Teraz jest 25 października 2020, 06:43 - N

• Reklama

Bijan - Nude for Men

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Bijan - Nude for Men (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
1
100%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 1

• Autor
  • Wiadomość

Meister

Super Perfumaniak

Bijan - Nude for Men

Post18 listopada 2012, 21:39 - N

Jako, iż zapach nie ma jeszcze swojego tematu, niniejszym zakładam nowy.
Oto dzisiejszy bohater:
Obrazek

Według portalu http://www.fragrantica.com, zapach pozycjonowany jest raczej na wiosenne i letnie miesiące, a nuty zapachowe składające się na tą kompozycję to: gardenia, ambra, piżmo, nuty cytrusowe oraz drzewne.

Muszę przyznać, że żadnej z w/w nut nie wyczuwam, a może tylko nie jestem świadomy, że to właśnie ten konkretny składnik odpowiada za taki odbiór zapachu.
U mnie powyższy zapach w ogóle nie powoduje skojarzenia z perfumami. Określiłbym go jako zapach proszkowej czystości. Po aplikacji uderza ostra nuta proszku do prania polanego gorącą wodą. Zapach czysty, ale nie lekki, może być przytłaczający. Po pewnym czasie zapach detergentu do prania łagodnieje, jednakże dalej jest bardzo dobrze wyczuwalny.
Do powyższego czasem dochodzi woń mokrego prania (bawełny), ale nie suszonego na wietrze, lecz dopiero co wyjętego z wiadra, w którym moczyło się przed właściwym praniem.
Co ciekawe wyczuwam w nim też taką specyficzną ziemistą nutę, jakby sucha ziemia do kwiatów polana wodą.
Gdybym poczuł ten zapach na ulicy, nie skojarzyłbym go z perfumami, pomyślałbym, że osoba ma na sobie po prostu świeżo uprane ubranie, może trochę zbyt słabo wypłukane.
Na pewno jest to zapach czysty, lecz brak mu moim zdaniem lekkości i świeżości. W bardzo ciepły, letni dzień chyba bym go nie założył.
Podsumowując zapach, jest jak najbardziej noszalny i zważywszy na cenę wart wypróbowania, ale mnie bardziej odpowiada czystość i świeżość w wydaniu Prady (Infusion d'Homme).

Maark

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Bijan - Nude for Men

Post02 lipca 2015, 20:54 - Cz

Dostałem odlewkę tego zapachu, wykonałem kilka testów i muszę powiedzieć, że mnie drażni. :roll:

Na mojej skórze idzie on w kierunku "Le Male-o-podobnym". Nie uważam tego za zaletę, bo zalatuje mi podróbą wody od Gaultiera. Nie czuję w nim specjalnej świeżości ani cytrusów, które są na liście składników. Otwarcie szybko znika i dalej zostaje na mnie tylko mdła baza. Nie oceniam póki co.

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Post02 lipca 2015, 21:04 - Cz

Co to wogile jest ten bijan (tak wiem że maja prawa do wizerunku M Jordana). Ma choć jedne dobre perfumy?

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post02 lipca 2015, 21:12 - Cz

grzegorz01 napisał(a):Co to wogile jest ten bijan (tak wiem że maja prawa do wizerunku M Jordana). Ma choć jedne dobre perfumy?

Kod: Zaznacz cały
Bijan is a men's fashion house founded by Persian designer Bijan Pakzad. Bijan (known professionally by his first name) migrated to the United States in 1973 and in 1976, with partner Dar Mahboubi, he established a menswear boutique in Beverly Hills, on famed Rodeo Drive. The designer's reputation was built on his high-quality, luxurious fashions and the "by appointment only" exclusivity of his showroom. The boutique continues to be billed as "the most expensive store in the world." By 1983, a second boutique had been launched in New York.

Bijan has dressed some of the world's most famous and powerful men, including U.S. Presidents Ronald Reagan, Barack Obama and George W. Bush, British Prime Minister Tony Blair and Russian President Vladimir Putin, as well as entertainers such as Tom Cruise, Usher and Jay Leno.

Bijan himself was known for his personal flair, reflected in the decor of his shop, his homes and his personal fleet of automobiles, which included customized Mercedes, Rolls Royce, Ferrari and other luxury vehicles in yellow and black, which were frequently parked in front his boutique. Bijan partnered with automakers Rolls Royce Motors and Bugatti to launch exclusively-designed editions of their vehicles in 2010.

The house of Bijan expanded its offering to include jewelry, watches, accessories, and fragrances.

Bijan Pakzad passed away in April 2011, but the company continues under the direction of Bijan's longtime business partner and friend, Dar Mahboubi. Bijan's three children all play a role in the company, with daughter Daniela having served as its creative director since 1984.

The first fragrances, Bijan for men and women, were launched in 1987. Bijan for Men won the FiFi award for 1987 Men's fragrance of the year. The fragrance collection, distinguished by the unique round shapes of its bottles and caps, has been widely distributed and has received multiple nominations and awards over the years. The current fragrance license for Bijan is held by Five Star Fragrances.

Designer Bijan has 20 perfumes in our fragrance base. The earliest edition was created in 1986 and the newest is from 2008. Bijan fragrances were made in collaboration with perfumers Peter Bohm, James Krivda, Givaudan and Claude Dir.

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Post02 lipca 2015, 21:26 - Cz

Dzięki PK ale to miało być na + dla firmy czy na -? To ze kogoś ubiera i to że dostała nagrodę FiFi 20 lat temu to nie znaczy przecie ze robią dobre perfumy

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post02 lipca 2015, 21:35 - Cz

grzegorz01 napisał(a):Dzięki PK ale to miało być na + dla firmy czy na -?

Nie wiem, nie znam niestety żadnych perfum tej marki. Odpowiedziałem tylko na Twoje pytanie.

grzegorz01 napisał(a):To ze kogoś ubiera i to że dostała nagrodę FiFi 20 lat temu to nie znaczy przecie ze robią dobre perfumy

FiFi już o czymś świadczy. 20 lat temu byle szajs nie dostawał tej nagrody.

et-go-homme

Forumowicz

Post02 października 2018, 13:39 - Wt

Kupiłem (oczywiście w ciemno) prawdopodobnie ostatnią sztukę jeśli chodzi o ogólnodostępne sklepy (nie licząc fragrancex) i zachwycony to może na razie za mocne słowo, ale bardzo się cieszę że jednak zdecydowałem się na zakup :D
Pierwszy psik, czekam aż odparuje alko i mówię "o, trochę jak Moschino Uomo"
jednak już po paru sekundach gdy cytrusy odparowują, nie mam już takich skojarzeń, Bijan Nude zaczyna wtedy balansować między zapachem prania, a świeżo umytymi i wysuszonymi włosami. O parametrach się jeszcze nie wypowiem bo dopiero rozpakowałem tego gagatka, ale już widzę, że nie był komponowany z myślą o byciu tytanem projekcji i trwałości, jest to bezpieczny i dyskretny zapach. Czasami podobnie do Bijana układała się na mojej skórze Nautica Voyage w swojej najgłębszej bazie, ale bardzo sporadycznie.
Mój nowy nabytek świetnie wpasowuje się w moje klimaty, lubię piżmo, a skoro wg fragry jest mocno wyczuwalne to pomyślałem, że muszę go mieć :mrgreen:
Tylko widzę, że muszę go oszczędzać bo zaraz będzie niedostępny, oprócz wkrótce chorych cen na ebayu :evil:

marcinklin

Post02 października 2018, 16:09 - Wt

Jak lubisz "czyste klimaty" to sprawdź sobie Bijan VIP. Zapach świeżego prania na wiosennym wietrze.

et-go-homme

Forumowicz

Post02 października 2018, 18:44 - Wt

No nie wiem, zapala mi się czerwona lampka jak widzę nuty morskie w piramidzie :?

marcinklin

Post02 października 2018, 21:14 - Wt

Nie masz się czego obawiać, w tej cenie warto spróbować ;)

Powrót do Perfumy męskie