Teraz jest 22 października 2020, 12:18 - Cz

• Reklama

Jaguar - Excellence

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Jaguar - Excellence (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
25%
4 - Dobry
3
75%
5 - Bardzo dobry
0
Brak głosów
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 4

• Autor
  • Wiadomość

Krzysztof M.

Bardzo aktywny forumowicz

Jaguar - Excellence

Post18 października 2012, 18:58 - Cz

Kompozycja z 2012 w wersji edt i edp.
Nieco "pomieszana" kompozycja, ale jak na Jaguara mile mnie zaskoczył. Po klasycznym zielonym w moim odczuciu najprzyjemniejsza kompozycja z tej stajni. Pozostałe flakony jakoś mnie nie uszczęśliwiły zawartością. Wadą jest trwałość, bo Excellence szybko wyparowuje ze skóry, ale poza Jaguar for Men to chyba przypadłość ich produktów.
Jest do dostania w SuperPharmie w "promocji" za 79 zł. EDP (intense) w z sieci można zlokalizować za niewiele większe pieniądze i domniemać większą trwałość produktu. EDP-ki jednak nie testowałem. EDT u mnie zasłużyła na dość pochlebną opinię za samą kompozycję. Flakon bardzo przyzwoity i mocarny.
Chętnie poznam opinie forumowiczów.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Re: Jaguar - Excellence

Post18 października 2012, 19:29 - Cz

Czy mógłbyś Krzysztofie podać jakieś nuty dla orientacji ?

farello

Post18 października 2012, 19:44 - Cz

Jakoś zawsze omijałem produkty Jaguara ale teraz przy najbliższej wizycie w SP zacznę od nich :)

Krzysztof M.

Post19 października 2012, 07:21 - Pt

Jak napisałem zapach jest dosyć pomieszany. Czuję mocno czerwony pieprz, ale pewnie z dużej wrażliwości na ten składnik.
Wyczuwalna wanilia wcale nie dominuje w całości, a w otwarciu wyraźne cytrusy, które w fajny sposób się szybko uspokajają. Nie sklasyfikowałbym zapachu jako orientalnego (też usłyszałem taki werdykt), bo jest dużo świeżych nut, które nieco go rozjaśniają.
Całość sprawia, że jest dosyć ciekawy jak na tanią wodę i naprawdę może się podobać.
Koniecznie muszę ztestować gdzieś EDP, bo najzwyczajniej tylko ulotność EDT mnie zniechęca.

Oczywiście zapach jest raczej wtórny i żadna z niego wielka indywidualność, ale ogólnie przyjemna sprawa.
Z drugiej strony ktoś określił mi go jako nieco owocowy na co zareagowałem uśmiechem, ale może rzeczywiście coś w tym jest ;) No cóż przy sklepowej półce można się nasłuchać różnych ciekawych rzeczy.

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post01 lipca 2014, 16:46 - Wt

Krzysztof M. napisał(a):Oczywiście zapach jest raczej wtórny i żadna z niego wielka indywidualność, ale ogólnie przyjemna sprawa.

Zgadzam się z powyższą opinią - nic specjalnie odkrywczego, jakość - powiedzmy - średnia, ale przyjemny w odbiorze.
Klasyfikowany jako orientalno - przyprawowy, ale podobnie, jak Kolega powyżej, orientu tam za wiele nie wyczuwam.
Otwarcie bardzo fajne - lekko słodkie cytrusy z pieprzem.
Po jakimś czasie (ok. pół godziny) coraz lepiej stają sie wyczuwalne nuty kwiatowe, a coraz słabiej cytrusy. Pieprz nieco słabnie ale ciągle jest obecny.
Bazowe nuty są doś słodkie - wanilia i ambra, ale nie jest ani ulepnie, ani ckliwie, bo trochę pieprzu w tle się przewija i jeszcze jakichś, trudnych do zidentyfikowania nut (przypraw?)
Ogólnie biorąc to się waham z oceną. Zapach niby przeciętny, ale jednak "goła" 3 byłaby krzywdząca.
Gdzieś tak między 3 a 4.
Artur

Danziger

Aktywny forumowicz

Post24 grudnia 2014, 03:24 - Śr

Dziś robiłem ostatnie zakupy "pod choinkę" dla rodziny. Super apteka i test Excellencji :)
Bardzo dobra trwałość i projekcja. Mam go już 8 godzin na przedramieniu i gdy piszę te słowa ciągle wyczuwam go z 30 cm.
Fani PR 1 Million będą zachwyceni. To w zasadzie ta sama kompozycja. Odrobinę mniej słodki i bardziej miękki.
Cena bardzo atrakcyjna zważywszy na parametry.

Ovc

Forumowicz

Post02 października 2018, 08:12 - Wt

Po zadomowieniu się Jaguara Classic Black w mojej kolekcji, byłem ciekaw co do zaoferowania ma Excellence.
Zamówiłem więc wersję Intense bo i cena dość atrakcyjna.

Otwarcie to, moim zdaniem, jego najsłabsza strona. Cytrusy (które generalnie lubię) ale z jakąś mdłą nutą - dla mnie mocno zniechęcającą.
Kiedy cichnie pierwsza faza, jest już tylko lepiej - do głosu dochodzi przyjemna, ciepła ale nienachalna wanilia.
Moim zdaniem Warto też zatrzymać się na moment właśnie przy sposobie w jaki ten zapach ewoluuje. Nie spotkałem się wcześniej z aż taką "transformacją". Jak wspominałem, początek jest dla mnie średnio przyjemny, jednak kiedy gaśnie, nie zostaje z niego w zasadzie nic (przynajmniej na mój nos) a zaczyna się już całkiem inna (dosłownie o 180 stopni) i przyjemna faza - jakby zupełnie inny zapach.

Trwałość i projekcja (w wersji intense) są na zadowalającym poziomie.

Ode mnie czwóreczka.

Powrót do Perfumy męskie