Teraz jest 22 października 2020, 06:35 - Cz

• Reklama

Charriol - Royal Leather

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Charriol - Royal Leather (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
9%
4 - Dobry
1
9%
5 - Bardzo dobry
7
64%
6 - Genialny
2
18%

Liczba głosów : 11

• Autor
  • Wiadomość

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Charriol - Royal Leather

Post01 stycznia 2013, 17:49 - Wt

Skład:
Głowa- szafran, kwiat imbiru, różowy pieprz.
Serce- irys, skóra, suszone owoce.
Baza- drzewo sandałowe, cedr, ambra.

Obrazek

Royal Leather został stworzony przez Raphaela Haury i wypuszczony na rynek w 2012 roku. Należy do kategorii zapachów skórzanych i dostępny jest w koncentracji wody perfumowanej.

Zostałem bardzo pozytywnie zaskoczony przez ten zapach. Pierwsze kilkadziesiąt minut to podróż w inne miejsce. Otwarcie przeniosło mnie do zakładu szewskiego, gdzie powietrze przesiąknięte jest zapachem skór, past i wosków oraz innych akcesoriów do butów, a sam szewc lubuje się w owocach i ma na blacie wielki kosz z nimi. Nie jest człowiekiem cierpliwym i po godzinie wyrzuca mnie ze swojego zakładu rzucając we mnie bananami, jabłkami i ku.wami.
Po dwóch testach mogę stwierdzić, że to dobry zapach. Może nawet bardzo. Brakuje mu mocy i trwałości, choć to może ulec zmianie. Jak to przy pierwszych kontaktach bywa. Natomiast urzekający jest bardzo realistyczny zapach wspomnianego przeze mnie zakładu szewskiego. Nie wiem, czy wszystkie tak pachną. Jak dotąd te, w których byłem przesiąknięte były identycznym akordem skóry jak ten w Royal Leather. Do tego owoce. Na początku schowane gdzieś głęboko z czasem zaczynają dominować kompozycję i ta w zasadzie staje się owocową z lekką skórzaną nutą. Fajne to i bardzo mi się podoba takie połączenie. Ciężko mi jednak sobie wyobrazić na jaką okazję ten zapach byłby dobry. Na co dzień nie bardzo. To chyba faktycznie perfumy dla szewca.

Scorrpion

Hiper Perfumaniak

Re: Charriol - Royal Leather

Post01 stycznia 2013, 20:43 - Wt

Po dwóch globalnych testach muszę przyznać,że zapach ten,to spore zaskoczenie in plus.Ze względu na swoją "inność",ciężko go zaszufladkować do jakiejś konkretnej kategorii.Oczywiście na pierwszy plan wychodzi skóra.I jeśli w równie niezłym CANALI Style skóra jest połączona z jakimiś świeżymi nutami,to tutaj mamy ją z suszonymi owocami.
Zapach na pewno warty poznania,nie tylko dla fanów skórzanych zapachów.Trwałość jak na mnie bardzo dobra - min.8h.Po pierwszym teście czułem go nawet po 13h...Projekcja również na niezłym poziomie.Czułem ten zapach wokół siebie przez cały czas jego trwania.A czy jest wyczuwalny dla otoczenia - tego nie wiem.Nikt mnie jeszcze o tym nie poinformował :)

Johno

Perfumaniak

Post11 czerwca 2013, 18:17 - Wt

Wczorajszy mini test mnie zdumiał, lekki strzał na nadgarstek godzina 11;00 cały dzień pracy, siłownia, prysznic, dziś kolejny dzień pracy, rower, godzina 19;00 następnego dnia a tego drania nadal czuć! to jest aż niemożliwe ;p

Otwarcie nie przypadło mi do gustu, irys i imbir wychodzą na pierwszy plan i znikają po jakiś 2-3h, zostawiając lekką słodycz ze skóra.

Andres Iniesta

Aktywny forumowicz

Post12 czerwca 2013, 15:15 - Śr

Bardzo mnie zaciekawiły Wasze opisy, jest to jeden z niewielu nowych zapachów, które mam ochotę sprawdzić i może nawet kupić w ciemno. Canali Style bardzo mi się podoba, ale brakuje mu troszkę pazura i mocy. Zapach skóry może nie jest najlepszy na lato - jednak chętnie sprawdzę. W związku z tym pytanie, gdzie to cudo można powąchać ???

Jadwing

Bardzo aktywny forumowicz

Post12 czerwca 2013, 15:51 - Śr

pknbgr napisał(a): Nie jest człowiekiem cierpliwym i po godzinie wyrzuca mnie ze swojego zakładu rzucając we mnie bananami, jabłkami i ku.wami.

:lol:
Grzegorzu, robisz ostatnio furrorę na Wizażu swoimi obrazowymi impresjami na temat zapachów :D
Zaciekawiły mnie nuty, zapisuję Royal Leather jako muszwąch - czy faktycznie da się tam wyczuć szafran? Wizja wyrazistej, skórzano-szafranowej kompozycji ze szczyptą słodyczy bardzo mnie pociąga...

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post12 czerwca 2013, 16:46 - Śr

Poratuj linkiem do konkretów na Wizażu cobym mógł się sławą ponapawać. :mrgreen:

Jadwing

Post12 czerwca 2013, 17:07 - Śr

Jak już się otrząśniesz z brokatu i konfetti, to napisz proszę jak się ma sprawa z tym szafranem 8-)

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post12 czerwca 2013, 17:21 - Śr

Heh, gdybym to przeczytał 10 minut wcześniej, to bym się prysnął tym Charriolem. Sam jestem go ciekaw. Bo już za wiele nie pamiętam.

Łukasz1234

Forumowicz

Post01 lutego 2014, 08:07 - So

Jak dla mnie najlepsza skóra,dużo lepsza niż Tuscan Leather,choć blizniaczo podobne to jednak tańsze w tym przypadku lepsze

Łukasz1234

Forumowicz

Post22 marca 2014, 15:19 - So

Zmieniłem ocene na 6,ciepło,za oknem 20 stopni i jest piękny,na 2 nadgarstku TL Toma Forda i Tomek jest bardzo duszący.Wygrywa Charriol,muszę zrobić zapas bo może niespodziewanie zniknąć z rynku

nowy48

Forumowicz

Odp: Charriol - Royal Leather

Post04 kwietnia 2014, 07:28 - Pt

Po 2 dniach testu musze przyznać że to pachnidlo dobre ale nie najlepsze w swojej kategorii. Gdzies juz czulem podobna wariacje nt skory podanej w Royal leather. Wg mnie bardzo znajomo brzmi lalique equus. Z tym ze propozycja lalique jest bardziej ciekawa, bogatsza w skladniki i nie wysladza sie na mnie tak bardzo jak royal leather. Trwalosc na mnie 8h. Projekcja bez rewelacji. Z rodziny charriol poki co 1sze miejsce zajmuje kremowo-oudowe Royal Platinum.
Złote myśli użytkownika:
Marcin__ napisał(a):
"Nigdy nie testowales na sobie niczego na miejscu w perfumerii (w tym m. in. globalnie)?"
"Bardzo cieszy mnie wznowienie produkcji, bo teraz przynajmniej nie muszę się spieszyć."

kudzior

Ultra Perfumaniak

Post22 czerwca 2014, 10:36 - N

Charriol zaczyna robić ogromna furorę za granicą, ale my byliśmy pierwsi :)

Shao

Post11 stycznia 2015, 15:58 - N

Bardzo chętnie spróbowałbym tych perfum po tym jak zachwycił mnie TL po próbie w Douglasie. TL jest zbyt drogi a podobno ten kosztuje ~150 za 100 ml. Gdzie można je dziś kupić?

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post11 stycznia 2015, 16:55 - N

Zapoluj na Montale Aoud Leather. To skoncentrowany Charriol, nie tak słodki jak Ford.

Shao

Post11 stycznia 2015, 17:02 - N

To świetnie! Bo ostatnio cały czas noszę Encre Noire i teraz jak wącham coś słodkawego to próbuję zmyć :D Jeśli Montale są podobne do FL i RL z mniejszą ilością słodyczy to kupuję flakon w ciemno :D Dzięki za podpowiedz.

nowy48

Forumowicz

Post02 czerwca 2015, 22:08 - Wt

Ciężki do zdobycia na naszym rynku. Dziwne bo jakieś 2 lata temu był dostępny za całkiem przyzwoite pieniądze. Ogólnie podtrzymuje to co napisałem w zeszłym roku. Przyjemne pachnidło ale nie urywa pupy.
Złote myśli użytkownika:
Marcin__ napisał(a):
"Nigdy nie testowales na sobie niczego na miejscu w perfumerii (w tym m. in. globalnie)?"
"Bardzo cieszy mnie wznowienie produkcji, bo teraz przynajmniej nie muszę się spieszyć."

zepol

Post16 września 2015, 11:38 - Śr

Przyłączam się do pochwał. W tej cenie spodziewałem się czegoś znacznie gorszego.
Jak dla mnie to taka lepsza wariacja TL od Forda (nie kopia), do tego w śmiesznej cenie.

Must try dla każdego miłośnika skóry.
Geniuszu nie wyczuwam, ale 5 się należy.

maruz

Perfumaniak

Post16 września 2015, 13:21 - Śr

Właśnie ceny tego cacka mocno wzrosły. Dostępność również. Zapach od jakiegoś czasu niedostępny i unikatowy.
Co do samego zapachu, absolutna zgoda. Wyjątkowy, w klimacie TL od Forda. Aczkolwiek wyczuwam w nim kwiatki, które pasują bardziej damskiej kompozycji

American Beauty

Post27 września 2015, 15:06 - N

Świetny. Bardzo ładnie podana skóra i kwiaty. Urzekł mnie. Nieco leci w uniseks przez te kwiaty, ale jest po prostu piękny.
Szkoda, że obecnie po 350zł/100ml na Allegro.

Powrót do Perfumy męskie