Teraz jest 22 października 2020, 01:25 - Cz

• Reklama

Dermika - Exist

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Dermika - Exist (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
3
50%
5 - Bardzo dobry
3
50%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 6

• Autor
  • Wiadomość

xentrix

Super Perfumaniak

Dermika - Exist

Post15 grudnia 2012, 23:29 - So

Obrazek

Eleganckie połączenie nut owocowych z aromatami ziołowymi oraz nutami korzennymi.

Udało mi sie znaleźć informacje na temat składu oraz twórcy .Nie wiem czy są prawdziwe .Wyglada to niby tak :

Głowa : grejpfrut , cytryna , kolendra
Serce : kardamon , gałka muszkatołowa , szałwia , kwiat pomarańczy
Baza : bób tonka , drzewo sandałowe , drzewo cedrowe , ambra ,

Nos : Gerard Anthony

inne źródło podaje : cytryna , drzewo różane , kwiat pomarańczy , kardamon , imbir , drzewo cedrowe , tabaka ,

Nie wiem ,które dane są bardziej poprawne . Z tego co pamietam zapach jest elegancki i nie należy do świeżaków ...

zapach jest trudno dostepny , jednak da sie go zdobyć ...

podzielcie się opiniami , znacie go ?
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

domurst

Perfumaniak

Re: Dermika - Exist

Post15 stycznia 2013, 15:18 - Wt

Miałem krem z tej serii i jeśli użyta w nim substancja zapachowa jest wspólna z tą z EDT to określiłbym jako nienachalną i dość sympatyczną woń drewna i przypraw. Coś w stylu bardziej drzewnego Eau de Boisse od Kenzo
Luksus dla mnie - piękna kobieta u boku, perfumy i dobre espresso

Opium dla mas - blog o męskich perfumach
Fragrantica PL - mój profil

xentrix

Super Perfumaniak

Post15 stycznia 2013, 18:22 - Wt

domurst napisał(a):Miałem krem z tej serii i jeśli użyta w nim substancja zapachowa jest wspólna z tą z EDT to określiłbym jako nienachalną i dość sympatyczną woń drewna i przypraw. Coś w stylu bardziej drzewnego Eau de Boisse od Kenzo

tak to ta sama seria ..o ile jeszcze kremy i inne kosmetyki można kupić , to z wodą juz duzo trudniej,praktycznie niedostepna...(chociaz u mnie w miescie jest jeszcze, lezy długo,ludzie kupuja bardziej znane marki perfumowe).Czekam az im puszcza nerwy kiedys i zejdą cos z ceny (dzis cos koło 100zł) , wtedy może zakup rozważe. A mając na nadgarstku zapach ,to fakt jest przyjemny i nie nachalny...

domurst

Perfumaniak

Post15 stycznia 2013, 19:52 - Wt

Swego czasu na allegro pełno było aukcji od 1 zł z tą wodą
Luksus dla mnie - piękna kobieta u boku, perfumy i dobre espresso

Opium dla mas - blog o męskich perfumach
Fragrantica PL - mój profil

xentrix

Super Perfumaniak

Post24 marca 2014, 18:28 - Pn

zapach całkiem dobry , mało znany i niedoceniany - może dlatego ,ze polski ? A moze dlatego ,ze to DERMIKA - firma znana bardziej z kosmetyków - kremów , żeli, balsamów i róznego rodzaju maści.... No cóz nic na to nie poradzimy. Dzis już trudno dostepny - czasami sie trafi na A. , można go znaleźć także w "zapomnianych drogeriach" .Sam zapach typowo męski , dosyć nowoczesny . Dla mnie korzenno-ziołowy , lekko słodki. W składzie cytryna/grejpfrut , których ja tutaj nie czuję. Trwałosc dziś 8 godzin. Projekcja średnia - czasami daje o sobie znac w ciągu dnia . Trochę wydaje mi sie podobny do D&G The One ( miałem próbkę ).Dobry w zasadzie na kazdą okazje. Pora roku dla niego to wiosna/jesien . Syntetycznosci nie wyczuwam . Jak na polski produkt uważam ,ze to b.dobra pozycja . Ogólnie za całokształt ode mnie 4.

snaut

Aktywny forumowicz

Post25 marca 2014, 08:08 - Wt

Ja również nie wiem o co chodzi z tą syntetycznością - określenie to zwykle kojarzy mi się z wodami na lato - perfumami morskimi, zapachami ozonowymi, ogórkowymi - czego w Exist Dermiki z pewnością się nie wywącha. Exist jest elegancki, ciepły, świetnie wyważony i właśnie jak korzeń imbiru - cytrusowo-kwaskowaty i słodki w bazie jednocześnie.
Jeśli to prawda, że autorem tego zapachu jest Gerard Anthony - współtwórca m.in. kultowego Azzaro pour homme, autor S.T. Dupont pour homme - to już wystarczyłoby mi za rekomendację. Na liście poszukiwanych mam od jakiegoś czasu Excited Lapidus - to również jeden z zapachów Anthony'ego. Tym bardziej cieszę się z tego przypadkowego zakupu wody toaletowej od Dermiki.
Exist ma zaledwie pięć czy sześć lat, a nigdy nie widziałem go na półkach sklepowych; bardzo jestem ciekaw o co poszło - nieudolną promocję? a może wysoka cena początkowa odstręczyła klientów? Nasz popularny serwis aukcyjny na dzień dzisiejszy nie znajduje niczego na zapytanie o "exist dermika" - normalnie biały kruk - zapieczętować, poczekać jeszcze parę lat i będzie można kaprysić przy ofercie wymiany za Amułaże ;)
Daję mu 5, bo lubię taki niekrzykliwy, elegancki orient.

xentrix

Super Perfumaniak

Post25 marca 2014, 17:33 - Wt

snaut napisał(a):Exist ma zaledwie pięć czy sześć lat, a nigdy nie widziałem go na półkach sklepowych; bardzo jestem ciekaw o co poszło - nieudolną promocję? a może wysoka cena początkowa odstręczyła klientów? Nasz popularny serwis aukcyjny na dzień dzisiejszy nie znajduje niczego na zapytanie o "exist dermika" - normalnie biały kruk - zapieczętować, poczekać jeszcze parę lat i będzie można kaprysić przy ofercie wymiany za Amułaże ;)

w niektorych sklepach mozna go jeszcze spotkać ....na A. tez sie pojawia srednio raz na 2-3 miesiace ..trzeba po prostu wpisywac w wyszukiwarke A. do skutku :)

lukesho

Moderator

Post15 lipca 2014, 20:24 - Wt

Dostałem próbkę od xentrixa - za co serdecznie dziękuję. Zapach rzeczywiście z kategorii przyprawowej. Na czele gałka muszkatołowa i kardamon. Skojarzenia biegną w stronę Kenzo Jungle i w mniejszym stopniu Azzaro Visit. Przyjemnie i całkiem elegancko.

agat1969

Bardzo aktywny forumowicz

Post19 lipca 2014, 09:07 - So

Kupiłem tą wodę rok temu, upoloowałem na allegro, jak na tak niską cenę to zapach mnie urzekł i stoi w łazience na póleczce i jest w użyciu
Mente et Malleo

marcinklin

Bardzo aktywny forumowicz

Post11 grudnia 2014, 20:30 - Cz

A jak parametry użytkowe ? Oraz na jaką porę roku dedykowany jest zapach ?

xentrix

Super Perfumaniak

Post11 grudnia 2014, 23:01 - Cz

agat1969 napisał(a):Kupiłem tą wodę rok temu, upoloowałem na allegro, jak na tak niską cenę to zapach mnie urzekł i stoi w łazience na póleczce i jest w użyciu

ja mam 2 flachy , jedna na straganiku w niezłej cenie i jakos nikt nie chce , a szkoda bo to niezły zapach ;)
moze ktos przytuli ? :mrgreen:

marcinklin napisał(a):A jak parametry użytkowe ? Oraz na jaką porę roku dedykowany jest zapach ?

na mnie 8 godzin i srednia projekcja , pory roku to wg mnie wiosna/jesien , ewentualnie zima ale cieplejsze dni

Powrót do Perfumy męskie