Teraz jest 24 października 2020, 12:25 - So

• Reklama

Calvin Klein - Contradiction for Men

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Calvin Klein - Contradiction for Men (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
2
7%
3 - Przeciętny
10
33%
4 - Dobry
16
53%
5 - Bardzo dobry
2
7%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 30

• Autor
  • Wiadomość

niko_22

Forumowicz

Calvin Klein - Contradiction for Men

Post24 października 2012, 22:50 - Śr

Nie ma jeszcze tego zapachu w "bazie", więc pozwalam sobie rozpocząć tutaj jego wątek.

Zapach ten posiadam od kilku miesięcy, kupiony po bardzo okazyjnej cenie na rossnecie po wcześniejszej próbie nadgarstkowej. Kompozycja już dość leciwa bo pochodząca z 1999 roku. Uważam, ze to właśnie tym zapachem marka Kleina zamknęła bardzo udaną dla siebie erę (żeby wspomnieć tylko o Obsession czy Escape), choć później również udało się jej jeszcze wypuścić na rynek ciekawe zapachy, jak np. bardzo przeze mnie lubiany CK Men.

Sam zapach uważam za udaną kompozycję. Jest bardzo uniwersalny i w zasadzie do swobodnego korzystanie na wszelakie okazje i każdej porze roku. Ciężko określać mi poszczególne nuty wiec po prostu daruje to sobie. Wspomnę tylko, że jak sama nazwa wskazuje jest to zapach ciężki dla jednoznacznego sklasyfikowania i pełen sprzeczności. Początek wydaje się być z gatunku świeżych, by później dać pole do popisu głębszym i chyba przyprawowym nutom. Minusem dla mnie jest jego projekcja i trwałość, które określiłbym jako przeciętne i niewybijające się. Sama zapach bardzo lubię głównie dzięki fajnie zmiksowanym składnikom i bardzo dużej uniwersalności. Ciężko naprawdę znaleźć okazję i porę dnia na którą by się nie nadawał. Zapach mógłbym nawet ocenić na 5/6, ale nie zadowalające mnie parametry użytkowe obniżają jego ocenę o 1 pkt, przez co finalnie wystawiłbym mu mocną 4.

Obrazek

ps. Proszę przy okazji odpowiednie osoby o dołączenie ankiety.

niko_22

Forumowicz

Re: Calvin Klein - Contradiction for Men

Post08 marca 2013, 19:42 - Pt

Widzę, ze nie ma tu zbyt wielu uzytkowników tego zapachu, a szkoda bo jest w rewelacyjnych cenach a kompozycja moim zdaniem bardzo udana...

Im więcej go używam tym bardziej lubię... Przez zimę miałem mała przerwę w stosowaniu go i użyłem go tylko kilka razy łącznie... Wczoraj gdy wiosna zajrzała do mojej miejscowości skropiłem się w nim dość obficie... Wrażenia? Świetnie nadaje się na tę porę roku... Jest "czysty" i umiarkowanie świeży... To zapach takiego ładnego, świeżego, męskiego mydełka, które znakomicie współgra z wiosenną porą... Trwałość wczoraj wydawała mi się bardzo dobra... Założyłem go około 17 to o 23 przed prysznicem był jeszcze dobrze wyczuwalny i pewnie kolejne kilka godzin by "pociągnął"... W międzyczasie przeszedł jeszcze ponad godzinny trening...

Zachęcam wszystkich żeby dali mu szansę w nadchodzącej porze roku bo mimo, że szalenie uniwersalny to mi najbardziej kojarzy się właśnie z wiosną i myślę, ze tu sprawdzi się najlepiej...

zolt

Bardzo aktywny forumowicz

Post09 marca 2013, 13:56 - So

Zamówiłem w ciemno. ;-) Zobaczymy co z tego wyjdzie.

niko_22

Forumowicz

Post09 marca 2013, 14:24 - So

zolt napisał(a):Zamówiłem w ciemno. ;-) Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Jak nie spodziewasz się cudów to moim zdaniem nie powinieneś się zawieść... Dość prosta, ładna, "czysta" i bardzo uniwersalna kompozycja, a przy tym wszystkim wydaje mi sie że też odrobinę "elegancka"... Ten właśnie pierwiastek odróżnia go moim zdaniem od zapachów typowo sportowych/letnich... coś w rodzaju Energise Hugo Bossa, choć kompozycja bardzo różna. Spokojnie może dla kogoś pełnić role signature scent...
Ostatnio edytowano 09 marca 2013, 14:34 - So przez niko_22, łącznie edytowano 1 raz

zolt

Post09 marca 2013, 14:29 - So

Liczę na coś dobrego na nadchodzące pory roku, a w dodatku nie często spotykanego i lekko odbiegającego od typowego standardu świeżuchów - to może zapewni rok powstania tego zapachu. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

niko_22

Forumowicz

Post09 marca 2013, 14:45 - So

zolt napisał(a):Liczę na coś dobrego na nadchodzące pory roku, a w dodatku nie często spotykanego i lekko odbiegającego od typowego standardu świeżuchów - to może zapewni rok powstania tego zapachu. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

No to moim zdaniem nie powinieneś się zawieźć bo to na pewno nie oklepana pozycja i z pewnością odbiega od typowego "świeżaka" przy okazji mając z nim sporo wspólnego... Może właśnie przez to nazwali ten zapach contradiction bo cięzki jest moim zdaniem do jednoznacznego określenia...

Jeżeli szukasz jeszcze czegoś dobrego na wiosnę to polecam również D&G Masculine... To coś w rodzaju Contradiction, tylko że zapach trochę chyba słodszy i "radośniejszy" i taki typowo powiedziałbym "włoski"... Na wiosnę dla mnie jak znalazł :)

zolt

Post09 marca 2013, 15:50 - So

Na wiosnę już sporo zapachów mam, ostatnio trochę się zakupów porobiło. ;-)
Zainteresowałeś mnie tym zapachem i kupiłem. Jak dojdzie, to coś skrobnę jak go widzę. Mam dobre przeczucia.

Marks

Aktywny forumowicz

Post13 marca 2013, 11:32 - Śr

Mam duzy sentyment do tego zapachu gdyz to była moja pierwsza zdobycz z "wyzszej połki". Obecnie zdecydowanie bardziej krytycznie na niego patrze ale mimo tego miło go wspominam. Otwarcie to sporo cytrusow, pozniej troche przypraw i na koniec drzewna baza. Wielu Contradiction wyda sie banalna kompozycja ale w tym jej siła :) Uniwersalność to chyba najlepsze okreslenie tego pachnidła. Pasuje na kazda okazje, pore roku czy pore dnia i jest bardzo dobrym zapachem dla osob które zaczynaja swoja przygode z perfumami.

honoris causa

Post13 marca 2013, 17:47 - Śr

Marks napisał(a): Wielu Contradiction wyda sie banalna kompozycja

Jestem jednym z nich 8-)
Poszukuję próbek:
Bois Marocain - T. Ford
Sahara Noir - T. Ford
Vert d’Encens - T. Ford
Freshman - Truefitt & Hill
Cuir - Mona DiOrio
Mercury, Sulphur - Nu Be
Davidoff Cool Water Deep Summer Fizz
Petroleum - Histoires des Parfums

Marks

Aktywny forumowicz

Post13 marca 2013, 20:52 - Śr

Jestem jednym z nich 8-)

Obstawiam ze 90% uzytkoownikow tego forum ma podobne zdanie wiec nie jestes wyjatkowy w swojej opinii ;)

niko_22

Forumowicz

Post13 marca 2013, 23:26 - Śr

honoris causa napisał(a):
Marks napisał(a): Wielu Contradiction wyda sie banalna kompozycja

Jestem jednym z nich 8-)

A tak przez ciekawość jakiego zapachu z kategorii sportowo/świeżych nie uznałbyś za banalny?

W kazdym chyba wątku o temacie świeżych perfum przymiotniki banalny/nijaki/zwyczajny przewijają sie masowo... Sam w sumie dochodze do wniosku, ze w tej kategorii jaki zapach by nie był i tak naraża się na okreslenie go takimi przymiotnikami... Taki po prostu urok tej grupy perfum...

Robert z Barcina

Super Perfumaniak

Post03 kwietnia 2013, 19:55 - Śr

Contradiction=Sprzeczność ,hmm-tak sie zastanawiam co autor mial na mysli tworząc ten zapach?
Sam zapach na samym poczatku wydaje mi sie ciut chemiczny,ale to trwa doslownie minutke,moze dwie,pózniej dochodzi limonka z szałwią,dosc ciekawe połączenie limy z ziólkiem szalwiowym.
Pozniej jakby sie ciut wysladzal ale z dodatkiem czegos pikantnego,pewnie pieprzu bo troszke,ale to troszke wierci w nosie,ale pieprzu tu nie czuje :?
Może wlasnie na tym polega ta sprzecznosc??? :?:
Wedlug mnie to zapach i do koszulki polo jak i do garnituru,ale na takie bardziej luzniejsze spotkanie.
Flakon do powalajacych nie nalezy,ale tragiczny tez nie jest,trzeba tylko pasmietac,aby chwytac za dolną szklaną czesc bo z czasem zamkniecie(trudno nazwac to korkiem ;) )może sie wyrobic i o katastrofe nie trudno...
Jezeli chodzi o trwalosc-jest dobra-spokojnie starcza na 8-godzinny czas pracy.
Bardzo dlugo tkwi na ubraniach.
Ja osobiscie polecilbym kazdemu kto lubi pachniec swiezo i niebanalnie.

Tak odemnie-kojarzy mi sie z tą niepozorną roslinka:

Obrazek

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post06 marca 2014, 22:24 - Cz

Dołączam do grona użytkowników Contradition. Mało już we flakoniku zostało, więc zdążyłem się z nim zapoznać.
Zgadzam się z przedmówcami, że jest to dosyć banalny, mało charakterystyczny zapach. Jego zaletami są bezpieczeństwo (pewnie nikt nie powie, że brzydki) i uniwersalność. Właściwie nadaje się na każdą okazję. Nigdzie nie zachwyci, ale też nigdzie nie będzie raził. Projekcja i trwałość - przeciętne. Czy kupię następny flakonik? Może kiedyś, jeśli zbierze mi się na wspominki ;)
Artur

swek

Aktywny forumowicz

Post07 marca 2014, 11:04 - Pt

Zużyłem 2 setki, samego zapachu już nie pamiętam - ale był bardzo dobrze odbierany przez otoczenie.

Sathi

Post23 października 2014, 23:19 - Cz

Z racji sporej promocji w R. dzisiaj stałem się posiadaczem tego zapachu. Szukałem czegoś do codziennego użytku co nie wzbudza wielkich kontrowersji jednocześnie jest wyczuwalne przez otoczenie. I taki tez jest CK Contradiction, pierwsze dwie godziny użytkowania to bardzo dobra projekcja która zdecydowanie jest wyczuwalna przez wszystkich dookoła, później zapach przykleja się nieco do skóry ale nadal daje o sobie znać. Ogólnie jestem wyjątkowo pozytywnie zaskoczony trwałością tych perfum 8-9 godzin i spokojnie jest wyczuwalny w swojej delikatnej formie. Otwarcie jak dla mnie mocno cytrusowe, stopniowo coraz łagodniejsze zastąpione przez przyprawiona lawendę. W promocyjnej cenie zdecydowanie godny polecenia, jeden z fajniejszych, uniwersalnych zapachów do 100 zł. Poza promocją hmm osobiście chyba bym nie kupił, bo w takiej cenie można znaleźć już coś ciekawszego.

BlueJeans

Moderator

Post04 marca 2016, 15:05 - Pt

Mialem okazje przez kilka miesiecy posiadac ten zapach na swojej polce i w zasadzie bardzo mi sie podobal. Byl troche zbyt powazny jak na mojej wowczas nascie lat. Dzieki temu, ze go poznalem wtedy z checia wroce do niego niebawem jak bedzie znowu promocja w drogerii.

ŁukaB

Aktywny forumowicz

Post24 marca 2017, 09:58 - Pt

Na ostatnim szumie 1+1 w Rossmannie kupiłem w ciemno. Zapach przeciętny, trwałość i projekcja na mnie dobra. Mocno uniwersalny, nieinwazyjny. Idealny do pracy, ale nie do końca pasuje mi otwarcie, które brutalnie uderza w nozdrza. Flakon średni. Bardzo ciężko mi się go otwiera. Trzeba złapać za dosłownie kawałeczek szkła na dole i nie za mocno ścisnąć korek, aby w miarę łatwo zsunąć z butelki. Jak za mocno się ściśnie to robi się problem. Dodatkowo, gdyby korek był "bardziej" metalowy, a nie wyglądał jak tani plastik byłby lepszy odbiór wzrokowy.

Spasticink

Post24 marca 2017, 10:15 - Pt

Ojciec ostatnio kupił na promocji 1+1 i muszę przyznać że bardzo męczący to zapach. Agresywna chemiczna "świeżość". Wyczuwam coś na kształt szałwi z mydłem. Bardzo niekomfortowo się w nim czułem i raczej będę się trzymać od niego z daleka :)

9452130

Forumowicz

Post26 marca 2017, 20:58 - N

Zapach dobry. Nie ma szału ani nie jest zły. Parametry również średnie ale nie ma szału. Bardzo uniwersalny jak dla mnie to solidne 4.

BlueJeans

Moderator

Post26 marca 2017, 21:54 - N

Po kontakcie z niszą i podejściu do kolejnych testów z tym CK okazało się, że nie jest on taki fajny jak mi się kiedyś wydawało. Mógłbym powiedzieć, że jest co najmniej średni przy tych zapachach, które miałem okazje poznać przez ostatni rok. W związku z powyższym zmieniam ocenę na 3.
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie