Teraz jest 18 lutego 2019, 15:02 - Pn

• Reklama

Ted Lapidus - TL Pour Lui

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Ocena Ted Lapidus - TL Pour Lui (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
1
6%
3 - Przeciętny
2
11%
4 - Dobry
7
39%
5 - Bardzo dobry
8
44%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 18

• Autor
  • Wiadomość

Serious Sam

Forumowicz

Ted Lapidus - TL Pour Lui

Post09 października 2012, 11:27 - Wt

Nuty głowy: kwiat pomarańczy, lawenda, mięta, bergamotka
Nuty serca: wanilia, konwalia, cedr
Nuty bazy: sandałowiec, ambra, paczula piżmo

TL Pour Lui marki Ted Lapidus to orientalno-drzewne perfumy dla mężczyzn wydane w 2003 roku. Zapach stworzyli Maurice Roucel i Norbert Bijaoui.

Obrazek

Nie ma o nim wiele w sieci, ale na basenotes i fragrantice niektórzy rozpływają się nad nim jako nad waniliowcem wszechczasów. Zapach podobno przypomina mocno Cristobala Balenciagi. Kusiło mnie, aby zamówić go w ciemno, ale trochę obawiałem się kontaktu z zapachami ze stajni Bogart- Lapidus, jednak po w sumie pozytywnych wrażeniach z Altamirem... Trudno go dostać w polskim internecie, ale ciągle jest dostępny tanio np. na CheapSmells.

Czy ktoś miał cokolwiek do czynienia z tym zapachem?

Peter

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Ted Lapidus - TL Pour Lui

Post01 lutego 2013, 15:17 - Pt

Obecnie rzeczywiście trudno dostępny,nawet w perfumeriach internetowych.Opinie zbiera bardzo dobre....Kusi mnie,by zamówić go w ciemno,tym bardziej,że nie jest drogi.

mich486

Forumowicz

Post20 października 2013, 08:38 - N

Na necie wyczytałem że niektórym przypomina Lolite lempicką.

w ogóle jestem bardzo ciekawy powyższego zapachu.
Jeśli go ktoś ma w swojej kolekcji to proszę o parę słów o nim.
Dzięki.

mich486

Forumowicz

Post18 stycznia 2014, 19:27 - So

Czy ktoś może porównać ten zapach do czegoś innego.
Pachnie to w w sposób zbliżony do Romy Uamo czy Le male?
A może do czegoś innego?

Można gdzieś zdobyć próbkę jego?

Will5on

Aktywny forumowicz

Post27 maja 2014, 09:20 - Wt

Po kilku zasłyszanych zachęcających opiniach, kupiłem w ciemno.
Naprawdę piękny zapach.Cudowna wanilia. Nienachalna, nie za słodka. Chce się wąchać.
Bardzo dobra trwałość.Po 6 h nadal dobrze było czuć, ba nawet po prysznicu i umyciu mydłem szarym rąk był bliskoskórnie wyczuwalny.
Wydaje mi się (ale tylko wydaje) że raczej nie zostawia za sobą ogona tylko otula użytkownika, ale to sprawdzę jeśli otrzymam jakiś komplement :D

Dziwne ale bardzo podobnie dla mnie pachnie Lapidus Black Soul Imperial. Nie mam jak bezpośrednio porównać gdyż Imperiala jeszcze nie zakupiłem a tylko psikałem w D., ale pamietam, ze był to podobny słodziak.
Pewnie będzie wiele pytań o porównanie do złotej sztaby. Nie wiem, nie mam, nie wiem jak to pachnie. Ale mówią że Black Soul jest jak 1M, a Imperial siłą rzeczy bazuje na zwykłym BS.
Więc może Pour Lui gra w tej samej lidze co 1M ?

Dziś test globalny. Pogoda w sam raz.

rysiek

Forumowicz

Post10 sierpnia 2014, 13:18 - N

W pełni się zgadzam z opinią abbazabba, świetna trwałość, zapach monotematyczny ale bardzo przyjemny, ostatnio testowałem też 1M - dla mnie nie do zniesienia chociaż żonie się podobał :?:, nie znajduję podobieństw.
Richie

snaut

Aktywny forumowicz

Post10 sierpnia 2014, 17:12 - N

Wedlug mnie bliżej mu do JPG Le Male - podobna, przyzwoita trwałość; projekcja Lapidusa Pour Lui może skromniejsza. Dostępny jest w cenie poniżej 50zł (100ml) - okazja, jeśli ktoś nie ma uczulenia na drzewo sandałowe :)

rysiek

Forumowicz

Post10 sierpnia 2014, 19:16 - N

A gdzie jest w takiej cenie?
Richie

slalski

Post24 sierpnia 2014, 17:12 - N

Otwarcie ma jak dla mnie ziołowy pazurek i zapach, który czuję przypomina mi nieco ziołowe tabletki na ból gardła.
Myślę ,że mięta i lawenda dają taki efekt na początku przykrywając waniliową słodycz.
Później z wanilią zaczyna fajnie pachnieć delikatna konwalia i do głosu dochodzą drzewne nuty.
Mięta jest wciąż obecna, ale dominująca aż do końca jest oczywiście wanilia.
Zapach jest dość liniowy i po jakimś czasie staje się dla mnie trochę męczący, a trwałość ma solidną 10-12 godzin.
Jeśli ktoś lubi wanilię w męskich perfumach to można go spróbować, jednak nie jest to wanilia w bardzo wysłodzonej postaci.
TL Pour Lui pachnie inaczej niż Paco Rabanne 1 Million czy Rochas Man i myślę, że róznicę czyni mięta.

Cross

Forumowicz

Post25 sierpnia 2014, 11:21 - Pn

Jakiś czas temu kupiłem w ciemno flakon Pour Lui i musze powiedzieć że przy dłuższym noszeniu zapach mnie męczy i drażni. Flakon idzie pod młotek.
Z tego typu "waniliowców" zdecydowanym faworytem jest Rochas Man.
Dla tego Lapidusa mówie stanowcze NIE :!:

xentrix

Super Perfumaniak

Post25 sierpnia 2014, 18:48 - Pn

Cross napisał(a):Jakiś czas temu kupiłem w ciemno flakon Pour Lui i musze powiedzieć że przy dłuższym noszeniu zapach mnie męczy i drażni. Flakon idzie pod młotek.
Z tego typu "waniliowców" zdecydowanym faworytem jest Rochas Man.
Dla tego Lapidusa mówie stanowcze NIE :!:

mnie także męczą słodziaki stosowane b.czesto . TL Pour Lui jest swietnym zapachem i do tego nie przesłodzonym.Śmiem twierdzic ,ze to najlepszy zapach Lapidusa. Mam dekant i zakupiłem juz tez flakon , bo zapach tani a moim zdaniem zdecydowanie warty zakupu i przyjemny w noszeniu.Sama kompozycja zapachowa mi sie bardzo podoba. Apetyczny gourmand. Jak przyjdzie pora to podzielę sie więcej wrażeniami.
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

edK

Aktywny forumowicz

Post01 lutego 2015, 13:07 - N

Świetny zapach żadnej gumy ,plastiku czy innych trudnych woni w otwarciu wyczuwalne delikatnie poziomki, od pierwszego niucha czuć, że to Tadeusz w bardziej przystępnej odsłonie ,zapach bardzo często niedoceniany, a to błąd, bo w cenach jakich bywa to naprawdę bardzo dobre pachnidło.
let's rock!!!
,,Mam nadzieje, że łańcuchy podziałów ludzkości pękną,
Stworzymy wspólne niebo, bo już stworzyliśmy piekło"

Flaszkii
Odlewki

Bezguscie

Forumowicz

Post03 lutego 2015, 17:53 - Wt

Pour Lui rozwiązuje jeden mało zasadniczy problem. Gdybyście się kiedyś zastanawiali jak pachnie połączenie Lapidusa Pour Homme z Givenchy Pi - oczywiście bezskutecznie :twisted: - to to jest wasza odpowiedź. Przy czym ja lubię wszystkie wspomniane zapachy, ale Pi jest dla mnie nienoszalne. W przeciwieństwie do Pour Lui, które potrafi przydusić, ale nie robi tego planowo, słodycz też mniejsza, w stylu przypalanego cukru z wanilią. Co też może kojarzyć się z połączeniem Lapidusa PH i Blue Sugar. W moim odczuciu opisywany zapach jest jest zapachem po prostu dobrym i tak też go ocenię w ankiecie.
http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/7407/
“The world you desire can be won, it exists, it is real, it is possible, it is yours.”

mani

Post09 lutego 2015, 23:18 - Pn

ten zapach nadaje sie na lato?
Tomek

Bezguscie

Forumowicz

Post09 lutego 2015, 23:24 - Pn

Na letni wieczór raczej tak, ale na letni, naprawdę ciepły dzień - zdecydowanie nie.
http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/7407/
“The world you desire can be won, it exists, it is real, it is possible, it is yours.”

Will5on

Aktywny forumowicz

Post10 lutego 2015, 06:51 - Wt

Doprecyzuję.
Na ciepły dzień tak, na żar z nieba się nie nadaje- jak zresztą każde inne perfumy.

Squesher

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post19 maja 2015, 17:24 - Wt

W całym wątku ani razu nikt nie wspomniał o podobieństwie do Rasasi Tasmeem, naprawdę nikt nie czuje podobieństwa tych dwóch zapachów oprócz mnie? Głównie chodzi o ziemistą nutę z serca, nie o otwarcie, tam rasasi jest dużo lżejszy, jakby owocowy (mimo że owoców w składzie nie ma), ale może to róża nadaje taką lekkość. W pour lui wszystko by mi pasowało gdyby nie końcowy akcent przy "niuchaniu", który jest dla mnie dziadkowy, a odpowiada za niego zapewne któryś składnik z bazy. Wziąłem w ciemno i troche szkoda, bo gdybym wiedział ze zapach jest tak bliski Rasasi Tasmeem, to wolałbym przeznaczyć pln na ten własnie zapach, szczególnie ze jest w podobnej cenie, tylko niestety dostępność mierna.

@up, ciężko mi sobie wyobrazić pour lui na ciepłe dni, chyba że mamy rozbieżne pojęcie ciepła ;P jak dla mnie to zdecydowanie zapach na temperatury do 10, max 15 stopni, później zaczyna męczyć.

marcinklin

Bardzo aktywny forumowicz

Post21 maja 2015, 11:27 - Cz

Squesher napisał(a):W całym wątku ani razu nikt nie wspomniał o podobieństwie do Rasasi Tasmeem, naprawdę nikt nie czuje podobieństwa tych dwóch zapachów oprócz mnie? Głównie chodzi o ziemistą nutę z serca, nie o otwarcie, tam rasasi jest dużo lżejszy, jakby owocowy (mimo że owoców w składzie nie ma), ale może to róża nadaje taką lekkość. W pour lui wszystko by mi pasowało gdyby nie końcowy akcent przy "niuchaniu", który jest dla mnie dziadkowy, a odpowiada za niego zapewne któryś składnik z bazy. Wziąłem w ciemno i troche szkoda, bo gdybym wiedział ze zapach jest tak bliski Rasasi Tasmeem, to wolałbym przeznaczyć pln na ten własnie zapach, szczególnie ze jest w podobnej cenie, tylko niestety dostępność mierna.

@up, ciężko mi sobie wyobrazić pour lui na ciepłe dni, chyba że mamy rozbieżne pojęcie ciepła ;P jak dla mnie to zdecydowanie zapach na temperatury do 10, max 15 stopni, później zaczyna męczyć.

Kiedyś miałem napisać o podobieństwie, ale mi się zapomniało... Mam podobne odczucia co do Rasasi Tasmeem. Wg mnie te zapachy to jakby rodzeństwo. Z tym, ze Rasasi jest malinowe (malina w składzie), a Pour Lui jest waniliowy, tło jest bardzo podobne. Polecam sprawdzić również Rasasi Dareej, które również podobne jest do Tasmeem. Pour Lui na zimę zagości u mnie na pewno.

xentrix

Super Perfumaniak

Post24 maja 2015, 19:10 - N

mani napisał(a):ten zapach nadaje sie na lato?

wg mnie nie

jesień/zima/ewentualnie wiosna
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

Squesher

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post28 maja 2015, 20:18 - Cz

Spory problem mam z tym zapachem: otwarcie - ok, kolejne 2h - ciężkie do przetrzymania, baza - bardzo przyjemna. Przetestuję go jeszcze parę razy, ale coś czuję, że się nie polubimy i chyba pójdzie pod młotek ;/
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie