Teraz jest 27 maja 2020, 16:44 - Śr

• Reklama

Calvin Klein - Escape

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Calvin Klein - Escape

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
2
8%
4 - Dobry
7
29%
5 - Bardzo dobry
12
50%
6 - Genialny
3
13%

Liczba głosów : 24

• Autor
  • Wiadomość

MHW

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Calvin Klein - Escape

Post04 maja 2016, 19:27 - Śr

Obrazek

Cudo. Dziś odbyłem duży test Escape. To jednak prawda, że to co CK stworzył przed latami '00 było dużo lepsze niż to co serwują nam teraz. Mam nostalgię do czasów mojego dzieciństwa, lat 90tych. Stąd jestem zwykle entuzjastycznie nastawiony do tego co wtedy produkowano. Jakościowo wiele rzeczy z tamtego okresu biło na głowę dzisiejszy szajs.
Dawno nie wąchałem zapachu tak bardzo zmieniajacego swoje oblicze w ciągu kilku godzin od aplikacji. Trudno mi tu wyłuskać wszystkie poszczególne nuty, szczególnie, że w spisie widnieją nuty morskie. Z tymi zawsze mam problem, gdyż zawsze zasłaniają mi to co dzieje się wokół nich. W Escape na początku czuję coś gorzkiego. Nie wiem co to takiego, ale przez pierwsze 30-40 minut zapach jest kompletnie niezrozumiałą gorzką papką. Wiele osób pewnie zmyłoby go z siebie i sobie odpuściło. Ja jednak nie dałem za wygraną i po tym czasie do moich nozdrzy zaczęła docierać zielona słodycz. Cudowna i niesamowita. Trochę syntetyczna, ale domyślam się, że ten typ tak ma. To prawda, że CK One to kontynuacja myśli rozpoczętej w Escape, widzę tu wiele podobieństw, z tym, że One jest dużo bardziej pudrowy, lekko mydlany i kwiatowy. W Escape w tle oprócz słodyczy przygrywa jakaś gorzka nuta. Bardzo przyjemna. Zastanawiam się nad nabyciem Escape. Póki co jednak muszę zredukować jeszcze kolekcję i przemyśleć, czy tak podobny do Ck One zapach jest mi potrzebny. Odstrasza mnie też kiepska projekcja. O ile trwałość to przynajmniej 8 godzin, tak projekcja po 3-4 godzinach mocno przycicha.

Co ciekawe, jak testowałem go kiedyś nadgarstkowo i blotterowo trudno mi było rozpoznać ten zapach, dopiero dziś na sobie uświadomiłem sobie jak popularnym zapachem musiał kiedyś być. Wiele razy czułem go na ludziach. Jednak od tego czasu upłynęło wiele wody w rzece...
http://www.perfumoholik.pl
Mój blog poświęcony perfumom, a na nim recenzje, szybkie testy i autorskie zdjęcia.
Zapraszam!

TOTALNA wyprzedaż kolekcji

piotrek78a

Forumowicz

Post10 lutego 2017, 16:09 - Pt

Czy w ktorejsc z perfumerii R. mozna znalezc testery Escape?
Moja flaszka z 2005 r. jest juz na ukonczeniu, a chcialbym sprawdzic, czy nie grzebano za mocno przy tej kompozycji. Moj ma trwalosc ponad 24h, monstrualna projekcje i sliczne serce.

Czy to prawda, ze Escape pachnie teraz znacznie gorzej i syntetycznie?
W sklepach R. sa tylki zafoliowane produkty, wiec nie mam jak sprawdzic.

PS. Podobno flakon tez ulegl zmianie (nie jest juz matowo-oszroniony, tylki gladki).

misiek1980

Post23 kwietnia 2017, 12:00 - N

Właśnie skończyła mi się flaszka i będzie zakup kolejnej. Zapach jedyny w swoim rodzaju, uległ zmianie na minus w stosunku do zapachu jakim go pamiętam z 1997r, ale wybaczam mu to, bo wciąż jest dobrym wyróżniającym się zapachem.

edK

Aktywny forumowicz

Post27 listopada 2017, 20:09 - Pn

Właśnie dzisiaj zawitał w mojej kolekcji nabyty dzięki uprzejmości sieci Rossman. :) Ck escape jest zapachem, który kusił mnie od dawna wiele razy już się zastanawiałem nad jego kupnem w końcu nadarzyła się okazja wziąć go zasadniczo w ciemno. Pierwsze nadgarstkowe wrażenie to woń melona przebijająca się przez liść eukaliptusa. W dalszym przebiegu wychodzą z niego nuty morskie i cytrusy. Nie wiem czy się polubimy na dłużej…
let's rock!!!
,,Mam nadzieje, że łańcuchy podziałów ludzkości pękną,
Stworzymy wspólne niebo, bo już stworzyliśmy piekło"

Flaszkii
Odlewki

cygnus74

Forumowicz

Post27 listopada 2017, 20:25 - Pn

Wg mnie najlepszy zapach CK. Miałem flakon ze dwadzieścia lat temu.
Zawsze kiedy jestem w R lub SP, wącham go sobie. Któregoś pięknego dnia zabiorę go do domu.

Scarlatti

Aktywny forumowicz

Post08 marca 2018, 14:28 - Cz

- Kent idziemy na wacki, mamy dziś aż 9 lekcji, nie wyrobię w taki upał, Kent.
- Max, pewnie idziemy, pójdziemy do miasta oblukać fajne dupy. Poczekaj Max, założę swoje zajefajnie obcisłe dżinsy od Levisa, wiesz te co kupiłem przed tygodniem.
- A te, te no fajoskie one są, ja też się ubiorę, trysnę na siebie Escape, wiesz którego, hicior mówię ci ostatnich miesięcy.
Marc był na randce z Jenny i też je miał i się kleiła do niego jak mucha do smoły. Czad.
- Też muszę je kupić, czadowe są i nazwa cooloska, jak ucieczka to ucieczka co nie Max?
- Ma się rozumieć Kent, słońce w pełni, Clein się pieni, moc truchleje!

Obrazek

Zakątkowy obszar dydaktyczno leksykalnego ujęcia Stanów Zjednoczonych dotknął i ten zapach.
Mamy nowojorską, morską bryzę emigranta Davidoffa Cool Water, dużo bardziej tropikalno-orientalny powiew z Florydy i Hawaje w Obsession, publiczną pralnie i mydło w Eternity i... i coś dopełniającego w Escape. Escape to taka hybryda paru gatunków zapachów które CK wypuścił jeszcze przed 1993.
Wystarczy spojrzeć na skład który dość prawdziwie wypełnia obietnice w zawartości.
Przyjemnie rozświetlone mango. Zapach jest o pare lat do przodu w swojej dekadzie czasowej i dopóki żyją ci co go nosili, najpewniej nadal będzie istniał. Moja ocena 4+.

BlueJeans

Moderator

Post19 listopada 2018, 21:08 - Pn

Nie wiem czemu ale mam podobnie jak MHW i ostatnio zapachy lat 90-00 poprawiają mi samopoczucie. Podchodziłem do testów Escape kilkukrotnie i uważam, że 50ml powinno mnie zadowolić. Kompozycja obecnych wersji w pewien sposób mi się podoba i liczę tylko na to, że parametry mnie nie zawiodą i będę wówczas szczęśliwy.

Pilecki

Perfumaniak

Post10 sierpnia 2019, 17:56 - So

Nawet nie wiedziałem, ze to taki mocarz. Jeden psik siedzi na łapie już 13h i ciągle wyraźnie go czuć. Wersja Unilever. Zapach nie jest jakiś szczególny, ale mam do niego sentyment bo miałem ze 2 flaszki około 1999 roku.

lunkis

Post10 sierpnia 2019, 20:02 - So

Zapomniany fajny letni zapach Klein...
Świeżość troszkę w starym wydaniu i super, bo prócz cytrusów czy mango ja ewidentnie wyczuwam dla przykładu szałwię.
Dla mnie jeden z lepszych zapachów Calvina, piszę o wersji Unilever - obecnej nie znam...
Nie jestem stary - jestem VINTAGE

Pilecki

Perfumaniak

Post11 sierpnia 2019, 10:41 - N

Niestety po 18 godzinach testowania trwałości Escape od Unilever musiałem się umyć ;) Zapach był ciągle mocno wyczuwalny i rozpoznawalny. Eh gdyby dziś robili tak trwałe zapachy.

Antarjami

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post04 listopada 2019, 00:05 - Pn

przymierzam sie do zakupu.. widzę są dwa rodzaje flaszek- jedna matowa druga nie.. czymś się różnią?

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 2

Post04 listopada 2019, 00:51 - Pn

Ech, łza się w oku kręci....
Kiedyś Escape to było coś!
Ale wtedy dziewczyny były mlodsze, kamienie twardsze, a gorzała, choć mocniejsza, nie szkodziła.
Obecnie to taki psikacz, nie budzący żadnych emocji, prócz sentymentu.
Ze względu na sentyment właśnie, nie będę go oceniał, bo trudno mi zachować obiektywizm.
Artur

jns-jns@wp.pl

Forumowicz

Post04 listopada 2019, 11:45 - Pn

Przyjemny zapach,który nastraja mnie pozytywnie podobnie jak Clinique Happy.To taki wesołek i ciekawa odskocznia od moich topowych zapachów.Wyczuwam rozmaryn i jodłę zmiksowane z cytrusami gdzieś w tle wybrzmiewa melon i mango.Trwałość oceniam na ok.8 godzin a cenę jako przystępną.

lunkis

Post04 listopada 2019, 14:46 - Pn

Antarjami napisał(a):przymierzam sie do zakupu.. widzę są dwa rodzaje flaszek- jedna matowa druga nie.. czymś się różnią?

Jeśli mnie pamięć nie myli to flakon matowy jest starszą wersją.
Nowy już chyba przezroczysty...
Nie jestem stary - jestem VINTAGE

aleksander

Super Perfumaniak

Post04 listopada 2019, 14:48 - Pn

To prawda. Matowy to starsza wersja.

teo

Forumowicz

Post04 listopada 2019, 16:39 - Pn

O ile dobrze pamiętam, wersja damska również była przeźroczysta, więc uwaga.

jns-jns@wp.pl

Forumowicz

Post04 listopada 2019, 16:53 - Pn

Damska wersja nie ma napisu na flakonie-męska, tak.

Czarny

Post31 marca 2020, 16:47 - Wt

Który to może być rok ? Flaszka oszroniona więc starsza wersja. Czy zapachowo różni się z nową to nie wiem, bo nową poznałem tylko przelotnie. Ta ze zdjęcia pachnie pięknie.
Obrazek

ps1986

Aktywny forumowicz

Post01 kwietnia 2020, 11:09 - Śr

Czarny

Post01 kwietnia 2020, 13:06 - Śr

Kody powtarzają się co 10 lat, więc równie dobrze może być to 2003 albo 1993. Pytanie do kiedy było London.Paris.Milano.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Perfumy męskie