Teraz jest 20 października 2020, 17:55 - Wt

• Reklama

Cartier - Must de Cartier

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Cartier - Must de Cartier (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
2
33%
5 - Bardzo dobry
4
67%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 6

• Autor
  • Wiadomość

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Cartier - Must de Cartier

Post10 października 2012, 21:11 - Śr

Skład:
Głowa- kolendra, goździk (roślina), zielona mandarynka, grejpfrut, anyż, bergamotka, liść drzewa oliwnego.
Serce- imbir, cynamon.
Baza- drzewo sandałowe, fasola tonka, paczula, piżmo, wanilia, wetyweria, cedr.

Obrazek

Twórczynią zapachu jest Nathalie Feisthauer. Must został wydany w 2000 roku i klasyfikowany jest jako orientalno-przyprawowy.

Nie znam tej wody i nie widziałem nigdzie testera. Ale liczę, że są osoby na forum, które mogą co nieco napisać na jego temat. Liczę na Was ;)

RayFlash

Super Perfumaniak

Re: Cartier - Must de Cartier

Post10 października 2012, 23:04 - Śr

Cynamonowo-imbirowo-anyżowe ciasteczko. Nie pierniczek, raczej ciacho owsiane z półki z żywnością organiczną. Bardzo przyjemny. Nieprzytłaczający. Jakościowo bez zarzutu. Wszystko jest należycie i na swoim miejscu. Ewenement wręcz we współczesnym mainstreamie. Dupy nie urywa, ale jest naprawdę satysfakcjonujący. Nie wiem, dlaczego tak niedoceniany i niezauważany.

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post27 listopada 2012, 19:38 - Wt

Po teście mogę stwierdzić, że zapach bardzo zbliżony do wersji Essence, ale z paroma wyjątkami. Jest lżejszy, bardziej projektuje i anyż dłużej się unosi. Cytując Raya: "dupy nie urywa, ale jest naprawdę satysfakcjonujący". Chyba bardziej by mi odpowiadał niż Essence.
I czemu Wy go nie znacie? :shock:

cassyoosh

Aktywny forumowicz

Post27 listopada 2012, 22:18 - Wt

też uważam wersje Essense za trochę inną i na pewno za mniej interesującą;
Must jest świetny - uważam, iże najlepszy przy dużych chłodach - -mam wrażenie, że wtedy odkrywa cały swój urok i potencjał;
mam nieco obiekcje co do siły projekcji oraz trwałości - mogły by być lepsze;
ja dam 5 - ale w domyśle minus, za to, co w powyżej napisałem
nic się nie zmieniło, wszystko jest jak było, niebo tak wysoko znów
-------------------------------------------
http://www.fragrantica.com/member/48291

Lucjan

Ultra Perfumaniak

Post15 sierpnia 2017, 13:40 - Wt

To , że Santos już jest passe' ze względu na swój wiek jestem w stanie zrozumieć , ale to , że tak cichutko o bohaterze wątku to już duże zdziwienie :o .

Odkurzyłem temat o Must prawie po 5 latach - czyżby tak mało pośród nas go posiada o używaniu nie wspominając :? :?:

Dzięki Kowalowi72 mam przyjemność raczyć się z nim z myślą o jutrzejszym teście globalnym

Zapach skonstruowany z dużej liczby składników , które subtelnie łączą się ze sobą nie pozwalając na wyraźną dominantę . Trochę przypraw , trochę waniliowo - tonkowej słodyczy ale skrojone jak przez najlepszego krawca

Chyba będzie trzeba zapolować na wintydża - Michał , liczę na Ciebie :lol: :D 8-)

Ocena bardzo dobra :!:

Skarbowy

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post15 sierpnia 2017, 14:06 - Wt

Popytam żródło jak będę Equipage odbierał

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post11 lutego 2018, 20:54 - N

Lucjan napisał(a):To , że Santos już jest passe' ze względu na swój wiek jestem w stanie zrozumieć , ale to , że tak cichutko o bohaterze wątku to już duże zdziwienie :o .
Odkurzyłem temat o Must prawie po 5 latach - czyżby tak mało pośród nas go posiada o używaniu nie wspominając :? :?:

No to i ja odkurzam temat ;)
Czytałem o tym zapachu, ale nie było okazji go poznać. Kiedy był dostępny, musiałem go po prostu przeoczyć, bo nie pamiętam, żebym testował. Kiedy się o nim dowiedziałem, to już go w perfumeriach nie było :( A kiedy kupiłem odlewkę, to okazało się, że otrzymałem damską wersję :P
Niedawno dostałem próbkę i udało mi się przeprowadzić testy nadgarstkowe oraz test globalny.
Po testach ciśnie się na usta pytanie, dlaczego tak dobre zapachy są wycofywane? :?
Bo Must jest dobry. Co najmniej dobry!
Bogaty, ale nie przeładowany, a przy tym naturalny, szlachetny i zwyczajnie przyjemny.
Otwiera się mieszanką słodko-gorzkawych cytrusów z dodatkiem energetyzującego, lekko świdrującego imbiru.
Niemal równo z wyżej wymienionymi startuje anyż, który utrzymuje się praktycznie do końca, a wkrótce po nim dołączają słodkawe, waniliowo-tonkowe nuty, ładnie zbalansowane cynamonem.
Baza zaś, to słodkawy miks przypraw i nut drzewnych, zmiękczonych łagodną paczulą.
Takie nuty udało mi się "wyłowić" z bogatego deklarowanego składu i muszę przyznać, że ich wyodrębnianie nie jest łatwe, bo perfumy rozwijają się bardzo harmonijnie, a składniki są dobrze zmieszane. Poszczególne nutki pojawiają się i zanikają, a dominujący jest anyż z imbirem i wanilią/tonką.
Ktoś je określił, jako anyżkowe ciasteczko. Jest moc w tym porównaniu, ale jeśli to ciasteczko, to niezbyt słodkie. Raczej byłoby to ciasteczko "fit", niż klasyczne, ciężkie i słodkie ciacho.
Must ma w sobie dużo nut spożywczych, ale nie kojarzy mi się spożywczo, jako łakoć do bezpośredniego zjedzenia. To raczej wnętrze sklepu kolonialnego, gdzie w powietrzu miesza się zapach różnych przypraw, cytrusów i drewnianych półek, przy czym ten sklep jest współczesny, czysty, bez wiekowego zaduchu.
Must to naprawdę dobra rzecz. Przyjemne, lekko uwodzicielskie, eleganckie perfumy dla dobrze ubranego, sympatycznego, ciepłego faceta.
Niestety, ich parametry na mojej skórze pozostawiają sporo do życzenia.
Zapach bardzo szybko staje się bliskoskórny i znika całkowicie po jakichś 4-5 godzinach :(
Co do oceny parametrów jestem jednak ostrożny, gdyż mam tylko próbkę i nie wiem, czy zachowała ona pełnię pierwotnych własności.
Artur

PAWEL

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post12 lutego 2018, 21:29 - Pn

Piękny. Dałem 5.
Mam końcówkę wersji standardowej. Jedyny minus to kiepskie parametry na mnie. Nie spotkałem podobnego zapachu

Lucjan

Ultra Perfumaniak

Post13 lutego 2018, 18:20 - Wt

Artur bardzo pięknie rozbił ten zapach na czynniki pierwsze...

Niby gourmand ale nie do końca , może właśnie w tym tkwi jego tajemniczość :? :?:

Jest w nim coś co powoduje , że jest u mnie zapadający mocno w pamięć na równi z Fahrenheit , Obsession , Egoiste , Kouros , Declaration - czyli jakby nie było z samymi klasykami :!:

Chciałbym upolować flakon w najmożliwie pierwotnej wersji :oops:

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie