Teraz jest 21 października 2020, 13:23 - Śr

• Reklama

Dolce & Gabbana - Masculine

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Dolce & Gabbana - Masculine (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
4
33%
5 - Bardzo dobry
8
67%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 12

• Autor
  • Wiadomość

niko_22

Forumowicz

Dolce & Gabbana - Masculine

Post24 października 2012, 23:05 - Śr

Kompozycja sycylijskich projektantów pochodząca z 1999 roku. Mało znana i popularna w Polsce i raczej ciężka do kupna w perfumeriach stacjonarnych. Jeden z zapachów, które zacząłem używać od początku mojej przygody z perfumami i bardzo polubiłem. Do tej pory zużyłem już chyba 2 x 100ml i kończę kolejną 30-stkę. Zapach który ciężko jest jednoznacznie sklasyfikować. Niby mocny cytrusowy wstęp sugeruje że będziemy mieli do czynienie z klasycznym świeżakiem by później dopuścić do głosu zdecydowanie bardziej stonowane i głębsze nuty. dla mnie produkt bardzo uniwersalny. Doskonale sprawdzi się w letni dzień jak i chłodniejszy zimowy wieczór. Sam zresztą używam go na przeróżne okazje. Mocna stronę są jego zdolności projekcyjne. Uważam że sprawdza się tutaj lepiej niż dobrze. Tak samo wypada pod względem trwałości. Nie jest to może klasa zdolności projekcyjnych 1 Million, ale jest naprawdę dobrze. Dla mnie ocena za kompozycję to 5. jego walory użytkowe wpisują się w tą ocenę. Całościowo zasługuje dla mnie ten zapach na 5/6.

Obrazek

cortezthekiller

Forumowicz

Re: Dolce & Gabbana - Masculine

Post12 stycznia 2013, 17:37 - So

Udało się. Ustrzeliłem na allegro Masculine w super cenie.
Co więcej - jest to jeszcze wersja produkowana przez EuroItalie.
Z 2005 roku.
Zapach określany jako oldskulowy na mnie jawi się jako coś szalenie radosnego, beztroskiego.
Pasuje mi do wszystkiego. Niesamowicie poprawia nastrój zawsze kiedy go używam.
Na początek cytrusowy, później aromatyczno - szałwiowy i wetiwerowo - zielony.
Nie, nie, nie. To nie jest zapach dla starszego faceta.
W tej wersji nie da się go pomylić z niczym innym.
Powoli wyrasta na mojego faworyta w okresie wiosenno - letnim 2013.
Projekcja na akceptowalnym poziomie, tzn. trzyma się blisko skóry (testy w warunkach jak widać za oknem).
Co do trwałości - tutaj nie mogę mieć zastrzeżeń.
Żyje na skórze bite osiem godzin, czyli tyle ile potrzeba. Nie za krótko i nie za długo - pewnie niektórzy użytkownicy pamiętają, że przesadna trwałość i projekcja to dla mnie duży minus ;)

Ocena końcowa: 5 z baaardzo dużym plusem.

Ps. Nie znam wersji obecnej.
Domyślam się, że jest słaba.
Tak słaba jak słaba jest obecna wersja DG PH.
Inaczej w internetach byłoby zdecydowanie głośniej o tych perfumach.

Pozdrawiam.

karoluss91

Aktywny forumowicz

Post25 marca 2013, 20:07 - Pn

Niecałe 3 lata temu wraz ze znajomym oglądaliśmy perfumy w ross ... W ręce wpadł mi właśnie ten zapach, pokazałem koledze a ten po powąchaniu od razu udał się do kasy. Pamiętam, że perfum ten w dodatku był na promocji i za ok. 100zł udało mu się wyrwać buteleczkę (50 albo 75ml). Potem niejednokrotnie czułem od niego ten zapach, sam natomiast szukałem w stacjonarnych perfumeriach - jednak na próżno. Pamiętam że był to zapach świeży, lecz świeżość ta była z czymś połączona ... z czymś co pozwalało odróżnić ten zapach od setki innych. Otwarcie moim zdaniem ma coś z Terre d'Hermes. Pytałem niedawno znajomego o wrażenia - stwierdził że sam zapach bardzo mu przypasował natomiast jakby miał możliwość nie kupiłby drugiej buteleczki ze względu na przeciętną trwałość ...

Glint

Aktywny forumowicz

Post25 marca 2013, 22:21 - Pn

Mój pierwszy oryginalny zapach z "wyższej" półki cenowej - a było to dobrych kilka jak nie nascie lat temu. Pamietam, ze dostałem jako prezent zza naszej zachodniej granicy. Robil porażające wrażenie na znajomych. Trwałość, projekcja ... I cynamon którego nie ma w składzie. Kupiłem ostatnio jednak chyba mi sie przejadł bo bardzo mnie zmęczyl. Po całym dniu zostawił na mojej skórze bardzo drażniący i " nieświeży " zapach.

Zapach na 4 + jednak za w związku z faktem iż mam świetne wspomnienia z młodych lat więc daje 6. :)

cortezthekiller

Forumowicz

Post26 marca 2013, 15:54 - Wt

Glint napisał(a):[...]

@Glint, ten zapach przeszedł naprawdę drastyczną reformulacje.
Jak zresztą wszystko od DG, od kiedy ich zapachy zaczęły wychodzić z pod szyldu "Procter & Gamble".

yhmmma

Perfumaniak

Post13 kwietnia 2013, 21:23 - So

Jest to jeden z nielicznych zapachów D&G, na prawdę udanych. Jest oldschoolowy, ale przy tym świetnie wybija się z pośród nowoczesnych świeżaków. Na początku mocno czuć cytryny, a potem wychodzą nuty ziołowe. Zapach na prawdę jest wyjątkowy. Idealny na zbliżające się pory roku, ale zimą też dobrze daję radę. Miałem tylko flakon sprzed reformulacji, więc nie wiem jak aktualnie pachnie " nowa wersja" ale słyszałem, że ma być wycofany ze sprzedaży, a szkoda- bo to na prawdę świetny zapach ! Trwałość na wysoki poziomie ok. 10h - projekcja raczej otula właściciela niżli zostawia za nim metrowy ogon.

kudzior

Ultra Perfumaniak

Post13 kwietnia 2013, 21:57 - So

w ktorym roku była reformulacja?
mam flaszke z 2009 z lutego
Ostatnio edytowano 13 kwietnia 2013, 22:07 - So przez kudzior, łącznie edytowano 1 raz

farello

Bardzo aktywny forumowicz

Post13 kwietnia 2013, 22:03 - So

I czy w ogóle była bo przecież to zapach mało popularny i dawno wycofany...

yhmmma

Perfumaniak

Post13 kwietnia 2013, 22:30 - So

Czytałem niedawno gdzieś w necie - że była reformulacja i że zapach dużo gorzej wypada po. Nie wiem czy nie na fragrantice. :?: Ale pewny 100 % nie jestem - może coś mi się pomyliło?

cortezthekiller

Forumowicz

Post14 kwietnia 2013, 11:34 - N

@kudzior
Sprawdź na spodzie flakonu.
Stary Masculine był produkowany przez EuroItalie. Nowy przez P&G.
Nie wiem w którym roku nastąpiła zmiana.

Raw

Aktywny forumowicz

Post17 maja 2015, 10:45 - N

Dosyć ciekawy ten Dolce & Gabbana - Masculine. Spodziewałem się czegoś innego, bardziej pachnącego dawną epoką. Choć mnie osobiście kojarzy się z moim wujkiem. Chyba używał czegoś podobnego. Trochę uwiera mnie to skojarzenie. Z tego względu, że przywodzi na myśl łysinę. Myślę, że te skojarzenie zatraci się w miarę zużywania kolejnych ml. tej wody. Wtedy też będę mógł wystawić ocenę. Wiem już teraz, że będzie ona wysoka.
Masculine od D&G pachnie bardzo dobrze. To takie zgrabne połączenie nut cytrusowych z zielonymi plus jakaś nutka kojarząca się z czymś śródziemnomorskim. Wszystko to bardzo męskie, nie wiem jaki składnik za to odpowiada.

pagan_inc

Forumowicz

Post26 listopada 2016, 17:19 - So

No i poznałem obie wersje D&G Masculine: P&G i Euroitalie. O ile w przypadku miażdzącej większości zapachów moje poglądy są zbieżne z wyznawcami kościoła reformulacyjnego to tutaj mam bodajże drugi czy trzeci raz do czynienia z sytuacją, gdzie jak dla mnie wersja zmieniona zapachowo lub jak kto woli "wykastrowana" czyli P&G jest lepsza od pierwowzoru czyli euroitalii. Obie wersje trzymają na mnie żałośnie krótko a projekcja jest dobra maksymalnie godzinę do 2, później zapach jest tak ledwo wyczuwalny - gdyby nie to zapach pewnie walczyłby o najwyższe pozycje w mojej top 10 a tak jest to bardzo dobra kompozycja zapachowa, ale niestety szalenie nietrwała (podziwiam tych którzy twierdzą, że na nich i woda trzyma kilka godzin - no ja niestety tak nie mam).

jns-jns@wp.pl

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post04 grudnia 2017, 17:04 - Pn

Obecnie posiadam dekant Masculine.Ogólnie mało dostępny,jeśli już ceny zbyt wygórowane.Mam więc pytanie-czy ktoś z Was zna jakiś ciekawy zapach podobny do niego?Chodzi mi głownie o tak dobrze podane cytrusy i nie walące 'dziadem".

Powrót do Perfumy męskie