Teraz jest 20 października 2020, 10:03 - Wt

• Reklama

Gianfranco Ferre - GF Ferre Bluemusk

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Gianfranco Ferre - GF Ferre Bluemusk (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
3
50%
4 - Dobry
3
50%
5 - Bardzo dobry
0
Brak głosów
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 6

• Autor
  • Wiadomość

lukesho

Moderator

Gianfranco Ferre - GF Ferre Bluemusk

Post25 września 2012, 22:15 - Wt

GF Ferre Bluemusk to drzewno-aromatyczne perfumy. Zapach został wydany w 2007 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Pierre Bourdon. Nutami głowy są ananas, czarna porzeczka, melon, piżmo, bergamotka i tangeryna; nutami serca są lawenda, piżmo, fiołek i jaśmin; nutami bazy są paczula, wetyweria, mahoń i ambergris.

Obrazek

Szczerze mówiąc, do kupienia próbki skusiła mnie nuta prochu strzelniczego ;) Zapach porównywany z Acqua di Gio Armaniego - coś w tym jest, z tym, że Bluemusk jest zdecydowanie bardziej owocowo-słodki a nie cytrusowy jak Armani. Jest też nieco cięższym zapachem, niemniej wciąż idealnym na 20-stopniowe ciepłe dni.
Otwarcie jest owocowe i stanowi dość zbitą masę, z wysuniętym na przód melonem. Czarnej porzeczki nie uświadczyłem, a szkoda. Następnie można by się spodziewać, że po takim aromatycznym wstępie zapach stanie się bardziej kwiatowy - i tu zaskoczenie, bo owoce z otwarcia nie odpuszczają i ta walka między ogródkiem a warzywniakiem trwa do samego końca. Jest przyjemnie. Sam nie wiem czy jest tu ten proch strzelniczy czy nie. Jeśli jest, to albo jest słaby, albo widocznie nie mam pojęcia jak pachnie bo nie potrafię go wychwycić :) Walory użytkowe na niskim/średnim poziomie (trwałość 6-7 godzin, projekcja słaba po 2), ale może to być wina próbki, która kiepsko psika, a raczej "pluje" małymi chmurkami.

marso

Forumowicz

Re: Gianfranco Ferre - GF Ferre Bluemusk

Post03 października 2012, 21:10 - Śr

Ja również kupiłem butelkę BlueMusk ze względu na zapach prochu, choć nie było to jedyne kryterium. Jest tam fiołek i jasmin a do tych składników mam słabość. Tak się składa, że miałem okazję wąchać proch - to lekko ostry, metaliczny zapach, trudno mi coś więcej napisać. Na pewno jest to wyjątkowy składnik wód, nie widziałem go nigdzie indziej. Czuć go ale trzeba sie "skoncentrować". Zapach uniwersalny ale jednak ze wskazaniem na mężczyzn. Niekoniecznie dlatego, że jest tam ten "męski" składnik.

cassyoosh

Aktywny forumowicz

Post27 listopada 2012, 22:45 - Wt

a mnie ten zapach po prostu zmęczył - w połowie butelki oddałem nastoletniemu siostrzeńcowi (był zachwycony);
nic się nie zmieniło, wszystko jest jak było, niebo tak wysoko znów
-------------------------------------------
http://www.fragrantica.com/member/48291

Mr. rabbit

Forumowicz

Post01 maja 2017, 14:36 - Pn

Dostałem go jako próbkę razem z Gianfranco Ferre Lui-Him i moim zdaniem są to nawet przyjemne w odbiorze perfumy, na pewno dużo lepsze od GF Lui-Him zarówno jeśli chodzi o parametry jak i sam zapach. Otwarcie mocno owocowe, później robi się bardziej męsko.

Zużyłem swoją próbkę w cieplejsze dni w użyciu globalnym i parametry miał on słabiutkie, wyczuwalna projekcja przez ok. 2-3 godziny, trwałość jako taka to 4~ 5 godzin bliskoskórnie, a szkoda bo sprawdziłby się jako tani wiosenno- letni psikacz.
No i dostępność flakonów praktycznie żadna...

pablos

Forumowicz

Post07 lipca 2017, 07:25 - Pt

Zapach na mojej skórze rozbrzmiewa bardzo świeżo. Dodatkowym atutem perfumy jest wyraźnie wyczuwalna nuta mięty. Trwałość na poziomie 5 godzin również nie daje powodu do narzekań w moim przypadku :)

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex