarzą), ale później jakoś wszystkie fajne i te przyjemne dla mnie nuty gdzieś się podziały. Rozczarowałem się, może przy późniejszych testach przekonam się bardziej do tego zapachu.

mrk.

Forumowicz

Post01 marca 2013, 14:53 - Pt

Słaby mix Code & Dior Homme , po 3 h wwąchuje się w nadgarstek i delikatnie wyczuwam lekką pudrową nutę. Parametry użytkowe kiepściutkie.

TomiU

Forumowicz

Post24 kwietnia 2013, 17:04 - Śr

Podziwiam Wasze nosy. Czytając Wasze opisy mam zawsze pewność, że ze mną jest coś najwyraźniej nie teges. :) Po 15 minutach od psiknięcia na nadgarstku pachniał mi kompotem wiśniowo-czereśniowym. :) Prawdę mówiąc, całkiem przyjemnie! Przetestuję go jeszcze dokładniej niebawem.
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.
Jerome K. Jerome

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/2715/

lucbach

Forumowicz

Post23 maja 2013, 17:11 - Cz

Widzę, że głosy wyraźnie podzielone w stosunku do tego zapachu. Dziś przetestowałem i widzę, że już przede mną ktoś wyczuł w nim Diora Homme. Ja czuję w nim jeszcze dużo z CH 212 Sexy Men - nie wiem czy też mieliście podobne odczucia.

Zapach bez rewelacji, dlatego poraziła mnie cena w S. - grubo ponad 400 zł...
Hall of fame:

1. Amouage Opus II
2. Lorenzo Villoresi - Patchouli
3. L'Occitane - Eau des Baux

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post25 grudnia 2013, 16:45 - Śr

Trochę zlekceważyłem tę premierę, zostawiając sobie jej dokładniejsze testy na koniec roku. Tymczasem Eau de Nuit mile mnie zaskoczyło, szczególnie w kontekście niewygórowanych oczekiwań, jakie miałem w związku z tym pachnidłem. Z racji bardzo wyraźnej nuty irysowej, analogie z Dior Homme/Intense naturalnie są uzasadnione, z tą jednak różnicą, iż irys z Eau de Nuit występuje w towarzystwie wyraźnych przypraw, z różowym pieprzem i gałką muszkatołową na czele. Wyczuwam także coś na kształt nuty "migdałowej", za co może odpowiadać połączenie heliotropu i bobu tonka. Ewidentnie pojawia się ta charakterystyczna lipstick note, co ponownie sugeruje skojarzenia z Diorem. Reasumując, bardzo urodziwy to zapach, i na pewno nie - jak to określił któryś z moich przedmówców - " zapchajpółka ". Moja ocena w ankiecie; mocne "4".

blackcat

Aktywny forumowicz

Post27 czerwca 2014, 22:18 - Pt

Skrzyżowanie Dior Homme z YSL La Nuit i kompotem czereśniowym. Zdecydowanie gorszy od dwóch pierwszych, a i kompot nie jest bez szans :lol:

nowy48

Forumowicz

Post29 czerwca 2014, 14:48 - N

A mi przypadł do gustu. Jedyny z poznanych Armani który ma coś do powiedzenia a nie jak nijaki Code czy massowy Aqua. Trwałosc nastogodzinna projekcja średnia i ogólnie przyjemnie sie go znosi i nosi zatem godny polecenia. Do Diora to raczej bym go nie przyrównał podobnie ja do La nuit. Szybciej moze do Allure Homme-ale to tez porównanie na wyrost.
Złote myśli użytkownika:
Marcin__ napisał(a):
"Nigdy nie testowales na sobie niczego na miejscu w perfumerii (w tym m. in. globalnie)?"
"Bardzo cieszy mnie wznowienie produkcji, bo teraz przynajmniej nie muszę się spieszyć."

Heniek

Post29 czerwca 2014, 15:09 - N

Oceniłem na 1, to była jedna z moich pierwszych ocen, jaką wystawiłem tutaj.

Co mi się w nim nie podoba: powielanie kompozycji, parametry, cena.

Co mi się w nim podoba: nic, stąd taka, a nie inna ocena.

Trwałość 4-5 h, projekcja - trzyma się blisko skóry. W zimnych temperaturach ginie bardzo szybko, od 10 stopni w górę trwa troszkę dłużej.

Obecnie - najgorszy zapach Armani, jak dla mnie (ze wszystkich jakie poznałem).

nowy48 napisał(a):... Do Diora to raczej bym go nie przyrównał ...

I słusznie. PS czytałem Twoją opinię na wizażu (nie mam konta, ale czytuję tam recenzje)... Cóż, kompletnie się z nią nie zgadzam, ale co człowiek, to inny gust i szanuję ją.

jacroza

Forumowicz

Post21 stycznia 2015, 10:17 - Śr

Czy tylko ja wyczuwam w otwarciu tytoń? Nigdzie w opisach nie spotkałem tego składnika a ja wyraźnie czuję tytoń. I to duże jego pokłady :)

marxel

Post23 stycznia 2015, 00:09 - Pt

tytoniu nie wyczywam, choć suchość otwarcia pewnie zrodziła takie skojarzenie, padło wiele porównań, a czy tylko ja czuje w otwarciu Loccitane eau de baux ?

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Post23 stycznia 2015, 16:50 - Pt

Polaczenie dior homme-intense.parametry dobre z poczatku projekcja ok 2h glosna pozniej zapach robi sie stonowany lecz nadal wyczuwalny.Zapach raczej na chlodne miesiace jesien/zima beda idealne.Nocny Armani wedlug mnie jest zapachem dobrym odemnie mocne '4".na randki jak najbardziej!!!taki mily slodziaczek 8-) ps.nie nazwalbym go "zapchajpolka"
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie