Teraz jest 20 października 2020, 10:11 - Wt

• Reklama

Jacques Bogart - Arabian Nights

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Jacques Bogart - Arabian Nights (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
1
9%
2 - Słaby
2
18%
3 - Przeciętny
1
9%
4 - Dobry
5
45%
5 - Bardzo dobry
2
18%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 11

• Autor
  • Wiadomość

xentrix

Super Perfumaniak

Post23 września 2012, 12:27 - N

data wydania : 2010

Obrazek

nuta głowy : petitgrain , kardamon , kminek
nuta serca : nuty drzewne , paczula
baza : wetywer, pizmo , cedr , mech dębowy

dostepne pojemnosci to 50 i 100 ml
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

teo

Forumowicz

Re: Jacques Bogart - Arabian Nights

Post08 października 2019, 17:42 - Wt

Testuję go sobie dziś nadgarstkowo.

Zacznę od rzeczy przyjemnych. Parametry i atomizer są na plus. Oba "atomowe". Trzeba uważać, bo to połączenie może sprawić, że (akurat w przypadku tego zapachu) znokautujemy nie tylko siebie' lecz również otoczenie.

Teraz rzeczy, które mnie rozczarowały. Przed zakupem (w ciemno) trochę się naczytałem - o tym, że jest fekalny, że nie nadaje się do noszenia, że ludzie wyrzucali pełne butelki do śmieci.
Staram się mieć otwarty umysł i na ogół osobista weryfikacja tego typu twierdzeń pokazuje, że są one mocno przesadzone.

Wychodzę bowiem z generalnego założenia, że jeśli ktoś jakiś płyn wpakował do flakonu z przeznaczeniem do użytku jako szeroko rozumiane perfumy i zostało to dopuszczone do obrotu, to powinno się to dać nosić (może nie zawsze i nie wszędzie, ale co do zasady, powinno to być możliwe).

Cały ten przydługi wstęp do opisu samego zapachu dlatego, że trochę mnie on rozczarował.
Od razu podkreślę, bardzo lubię i często noszę lekko "brudne" zapachy, które bywają uważane przez niektórych za kontrowersyjne (Kouros to już towarzysz od wielu lat, a czasem "założę" nawet nasze Derby).
Tutaj tego "brudu", "zwierza" a tym bardziej nut fekalnych nie odnajduję (na co trochę liczyłem).

Chociaż skład tego nie sugeruje, to powiedziałbym, że jest to zapach kwiatowo-piżmowy, z bardzo delikatną nutą orientu.
Jest bardzo przystępny, nie fekalny. Mocno wyczuwalne jest piżmo, czuję też wetywerię, gdzieś w tle majaczy może trochę kminu, a całość jest w otoczce bardzo wytrawnej pomarańczy.

Im dalej w las, tym dostaje on więcej pudrowości, ale cały czas jest to poziom dość niski.

Co więcej, biorąc pod uwagę kreatywność i powtarzalność pewnych schematów obecnie przez marki selektywne, Arabian dostaje ode mnie dwa bardzo duże plusy:
- po pierwsze, za próbę oddania klimatu arabskiego bez użycia agaru i róży,
- po drugie, za dużą oryginalność samej kompozycji (raczej nie znajdziecie niczego podobnego na półkach perfumerii z zapachami selektywnymi, chociaż dam głowę, że już coś podobnego czułem kiedyś w niszy -ale co, nie wiem).

Dla mnie jest to raczej mało uniwersalny zapach, z przeznaczeniem na chłodniejsze pory roku i raczej na wieczór, ale - każdy nosi, jak uważa.

Jeśli kto obawia się płynących z recenzji ostrzeżeń to uprzedzam - nie ma czego. Warto go spróbować, bo choć nie jest to najwyższa półka perfumiarstwa (a sugerując się ceną można powiedzieć, że nie jest nawet średnia), to stanowić może interesującą odskocznię od tego, do czego próbuje przyzwyczaić nas większość marek selektywnych (czyli ambroksan, ambroksan i jeszcze raz ambroksan).

To na razie tyle w zakresie pierwszych wrażeń, będę aktualizować wpis, w miarę dłuższego używania i po testach globalnych.

charoshi

Aktywny forumowicz

Post11 października 2019, 17:45 - Pt

O recenzję się dziś nie pokuszę, bo dopiero mam go na nadgarstku jakąś godzinę, może dwie, ale przed chwilą sobie zacząłem obwąchiwać rękę i od razu poczułem coś znajomego, mianowicie wczesną fazę Lapidusa Black Soul Imperial. Jest słodko i nieco landrynowo.

Spodziewałem się kilkudniowych skarpet Pana Abdula, a tu raczej taka zwalista landryna z przyprawami.

Grzegorz

Super Perfumaniak

Post14 października 2019, 11:33 - Pn

Faktycznie, podobieństwo z Lapidusem Black Soul Imperial w pewnej fazie rozwoju tego zapachu, jest wyraźnie wyczuwalne.
Zapach o bardzo dobrych parametrach użytkowych, oryginalny i nie tak bardzo kontrowersyjny jak się spodziewałem.
Wykonanie flakonika sprawia bardzo pozytywne wrażenie.
Sama kompozycja to jednak "nie moja filiżanka herbaty".

charoshi

Aktywny forumowicz

Post14 października 2019, 11:53 - Pn

Dwa dni sobie pochodziłem w tym nocnym arabie.
I w mojej ocenie to bardzo bezpieczny, słodki zapach, otulający, z czymś delikatnie pieprznym. Parametry na mnie ma fenomenalne - jest głośny i bardzo trwały. Mojej Żonie bardzo się podoba, a lubi ona raczej zapach dosyć łatwe w odbiorze.
Bardziej mi się podoba, gdy nuty otwarcia przeminą. Ta ich lekko landrynkowo-owocowa słodycz nie jest w moim klimacie. Później zaś nosi mi się go bardzo komfortowo.
Flakon wykonany naprawdę całkiem solidnie.
Jak za 27 zeta z przesyłką, to uważam, że jest to świetna pozycja. Ba! Za ok. 50 zł, czyli jego regularną cenę też uważam, że jest to świetny, dobrze pachnący i wydajny zapach.

Nie ma tu nic strasznego. Od początku do końca jest całkowicie bezpieczny.

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie